Treść opublikowana przez countryFan
-
Szumy wiatru drzwi PL
O! Jest to jakiś trop, ta pianka kruszeje od środka (wnętrze auta) czy od zewnątrz?
-
Szumy wiatru drzwi PL
Witajcie, Wraz ze wzrostem prędkości pojawiają mi się szumy powietrza pochodzące z okolicy szyby drzwi kierowcy (brzmi jak szum wiatru opływającego lusterko L). Co można z tym zrobić? Spotkał się ktoś z problemem? Tam się wymienia całą prowadnicę szyby z uszczelką? Czy samą uszczelkę? Może jest jakieś charakterystyczne miejsce podatne na odkształcenie, które powoduje ten problem? Ma ktoś dostęp do biuletynów serwisowych - pytanie czy taki problem jest tam opisany? Dzięki za wszelką pomoc, P.
-
Kolejność przy odpowietrzaniu hamulców z ABS w Audi
Podam domowo / warsztatowy sposób jak odpowietrzyć zapowietrzoną pompę ABS-u który sprawdza się w ponad 90% przypadków. Nie trzeba żadnych magicznych usług z podciśnieniem za 200zł i/lub płukania układu za 100zł. 1) Potrzeba dwóch osób i kluczy. 2) Klasycznie jedna osoba pompuje pedałem, a druga odkręca odpowietrzniki i przewody. 3) Odpowietrzamy układ klasycznie odkręcając przy kołach odpowietrzniki. Jeżeli nie leci powietrze przy kołach (a układ jest nadal zapowietrzony) to przechodzimy do pkt. 4 4) Odpowietrzamy pompę ABS-u okręcając przewody od pompy hamulcowej do pompy ABS-u. Klasycznie - czyli pompowanie i odkręcenie i dokręcenie rurki przy wciśniętym pedale. 5) Kolejno pompujemy pedałem i odkręcamy i dokręcamy rurki odchodzące do poszczególnych kół przy wciśniętym pedale hamulca. 6) Odpowietrzamy finalnie układ przy kołach odpowietrznikami. 7) Cieszymy się odpowietrzonym układem. 8) Otwieramy piwo z kolegą ciesząc się wykonaną pracą Metoda jest sprawdzona w różnych samochodach i jedynie nie udało się nią dotąd odpowietrzyć jedynie układu hamulcowego w Murano. Natomiast Audi, BMW i inne bez problemu się odpowietrzają.
-
BFB Stuka - panewka na wale?
Słuchajcie, flaszka dla kolegi azure : nie do wiary ale to chyba wtryskiwacz gazu tak się tłucze! Wyłączam LPG i jest cisza - kompletna. Słyszałem już głośne wtryski ale to jest jakiś szok - auto jeździ normalnie a tłucze się tak, że diagnosta nawet się pomylił i mówił, że silnik stuka. Co konkretnie jeszcze nie wiem - tylko wyłączałem i włączałem LPG ale niebawem będę na przeglądzie instalacji to powiem gaziarzom żeby to zdiagnozowali. Wszystkim dzięki za pomoc
-
BFB Stuka - panewka na wale?
Tak na szybko słychać to jak... traktor - oczywiście dźwięk z komórki nie jest taki jak w realu ale słychać o co chodzi. https://youtu.be/t0iJ1M4IzeI
-
BFB Stuka - panewka na wale?
Kurcze... wiesz, że to może być to... Bo faktycznie słychać to górą silnika, nie dołem... hmmm. Dzięki za trop !
-
BFB Stuka - panewka na wale?
Witajcie, Mam dla Was małą zgadywankę - BFB, 207kkm rzeczywistego przebiegu stuka - na moje ucho tłucze się tak jak wywalona panewka - ale mechanikiem nie jestem, pracowałem jedynie kilka lat w branży, dlatego pytanie do Was - co może tak stukać w BFB przy tym przebiegu? Byłem na przeglądzie rejestracyjnym i diagnosta mi zwrócił uwagę kiedy odczytywał dane, a silnik pracował, że stuka coś jak panewka. Stukało już kiedy go kupiłem (w ub. roku kiedy miał 173kkm ). Misa była czyszczona, oczywiście był nagar ale smok nie był zatkany - było trochę nagaru ale bez tragedii. Co obstawiacie bez słuchania? Za wszystkie pomysły dziękuję, P.
