Treść opublikowana przez countryFan
-
Akcja zbiorowa - rozkminiamy zawieszenie 1BA vs 1BE ( kat. mas osi)
U mnie w B7 mam problem - mam podobnie jak kolega. Zawieszenie 1BE, zbiornik Bormech 72L praktycznie pełny a więc powinien ważyć ponad 60kg, zbiornik paliwa praktycznie pełny (ok 95%). I teraz : PP/LP : 665mm TP/TL : 625mm a więc niżej niż ludzie mają na Eibachu czy innych zglebowanych zawieszeniach. Jakich sprężyn mam szukać aby podnieść tył do w miarę standardu na 1BE ? Kategorie wagowe: Jak widać przód 0JF, tył 0YJ, zawieszenie 1BE, uwaga : dodatkowo hak holowniczy demontowalny Przód OK, Tył - gleba tył z bliska Jakie typowania koledzy?
-
Dokładka - dyfuzor - zderzaka tył Sline B7
Jak to mówią niezamaco - jak Ci się bardzo nie spieszy to jak będę pod autem mogę spróbować oczytać numer u siebie w aucie i zobaczymy co tam siedzi - z tym, że ja mam opcję "wzmocnione zderzaki" - cokolwiek to znaczy. Chociaż patrząc na zamieszanie z numerami w ET-ce to jeden pies.
-
Dokładka - dyfuzor - zderzaka tył Sline B7
te z końcówką B i H są też do BFB a ten ma pojedyncze rury, podwójną rurę ma końcówka M. Ciekawe czy w ogóle jest jakaś różnica pomiędzy B i H ?
-
Jakość mechanizmów podnoszenia szyb
a coś takiego, może ktoś stosował, wrte zabawy ? http://allegro.pl/audi-rs4-b6-b7-01-08-podnosnik-zestaw-nowy-w-wa-i5204852252.html Żeby nie zakładać nowego wątku zapytam tutaj - opuszczając i podnosząc szybę zaczyna u mnie trzeszczeć mechanizm, rozumiem że mam się przygotować na wymianę mechanizmu? Jeżeli chodzi o zamienniki to kolega który zajmuje się sprzedażą części mówił że nie słyszał póki co o reklamacjach na Blica. Ciekawe co to warte w dłuższej perspektywie czasowej?
-
Warunki gwarancji na nadwozie
Byłem w sobotę i rozmawiałem z doradcą serwisowym. Sprawa wygląda tak, że mam gwarancję na auto bo samochód był regularnie serwisowany w ASO i jest książka serwisowa z wpisami - zgadza się z bazą serwisową. Warunkiem utrzymania gwarancji jest regularne serwisowanie w ASO samochodu, a więc przede wszystkim wykonywanie przeglądów co 30kkm lub okres czasowy (chyba 2 lata? ). W zakres czynności przeglądów wchodzi również sprawdzenie stanu powłoki blacharsko - lakierniczej. Koszt podstawowego przeglądu okresowego to ok 1200zł (z olejem Castrol Longlife - cena w Auto Special Kraków), doradca wspomniał też o wymianie rozrządu (orientacyjny koszt częsci + robocizna 2200zł ) - choć nie wiem czy jego wymiana w ASO jest konieczna do utrzymania gwarancji na perforację nadwozia (na zdrowy rozum nie powinna ale kto ich tam wie).
-
Emblemat pokrywy silnika BFB
Hmm a jest? Sprawdzę, bo może rzeczywiście pasuje któryś z atrapy chłodnicy albo tylnej klapy. Dzięki za pomysł. Jutro też będę miał okazję pewnie zmierzyć emblemat na 2.0TDI to porównam
-
Emblemat pokrywy silnika BFB
Witajcie, Istnieje numer zamówieniowy emblematu silnika do BFB? Bo w większości 1.8 te emblematy odpadają? a widzę tylko dostępny do 2.0TDI ( OE: 4H0 103 940) - no chyba że są takie same? Może ktoś zmierzy długość/szerokość to kupię taki z TDI i dokleję do swojego. Dziękuję
-
Dokładka - dyfuzor - zderzaka tył Sline B7
Odnośnie cen - wchodzisz na tę stronę http://www.sklep.motorpol.pl/sklep/index.php wklepujesz numer i masz cenę tego ASO,
-
Zabezpieczenie przed kradzieżą
trochę wiedzy elektrycznej by się przydało do babrania przy instalacji w samochodzie ale skoro masz kogoś znajomego kto się zna to bez problemu Ci to ogranie Edit. Dodano 20.05.2015. W sobotę wreszcie miałem trochę czasu żeby pogrzebać w aucie i muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony jak łatwy dostęp jest do elektryki i jak prosto się tam dostać. Przynajmniej w porównaniu do aut w których coś dłubałem do tej pory. Dla kolegów którzy są zainteresowani taki mały mini manual. Żeby dostać się pod skrzynkę bezpieczników należy: 1) Zdjąć osłonę bezpieczników trzymającą się na 3 zatrzaskach (okolice zielonych strzałek 1 ). 