Treść opublikowana przez dazwid
-
Prośba o opinie, stare rotory na nowej A5 19" 9J ET33
Witam. Zakupiłem ostatnio komplet rotorów do swojej A5 z myślą, że fajnie będą się komponować z białym samochodem, ale jak je założyłem to mam mieszanie odczucia. Podobają mi się, ale nie jestem zbytnio zachwycony w porównaniu z oryginalnymi 19" które miałem na aucie. Piszcie proszę co sądzicie? 19" S-line 8.5J ET32 Rotor 19" 9J ET33
-
Audi A5 8W Sportback
Podziwiam za wywalenie środka, ja to bym się chyba zesrał
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
@mike265 zwykłym obdeleven odblokujesz VIM nie musisz mieć pro ale kosztuje to 100 punktów/ kredytów. Co do Twojego modelu MMI to nie wiem czy obsługuje VIM.
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
@Muskel1 Dzięki za odpowiedź. Chodziło mi właśnie o całego pająka. Wiem, że po wymianie muszę zakodować czujnik położenia, ale znalazłem info jak to zrobić obdeleven. Czy istnieją jeszcze jakieś inne przeszkody jak np. nie zgodność VIN? Chcę kupić część używaną, bo w ASO nowa część kosztuje ponad 1k zł, więc płacić tyle za jeden guziczek jak dla mnie jest bez sensu.
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
Czy wystarczy zmienić manetkę na taką która obsługuje asystenta pasa, aby móc go włączyć i wyłaczyć? Zakodowałem dzisiaj i śmiga aż miło, ale nie chcę jeździć z nim cały czas włączonym.
-
kolektor CDHA vs CBFA 1.8 tfsi
Witam, Czy kektor z 1.8 tfsi audi a3 CBFA będzie pasował do a4 1.8 tfsi CDHA? Pytam, bo dużo jest zammienników tanich do a3, a nie moge znaleźć do a4. Na zdjęciach wyglądają tak samo. Dzięki.
-
Temperatura grubo powyżej 90 stopni
Witam, mam problem. Zauważyłem, że od pewnego czasu po przejechaniu 10 km z pracy do domu, po wyłączeniu silnika wentylator wciąż pracuje na drugim biegu. Zacząłem obserwować temp. cieczy podczas jazdy i zaobserwowałem jej duże wahania. Przy gwałtowniejszej jeździe wskazówka potrafi lekko przekroczyć 110 stopni. Dziś zrobiłem test. Wyłączyłem ogrzewanie, i jeździłem dosyć szybko przez pewien czas po autostradzie. Wskazówka przekraczała 110 stopni chwilowo, po czym gdy zwalniałem wracała w granice 100 stopni. Po włączeniu ogrzewania na full od razu schodzi do 90 stopni. Rok temu mechanik zmieniał mi termostat, bo też mi temp. świrowała, ale wtedy wskazówka nigdy nie przekraczała 90 stopni. Wymiana termostatu pomogła wtedy. Płyn mam w normie. Sprawdziłem też węże chłodnicy, górny ciepły, dolny chłodny. Jakie mogą być przyczyny, i jakie jeszcze testy mogę wykonać, aby zdiagnozować usterkę?
-
Audi A4 B9 2.0TDI Sport 150hk manual
Świetny białas. Widzę też, że u Ciebie panel klimatyzacji jest trochę inny niż wyświetlacz co moim zdaniem jest plusem bo za dużo tych wyświetlaczy dają w opcji do b9.
-
B8 TrOOOOp
Siemano. Próbował ktoś zamienić czerwone diody w lampce w podsufitce na jakieś innego koloru? Np. niebieskie i jaki to dało efekt? Chodzi mi o te diody:
-
Audi A5 Coupe S-line 2.0TFSI S-tronic rok 2010
Obniżony i na tych felach wygląda na zwarty i gotowy do boju wózek!!!
