Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Klawik

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Klawik

  1. marbol, na jakiej podstawie stwierdzasz że to nie paliwo? Bardzo podobne (poza metalicznym dźwiękiem) objawy ma zapchany filtr paliwa, bądź zbyt słabe ciśnienie pompy paliwa. W wypadku napinaczy wcale nie musi się to objawiać drganiami... Luki105 ja dzisiaj w nocy zjechałem z dłuższej trasy (1000km) i poza szuraniem przy przyspieszaniu samochód nie sprawiał problemów... więc jak narazie nie musisz się martwić... Wiadomo już co z Twoją a4? Szukałeś już czegoś?
  2. Hm metaliczny dźwięk powinien znikać przy 3000 obrotów. Jeśli jest tak u Ciebie to niestety ale wszystkie objawy będą wskazywać na dwumas... Dźwięk przypomina szuranie, i rzeczywiście nie będzie miał wpływu na przyspieszanie:) Ja u siebie zauważyłem że samochód ma większy problem z przyspieszaniem gdy jest bardziej obciążony:)
  3. uh to nieźle dałem się wydymać w sklepie ;/
  4. Kolego delikatne bicie na pedale sprzęgła jest zawsze (sprawdzałem chyba w 6 a4 i występuje to zawsze...) Jeśli chodzi o dwumas... kolego to że trzęsie na jałowym po rozgrzaniu jest jednym z pierwszych pojawiających się objawów (Na zimnym masz normalnie 900 obrotów, po rozgrzaniu pojawia się około 850). Jednak nie oznacza to że będzie to akurat dwumas. Podczas przyspieszania powinieneś słyszeć jakby metaliczne szuranie w silniku. Bez tego nie można jednoznacznie stwierdzić że na 100% wady dwumasa, choć mogą to być początki jego końca. Tak jak kolega wspominał problemem może być również plecionka, wyklepane poduszki, zasyfiony filtr paliwa(tutaj na Twoim miejscu bym szukał na samym początku) lipne paliwo (Dobrze żebyś zastosował sobie preparacik do czyszczenia wtrysków, który dolewa się do paliwa) Uszkodzone może być same sprzęgło, choć nie stwierdzał bym tego jednoznacznie przy takich objawach. Plochy i subutaj, jakie ciśnienie daje wam pompa, możliwe że jest zbyt słabe stąd drgania.
  5. Ja u siebie wymieniałem napinacz przy okazji rozrządu... fakt faktem cholernie drogi bo kosztował 450 zł... ale wiedząc ile rzeczy może pochlastać pęknięty pasek zalecał bym tak jak kolega obserwacje napinacza przy każdej wymianie rozrządu
  6. Pewna para była świeżo po ślubie - dwa tygodnie temu było wesele. Mąż jakkolwiek wielce w małżonce zakochany, nabrał ochoty, by spotkać się ze starymi kumplami i poimprezować w ich ulubionym barze. Zaczął więc się ubierać i mówi do żony: - Kochanie, wychodzę, ale wrócę niedługo. - A dokąd idziesz misiaczku? - zapytała żona. - Idę do baru, ślicznotko. Mam ochotę na małe piwko. - Chcesz piwo mój ukochany? - żona podeszła do lodówki, otworzyła drzwi i zaprezentowała mu 25 różnych rodzajów piwa z 12 różnych krajów: Niemiec, Holandii, Anglii i innych. Mąż stanął zaskoczony i jedyne, co zdołał z siebie wydusić: - Tak, tak cukiereczku... ale w barze... no wiesz... te schłodzone kufle... Nie zdążył skończyć, gdy żona mu przerwała: - Chcesz do piwa schłodzony kufel? Nie ma problemu - I wyjęła z zamrażarki wielki, oszroniony kufel. Ale mąż, choć nieco już blady z wrażenia, nie dawał za wygraną: - No tak skarbie, ale w barach mają takie naprawdę świetne i pyszne przystawki... Nie będę długo. Wrócę naprawdę szybko, obiecuję. - Masz ochotę na przystawki, niedźwiadku? - Żona otworzyła drzwi szafki, a tam: słone paluszki, orzeszki, chipsy, pieczone skrzydełka, marynowane grzybki i wiele innych smakołyków. - Ale kochanie... w barze... no wiesz... te męskie gadki, przeklinanie, niewyszukany język... - Chcesz przekleństw, moje ciasteczko? Zatem pij to kur*****e piwo z jeb****o zmrożonego kufla i żryj te pier*****e przystawki!!! Jesteś teraz, do ciężkiego ch**a żonaty i nigdzie k***a nie wyjdziesz!!! Pojąłeś, sk***ysynu!? Kawał z serii zboczone:) Chłopak do dziewczyny: Ch: Kochanie co myślisz o seksie analnym? Dz: A luzik, nie mam nic przeciwko... Ch: O! Tak? Naprawdę? Super! Bo ja... Dz: ... w końcu to Twoja sprawa co robisz z kolegami w wolnych chwilach... Jasio siedzi przy komputerze: - Tato, co to znaczy HDD format completed? - To znaczy, że już ku**wa nie żyjesz!
