Treść opublikowana przez kresek
-
pomoc w analizie logow turbiny
Czyszczenie nie koniecznie może pomóc, prawdopodobnie może być słabo dopracowana mapa wysterowania N75.
-
2.0 tdi BLB Niedoładowanie POMOCY!
Popraw link
-
Analiza - dymienie na czarno
Auto praktycznie nie ma doładowania z dołu. Daj logi 11 w basic, oraz log 3 i 11 dynamiczny robione na raz razem. Sprawdź połączenie podciśnień bo turbo poznooo wstaje.
-
Kontrolka zużytych klocków zaświeca się POMOCY !
Łatwiej wyłączyć vagiem.
-
Drążek zmiany biegów, połączenie ze skrzynia co brakuje ?
Witam. Panowie mam problem, a mianowicie kupiłem auto ze zdemontowaną skrzynią biegów. Po złożeniu nie ma możliwości wrzucenia biegów. Zauważylem, ze częśc na końcu wybieraka luźno lata na "pręcie" zmiany biegów co wychodzi ze skrzyni. Ma ktoś może na wierzchu taki wybierak, albo chociaż zdjęcie? Niby i to i to ma taki sam kształt, jednak wygląda na to że jeszcze powinna być jakaś tulejka w elemencie na końcu wybieraka. Chodzi o numer 15 <a href=http://zapodaj.net/4db07a779fa45.bmp.html>skrzynia.bmp</a>
-
Brak mocy do 2000 obr. A4 b6 1.9 AWX
Również do sprawdzenia pompowtryski na stole probierczym.
-
analiza logów a4 b6 quattro 1.9 tdi avf 1756vk
Jeszcze istnieje opcja uszkodzonych PD. MOgą nie podlewać z dołu, stąd brak dynamiki spalin na wytworzenie doładowania. A tuner program wypisany na kolanie, chciałbym zobaczyc dawki paliwa, czasy wtrysków, SOI coby coś nie spłynęło. Z resztą kto robi program jak brak doładowania z dołu. Podcieranie d..y szkłem. Najpierw doprowadzić do łądu, pózniej program. I koniecznie u innego tunera.
-
[ALL TDI PD] Regulacja obrotów biegu jałowego za pomocą VCDS
Dawki a obroty dwie różne sprawy. Oczywiście obroty można vcds podnieść.
-
[B6 AWX] Traci moc, pomocy. Logi do sprawdzenia
Moment spada ci przepływ powietrza, stąd tnie dawkę. Możliwe że unosi się egr i wtedy tak będzie się działo.
-
[B6 AWX] Traci moc, pomocy. Logi do sprawdzenia
Zaslep wyjscie do zaworu EGR. Mechanicznie
-
Urwany odpowietrznik
Najlepiej jeszcze przed odkręceniem podgrzać palniczkiem lpg, tylko delikatnie coby nie stopić uszczelnień.
-
prośba o analize logów 1.9 tdi pd 130km
Jezeli dobrze zrobiony program, a nie "gotowiec" to można nieźle zrobić moc u góry, zaś w obrotach przy normalnej jeżdzie sporo zaoszczędzić. Jednakże mało kto to robi, jest to bardziej czasochłonne niz "normalny" program. Samo wyprzedzenie SOI pozwala zauważalnie zmniejszyć spalanie. Poprzedni passat avf na wtryskach AL na trasie przy normalnej jeździe do 120kmh można było spokojnie zejść poniżej 5L, ale program zmieniany ze 20 razy Daj jeszcze log gr.1
-
Turbo w A4 b6 mały problem.
Może zacznij chociaż od odczytania błędów z silnika. Podejrzeam 575 nieosiągnięta dolna granica. Szukaj dziury na wszystkich rurach od turbo do kolektora ssacego. Nie slyszysz świstu przy dodawaniu gazu?
-
[AJM] Nietypowy / dziwny (?) brak mocy i tryb awaryjny.
