Treść opublikowana przez duzy616
-
B8 TrOOOOp
Ja osobiście zrobił bym serwis klimatyzacji (trzeba zwrócić uwagę czy niema gdzieś nieszczelności) A tak z ciekawości kiedy ostatnio robiłeś serwis klimy?
-
B8 TrOOOOp
Jesteś pewny, że nie brakuje czynnika, Jak jest brak to syczy. Jak niema wcale to sprężarka się nie załącza.
-
Wezwanie na serwis EA189 (23Q4) Diesel Gate w Audi
Po akcji będziesz miał serię.
-
A4 B8 coś piszczy.
Wstępnie zdecydowałem się jednak na pompę Meyle za 700 zł. od kolegi dziku. Boscha mi zaproponował za 830zl.+kaucja 300zl. netto, którą tak jak napisał nie wiadomo czy odzyskasz.
-
B8 TrOOOOp
Panowie ktoś wymieniał pompę wspomagania. Jaką kupić nową, regenerowaną (jaką firmę polecacie), używaną. Może Ktoś ma na sprzedaż w bdb stanie. Najlepiej z numerem 8K0145154L podobno te z literą L coś miały poprawione. Moja ma końcówkę G
-
A4 B8 coś piszczy.
Płyn na razie nie ucieka. (ale może być kwestia czasu) Wyczytałem, że pompa tzw. najnowsza ma numer 8K0145154L Wcześniejsze miały oznaczenie literowe na końcu B,G,H (moja jest G) Znalazłem jedno ogłoszenie na allegro z końcówką literową L za 500 zł https://allegro.pl/pompa-wspomagania-audi-a4-b8-2-0-tdi-i6976659030.html#thumb/2 Regenerowane są za 600 zł. Znalazłem również coś takiego: Stara pompa do zwrotu https://www.autodoc.pl/bosch/7916839 Bez zwrotu https://www.autodoc.pl/bosch/7916077 Jedna rzecz co mi w tych dwóch pompach nie podoba to, że napisali ciśnienie 120 bar zamiast 130 bar (tyle ma moja)
-
A4 B8 coś piszczy.
A jaką pompę preferujesz: - używaną słyszałem, że najlepiej tą poprawioną, chyba na końcu literka L (Nie ma nic na allegro) - regenerowaną pytanie gdzie najlepiej - nową podejrzewam, że cena zaporowa, pytanie gdzie kupić poza ASO i jakiej firmy Coś może się stać jak będę jeździł, aż padnie?
-
A4 B8 coś piszczy.
Na napinaczu udało mi się poluźnić pasek ale go nie zdjąłem (bałem się, że przy tej ilości miejsca jaka tam występuję nie uda mi się samemu z powrotem założyć) Są stuki na pompie wspomagania, sprężarki klimatyzacji nie udało mi się nawet dotknąć (chyba trzeba próbować od dołu) Czy żeby wyjąć pompę wspomagania, sprężarkę klimatyzacji albo alternator trzeba zdejmować przedni pas?
-
A4 B8 coś piszczy.
Ja w sprawach mechanicznych nie za bardzo sobie radzę. Powiedz mi czy jakby mi się udało samemu zdjąć pasek to mogę uruchomić silnik (to, że będą błędy to wiem)
-
A4 B8 coś piszczy.
Wszystko nowe i firmy INA.
-
A4 B8 coś piszczy.
Udokumentowane 154 tyś.
-
Dobór pompy wspomagania
Mój temat:
-
A4 B8 coś piszczy.
Jeżeli chodzi o alternator to myślę, że odpada. Na filmie tego nie widać ale podczas nagrywania włączałem światła jak i nawiewy, żeby obciążyć alternator (nie słyszałem różnicy w dźwięku)
-
B8 TrOOOOp
Pomóżcie w powyższym temacie.
-
A4 B8 coś piszczy.
Też miałem popiskiwanie ale w porównaniu do tego to było pikuś.
-
A4 B8 coś piszczy.
Panowie pomóżcie mi zdiagnozować co to może piszczeć. Ja podejrzewam, że jest to pompa wspomagania? Wspomnę, że 3000 km temu wymieniłem napinacz, rolkę, sprzęgiełko alternatora, płyn we wspomaganiu (Total LHM PLUS) Jeżeli chodzi o wspomaganie to nic się nie dzieje tzn. nic nie zacina, nie przerywa, płyn się nie pieni itd. Chociaż jak nie dawno robiłem program to tuner mi powiedział, że siada pompa wspomagania ponieważ ciężko chodzi, ja mu tłumaczyłem, że w aucie jest brak servotronica, a On mi mówi, że kiedyś miał A4 B8 od nowości również bez servotronica i powinno chodzić lżej. Mówił, ze jest to wada audi w tych rocznikach, On również wymieniał pompę. Wtedy u mnie nic nie piszczało. Nagrałem filmik na zimnym silniku.
-
Dobór pompy wspomagania
I jak pompę wymieniłeś? Jak się sprawuje? Gdzieś czytałem, że pompy z literką B.G,H można stosować zamiennie. Pompy z literką L są od 2011 r. (podobno poprawione) Jakie miałeś oznaki padającej pompy? Moja piszczy (najbardziej na zimnym) poza tym nic więcej nie wyczułem.
-
Opony r18 do 2.0 tfsi profil 45
Do allroada ten rozmiar jest dedykowany, więc co ma ocierać?
-
VCDS 12.12 i Win 10
Zrób tak, zainstaluj oryginalny program z Adako, nastepnie usuń go (powinny pozostać pewne sterowniki, których obecnie Tobie brakuje) Później zainstaluj swój Vcds. TYLKO PAMIĘTAJ NIE PODPINAJ KABELKA POD PROGRAM Z ADAKO. (masz to tylko na chwilę zainstalować)
-
B9 Fellows
Panowie Jakie są różnice w osprzęcie miedzy silnikiem: 2.0 TDI 150km a 2.0 TDI 190km
-
Jak sprawdzić kat synchronizacji rozrządu?
Wchodzisz w silnik następnie bloki rozszerzone w wersji angielskiej szukasz napis synchronous
-
A4 B8 2.0tdi CJCB stage 3 czyli 220/445
O ile dobrze zrozumiałem to dwumas + sprzęgło kpl. zamontowałeś od silnika 2.0 TDi 190 KM CNHA Masz może numery powyższych części? U mnie dwumas powoli też hałasuje. Planuje zamontować od A4 B9 2.0 TDi 190 KM CNHA (fajnie by było znaleźć Kogoś co też taki zestaw montował)
-
Przyciemnianie szyb - Zachodniopomorskie
Foltech Robiłem tam trzy auta. Ostatnie jesienią.
-
Schowki, szuflady pod siedzenia
Założysz bez problemu.
-
B8 TrOOOOp
Panowie jaki olej do tylnego dyferencjału (mostu) Zastanawiam się między: RAVENOL MTF-2 SAE 75W-80 a motul gear 300 Ls 75W90