2) Odkręcić 3 śruby osłony dolnej deski rozdzielczej (oznaczone nr 2). Dwie z nich są od spodu osłony a jedna jest pod osłoną bezpieczników. Wówczas można pociągnąć osłonę deski w stronę tyłu samochodu i wyskoczy z mocowań w okolicach przełącznika świateł i z drugiej strony w okolicach stacyjki (nr 3). Przy demontażu odpiąć należy wtyczkę oświetlenia nóg kierowcy i gniazdo diagnostyczne. 3) Dla wygodnego dostępu ciągniemy za listwę oznaczonej czerwonymi strzałkami - jest ona na dwóch zaczepach (nr 4) - wówczas uwalnia możliwość demontażu osłony wewnętrznej progu. Po zdjęciu osłony bezpieczników mamy taki widok jak poniżej - nr 1 to śruba osłony deski, odkręcamy wkręty trzymające skrzynkę bezpieczników (nr 2). Na rysunku nr 3 to bezpiecznik pompy paliwa nr 28 - 20A, kabel zółto-zielony. Po demontażu mamy taki oto widok i możemy robić przeróbki Na powyższym rysunku strzałką nr 1 oznaczyłem przykładowe miejsce podpięcia masy które można wykorzystać do podłączenia własnych rzeczy. Ja zrobiłem tak Diodę kontrolną podpiąłem sobie w schowku dolnej osłony deski - tak jak poniżej. Generalnie robota miła, łatwa i przyjemna EDIT: Na prośbę jednego z kolegów narysowałem schemat odcięcia pompy przy pracy na LPG Schemat wrzucam tutaj żeby nie mnożyć wątków. Myślę, że schemat jest jasny i czytelny, gdyby coś było niejasnego proszę pytać.
-
Warunki gwarancji na nadwozie
Będę w sobotę, bo mam trochę części zamówionych to od razu pójdę do serwisu porozmawiać. Dam znać czego się dowiedziałem.
-
Fabryczny alarm / problem - jak powinien działać?
W tzw. międzyczasie ściągnąłem instrukcję ang. bo serwer na którym wiszą forumowe mnie nie lubi, ale w instrukcji stoi napisane jedynie, że dioda na drzwiach świeci jeżeli jest jakieś uszkodzenie w systemie alarmowym. Innych stanów nie opisują w instrukcji. Szukałem wcześniejszych wątków i wygląda na to, że alarm być może nie szaleje, a moduł komfortu lub akumulator może być słaby - czego nie wykluczam. No nic, pozostaje mi znaleźć przyczynę - być może interfejs mi coś podpowie.
-
Fabryczny alarm / problem - jak powinien działać?
Witajcie, Czy może ktoś po krótce opisać jak powinien działać fabryczny alarm? Czy po zamknięciu z pilota powinien piknąć czy nie? U mnie nie pika. Ma błysnąć kierunkowskazami? Miga raz. Jak powinna działać dioda w drzwiach kierowcy? Dioda działa dziwnie, czasem miga szybko kilka razy, potem wolniej miga co ok 1s, a potem powoli co kilka sekund. Dziś włączyły mi się światła awaryjne ale bez włączania syreny. Póki co mam interfejs viakena ale nie mam programu żeby się podłączyć pod auto i sprawdzić błędy. Dzięki za sugestie.
-
Warunki gwarancji na nadwozie
Podjadę do ASO bo i tak muszę parę rzeczy kupić wezmę więc książkę serwisową (choć i tak po VINie mają całą historię) i pogadam w serwisie. Ciekaw jestem co mi powiedzą. Kilka lat zawodowo byłem związany z Oplem i tam nie było problemu który właściciel, ważne było czy były robione przeglądy powłoki lakierniczej, a później GM połączył przeglądy okresowe z przeglądami nadwozia i trzeba było robić przeglądy okresowe wraz z przeglądem powłoki. To było wystarczające do utrzymania gwarancji. Zobaczymy jak w Audi.
-
Wymiana szyb bocznych na podwójne - co kupić?
Witajcie, Po kolei wyciszam swoje B7 (założyłem na razie wyciszenie maski, na montaż czekają wyciszenia kielichów i oryg. osłona pod skrzynię i trochę mat GMS) i chcę też wymienić szyby boczne na podwójne - muszę więc kupić szyby boczne, ale co jeszcze do tego? Kod opcji podwójnych szyb to zdaje się VW5 (u mnie fabrycznie jest VW1) ? Jeżeli się mylę to mnie poprawcie, bo nie mam wielkiego doświadczenia w VAGu. ETKA twierdzi że w zależności od opcji VW5 czy VW1 różnią się elementy na rysunku 2 i 5 - rozumiem że jedno to prowadnica a drugie wewnętrzny zgarniacz szyby ? zatem do takiej konwersji na podwójne szyby w drzwiach przednich potrzebne są 1) szyby podwójne 2) prowadnice szyby 3) zgarniacze wewnętrzne 4) ? Za wszelkie ewentualne sugestie bardzo dzięki Ps. Nikt nie wie czy nikomu nie chce się odpisać?
