Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

duzy616

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez duzy616

  1. Chyba zaczyna się kleić. Na zleceniu było ustawienie świateł mijania jak i drogowych (matrix) Kiedyś byłem na zwykłej stacji SKP i sprawdzali mi ustawienie świateł. Jedna lampa świeciła za wysoko, Diagnosta skręcił w dół mechanicznie (śrubką) Oczywiście bez podłączania komputera itp. Później wyczytałem na forum Twoją wypowiedź, że tak nie wolno. Postanowiłem wykonać ustawienie w serwisie. Oto cała historia.
  2. Coś tu nie rozumiem, jeżeli matrix nie potrzebuje pomocy samopozimowania. To po co te czujniki ? W xenonach pewnie one informowały, że auto obciążone i dawały sygnał do obniżenia lamp. A może procedura serwisowa nakazuje wykonać test czujników samopozimowania i wtedy wyskoczył błąd, który skasowali. Może one działają tylko nie w pełnym zakresie i dlatego mi błąd nie występuje. Praktycznie nie jeżdżę obciążonym samochodem. Takie moje dziwne teorie. Chociaż jeżeli mieli problem z samopozimowaniem to po co ruszali matrixy.
  3. Żeby ustawić prawidłowo reflektory matrix mam tu (namyśli drogowe jak i mijania) potrzebny jest Odis oraz specjalne tablice ?
  4. To co proponujecie. W czwartek będę miał auto na podnośniku to spojrzę jak te czujniki wyglądają. Zaproponowali mi wymianę czujników + ustawienie świateł za 2200 zł. Jutro wykonam nastawy podstawowe poziomowania. Jak są uszkodzone, zapieczone to powinien pojawić się błąd. Dobrze myślę ?
  5. @Muskel1 zastanawia mnie, jeżeli te czujniki nie działały wcześniej to dlaczego nie było żadnego błędu ?
  6. Byłem dzisiaj w ASO na ustawieniu (kalibracji) świateł matrix. Okazało się że mam do wymiany czujniki poziomowania przy wahaczach. Najgorsze, że rozpoczęli procedurę, która się nie zakończyła. Teraz mam światła w trybie serwisowym (brak matrixów, błędy itp.) Jak można VCDS sprawdzić działanie czujników poziomowania ? Jak wykonać kalibracje czujników po ewentualnej wymianie? Preferujecie jakiś zamiennik czy tylko oryginał ? Na marginesie, po wymianie sondy lambda przed katalizatorem trzeba robić jakieś adaptacje ? Log-BŁĘDY PZEZ ASO-WAUZZZF45HA079521-172169km.txt
  7. Jaką założyłeś oryginał czy Boscha ?
  8. @Muskel1 po raz kolejny dziękuję za pomoc. Kodowanie przyjęte i działa.
  9. Wykluczając błąd montażu. Uważam, że w pierwszej kolejności zwrotnica do wymiany. Napisz jakie wahacze wymieniłeś. Nie było tak, że przed naprawą auto latało po jezdni, a Ty bezwiednie korygowałeś. Teraz zawiecha sie usztywniła.
  10. A4B9 tam nie robiłem ale wcześniejsze A4B8 i Q5 -Tak. Sprawdź sobie tego Gościa. W obecnym B9 płaciłem 1000 zł. GOODHOPE CHIPTUNING – GOODHOPE DYNO.PL
  11. @Muskel1 też bym poprosił. Skanowanie WAUZZZF45HA079521.txt
  12. Z danymi będzie ciężko. W B5 masz zawieszenie sline ? Pamiętaj, że B9 ma większy rozstaw osi niż B5 więc nawet pomimo takiego samego prześwitu będzie inaczej pokonywać ,,przeszkody”. Proponuje allroada rozwiąże problem.
  13. 350 zaciski z S4 375 zacisk z RS4 Żeby założyć coś większego musisz kupić większe zaciski.
  14. To pozostaje mi z tym żyć, a Tobie podziękować za próbę pomocy?
  15. Domyślam się, że podałeś kodowanie pod 3.0TDI skrzynia tip. A jakbyś podał kodowanie pod S4 3.0TFSI ? Ciekawe jak pójdzie u kris_91
  16. A jest możliwe, że musi być inny program np. Odis
  17. Wyskoczył błąd.
  18. @Muskel1 będę wdzięczny jak spojrzysz na moje kodowanie. Również jestem po zmianie hamulców z 338 na 350 i nie mogę zmienić kodowania. Skanowanie WAUZZZF45HA079521.txt
  19. Zadałem mu to pytanie i cisza. Bardziej mnie zaskoczył tym wpisem z książki serwisowej.
  20. Ja nie mam problemu. Chciałem się podzielić informacją zaczerpniętą z innego źródła. Oczywiście dotyczącej 2.0 TDI 204KM
  21. Na grupie A6 Gościu napisał ,,w książce serwisowej u mnie pisze 0w20 508/509 lub przy interwale do 15tys 5w30 504/507" Pytanie czy zmiana na 5W30 coś pomoże, czy tędy powinna iść droga ?
  22. Pewnie mechatronika do naprawy.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.