Treść opublikowana przez kresek
-
Bledy + logi problem z doladowaniem
Sprawdz tak i daj znać.
-
duża dawka paliwa na jałowym
Soft nic nie pomoże, soft pomaga jeżeli wkłada się inne pompki i wtedy są cyrki ze spalaniem. No chyba ze soft tylko po to żeby na liczniku mało pokazywał i oczy nie bolały Podejrzewam, ze przy zmianie walka były wyciągnięte pompki, i nie zostały dobrze przechowane, a nie daj boże jeszcze wyczyszczone drucianka z nagaru
-
duża dawka paliwa na jałowym
Problem z wysoką dawką na wolnych to najprawdopodobniej wina pompek. Przy wymianie wyciągaliście pompki? Nie wydaje sie ze teraz z dołu jest słabszy?
-
Bledy + logi problem z doladowaniem
Może być uszkodzony N75 lub zapieczone kierownice w turbo. Wężyki raczej ok bo jest przeładowanie a nie niedoładowanie.
-
Spoty wrocławskie
Soft-tuning klodzko tez polecam
-
Audi A6 C5 błąd 778 - czujnik kąta skrętu - uszkodzenie
Sprawdz czy w ogóle widzi teraz wartości z czujnika. Jeżeli nie to taśma do wymiany i wtedy adaptacja.
-
Bledy + logi problem z doladowaniem
Logami sprawdzasz, a tutaj w ogóle nie czepiałbym się przepływomierza, nie ma sensu przy nim grzebac. Wina leży po stronie doładowania do sprawdzenia układ VNT oraz jego sterowanie czyli N75.
-
Brak mocy muli silnik
Pewnie kierownice w turbo stoja
-
[BRD] po nagrzaniu silnika zaczyna mrygac kontrolka swiec i szarpie, nie da sie jechać
Nie pomoże.
-
a4 b6 drgania przy przyspieszaniu na ciepłym silniku
To jak dopiero przy 90' to raczej uklad paliwowy do sprawdzenia. Pompowtryski na stol probierczy i sprawdzenie dawkowania pod obciążeniem i sprawdzenie wiązki pompowtryskiwaczy. Sprawdzanie vagiem nie zawsze jest miarodajne. Dwumasa robila by tak praktycznie caly czas.
-
a4 b6 drgania przy przyspieszaniu na ciepłym silniku
O tej metodzie spawdzenia co piszesz tak sprawdzisz czy sprzeglo sie nie slizga. Dwumasa na poczatku konca bedzie wibrowac przy gaszeniu/odpalaniu. Stuki to juz koncowe stadium jej smierci. Wrzuc 5 bieg i gaz w podloge od 50km/h. Jak beda wibracje duze to raczej na pewno dwumasa. Sprawdzic idealnie mozna ja dopiero po sciagnieciu skrzyni i zmierzeniu jej luzu specjalnym przyrzadem i porownanie z danymi katalogowymi.
-
Brak mocy muli silnik
Bez logów to wrużenie z fusów. Skoro możesz skasować bląd to zrób logi i bedzie wiadomo.
-
a4 b6 drgania przy przyspieszaniu na ciepłym silniku
Również obstawiał bym dwumase, szczegolnie ze trzepie budą przy gaszeniu.
-
Dziwne zachowanie silnika
Sprawdz czujnik temperatury plynu, pewnie uwalony:
-
Remapa a tempomat
Podejrzewam, że problem powstaje podczas przerabiania mapy "inverse driver wish" (mapa dawek paliwa przy włączonym tempomacie), Która wiele osób myli z mapa "driver wish" czyli mapa położenia pedału gazu tzw. życzenie kierowcy.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich forumowiczow. Jestem pasjonatem grupy VW/AUDI, może niektórzy kojarzą mnie z innych for, służe pomocą w zakresie mechaniki oraz chiptuningu 1,9PD Pozdrawiam
-
Wymiana oringów pompowtryskiwaczy w Audi A4 B6 1.9 TDI
Jeszcze dodam dwie ważne informacje. Po ściągnięciu pokrywy głowicy zatkajcie wszystkie otwory w głowicy czyściwem, szmatkami bądź ręcznikiem papierowym, gdyż często zdarza się że jakaś śrubka wpadnie w kanał, a on idzie bezpośrednio do miski, często znajduje śrubki łapek pompek w misce:) NIGDY nie czyścic mechanicznie końcówek pompowtryskiwaczy!!! Jeżeli są duże wżery w gniazdach pompek, a nie mamy tuleji osadzających, polecam delikatnie papierem wodnym przeszlifować ostre krawędzie aby nie zadrzeć uszczelnień przy wkładaniu, bo później mamy temat po wymianie oringów dalej to samo bądź gorzej.
-
A4 B6 AVF - nie odpala jak przód stoi wyżej niż tył
Ja bym sprawdził jeszcze uszczelnienia na pompowtryskach i dokładnie szczelność układu paliwowego.