Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

countryFan

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez countryFan

  1. No nie bylbym pewien, byc moze lewarek tak i klucz do kol, ale skrzynki narzedziowe to nie bardzo, pytanie tez o jakich skrzynkach myslisz. Cos kosztem czegos, albo butla, albo schowek. Kolo zapasowe/dojazdowe tez odpada, polecam dokupic assistance do polisy jak kapcia zlapiesz, kosztuje grosze a ratuje kieszen w razie W... Fabrycznie miałem zestaw naprawczy więc nic w tym względzie po założeniu gazu mi się nie zmieniło. Z zestawami naprawczymi jeżdżę (z duszą na ramieniu) już jakiś czas, ale pewnie jak złapię gumę to tak jak piszesz skończy się lawetą Chodziło mi o skrzynki narzędziowe OE 8E0012112B i 8E0012111A (na rys nr 26 i 24).
  2. Możesz napisać co to za butla? Ile wchodzi gazu? Prosta jest podłoga w bagażniku? Obiecane zdjęcia : Super, butla wyszła idealnie. Rozwiałeś moje watpliwości, dzięki!72 L brutto zapewnia konkretny zasięg [emoji1] W trasie przy napełnieniu rzędu 60l LPG masz ponad 500km zasięgu :-) Dobra Panowie, powiedzcie mi jedno, czy przy takim umiejscowieniu i butli wejdą mi tam skrzynki narzędziowe na klucze i podnośnik? Bo coś mi się mało miejsca tam wydaje?
  3. Możesz napisać co to za butla? Ile wchodzi gazu? Prosta jest podłoga w bagażniku? Obiecane zdjęcia :
  4. Możesz napisać co to za butla? Ile wchodzi gazu? Prosta jest podłoga w bagażniku? Na świadectwie do butli mam wymiary 650x270=72L, podłoga w bagażniku jest oczywiście prosta, klapa zamyka się elegancko, z tego co kojarzę zostaje parę centymetrów luzu. Ile wchodzi gazu na max nie wiem, bo mój gazownik mi zatankował trochę dla sprawdzenia, a ja nigdy nie wyjeździłem gazu do końca. W teorii powinno wejść 57L gazu bez kombinowania z zaworem odcinającym, co przy spalaniu średnim 12L daje przyzwoity już zasięg ok 475km. Może jutro uda mi się cyknąć foto to wrzucę jak to wygląda na żywo.
  5. Witajcie, Mam problem z kółkiem multifunkcyjnym lewym na kierownicy - w jednej z pozycji nie zmienia ono stacji/utworu/pozycji w książce adresowej - albo przeskoczy dwie pozycje naraz. Przykład - mam stację radiową nr 7 -> przekręcam w dół o jeden "ząbek" i nic się nie dzieje -> przekręcam o kolejny w dół i wskakuje stacja nr 8 potem każde kolejne przekręcenie działa przestawiając o kolejną stację radiową - analogicznie działa lub nie - w górę. Zdarza się też, że mam np stację nr 7 - przekręcam w dół o jeden ząbek - nie ma reakcji - przekręcam o kolejny ząbek w dół i nagle wskakuje stacja nr 9 Spotkał się ktoś z takim problemem? To się jakoś rozbiera? Jak działa - jak kółko w myszce komputerowej? Jak się do tego dobrać? Demontaż poduszki jest konieczny czy na wcisk i na wtyczkę? Dziękuję za wszelkie podpowiedzi,
  6. Pozdrowienia dla kierownika czarnego sedana B7 KRAxxxxx otrąbionego dziś rano ok.8mej na węźle zjazdowym z obwodnicy Krakowa na DK44
  7. Możesz napisać co to za butla? Ile wchodzi gazu? Prosta jest podłoga w bagażniku? Butla jest Bormecha - a jakie wymiary to sprawdzę Ci w papierach jak wrócę do domu, podłoga bagażnika zamyka się normalnie, foto mogę cyknąć jak przestanie padać Ja tam się nie uważam za żadnego gazownika, po prostu nie doczytałem , że to ma być do Subaru 3.0 i tyle, Fachowcem w Subaru też nie jestem ale nawet ludzie na forum polecają tam 2.5 zwykły motor, który się super gazuje, więc nie jest tak, że subaru się nie gazuje się wcale. Może czegoś tam nie rozumiem, bo w końcu skończyłem tylko jeden rok na wydziale mechanicznym, a potem przeszedłem na wydział elektryczny i nie muszę wszystkiego ograniać z mechaniki. Jak chcesz prowadzić dyskusję na tym poziomie to Twój problem, wydawało mi się, że forum łączy ludzi wokół jakiegoś tematu i służy temu by sobie pomagać, a jeżeli się ktoś myli to przedstawić własny ogląd sytuacji.
