Treść opublikowana przez kubunia
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
Na tą przypadłość akurat może mieć wpływ dużo rzeczy między innymi grucha, przepływomierz czy nieszczelności w dolocie, a ostatnio wyszło że nawet odma. Rozbierz gruchę i zobacz jak chodzą klapy w kolektorze poruszając ręką. Mają chodzić z lekkim oporem ale bez przesady i "chrupania". Umyj membranę pod wodą, przesmaruj kulę dźwigienki i membranę u podstawy z dwóch stron wazeliną techniczną by ją dodatkowo uszczelnić. Ja tak zrobiłem i efekty można obejrzeć właśnie na moim filmiku z działania kierownicy powietrza.
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
Może masz nieszczelność na membranie, albo klapy ciężko chodzą i dopiero przy wyższym podciśnieniu membrana daje radę pociągnąć dźwignię. Powinna działać od jak najniższych obrotów i zamykać się przy wysokich.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Ja jeżdżę od kontrolki do kontrolki i po zapaleniu wyjmuję bagnet, sprawdzam czy faktycznie jest min (zawsze jest), dolewam 0,7 litra i spokój na następne 2 tysiące kilometrów
-
jaki filtr powietrza
U mnie Niemiec zainwestował w filtr k&n za 200zł. Się zdziwiłem jak chciałem wymienić na zwykły papierowy po kupnie a tam takie rzeczy
-
Problem z hamulcami.
Nie ten dział Panowie, jest dział o hamulcach a w tym piszemy o silnikach.
-
Ciężko odpala na ciepłym(choć to nie reguła)
Obstawiam uszkodzony czujnik temperatury G2/G62. Miałem podobnie tylko w Oplu Vectrze, na zimnym palił od strzała, a na ciepłym zalewało paliwem bo czujnik podawał że silnik zimny. Sprawdź wskazania z czujnika na jakimś interfejsie, na zimnym po nocy i na ciepłym to będziesz miał pewność.
-
Telepanie silnikiem i migający check
Może cewki już padają.
-
[B6 ALT] Zbyt duży pobór prądu
Coś nie halo z drzwiami pasażera, do sprawdzenia wiązka i czujnik otwarcia drzwi.
-
[B6 ALT] Zbyt duży pobór prądu
A sprawdzałeś czy światełko w bagażniku gaśnie?
-
Używana uszczelka pod głowice?
Spróbuj pobrać inną wersję programu VAG-COM lub VCDS Lite.
-
Kontrolka silnika
Z 16tys. km zrobionych swoją Adusią około 12tys. tankowałem u kacapów na Lukoilu i nic złego się nie dzieje
-
Używana uszczelka pod głowice?
Zapłon włączony, silnik nie pracuje! [Wybór] [01 - Silnik] [Nastawy - 04] Wybierz grupę "060" Po przełączeniu na nastawy podstawowe w górnym, prawym polu ekranu pojawi sie przycisk ON/OFF włączamy i czekamy około 30 sekund. Można będzie usłyszeć pracę przepustnicy i zauważyć jak zmieniają się pewne wartości wyświetlane przez program VAG-COM. Podczas adaptacji nie wolno dotykać pedału gazu!
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
Najlepiej byłoby podmienić chyba i zobaczyć czy zadziała skoro wszystko inne jest sprawne.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Tutaj można porównać wygląd świec i ocenić czy wszystko jest prawidłowo.
-
silnik szybko sie nagrzewa,chodzą wentylatory na zimnym silniku
A węzę miękkie czy twarde jak kamień? Jak twarde to może być wina korka od zbiorniczka płynu chłodzącego bądź uszczelki pod głowicą.
-
Ubywa Olej, ubywa płyn chłodzący, biały dym na zimnym.
Demontaż głowicy, planowanie i montaż z nowymi uszczelkami hmm... szykuj 500-600zł
-
Stożkowy filtr powietrza? 2.0 alt
Tylko po co?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Stary bagnet ma numer (06B 115 611D) a nowy (06B 115 611P)
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Stara wersja bagnetu ma pomarańczową końcówkę w poprawionej jest czarna ta część, która zanurzona jest w oleju. Bagnet dostępny w ASO. Zdjęcie zapożyczone od kolegi Dajmon, który w innym wątku opisywał różnice w miarkach. http://postimg.org/image/agc7zku51/
-
nie wchodzą biegi
Albo olej albo już synchronizatory mają dość, najczęściej wymiana na świeżutki oryginalny olej pomaga Przerabiałem to ale w Oplu. Podczas mrozów nie można było wbić biegów, jak się okazało było mało oleju w skrzyni, a to co tam pozostało olejem nie można było nazwać. Po wymianie oleju nówka skrzynia
-
Nowsze silniczki podejda do B6?
niby tak ale w B7 pełna komunikacja już po CANie a w B6 na dwoje babka wróżyła
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Była już o tym mowa. W ASO dostępne są "poprawione" bagnety z przesuniętą podziałką tak by kontrolka nie zapalała się co chwile Ja tam jeżdżę od kontrolki do kontrolki, jak się zapali OIL MIN dolewam 0,7l i na 2 tys. spokój
-
Brak daty - nagle zniknęła
Naciskać przycisk MODE, aż wskazanie całej daty zacznie migać następnie + aby data była wyświetlana lub - by wyłączyć wyświetlanie daty.
-
A4 B6 nie ma siły i przerywa
może rozrząd się przestawił
-
A4 B6 nie ma siły i przerywa
paliły się kontrolki EPC lub CHECK podczas jazdy?