-
Lampy LED tył niektóre diody nie świecą
Ja mam u siebie zwykłe z tyłu, ale na ulicach pełno już widziałem b8 przed liftem z niedziałającymi diodami i wygląda to strasznie. Myślę nad diodowymi do siebie i na pewno nie kupię oryginałów. Na allegro znalazłem taki o to komplet marki Sonar z tego co widzę, i chyba na nie się skuszę. Gorsze od ori chyba nie będą http://allegro.pl/audi-a4-b8-sedan-lampy-tylne-red-white-diody-led-i5460782984.html
-
1.8TFSI i 2.0TFSI problemy z klapami i dolotem
Jeżeli będziesz miał jeden zawór w pozycji otwartej dosyć mocno, to gołym okiem zobaczysz który jest otwarty Jeżeli przez 80k nie było to zrobione u Ciebie to pewnie będzie mocno brudny, aczkolwiek ja bym tego nie ruszał jeżeli nie czuł bym, że coś jest nie tak z osiągami samochodu. Mi wyświetlił się błąd P2015, dlatego muszę to wyczyścić i dokonać modyfikacji kolektora. Ale myślę, że za 20k km będzie to znowu tak samo brudne
-
B8 TrOOOOp
Co myślicie panowie o tych lampach do sedana przedliftowego? Czy lepiej włożyć oryginalne diodowe? http://allegro.pl/lampy-tyl-led-audi-a4b8-sedan-i5886195808.html
-
1.8TFSI i 2.0TFSI problemy z klapami i dolotem
Właśnie sprawdziłem to przez to, że delikatnie "wpsikałem" (gdyż mam środek do czyszczenia w aerozolu) preparat do zaworu, i zauważyłem, że spłynął do środka. Nie miałem chyba innej opcji bo wizualnie jak dla mnie wszystkie wyglądały, że są w tej samej pozycji, a okazało się jednak, że trzeci jest delikatnie uchylony. Ale przeszukałem internet i nie powinno mieć to negatywnego wpływu na silnik, były tego tak śladowe ilości, że zanim uruchomię samochód spłynie to do oleju, a po uruchomieniu samochodu i nagrzaniu silnika powinien on z oleju odparować. Przebieg obecny samochodu to 140 000 km. Ciekawy jest tylko fakt, że 16k km temu, poprzedni właściciel miał też problem z kolektorem. Świecił mu się check więc oddał auto do warsztatu. I w papierach mam wpisane, że kolektor został zdjęty, wyczyszczony i założony wraz z nową uszczelką. Ciekaw jestem czy czyścili oni również te zawory, i czy mogą być one już aż tak brudne po 16k km
-
A4 2.0 TDI CAGC, LY9B, 188KM/ 418Nm, 1BE, 20" 320mm/330mm, MMI 3G+ S4 FOTELE FULL
Super limuzynka ? Mam pytanie odnośnie mmi 3g. Dużo jest z tym roboty? Jak z okablowaniem? Bo widzę, że na aukcjach są same panele bez wiązek kabli. Pozdro.
-
Dlaczego olej Castrol ma tak złą opinię wśród internautów
Widać,że poprzez marketing Castrol stara się wypromować na najlepszy olej. I zgodze się, że na pewno nie jest najlepszy, ale nie nazwał bym go syfem. A tak swoją drogą przyszło mi teraz do głowy, po co wymyślili oleje long life? Wydawać by się mogło że finansowo działa to bardziej na niekorzyść producenta.
-
Czyszczenie zaworów, środek wpłynął do tłoku.
Witam. Więc przez błąd P2015 zabrałem się za regenerację kolektora dolotowego i czyszczenia zaworów. Problem w tym, że nie mogłem wizualnie dojść do tego który zawór jest otwarty a który zamknięty i postanowiłem zaryzykować. Zacząłem powplutku zalewać każdy zawór delikatnie środkiem do czyszczenia "carbo", i okazało się że trzeci zawór jest delikatnie otwarty. Wlewałem środek bardzo ostrożnie i delikatnie, jednak spłynął on do cylindra. Jakie to może mieć skutki jeżeli chodzi o silnik??