  8. countryFan odpowiedział(a) na A4 B7 2007 temat w Audi A4 B7
    O! widzisz, ważna informacja, w sumie to logiczne bo pewnie akustyczna szyba jest grubsza, a jeżeli jesteś biegły w etce mógłbyś też zerknąć na różnice w szybach drzwi przednich - je również chcę wymienić na podwójne i na moje niewprawne oko inne są prowadnice i zgarniacze wewnętrzne szyb, ale czy coś jeszcze? Dzięki !
  9. countryFan odpowiedział(a) na A4 B7 2007 temat w Audi A4 B7
    Przy przedniej szybie acoustic nie trzeba nic dodatkowego przy montażu. W A4 uszczelka jest zintegrowana z szybą dzięki za info, rozumiem, że zgarniacze wody zostają stare, a jeżeli tak to OK
  10. countryFan odpowiedział(a) na A4 B7 2007 temat w Audi A4 B7
    nie było już tylko B6 nie bardzo rozumiem... wiadomo, że szyby czołowe w B7 są atermiczne (zielonkawe obojętne czy z pasem przyciemniającym u góy czy nie), ale moim zdaniem nie są solarowe - nie mają warstewki miedzi - bo wówczas szyba ma charakterystyczną fioletową poświatę patrząc od zewnątrz - a takiej szyby nie widziałem w B7. Szyba b6 = b7 jeśli chodzi o ksztalt wiec solaryczna można zamontować w obu modelach. Sam takowa posiadam dobra, już rozumiem, solarowa występowała tylko w B6, natomiast w B7 oryginalnie takowej nie było, autor wątku pyta o zielonkawą - więc atermiczną, a tutaj nie ma znaczenie miejsce montażu nadajnika opłat, a tak przy okazji - co należy wymienić przy okazji wymiany szyby czołowej - chcę założyć szybę "akustyczną" tylko nie wiem czy potrzebuję tez jakieś uszczelki wymienić czy zostają stare? Chodzi o to by nic nie szumiało, nic nie odstawało etc.
  11. Dzięki, już widzę OE 4F0419685 - ale będę musiał zamówić w ASO bo na popularnym portalu aukcyjnym same badziewne zamienniki - oryginał jest wklęsły, a zamienniki wypukłe.
  12. countryFan odpowiedział(a) na A4 B7 2007 temat w Audi A4 B7
    nie było już tylko B6 nie bardzo rozumiem... wiadomo, że szyby czołowe w B7 są atermiczne (zielonkawe obojętne czy z pasem przyciemniającym u góy czy nie), ale moim zdaniem nie są solarowe - nie mają warstewki miedzi - bo wówczas szyba ma charakterystyczną fioletową poświatę patrząc od zewnątrz - a takiej szyby nie widziałem w B7.
  13. On jest wklejany na taśmie dwustronnej w kierownicę czy jakoś inaczej jest mocowany - np na zatrzask etc?
  14. Witajcie, Tak czyściłem wnętrze pianką STP Tuff Stuff, że zszedł prawie cały lakier z emblematu... Foto w załączeniu, co można z tym zrobić, da się go jakoś wymienić? czy też wyczyścić do reszty i nie ruszać?
