Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strzelający jak karabin zamek klapy tylnej ?


countryFan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Coraz częściej zdarza się że w momencie naciśnięcia przycisku otwierania klapy tylnej siłownik otwiera klapę, powraca, znów otwiera ze sporą częstotliwością dając efekt strzelania jak z karabinu ;)

Dla mnie jako elektryka wygląda to na efekt uszkodzonej jakiejś krańcówki - siłownik powinien otworzyć i krańcówka powinna zablokować dopływ prądu - tymczasem tak się nie dzieje i siłownik wraca do położenia początkowego i znów zaczyna się otwierać. Mam rację?

To uszkodzenie zamka czy innego elementu?

Spójrzcie na film poniżej

Dziękuję z góry za sugestie,

Piotr

https://youtu.be/m_ncbhN3AlE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jak brak podtrzymania w styczniku. Może konserwacja zamka pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jak brak podtrzymania w styczniku. Może konserwacja zamka pomoże ?

Być może, nie wiem co i jak tam jest połączone - nie mam schematów więc wnioskuję po objawach.

Żeby było śmiesznie zamek był wymieniany w ASO w DE w 2012r heh - nr OE 8P4827505C.

EDIT: Widzę, że to numer zamka - a cyrki pewnie dzieją się z siłownikiem - a to pewnie jego wina?

EDIT2: Widzę, że ETKa pokazuje info że ten zamek jest z mikrowyłącznikiem... pff ma ktoś schemat elektryczny połączeń zamka tylnej klapy? Muszę sam znaleźć usterkę.

Edytowane przez countryFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marian00017 napisał:

i jaka była przyczyna ??Mam to samo u siebie 

Przyczyna nie została znaleziona, jeżdżę z tym do dziś. Pewnie kpl. zamek trzeba by zmienić.

Jak coś wymyślisz to daj znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś metodę z ,,blaszką'' ?

https://a4-klub.pl/topic/133577-naprawa-silniczka-zamka-w-bagażniku/?page=3

może to przyczyna ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Marian00017 napisał:

A sprawdzałeś metodę z ,,blaszką'' ?

https://a4-klub.pl/topic/133577-naprawa-silniczka-zamka-w-bagażniku/?page=3

może to przyczyna ? 

 

Z tego co czytam to w podlinkowanym wątku ludzie mają problem ze zużytym silniczkiem i zastępowaniem "szczotek" oryginalnych dorobionymi.

W strzelającym zamku wygląda, że problemem jest coś innego - mikrostyk rozłączający? Nie mam schematów bo bym coś wywnioskował. Póki co wnioskuję, że być może to kwestia jakiegoś mikrostyku który chwilowo tylko daje impuls, że zamek jest otwarty więc zamek znów próbuje się otwierać, stąd cykliczna praca. Ale bez schematu to tylko przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm spytam znajomego który pracuje w salonie volkswagena może on coś poradzi spytam się o schemat jak będę mięć podeśle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ktoś, coś ogarnął z tym ? Mam to samo i niezależnie czy naciskam na klapie przycisk czy na pilocie zamek cały czas pracuje (otwiera duż serią zamek a powinien tylko 1 raz cyknąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2018 o 08:37, Brdm napisał:

I jak ktoś, coś ogarnął z tym ? Mam to samo i niezależnie czy naciskam na klapie przycisk czy na pilocie zamek cały czas pracuje (otwiera duż serią zamek a powinien tylko 1 raz cyknąć)

ZTCW to nikt nie znalazł rozwiązania - ja jeżdżę z tym do dzisiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrostyk na pewno. Będzie strzelał aż w końcu umrze i nie otworzysz klapy od zewnątrz. Przerabiałem to w swoim sedanie. Jest gdzieś na forum temat o regeneracji stycznika ale jak nie chcesz się w to bawić to wymieniasz całą listwę oświetleniową z klamką i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem, szukałem tu pomocy, ale wkoncu zmienilem zamek i po kłopocie, zamek nie szczela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zamek który kupiłem dałem 20zl+ 19zl przesyłką, trzeba szukać są nawet powyżej 100zl. Co ciekawe zamek ten wizualnie był w gorszym stanie od mojego, w rękach zamykał się tak samo. Żałuję że nie zacząłem od zapuszczenia starego zamka WD bo może tylko jakaś sprężyna nie odbija albo coś, więc proponował bym od tego zaczac. Trzeba odkrecic po jednym wkrecie na tapicerce klapy w uchwytach do zamykania klapy, i dwa wkręty w miejscu schowka na trójkąt, resztę mocowań tapicerki na kołkach, zdjąć tapicerkę, plastikowa osłonę zamka i spróbować we wszystkie otwory zapuścic WD, kilkanaście razy zamykać ,otwierać sam zamek palcem. Sam jestem Ciekawy czy to pomoże, bo mój stary zamek wizualnie idealny. Jak nie pomoże odpiac kostkę,  3 nakrętki i zamek na wierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj w wolnej chwili wymylem zamek w benzynie ekstrakcyjnej. Potem przedmuchalem sprężonym powietrzem i całość nasmarowalem. Po zamontowaniu wszystkiego do kupy otwieralem bagażnik kilkakrotnie i nie strzelił ani razu tylko płynnie otworzył. Ciekawe jak długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jolley napisał:

@.Pablo. i jak? Po kąpieli w benzynie nie strzela nic?

Już zamówiłem nowy zamek. Po wymyciu i nasmarowania dwa dni spokoju i znowu to samo. Jak będę miał nowy zamek to stary rozbiore z ciekawości i wymienię ten mikrostyk w zamku. Jak pomoże to dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy zamek zamontowany i na 90% to nie mikrostyk w zamku  tylko sprężyna która odbija zamek. Z czasem traci swoją moc i przez to takie strzelanie zamka. Nowy zamek otwiera się dużo szybciej i mocniej. Po zamontowaniu nowego  problem zamka zniknął. 

PS zróbcie sobie test otwórzcie klapę i zamknijcie ręcznie np śrubokrętem zamek. Następnie przytrzymajcie go palcem aby się nie otworzył i naciśnięcie otwieranie. Wnioski każdy wyciaga sobie sam. ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, też u siebie w avancie miałem ten problem, nie bawiłem się rozbieranie itp. zakupiłem drugi używkę i hula już ponad rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie podbijam...audi A4 B5, centralny zamek bez pilota. Drzwi otwarte ale zamknięty bagażnik i wlew paliwa. Centralny przestał działać i słychać jedynie cichutkie pykanie gdzieś chyba w bagażniku, gdy przekręcam kluczyk w zamku. Co mogło pierdyknąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...