  7. I jak sprawa wygląda? Co było przyczyną?
  8. Jak jeszcze się kolego zastanawiasz to mogę powiedzieć że MIO MOOV 200 PL jest fajną navi. Posiadam ją od jakiś 2 miesięcy i jestem zadowolony, nie ma większych problemów z odblokowaniem, świetnie sobie radzi. Czasami zdarzają się wpadki ze względu na konieczność wyłączenia "dróg gruntowych" z tego względu iż raczej po polu nie będziesz śmigał swoją audiczką, i takim cudem jadąc z Ustki do Obkasa pojechał bym 10 km dłużej ponieważ wystarczyło przejechać drogą płytową i było się na miejscu a navi pokazywała drogami zwyczajnymi 'na około' :gwizdanie: Nie mniej fajna, mała i zgrabna Prosta w obsłudze
  9. Klawik odpowiedział(a) na Klawik temat w 1.9TDI
    Silniki AFN posiadają dwumas ;/ Rozmawiałem z mechanikiem i znajdują się modele gdzie na życzenie wstawiano zwykłe koło zamachowe, jednak wiąże się to z mniejszą elastycznością obrotów i większymi drganiami na biegu jałowym. Odnośnie mojego problemu już wiem na 100% że walnięty jest dwumas... W przyszłym tygodniu będę miał wymianę więc napisze jeszcze dokładnie jak wyszło to w kosztach... Objawy kończącego się dwumasu to zbyt niskie obroty na biegu jałowym(u mnie około 850 obrotów) i towarzyszące temu drgania, przy przyspieszaniu poniżej 2000 obr. słychać metaliczne tarcie w silniku (przy delikatnym przyspieszaniu nie słychać tego, pojawiło się dopiero ostatnio) po SILNYM nagrzaniu silnika problemy z ruszaniem (efekt ślizgającego się sprzęgła). Gdy dwumas już jest na dobiciu brak mocy na wyższych obrotach i przy większym obciążeniu auta (np. 5- os. + bagaż, ew. przyczepka). Mechanik mówi że dobrze jest przy okazji wymiany dwumasu spojrzeć na sprzęgło, i wymienić po jednych kosztach... Jak na razie nastawiam się na koszt około 1800 zł...