-
Mechaniczny, a hydrauliczny napinacz paska rozrządu w Audi A4 B6 1.8T
MSZ fabrycznie będziesz miał hydrauliczny napinacz paska.
-
Ubywa płynu chłodniczego w Audi A4 B6/B7
Pewnie standardowy wyciek w 1.8T czyli króciec chłodzenia za silnikiem, koszt z Meyle ok 30zł ale dostać się tam żeby to wymienić to masakra.
-
Dodatek do paliwa LIQUI MOLY
Hmm... ale co Ci z dodatku czyszczącego do paliwa skoro paliwo nie "leci" przez kolektor, zawory tylko jest bezpośrednio wtryskiwane do komory spalania? Przecież cały widz w silnikach z bezpośrednim wtryskiem polega na tym, że powietrze z oparami oleju leci do komory osadzając się na nich po drodze. A paliwo wtryskiwane jest osobno do samej komory spalania. W silnikach z pośrednim wtryskiem mieszanka paliwa z powietrzem leci przez kolektor (lub tworzona jest w kolektorze) więc ma szanse coś wyczyścić po drodze.
-
Mechaniczny, a hydrauliczny napinacz paska rozrządu w Audi A4 B6 1.8T
Ciekawe, z tego wynika że mechaniczny napinacz jest wprowadzony zamiast hydraulicznego
-
Mechaniczny, a hydrauliczny napinacz paska rozrządu w Audi A4 B6 1.8T
Nie mam zdjęć i już nie pamiętam jak dokładnie to wyglądało ale kojarzy mi się, że luzuje się jedną śrubę na mimośrodzie ustawia na znaki, robi obrót pełny wału żeby zobaczyć czy się nie przestawiło nic i czy jest dobrze napięty i tyle. Tak jak w każdym innym aucie z napinaczami na mimośrodach.
-
1.8T BFB Zgrzytnięcie przy załączaniu 1 i R - jaka przyczyna?
Dzięki Fajnie jakby znać przyczynę to by była szansa na jej wyeliminowanie
-
1.8T BFB Zgrzytnięcie przy załączaniu 1 i R - jaka przyczyna?
No to witam w klubie. Sprzęgła nie wymieniałem, bo nie ma objawów zużycia i nie pakowałem się w koszty. To zgrzytnięcie - takie jakby uderzenie - u mnie jest to samo więc i przyczyna zapewne ta sama. Nie udało mi się znaleźć mądrego kto by to umiał zdiagnozować. Czasem mam tak, że jak puszczę sprzęgło na I biegu w korku i znów wciśnę pedał to tak jakby wysprzęglił, ale czuję jakby lekkie szarpania - co jest dziwne bo sprzęgło łapie na normalnej wysokości pedału - ani wysoko ani nisko. Dlatego obstawiałem raczej pompę sprzęgła lub wysprzęlik przy skrzyni. Ale jak widać - ileś osób już walczyło i nie zwalczyło - pytanie czy ktoś wymieniał wysprzęlik i/lub pompę sprzęgła? wysprzęglik wymieniali kolego lecz nic to nie dało, z tego co też czytałem jeden z kolegów gdzieś pisał , że po wyjęciu skrzyni miał rdze na wielowypuście wyczyścił to porządnie nasmarował i problem znikł już sam nie wiem czy opłaca się to w ogóle robić i na nowo ściągać skrzyni bo niedawno wymianiałem komplet sprzęgła. Masakra jakaś Auto i marka wydawałoby się rozpracowana na dziesiątą stronę, a nie znamy przyczyny nie rozłączania się do końca skrzyni od silnika... No to witam w klubie. Sprzęgła nie wymieniałem, bo nie ma objawów zużycia i nie pakowałem się w koszty. To zgrzytnięcie - takie jakby uderzenie - u mnie jest to samo więc i przyczyna zapewne ta sama. Nie udało mi się znaleźć mądrego kto by to umiał zdiagnozować. Czasem mam tak, że jak puszczę sprzęgło na I biegu w korku i znów wciśnę pedał to tak jakby wysprzęglił, ale