Dokładnie tak. Sztanga sie rusza, co przestawia kierownice, wtedy częsć spalin omija wirnik, doładowanie maleje. Jak sztanga nie chodzi, turbina się rozkręca szybciej, nieruchome kierownice nie pozwalają na zmniejszenie cisnienia i dochoci do przeładowania. Dlatego na 4 i 5 biegu, bo wtedy jest największe obciążenie silnika przez co najwyższe doładowanie. Turbo na stól i czyszczenie.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Panowie takie pytanie. Kupiłem a4 b6 z 2004 roku i podejrzewam, ze jest w niej zamieniony licznik. Mianowicie auto jest z orginalna rnse, zas licznik ma czerwonego fisa. Poza tym nie dziala pelen fis, sa tylko podstawowe informacje temperatury i zasiegu, nie dziala tempomat, nie wyswietla zadnych informacji z rnse. Czy dobrze mysle ze z rnse zawsze byly kolorowe fis, czy jednak zdarzaly sie czerwone?
-
tzw. doprowadzenie do domu a4 b5
http://allegro.pl/modul-komfortu-kierunkowskazow-1x-3x-coming-home-i5220687311.html
-
2.8 AAH 12V po wymianie filtra powietrza brak iskry, nie zapala!
A moduł zapłonowy podłaczyłeś? http://adamexczesci.com/data/gfx/pictures/large/6/3/39336_2.jpg?706441 Takie cos na obudowie filtra
-
Pomoc w odblokowaniu FIS (okolice Wrocławia)
Świdnica. Zapraszam
-
Statystyka kradzieży
JAk raz sprzedawałem 3,0 v6 Q w manualu to przyjechali potencjalni "klienci". Teraz najdziwniejsze po dojechaniu na umówione miejsce poprosili o zgaszenie silnika. Następnie sprawdzenie wszelkich schowków, kieszeni w aucie, a na końcu najważniejsze było pytanie o producenta butli LPG. Po dłuższym dobieraniu się do butli i znalezieniu, uznali, ze maja jeszcze jedna do oglądnięcia i zadzwonią. Żadnego słuchania silnika, jazdy próbnej, mierzenia lakieru nic. I całe szczęście bo tylko wzbudzili moje podejrzenia, od razu podjazd do znajomego na warsztat, tam przeszukanie i pod maska miedzy zderzakiem a belka znalazłem nadajnik GPS. Później rozmowa ze znajomym z Policji i GPS "poszedł" na służbową ich kijanke 2 dni później już sobie nadajnik chłopaki odebrali. Od tamtej pory umawiam się tylko na stacjach z monitoringiem, także tak też radzę uważać. Często z garażu łatwiej ci ukradną auto jak spod domu.
-
błędy: 17849, 17932, 17957, 18080, 19561
Problem z zasilaniem, typowo elektryczny. Bezpieczniki sprawdzone? Kostki pod sterownikiem silnika, może gdzieś zielono?
-
Avant AVF Problem z drzwiami, złe wskazania FIS.
Przerobiony anglik
-
Przymulone A4 B7 1.9 tdi 116km BRB
Szukaj po stronie paliwowej. Masz BIPy na spooorym minusie, co oznacza mało paliwa. Sprawdź ciśnienie z tandem pompy, filtr paliwa, czy się gdzieś nie zapowietrza.
-
Opłaty za sprowadzony samochód - nietypowa sytuacja
Napisz dokładnie jakie ma dokumenty i ile bo nie rozumiem za bardzo o co chodzi. Ma 2 duże briefy z rożnymi adresami?
-
1.9 101 KM AVB a 1.9 131 KM AVF jakie różnice ?
Inne wtryski, turbo, program, kolektor ssacy i korby. Reszta to samo. I jeszcze były 115 i 116km również w 1,9.
-
Brak mocy muli silnik
Ten ostatni log to jest strasznie dziwny. Jakby jakaś usterka na elektryce była. Zauważcie, ze od samego początku sterownik podaje pełne wypełnienie na n75, czyli zbicie ciśnienia, pomimo tego ze do 2200obr praktycznie brak doładowania, następnie w ułamku sekundy maksymalny możliwy odczyt z mapsensora. Albo ten log jakiś skopany, albo jakiś czujnik lub wiązka leży. Na pierwszych logach i statycznym i dynamicznym, nie widać nic niepokojącego.