  15. countryFan odpowiedział(a) na A4 B7 2007 temat w Audi A4 B7
    Zdaje się, że mylisz szybę atermiczną (zielonkawą) z szybą solarową (z fioletową poświatą), która zawiera najczęściej warstewkę miedzi odbijającą promieniowanie słoneczne - i dlatego w przypadku szyb solarowych ważne jest miejsce montażu nadajnika typu viatoll, bo odbija promienie - i stąd może być problem. W zwykłych atermicznych nie ma znaczenia miejsce montażu czujnika. ZTCK w B7 chyba nie ma szyb solarowych wiec nie ma problemu gdzie zamontujesz czujnik. EDIT: Jeżeli w danym modelu występują szyby solarowe to producent pisze o tym w instrukcji obsługi auta i wskazuje w niej miejsce na szybie do montażu czytników viatoll.
  16. Witajcie, Mam do czyszczenia silnik BFB ze szlamu po Castrolu LL i szukam obeznanego warsztatu w Krakowie, który to zrobi - wiadomo do zrzucenia jest misa, do czyszczenia rurki odpowietrzenia, wymiana zaworków, elementów podciśnienia - z których większość już mam kupionych w ASO. Chodzi o kogoś kto to zrobi szybko (w ciągu jednego dnia) i zamontuje te części - a nie wsadzi podróbki, a mi zamontuje zamienniki... Za wszelkie sugestie z góry dziękuję, P.
  17. Witajcie, Mam reflektory ksenonowe (bez czujnika światła/zmierzchu) i mam w związku z tym też fabrycznie DRL (włączane wyłącznikiem przy wyłączniku głównym świateł), chcę aby światła dzienne działały również wtedy kiedy załączę światła postojowe, a gasły dopiero po włączeniu ksenonów. Jak to zrobić? Z góry dzięki za pomoc, P. EDIT: Nikt nie wie? A może da się przeprogramować tak aby światła dzienne włączały też oświetlenie deski i światła z tyłu? Up: nikt nic nie doradzi? EDIT: Dobra sam sobie odpowiem, znalazłem takie info wiec trzeba popróbować Coding ?xxxx: Chassis 0 = Limousine (PR-K8B) 1 = Avant (PR-K8D) 2 = Cabriolet (PR-K8K) x?xxx: Driving Light Switch 0 = Rain/Light Sensor (G397) not installed (PR-8K0/8K1/9C6/8K4) 1 = Rain/Light Sensor (G397) installed (PR-8K3/8K7/9C7/8K9) xx?xx: Trailer Hitch 0 = Trailer Hitch not installed (PR-1D0) 1 = Trailer Hitch installed (PR-1D2) xxx?x: Headlights 0 = Halogen Headlights w/o Daytime Running Lights (PR-8Q0/8Q1+8K0/8K7) 1 = Halogen Headlights with Daytime Running Lights (PR-8Q0/8Q1+8K1/8K3/9C6/9C7) 2 = Bi-Xenon Headlights with Daytime Running Lights (PR-8Q3/8Q5+8K9/8K4) 3 = Bi-Xenon Headlights w/o Daytime Running Lights (PR-8Q3/8Q5+8K0/8K7) 4 = Bi-Xenon Headlights with Daytime Running/Tail/License Plate Lights (PR-8Q3/8Q5+8K1/8K3) xxxx?: Country 1 = Rest of World/Nordic Countries/Denmark/Croatia/Baltic Countries with Bi-Xenon 2 = Nordic Countries/Denmark/Croatia/Baltic Countries without Bi-Xenon 3 = USA/Canada with Bi-Xenon 4 = Canada without Bi-Xenon 5 = Special Vehicles MCE adapt. Adaptation Channel 001: Coming Home Time Activation Time of the Coming Home Lighting. Standard: 30 Seconds Range: 0...60 Increments: 1 Second Channel 002: Brake Light Dimming Standard: 30 % Range: 13...40 % Channel 003: Tail Light Dimming Standard: 32 % Range: 13...40 % Channel 004: Rear Fog Light Dimming Standard: 28 % Range: 13...40 % Channel 005: Daytime Running Lights Dimming (Low Beam) Affective with Halogen only. Standard: 92 % Range: 51...100 % Channel 006: Daytime Running Lights Dimming (High Beam) Affective with Bi-Xenon only. Standard: 70 % Range: 51...100 % Channel 007: Daytime Running Lights Dimming (Fog Lights) Affective for Canada only. Standard: 92 % Range: 51...100 % Channel 008: Daytime Running Lights Standard: 1 (ON) 0 = Daytime Running Lights OFF 1 = Daytime Running Lights ON Channel 009: Switch-Off Delay (Low Beam) Low Beam Switch-Off Delay with Light Switch in AUTO Position. Standard: 51 Range: 0...64 Channel 010: Low Beam Response 0 = Parking Lights OFF after Terminal S OFF 1 = Parking Lights Remain ON after Terminal 15 OFF Channel 011: Low Beam Response (Terminal 15) 0 = No Parking Lights 1 = Alarm at Door Open 2 = Parking Lights OFF at Door Open Channel 012: Highway/Comfort Blinking 0 = Highway/Comfort Blinking OFF 1 = Highway/Comfort Blinking ON Channel 013: Wiper Setup Standard: 115 +001 = Speed Reset +002 = Short to Plus Monitoring +004 = Rain Sensor active +008 = Long Post Wiping after Washing (Drop/Tear Wiping) +016 = Speed dependent Wiper interval active +032 = Headlight Washer System active +064 = Reverse Gear Wiping active Channel 014: NAR Parking Light Deactivation 0 = Parking Lights inactive 1 = Parking Lights active Channel 016: Fog Light Cold Diagnosis 0 = Fog Light Cold Lamp Diagnosis active 1 = Fog Light Cold Lamp Diagnosis inactive (i.e. for DTM Edition) Channel 020: Rain-/Light Sensor Setup Standard: 2 +01 = Highway Light +02 = Rain Light Channel 021: Assistance Light Sensor Correction Standard: 59 % Channel 022: Transmission Grade (Front Window) Rain Sensor Transmission Grade at 880 nm. Standard: 45 %
  18. Ja mam Stag QBox + wtryski Barracuda 130 + reduktor Romano (znacznie lepszy parametrami od czerwonego AC R01) + butla 72L i jeździ aż miło Ta konfiguracja LPG starcza do mocy dobrze > 200KM więc jak podniosę na 180-190KM to problemu żadnego nie będzie z jej wystrojeniem.
  19. Ale po co kombinujesz? Auto masz zarejestrowane i ma spełniać normę obowiązującą dla Twojego rocznika i danego auta. Zatem jeżeli przykładowo auto ma normę Euro 3 i tak zostało zarejestrowane to ma spełniać tę normę. Problem mogą mieć ludzie którzy powywalali katalizatory z samochodu i byliby złapani. Bo wówczas nie spełni tych norm fabrycznych. Przecież nikt Ci nie każe modernizować samochodu do normy Euro 4 lub Euro 5 jeżeli Twoje auto wyjechało z fabryki jako Euro 3.
  20. OK, dzięki Panowie za podpowiedzi.
  21. W sumie nie, efekt koncowy jest taki sam Ale.... czy nie warto doplacic 100 zeta do hydraulika na ktorym nie widnieje CHINA ? porzadny zestaw gates'a oparty na NTNie(czesci na pierwszy montaz) koszt 370 zeta, conti z rolka napinajaca China nowego typu 266zl , ceny po rabatach jakie jest twoje zdanie? Oczywiście, że warto, bo samego rozbierania jest tyle, że szok żeby się tam dostać, ale ja nie o to pytam. Chodziło mi bardziej o to czy np producent nie zmienił rozwiązania mechanicznego napinacza z jakichś tam względów - nie wiem, mogły się pojawiać z nimi problemy etc. Pytam o samą kwestię techniczną.