-
1.8TFSI i 2.0TFSI problemy z klapami i dolotem
Panowie czy moglibyście mi powiedzieć które zawory mam otwarte a który zamknięty?? 1: 2: 3: 4: Bo jak dla mnie wyglądają jakby wszystkie były w tym samym położeniu... Edit: Chyba wszystkie są zamknięte?? Edit 2: Ok metodą prób i blędów odkryłem że zawór nr 3 jest delikatnie otwarty. Błędem było to że popsikałem tam trochę preparatem do czyszczenia carbo i wpłynął on do zaworu. Pytanie: czy może mieć to jakieś fatalne skutki jeżeli chodzi o silnik??
-
Dlaczego olej Castrol ma tak złą opinię wśród internautów
Nie zgodzę się z tym. Nie ma na to żadnych dowodów. Założę się,że nikomu nie rozleciał się silnik bo używał Castrola. W UK mało kto wie co to Motul, a Millersa i Valvoline ciężko jest znaĺeźć. Myślę że w 90% do samochodów lany jest tutaj Castrol.
-
Błąd P2015 kolektor ssący.
Witam. Przeszukałem forum ale nie znalazłem nic takiego odnośnie silnika benzynowego. Wywala mi błąd p2015 intake manifold position bank 1. Nie mam w sumie nawet nadzieji że ktoś znalazł inne wyjście poza wymianą całego kolektora.... Ale może jednak ktoś ma jakiś pomysł aby zacząć naprawę od jakiegoś tańszego rozwiązania?
-
Jakie Końcówki wydechu
Będę próbował jakimś młotkiem od tyłu je wystukać bo nic innego narazie mi do głowy nie przychodzi...
-
Lakierowanie lusterek s stylu s4
Dobry pomysł sam o tym nie pomyślałem. Chciałbym wyhaczyć na allegro same używane obudowy i na nich się pobawić, żeby swoich nie zniszczyć w razie czego.
-
Lakierowanie lusterek s stylu s4
Witam. Podobają mi się lusterka od s4 w srebrnym macie, ale ich cena na alledrogo jest jak dla mmie za wysoka. Czy ktoś próbował zabiegu malowania lusterek na podobny kolor lub miał doświadczenie z jakimś sprayem w podobnym kolorze?
-
Jakie Końcówki wydechu
Ja jestem drugim właścicielem i to poprzednik je tak załatwił. Nie czyścił ich w ogóle. Dzisiaj próbowałem je doczyścić pastą Autosol, ale w chromie są wżery z którymi raczej już nic nie zrobię.... Wiem, że cholernie ciężko jest je zdjąć, o ile w ogóle jest to możliwe bez jakiegoś specjalnego narzędzia. Może ktoś ma jakieś pomysł?? Zamieszczam zdjęcie jak to wygląda po Autosolu. Próbować je wyszarpać??
-
Dlaczego olej Castrol ma tak złą opinię wśród internautów
Dokładnie się z tym zgodze. Jak silnik jest zdrowy to nie będzie brał oleju nie ważne czy to Castrol czy LM. Dziś przejechałem 40km tylko po to żeby kupić olej Millers. Chciałem kupić 5w40 ale wszedłem w dyskusję z Panem sprzedawcą (przypominam w UK) który powiedział że jeżeli mój silnik nie bierze oleju to żebym wziął 5w30 czyli taki jaki zaleca producent bo 5w40 leją Ci którym silnik bierze olej. I druga rzecz. W UK Castrol Edge jest baaardzo drogim olejem , kupiłem 5l Millersa prawie 20 funtów taniej niż co bym musiał zapłacić za Castrola. I Pan sprzedawca powiedział, że to są bardzo podobne oleje, żadnej różnicy nie zauważę poza tym że Millers jest tani bo w Castrolu płaci się za reklamę. Jak ktoś piszę "Panie czuwaj nad duszą tego silnika" bo lany jest tam Castrol no to to jest gruba przesada.