  10. Pitch Black hm w sumie coś pomiędzy s-f a horrorem (ale mało strasznym) Polecam świetny film 13 dzielnica - sensacja oparta na parkour Świetne sceny pościgów (sens.) Od zmierzchu do świtu - Quentin T. i wszystko jasne (sens.) Pulp Fiction - obowiązkowa pozycja:) Jeden z najlepszych filmów w historii (sens.) Jak żyć - polska komedia... hm, w gruncie rzeczy całkiem przyjemna i mądra:) The pathfinder - Filmik o tropcielu (fantasy) Final Fantasy VII AC (bardzo ładna animacja, dla fanów gry) :> Hero Wanted - świetny dramat Czas Apokalipsy - wiodomo... klasyk... Shaft - temat rasizmu w stanach (sens.) American History X - J/W James Bond - Casino Royale - nawet nie opisuje... Ray - luźne podejście do biografii legendarnego muzyka Raport Mniejszości - najlepsza rola Toma Criuse (reszta jego filmów to chłam)(sens.) K-Pax - Kevin Spacey i jego popisowa rola (dramat) I szczerze!! NIE polecam oglądania ; D-War's(za scenariusz, aktorstwo, i poje#%$# pomysł ) , Wanted (zakrzywianie lotu pociusku... ), I am Omega (chamska zrzynka z I am Legend )
  11. Aj sorki nie dopisałem że opłata recyklingowa 500 zł kosztuje Tylko w naszym kraju można było wymyśleć opłatę za zwolnienie z podatku
  12. Klawik odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Lifestyle i Hydepark
    :polew:Czytając wszystkie sposoby postanowiłem wypróbować jeden z nich... Mieszkam na osiedlu gdzie jest w cholerę czworonogów... nie którzy właściciele po prostu otwierają drzwi i taki kundel leje na klatce schodowej, a gdy ktoś go w końcu wypuści szcza bydle po oponach. Wróciłem przed wczoraj z pracy i stwierdziłem że spróbuje sposobu farenheita... Poszedłem do sklepu kupiłem dwie saszetki i wychodzę by dokonać dzieła... Tutaj zdziwienie jeb$@% kundel leje mi na opone, wkr@$$ się ostro... Podchodzę do psa i wydzieram się na niego... obok stoi zdziwiona właścicielka. Wręczyłem jej jedną saszetkę do ręki i powiedziałem że jeżeli jeszcze raz jej pies 'naszcza' mi na oponę wsadzę mu tą saszetkę z pieprzem w dupsko i wyciągnę gardłem Dzisiaj rano gdy wychodziła z pieskiem, chciał nalać mi na oponę Na szczęście dla bydlaka właścicielka szybko go odciągnęła Zobaczymy co będzie jak wrócę z pracy Dziś planuje piwko i oglądanie na balkonie mojej Audiczki z paczką pieprzu w ręku... Nie mniej formatować klocka na wycieraczce sąsiadki nie zamierzam... Więc nie polecał bym kopania zwierzaków, bo winę zawsze ponosi nieodpowiedzialny właściciel psa...
  13. Jeśli chodzi o sprowadzenie samochodu z uszkodzoną skrzynią biegów, stukniętym przodem etc. To przy opłacie akcyzy potrzebna jest opinia rzeczoznawcy. Kuzyn sprowadził sobie passata ale z uszkodzonym silnikiem, w Polsce urząd celny wycenił samochód na 18.000 zł. On nie zgadzając się z tym poszedł do znajomego rzeczoznawcy zrobił wycenę, przedstawił kwit potwierdzający wartość 9,700 zł W teorii urząd ma prawo powołanie własnego rzeczoznawcy, jednak nie zrobił tego Jeśli chodzi o samą cenę sprowadzenia wychodzi mniej więcej tak samo jak byśmy zakupili samochód w Polsce z tym że masz samochód w o wiele lepszym stanie Odnośnie 2% podatku Musisz w urzędzie Skarbowym wnieść opłatę za zaświadczenie o zwolnieniu z podatku VAT. Takie zaświadczonko nazywa się VAT-24 i kosztuje jedyne 160 zł Z dodatkowych kosztów jakie jeszcze ponosimy to opłata recyklingowa, urząd komunikacji i ich posrana karta pojazdu (W sumie w urzędzie komunikacji zostawiłem 250 zł)
  14. Klawik odpowiedział(a) na Klawik temat w 1.9TDI
    Ok super by było... ja jadę teraz w weekend w dłuższą trasę... zobaczę jeśli sytuacja się powtórzy będzie trzeba myśleć dalej. U mnie sytuacja bardziej przypomina tą leoncjo, choć u mnie problem nie występuje po kilkunastu ruszeniach w korku, a po naprawdę długiej trasie...
  15. Klawik odpowiedział(a) na Klawik temat w 1.9TDI
    hm dwumas przy przebiegu 197 tys?? Sprzęgło działa normalnie bez zarzutów... Samochód śmiga jak przecinak, kumpel który ma identyczny silnik aż jest zaszokowany że mój ma o wiele lepsze osiągi... Jakieś jeszcze objawy powinny się pokazywać przy sprzęgle??