czuję jakby lekkie szarpania - co jest dziwne bo sprzęgło łapie na normalnej wysokości pedału - ani wysoko ani nisko. Dlatego obstawiałem raczej pompę sprzęgła lub wysprzęlik przy skrzyni. Ale jak widać - ileś osób już walczyło i nie zwalczyło - pytanie czy ktoś wymieniał wysprzęlik i/lub pompę sprzęgła? wysprzęglik wymieniali kolego lecz nic to nie dało, z tego co też czytałem jeden z kolegów gdzieś pisał , że po wyjęciu skrzyni miał rdze na wielowypuście wyczyścił to porządnie nasmarował i problem znikł już sam nie wiem czy opłaca się to w ogóle robić i na nowo ściągać skrzyni bo niedawno wymianiałem komplet sprzęgła. Panowie ciekawostka. Otóż ostatnio po raz pierwszy od kilku lat spaliłem sprzęgło - zaśmierdziało konkretnie (wiem głupota z mojej strony ale inaczej się nie dało) i wiecie co... biegi przestały zgrzytać! Skrzynia chodzi prawie jak masełko. Nie wiem o co chodzi ale jak ktoś nie wierzy to zapraszam na jazdę próbną. Sytuacja ze spaleniem sprzęgła wyglądała tak że stałem kołami przy krawężniku wjeżdżając na parking - a że mam mocno zglebowany tył to łatwo zahaczam o progi zwalniające i inne przeszkody. Chciałem uniknąć tego i puszczałem sprzęgło dodając gazu z czuciem - auto nie ruszyło a sprzęgło chwilę zakręciło się praktycznie z całą siłą docisku na silniku pracującym 2-3 tys obr. Siły musiały być duże. W każdym razie sprzęgło działa a biegi zaczęły wchodzić bardzo dobrze. Nikogo nie zachęcam do takich akrobacji bo ryzyko uszkodzenia elementów napędu jest duże - ciekaw jestem jednak co się stało że biegi wchodzą jak powinny? Przyszlifowała się tarcza i pracuje idealnie współbieżnie do DKZ ?
-
Buczenie z przodu - rozwiązany - Ostrzeżenie !
Przeginać też nie ma co, powinno się dokręcać odpowiednim momentem. Za mocne przekręcenie może spowodować, że potem można nie odkręcić koła, ale także powoduje to niewłaściwe siły śruba-felga-piasta. Dla większości aut zazwyczaj jest 110Nm dla felg alu i 120Nm dla stalówek. To w zupełności wystarczy.
-
Buczenie z przodu - rozwiązany - Ostrzeżenie !
Witajcie, Od kilku dni zacząłem słyszeć buczenie z okolicy przedniego prawego koła - dźwięk był podobny jak rozlatujący się przegub - pierwotnie słyszalny przy hamowaniu silnikiem w okolicach 100-120km/h. Później także przy mniejszych prędkościach. Byłem niemal pewny, że to przegub wewnętrzny gdyż przy innym aucie miałem dokładnie taki dźwięk. Dziś wjechałem na SKP żeby diagnosta sprawdził zawieszenie, półośki etc. Szarpał, szarpał i nic nie znalazł. Ale, że człowiek jest dociekliwy to wyszedł z kanału i zaczął szarpakami sprawdzać luzy trzymając za koło i elementy dostępne z zewnątrz (zaciski, wahacze). W końcu wstał, bez słowa podszedł do szafki narzędziowej, wyjął klucz dynamometryczny i zaczął dokręcać koła! Okazało się, że były poluzowane. Na moje szczęście lekko. Co ciekawe mechanik dokręcał koła przy zmianie na zimówki - pamiętam bo stałem przy człowieku kiedy to robił. Miał prawdopodobnie uszkodzony klucz dynamometryczny. Oczywiście - ja powinienem sprawdzić dokręcenie śrub po 50-100km, ale tego nie zrobiłem. Piszę dla przestrogi. Uważajcie!
