Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BFB Quattro LPG a modyfikacje.


C0caiNe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam jak w tytule BFB Quattro. Chcę założyć LPG: W skład zestawu wchodzi: STAG AC 250, STAG 4Q-BOX i wtryskiwacze zielone HANA. Cena to 2.900zł. Mówiłem gazownikowi że są plany na podniesienie mocy poprzez Wirusa,downpipe i wtryski od BEX-a. Ten zestaw to uciągnie? Bo chcę raz założyć LPG i mieć święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast hana daj barracuda 130 ml i 200 na stabilnym ciśnieniu uciągnie

Żeby nie mnożyć wątków zapytam tutaj,

u siebie mam Qboxa z Barracudami 130 i reduktorem Romano, chcę programem podnieść moc do ok 180-190KM, pytanie czy mam szukać też większych wtrysków benzynowych, wymienić je i stroić wszystko, czy wyciągnąć tyle co się da z fabrycznego zestawu i do tego wystroić też instalację?

Gdzie to zrobić w Krakowie/małopolsce? Compsport (nie wiem czy stroją też LPG na szerokopasmówce?) czy gdzieś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie około 190km i zielona hana i reduktor AC czarny i ciągnie bez problemu.

Nawet lepiej niż na pb bo tu trochę cofa zapłony, na lpg nie.

Przy podniesieniu mocy lepiej wymienić wtryski z bexa lub auq, mimo że jeździ się na lpg ale lepiej wystroić, bo krótsze czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone wystarczą na serię , jak chcesz więcej to niebieskie lub jakieś inne. Wtryski na początek od BEX-a . W KR zakładałem na ul. Telimeny 30a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wybór padł na Hany, sterowonik LPG Tech i reduktor AC Czerwony. Podobno spokojnie uciągnie 230 koni. Zobaczymy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wybór padł na Hany, sterowonik LPG Tech i reduktor AC Czerwony. Podobno spokojnie uciągnie 230 koni. Zobaczymy :))

Jeżeli założyłeś Hanki to jedyne co mogę Ci doradzić, to pilnuj przeglądów tak jak w książce piszą bo jest sporo doniesień że Hanki się kleją już po 30-40kkm. U mnie w poprzednim aucie też były Hany i po ok 30-35 zaczęło się poszarpywanie na zimnym tuż po przełączeniu na gaz a po >40kkm zaczął gasnąć przy przełączaniu na gaz i była to wina wtrysków. A gaz zawsze tankowany na dobrych stacjach i filtry też były zmieniane. Ponieważ minął rok to gwarancja na wtryski się skończyła.

Potem włączyłem podgrzewanie wtryskiwaczy co poprawiło nieco sytuację, co było dalej - nie wiem, bo auto poszło do kolejnego właściciela. Takich historii jak moja jest pełno, więc pilnuj sprawy.

Ps. Zapomniałbym - pilnuj i obserwuj jeszcze jednej rzeczy, niektóre czerwone reduktory AC R01 lubią zamarzać zimą, więc jeżeli zauważysz coś takiego to od razu do gaziarza niech zmienia reduktor na nowy.

Edytowane przez countryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Wtryski jednak są barracudy, bo gazownik mówił to samo co Ty, że Hana się sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Wtryski jednak są barracudy, bo gazownik mówił to samo co Ty, że Hana się sypie.

A widzisz, czyli plus dla gazownika :thumbup1: no to jeden problem Ci odpada.

Pozostaje pytanie na jaki reduktor trafiłeś ale to się okaże zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG założone w renomowanym warsztacie we Wrocławiu to i problemów nie będzie z LPG.

V-gaz stosuje dobre komponenty , dbają o klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Tak jak mówisz, zresztą sam okres oczekiwania na montaż mówi sam za siebie :)) Konkurencyjni druciarze mieli terminy za 3 dni, a u Pawła udało mi się wcisnąć na styk po 3 tyg :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry też były zmieniane.

Co masz założone na FL??

na fazie lotnej mój gazownik daje włókno szklane - nie podam Ci niestety producenta, bo owija filtry taśmą i musiałbym go rozwijać, żeby zobaczyć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Posiadam jak w tytule BFB Quattro. Chcę założyć LPG: W skład zestawu wchodzi: STAG AC 250, STAG 4Q-BOX i wtryskiwacze zielone HANA. Cena to 2.900zł. Mówiłem gazownikowi że są plany na podniesienie mocy poprzez Wirusa,downpipe i wtryski od BEX-a. Ten zestaw to uciągnie? Bo chcę raz założyć LPG i mieć święty spokój.

Też zakładam taki zestaw do swojej 1.8T BFB Quattro z tym że tak jak pisałes wtryskiwacze Baracuda zakładam. Zastanawiałem się nad reduktorem KME Gold bo polecali na duże moce, ale mój gazownik odradził KME dla turbo doładowanych silników bo samochody gasły, dławiły się przy spadku ciśnienia doładowania. A reduktor AC250 podobno nie jest wrżliwy na skoki ciśnienia. Taki zestaw podobno wystarczy na 230-240KM. Bo też mam w planach wirusa, wtryski BEX i downpipe. Tak że dobry zestaw wybrałeś :) za 2 tyg zakładam to będę mógł powiedzieć jak to śmiga na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


reduktorem KME Gold bo polecali na duże moce

Gold przy turbo lubi padać termicznie...


A reduktor AC250 podobno nie jest wrżliwy na skoki ciśnienia.

Jak trafisz dobry to będzie chodził. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reduktorem KME Gold bo polecali na duże moce

Gold przy turbo lubi padać termicznie...

A reduktor AC250 podobno nie jest wrżliwy na skoki ciśnienia.

Jak trafisz dobry to będzie chodził. ;)

Dzięki za informacje ;) mam nadzieje ze trafie dobry ;) no i plus ze ma sie gwarancje na te 2 lata.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...