  22. Witajcie, Z tego co wiem to w 1.8T istnieją dwa sposoby napinania paska rozrządu. Jest napinacz hydrauliczny i wówczas rolka jest z dźwignią i tradycyjny mechaniczny napinacz - w formie rolki z mimośrodem. Wiem, że są one zamienne, pytanie do obeznanych ludzi z tematem - czy w praktyce zamiana hydro napinacza na mechaniczny czymś skutkuje? Czy nie ma to znaczenia - w końcu oba typy były stosowane fabrycznie? Dzięki za podpowiedzi, P.
  23. Żeby nie mnożyć wątków zapytam tutaj, u siebie mam Qboxa z Barracudami 130 i reduktorem Romano, chcę programem podnieść moc do ok 180-190KM, pytanie czy mam szukać też większych wtrysków benzynowych, wymienić je i stroić wszystko, czy wyciągnąć tyle co się da z fabrycznego zestawu i do tego wystroić też instalację? Gdzie to zrobić w Krakowie/małopolsce? Compsport (nie wiem czy stroją też LPG na szerokopasmówce?) czy gdzieś jeszcze?
  24. Pozdrowienia dla kierownika/kierowniczki A4 B6 czarny sedan RSTxxxxx widzianego dziś zaparkowanego pod basenem w Skawinie - na parkingu z tyłu.
  25. U mnie w B7 mam problem - mam podobnie jak kolega. Zawieszenie 1BE, zbiornik Bormech 72L praktycznie pełny a więc powinien ważyć ponad 60kg, zbiornik paliwa praktycznie pełny (ok 95%). I teraz : PP/LP : 665mm TP/TL : 625mm a więc niżej niż ludzie mają na Eibachu czy innych zglebowanych zawieszeniach. Jakich sprężyn mam szukać aby podnieść tył do w miarę standardu na 1BE ? Kategorie wagowe: Jak widać przód 0JF, tył 0YJ, zawieszenie 1BE, uwaga : dodatkowo hak holowniczy demontowalny Przód OK, Tył - gleba tył z bliska Jakie typowania koledzy? Stawiam na 0YM na tył. Ten sam problem przerabiam... Ewentualnie podkładka, ale nie wiem czy nie będzie za mało, bo mocno leży. Dzięki za info, przeszukałem jeszcze wątek o zwieszeniach i znalazłem takie info mam kat 9 na tyle czyli pewnie 8E0 511 115 DL/FL - 0YJ poniżej kat 10 ? 8E0 511 115 DM/FM - 0YK poniżej kat 11 ? 8E0 511 115 DN/FN - 0YL Ty typujesz kat 12? - wiadomo w ogóle ile kg to jedna kategoria wagowa? 8E0 511 115 DP/FP - 0YM Thx EDIT: Tak sobie dumam - skoro na tabliczce mam 1085kg i jest to klasa 9 ta - to 1085/2=542,5kg (waga na stronę). Dokładając do nominału wagę pełnej butli LPG około 35kg/ stronę tj 542,5+35=577,5kg. Według tego wątku http://a4-klub.pl/index.php?/topic/98994-all-b6b7-obnizenie-zawieszenia-sprezynami-jak-dobierac-zakres-mas-osi/ 0YK - klasa wagowa 10 - przy 1BA (Zawieszenie Standard): 545-570 kg - przy 1BR (Zawieszenie na "zle"drogi): 545-570 kg - przy 1BE/BV (Zawieszenie Sport): 571-597 kg a zatem powinienem szukać raczej klasy 0YK ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.