  16. Klawik odpowiedział(a) na Klawik temat w 1.9TDI
    Wiem dlatego w przyszłym tygodniu zamówie z allegro VAGa... (Wiem głupi byłem że wydałem tyle kasy...) Teraz pozostaje ciągle problem samochodu ;(
  17. Sprawdź kolego kable to po pierwsze Najlepiej miernikiem czy jest przejście, jeśli jest przyczyną będzie najprawdopodobniej uszkodzone radio... Zależy ile ma latek, i jakiej firmy... Jeśli masz Audi Concert to przyczyną może być spalony tranzystorek smd na wyjściu. Jednak podstawą jest sprawdzenie przejścia na kablach
  18. Klawik odpowiedział(a) na Klawik temat w 1.9TDI
    Byłem w serwisie by podłączyli w piątek... Skasowali mnie jak za zboże by powiedzieć że VAG nic nie pokazuje
  19. Klawik opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Witam Mam pewien problem ze swoją Audiczką. Mianowicie samochód działa bez żadnego problemu, śmiga aż miło poza jednym faktem. Często śmigam w trasy tak po 400 - 1000 km. Ostatnio było dosyć ciepło i zauważyłem że samochód po rozgrzaniu (i gdy na zewnątrz jest wysoka temp.) ma minimalnie niższe obroty i silnik lekko drga (oczywiście na biegu jałowym), jednak nie przeszkadza to w jeździe czy ruszaniu. Ostatnio jednak zdarzyło się 2x że samochód zaczął bardzo szarpać i nie chciał ruszyć. W momencie gdy już ruszył nie było żadnych objawów... Pojawia się to tylko po przejechaniu sporej ilości kilometrów oraz wysokiej temperatury otoczenia... Co może być przyczyną? Wszystkie filtry są wymieniane na bieżąco, przepływomierz jest prawie nowy, płyn w chłodnicy wymieniony, czujniki też. Wentylator normalnie uruchamia się po przekroczeniu temperatury... (zdziwiło mnie też to iż sporadycznie pojawia się dziwne tarcie jakby gumy podczas skręcania kierownicą [w kolumnie kierowniczej nie przy kołach] ale wątpię że ma to związek)
  20. I jak zmiana pomogła? radio niezłe więc myślę że będziesz musiał wyposażyć się w filtr przeciwzakłóceniowy. Koszt to jakieś 12-14 zł więc nie ma tragedii na allegro łatwo dostać... Zapytałem się o radio z tego względu że na produkcjach typu Medion i Tevion trafiają się różne udziwnienia (np. mojemu znajomemu w Oplu (omega) Tevion zakłóca bluetooth
  21. U mnie było to samo... podłączyłem bezpośrednio pod akumulator i ucichło choć nie mogę powiedzieć że całkowicie... jakie radio CD posiadasz?
  22. Znany problem z układem scalonym motoroli. Trzeba podgrzać układ lutownicą hot-air ew. zapalniczką żarową. Ale powiem wprost najlepiej kupić nowe radio. Przy podgrzewaniu scalaka problem zniknie tylko na pewien czas. Później powróci. Mam gdzieś u siebie w piwnicy Concert II po właśnie "podgrzewaniu" i za 6 razem już nie miałem ochoty dłużej się męczyć. Taka informacja dla zainteresowanych, analizowałem ten przypadek i stwierdziłem że w 6 radiach tego typu które miałem okazje sprawdzać, 5 na 100% były rozkodowywane... Nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo przecież to wina konstrukcyjna układu... To jest tylko moja obserwacja, nie wiem czy u innych było podobnie. Ale możliwe jest że po rozkodowaniu scalak zaczyna wariować.
  23. Klawik odpowiedział(a) na verpa temat w 1.9TDI
    Najlepiej kup w intercarsie... Ja popełniłem błąd kupując rozrząd na allegro. W opisie ładnie pięknie, po otworzeniu paczki okazało się że przysłano mi rozrząd do audi a3. Potem były problemy z wymianą go na właściwy bo sprzedawca twierdził że wysłał prawidłowy do audi a4 avant... Mnie wymiana paska rozrządu, rolek, napinaczy, paska alternatora i napinacza alternatora(prawie 450zł) kosztowało 1350zł... Z resztą czytałem w jednym z postów "na rozrządzie się nie oszczędza"
  24. Witam wszystkich Szczerze rozpoczynam dopiero przygodę ze swoją ukochaną Audiczką Mam ją w sumie już kilka miesięcy, i już wiem że następnym samochodem również będzie Audi. Szerokości Panowie i Panie na drodze i byście zawsze dojeżdżali do celu bez problemów

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.