Treść opublikowana przez petrosdbz20
-
Regulacja ksenonów przez diagnostę
Ech. Zapytam więc inaczej. Czy kręcenie śrubą od regulacji na samym zapłonie (a nawet bez zapłonu) może coś tam w środku uszkodzić? Coś pęknie czy jakaś inna cholera (bo może coś się blokuje)?
-
Regulacja ksenonów przez diagnostę
Ja to świetnie rozumiem Dążę teraz do tego, czy regulacja na samym zapłonie nie zaszkodzi niczemu
-
Regulacja ksenonów przez diagnostę
A jeśli silnik nie będzie pracował? Coś może się z*ebać? Jutro się wybieram i po prostu nie chcę wyjechać z czymś popsutym, jeśli będzie diagnosta nieogar/uparciuch
-
Regulacja ksenonów przez diagnostę
Hej. Jak wiadomo, prawidłowe ustawienie ksenonów z autopoziomowaniem wymaga podłączenia kompa i ustawienia silniczków w pozycję wyjściową. Jak wygląda regulacja takich lamp podczas przeglądu? Diagności to ogarniają i mają interfejs, żeby się podpiąć? I czy regulacja bez ustawienia pozycji wyjściowej może jakoś coś popsuć?
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Za dużo? Niestety mam słabość do tego samochodu, a na rynku nie widzę nic, co mogłoby mnie w podobnej cenie zadowolić.
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Dobra, podsumowując: nowe panewki nowe tłoki z pierścieniami nowa odma nowy łańcuch rozrządu nowy pasek i napinacze regenerowana głowica Po 300km jest super. Olej ani drgnął. Do tego zniknęło dziwne stukanie przy ruszaniu.
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Wtedy zmniejszyły. Ale od tego czasu pobór znacznie wzrósł. Może jutro dostanę auto i zobaczymy, jak to dalej będzie.
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Wpadł też drugi zestaw alusów - jedyny ori, jaki mi się podoba. Ciężko dobrać opony na rant, ale trudno
-
A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros
Ojej, ale zaniedbałem temat Z powyższym pomogła wymiana zaworu odcinającego turbiny. W międzyczasie miałem wymianę bagnetu, bo nie był szczelny i zasysało powietrze (stąd brało się telepanie, jakby nie wszystkie cylindry chodziły). Potem wymiana cewek, bo w skrajnych przypadkach poszarpywało przy przyśpieszaniu. Pojutrze jadę ogarniać pierścienie, bo olej już dosłownie znika. Poza tym cieszę się jazdą, bo jest czym
-
1.8 ADR Telepie przy odpalaniu i dodawaniu gazu
Pomogła wymiana czujnika temperatury
-
Nie łapie immo po odpięciu ECU
-
Kodowanie kluczyka i pilota - transponder immo w Audi
Hej. W samochodzie rodziców (A4 B5 97r) prawdopodobnie przestało łapać immo - samochód gaśnie chwilę po odpaleniu. Chciałbym spróbować ponownie dodać kluczyk. Czy wystarczy postępować tak jak na tym filmiku: ? Rozumiem, że PIN do immo to te 4 cyfry pod zdrapką na plakietce przy kluczach? Jeżeli tak, to do czego służą pozostałe wartości i czy będę ich do czegoś potrzebować? -długi ciąg znaków pod zdrapką -dwie cyfry nad 5cioma innymi -7znakowy kod na odwrocie Chodzi mi o coś takiego: I na drugiej stronie jest jeszcze ten 7znakowy kod.
-
Nie łapie immo po odpięciu ECU
Rocznik 97. Niestety nie ma mnie teraz nie miejscu, więc chciałem się dowiedzieć, czy warto zostawić samochód zablokowany na parę dni, czy może szukać kogoś ogarniającego. Łatwo rozpoznać rodzaj immo?
-
Nie łapie immo po odpięciu ECU
Wybaczcie, jeżeli można gdzieś znaleźć to, czego potrzebuję, ale nie ma mnie na miejscu, więc trochę błądzę po omacku. Tatko uznał, że problemy z odpalaniem auta są związane z zamoczonym/zawilgoconym ECU. Twierdzi, że odpiął "sterownik", poczekał aż "wyschnie" i wpiął ponownie. Od tego momentu samochód odpala i od razu gaśnie, co sugeruje problem z immo. Gdzieś w domu mam kupiony kiedyś kabel viaken kkl. Pamiętam, że w VCDSem Lite pozwalał czytać błędy, ale nie łączył się ze wszystkimi modułami (moduł immo chyba łapał). Czy mogę coś z tym zrobić przy jego użyciu? Czy od razu zalecić holowanie do jakiegoś speca?