-
prośba o zmierzenie rozstawu wydechów
Żaden problem, 5 min roboty, po to jest forum żeby sobie pomagać
-
prośba o zmierzenie rozstawu wydechów
Witaj, Zmierzyłem u siebie i wygląda, że jest to ok 960-965mm - ciężko mi było samemu zmierzyć dokładnie.
-
Warunki gwarancji na nadwozie
Skoro producent daje 12 lat gwarancji na perforację i spełnione są wszystkie warunki to czemu miałaby nie obowiązywać? Dlatego pytam czy ktoś się orientuje jakie są te warunki?
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Nie dałem rady dziś przyjechać i poznać osobiście nikogo z Was, ale pytanie czy np. w weekend jest gdzieś w Małopolsce spocik na który mogę przyjechać?
-
Audi A4 b6 plus po stacyjce skąd wziąc?
No ale nie masz tam złącza ISO albo czegoś opartego o ISO złącze? W tym złączu powinno być defaultowo podpięty sygnał + po stacyjce. Jeżeli by go nie było to możesz zobaczyć np co w okolicy radia podświetla się po włączeniu stacyjki - nie wiem podświetlenie włącznika św. awaryjnych, podświetlenie popielniczki etc. i stamtąd pociągnąć sygnał - pod warunkiem, że będzie on służył do "kluczowania" załączenia odbiornika i nie będzie tam żadnego większego obciążenia. Przydatny link do opisu fabrycznych złącz w Audi masz np. tutaj http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm
-
Warunki gwarancji na nadwozie
Witajcie, Mam pytanie czy ktoś się orientuje, jakie są warunki utrzymania ciągłości gwarancji na perforację nadwozia - moje auto cały czas było serwisowane w ASO w DE więc powinno taką gwarancję mieć, czy nadal mam serwisować w ASO, czy może tylko podjechać na przegląd stanu powłoki do ASO a serwisować mogę w serwisie specjalizującym się w Audi? Dzięki za podpowiedzi,
-
Przewód zasilania do pompy paliwa BFB - pilna prośba
O super, już wiem mniej więcej czego szukać, dzięki raz jeszcze EDIT: Żeby nie pisać kolejny raz tego samego sposób dostania się do zasilania pompy napisałem w tym wątku http://a4-klub.pl/index.php?/topic/312086-zabezpieczenie-przed-kradzieza/page-2
-
Przewód zasilania do pompy paliwa BFB - pilna prośba
OK, poszperam za tym programem. Tak wiem, że bezpieczniki są z boku, użyłem skrótu myślowego. Potrzebuję się tam dostać pod bezpieczniki, wiem że jakieś dwie śruby trzeba odkręcić ale jak i co? Nie mogę trafić na manual na forum Przyglądnę się temu, potrzebuję dosłownie puścić 2-3 przewody 0,35-0,5mm2 więc powinienem się tam gdzieś upchać. Raz jeszcze dzięki za pomoc
-
Padnięty akumulator
To mi wystarczy, wiem wszystko. Wiadomo, że każdy wybór w życiu obarczony jest jakimś ryzykiem, ale każde ryzyko można minimalizować poprzez właściwy research - a w tym temacie dzięki takim osobom jak Ty i w razie awarii nikt Cię nie będzie ścigał, gdy kupi aku i ten akurat się wysypie, bo produkcja masowa ma swoje prawa.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Witajcie, No właśnie ja też się zastanawiam Ludzie w tym kraju chyba naprawdę wierzą, że jak przyjdzie jakiś prezydent Iksiński czy Ygrekowski i obniży wiek emerytalny, obniży podatki etc. Gdzie ja żyję? Prezydent bez poparcia w parlamencie to sobie może jedynie wszystko wetować jak to dawniej bywało i do niczego to dobrego nie prowadzi.
-
Przewód zasilania do pompy paliwa BFB - pilna prośba
Witajcie, Mam dużą prośbę do kolegów, czy ktoś może wrzucić schemat z oznaczeniem bezpiecznika, kolorów i przekroju przewodu zasilania pompy paliwa? Gdyby ktoś jeszcze wrzucił link do tematu na forum jak od podstaw się dostać pod skrzynkę bezpieczników pod kierownicą? I kolejne pytanie - jak przeprowadzić dodatkowe przewody spod deski rozdzielczej do komory silnika? Z góry dzięki za pomoc Ps. Ja mam taki schemat - czy jest on poprawny dla A4B7 BFB MY07? EDIT. Pytanie pomocnicze - z jakiego programu jest poniższy zrzut ekranu?