-
Strzelający jak karabin zamek klapy tylnej ?
Być może, nie wiem co i jak tam jest połączone - nie mam schematów więc wnioskuję po objawach. Żeby było śmiesznie zamek był wymieniany w ASO w DE w 2012r heh - nr OE 8P4827505C. EDIT: Widzę, że to numer zamka - a cyrki pewnie dzieją się z siłownikiem - a to pewnie jego wina? EDIT2: Widzę, że ETKa pokazuje info że ten zamek jest z mikrowyłącznikiem... pff ma ktoś schemat elektryczny połączeń zamka tylnej klapy? Muszę sam znaleźć usterkę.
-
Strzelający jak karabin zamek klapy tylnej ?
Witajcie, Coraz częściej zdarza się że w momencie naciśnięcia przycisku otwierania klapy tylnej siłownik otwiera klapę, powraca, znów otwiera ze sporą częstotliwością dając efekt strzelania jak z karabinu Dla mnie jako elektryka wygląda to na efekt uszkodzonej jakiejś krańcówki - siłownik powinien otworzyć i krańcówka powinna zablokować dopływ prądu - tymczasem tak się nie dzieje i siłownik wraca do położenia początkowego i znów zaczyna się otwierać. Mam rację? To uszkodzenie zamka czy innego elementu? Spójrzcie na film poniżej Dziękuję z góry za sugestie, Piotr https://youtu.be/m_ncbhN3AlE
-
Polecane opony zimowe
Dzwoniłem po gumiarzach i twierdzą że w rozmiarze 205/55R16 H Dunlopy Winter Sporty 5 nie mają rantu ochronnego i nie można ich zamówić z rantem, bo takiej wersji w tym rozmiarze nie ma w katalogu
-
Polecane opony zimowe
Haha dobre, dobre
-
Polecane opony zimowe
Thx, a wiesz może czy wszystkie czy to wersja wykonania opony (MFS właśnie)?
-
Polecane opony zimowe
Panowie pytanie: Rozważam Conti Winter Contact TS850 lub Dunlop Winter Sport 5 ale nie wiem która z tych opon ma rant ochronny na felgę? TS850 są chyba? dostępne z rantem i bez rantu, natomiast nie wiem jak Dunlop?
-
Polecane opony zimowe
wykasowano treść
-
Postojówki led(przepalają się)
Kup Osram-a Blue Vision i będzie OK
-
Postojówki led(przepalają się)
Mogą być dwie rzeczy. Jedna to przepłaciłeś za g... które się szybko spaliło. Pytanie jeszcze - rozumiem, że fizycznie nie świecą? Bo może być tak, że led świeci a spalił się tylko rezystor sztucznie obciążający zasilanie by imitować obciążenie żarówką. Trzeba by jeszcze sprawdzić miernikiem co dokładnie padło - bo nie wiem jak jest w A4 - ale niektóre auta z CAN odcinają zasilanie na żarówkę kiedy wykryją brak obciążenia danego obwodu - może być tak, że spalił się rezystor, moduł zatem "nie widzi" obciążenia i odcina zasilanie tego obwodu i dlatego nie działa sam led który de facto jest dobry i po podłączeniu na sztywno do zasilania +12v świeci. Druga rzecz jest taka, że ledy mogą się przepalać w momencie zapalania ksenonów - znajomy miał tak w BMW że przy załączaniu ksenonów szło jakieś przepięcie i ledy tego nie wytrzymywały.