-
1.8 ADR Telepie przy odpalaniu i dodawaniu gazu
Nie ma LPG. Wczoraj był mróz, dzisiaj jest na plusie i przyznam, że odpalił znacznie łatwiej
-
1.8 ADR Telepie przy odpalaniu i dodawaniu gazu
Cześć. W samochodzie rodziców od paru dni jest problem z odpalaniem na zimno (i chwilę po odpaleniu). Otóż przez pierwsze parę razy samochód nie odpala, tylko telepie próbując zaskoczyć. Dzisiaj za 4 razem udało mi się odpalić, ale wtedy nawet przy lekkim dodaniu gazu znowu telepie i obroty spadają niemal do udławienia się. Po jakimś czasie dopiero uspokaja się i chodzi normalnie. Załączam filmiki, chociaż mikrofon szału nie zrobił. Nie wiem, czy może to mieć coś wspólnego, ale tatko jakieś 2tyg temu wyciągał zegary szukając źródła rozładowującego się akumulatora. Możliwe, że coś źle podłączył i to daje taki efekt? odpalanie: odpalanie.mp4 telepanie przy gazie: gaz.mp4 normalna praca: normalna praca.mp4
-
2.0 TFSI wymiana korka wlewu paliwa
Cześć. Ostatnio pękła mi 'linka' trzymająca korek wlewy paliwa z klapką. Czy kupując nowy korek z tą gumową linką da się go jakoś łatwo podpiąć?
-
Przeskoki podczas gwałtownego przyśpieszania
Problem rozwiązany. Pomogła wymiana cewek. Najprawdopodobniej przy mocnym przyśpieszaniu któraś niedomagała, a komputer tego nie odnotowywał. Skutki niepełnego zapłonu były przenoszone na konwerter i stąd podszarpywanie.
-
Przeskoki podczas gwałtownego przyśpieszania
Hej. Od jakiegoś czasu miewam problem podczas gwałtownego przyśpieszania. Żeby było ciekawiej, problem występuje tylko, kiedy podczas trasy znacznie zwolnię i chcę potem szybko przyśpieszyć, np. zwolnić w jakiejś wioseczce i potem wrócić do prędkości poza zabudowanym (bardzo rzadko w innych przypadkach). Co ciekawe, wszystko wydaje się być OK, jeśli jadę np. koło 100km/h i przyśpieszam w celu wyprzedania lub podczas ciągłej jazdy po mieście. Ciężko mi opisać problem, bo jest to taki uczucie, jakby coś przeskoczyło w napędzie, jakby na ułamek sekundy stanęło i potem ruszyło dalej. Czy to może mieć coś wspólnego z padającym sprzęgłem hydrokinetycznym? Bo na zimnym przy stałej prędkości falują mi lekko obroty. Wybaczcie, ale naprawdę ciężko mi to opisać, więc liczę, że ktoś może zrozumie, o co mi chodzi
-
Włączanie się świateł po zamknięciu samochodu
Dzięki za info Bo właśnie miałem pisać, że na bank nie jest to związane z uzbrojeniem alarmu
-
Włączanie się świateł po zamknięciu samochodu
Właśnie miałem przy najbliższej okazji sprawdzić, czy mignięcie świateł nie pokrywa się ze spowolnieniem migania diody w drzwiach.
-
Włączanie się świateł po zamknięciu samochodu
Hej. Zauważyłem ostatnio nietypową rzecz. Otóż po zamknięciu samochodu, po 30s, może minucie, następuje pojedyncze mignięcie świateł mijania. Czy to normalne?
-
Łącznik rur wydechu - wymiana
Uda się na tyle rozchylić, żeby założyć na rurę? Nie chcę ruszać starego, nie mając pewności, bo może się rozlecieć.
-
Łącznik rur wydechu - wymiana
Hej. Sypie mi się już od rdzy łącznik rur w wydechu. Mianowicie coś takiego: Da radę to wymienić bez większych demontaży? I czy standardowe wymiary są takie, jak na obrazku?
-
Wymiana tapicerki słupka
Chciałem się upewnić, bo powyżej są dwie trochę sprzeczne informacje. W książce może nie bez powodu każą ruszać słupki A i D, więc może pominięcie ich zwiększa ryzyko połamania czegoś