Treść opublikowana przez niebieski708
-
Podtlenek azotu w S4
Myślałem o strzale między 75 a 100KM... Znalazłem też kompresor od innego auta ;-) wystarczy zaadaptować :-) ale to na zimę zostawiam...
-
POMOCY S4 wydaje dziwny dźwięk po lewej stronie silnika
Nie ma co gdybać :-) wyjmiesz skrzynie to zobaczysz... ;-) u mnie było zmasakrowane a normalnie pracowało...
-
Podtlenek azotu w S4
Tak :-) tylko zastanawiam się nad sensem :-P mocynigdy zawiele :-) zwłaszcza w czterołapach :-D
-
Pytanie o silnik
U mnie z jakiegoś powodu po wymianie zaworków na dwa dni pomogło i było cicho...po dwóch dniach znów to samo... Okazało się że jeden fazator się wysypał i był do wymiany :-( po rozbiórce wyszło że padł jeden ślizg, dodatkowo jeden napinacz nie trzymał oleju i to on z fazatorem powodował dzwiek przy zapalaniu. Co do oleju LM 5W40 używałem w doładowanej Subaru Imprezie i nigdy nie było problemu z olejem :-) podczas zabawy.
-
POMOCY S4 wydaje dziwny dźwięk po lewej stronie silnika
Teraz co wybrać :-( latanie bokiem po śniegu czy dłubanie auta :-P
-
Podtlenek azotu w S4
Rozmawiałem z osobami i nie wszystkie są zadowolone z kompresora... Stąd pytanie o podtlenek. RS4 podobno sobie bardzo dobrze radzi z nim, a mam tanio do kupienia instalacje :-)
-
Pytanie o silnik
10W60 leje się tylko na lato... Nie nadaje się na zimę. Też leje LM 5W40 i jestem zadowolony :-) co do wymiany rozrządu to różnie ludzie robią... Wymieniają same napinacze/źle ustawiają rozrząd/zostawiają padnięte fazatory... A potem mówią że tak ma być ;-) Jak masz dźwięk przy odpalaniu to wymienia się zaworki pod kolektorem dolotowym. Jeśli nadal słychać to znaczy że już coś pada/padło. Te zaworki trzymają olej w bloku itd jesli są nie szczelne to tak jakbyś odpalał silnik po wymianie oleju... Jest tylko w misce olejowej a w kanałach pusto.
-
Podtlenek azotu w S4
Jak w temacie ktoś próbował ? jak się sprawuje ?
-
Pytanie o silnik
keiza co do rozrządu nie do końca... U mnie po wymianie nie wydaje żadnych dźwięków, a wcześniej wydawał. 5W30 nie jest z byt dobrym rozwiązaniem ze względu na temperatury silnika, ale każdy ma inny gust Co do łykania oleju też jest różnie, mi spalił na 1400km - 200ml... Jedyne z bolączki to alternator, wspomaganie i klima. Co do rozrządu to jedyna wadą jest jego usytuowanie, nie ma możliwości żeby przez 200 tys km katowania się nie rozciągnęły łańcuchy
-
Dupowóz S4 b6
Sprzegło od Mortisa już do mnie jedzie :-D Jedynie bije się z myślami 18ki czy 19ki... 19ki ładniej wyglądają, ale mało praktyczne. 18ki mniejsze ale komfort delikatnie lepszy... Znalazłem coś takiego
-
Wady i zalety 4.2 V8 BBK
Teoretycznie poprawione... A ja jak zmieniałem ostatnio cały rozrząd to niczym się ślizgi nie rożniły...
-
Dupowóz S4 b6
Myślę teraz o takich jak Twoje ale 19ki. Albo z RS4 b7
-
Dupowóz S4 b6
Mortis mnie znów uratował :-)
-
Dupowóz S4 b6
Mam niestety jakieś nietypowe sprzegło... Według sklepów, zerowe stany magazynowe magazynowe. Tak z Płocka :-) (dokładnie Borowiczki-Pieńki) wcześniej niebieskim subaru impreza ;-) latałem
-
Dupowóz S4 b6
Jutro Mortis zobaczy u swojego magika czy coś poradzi... Z sklepu chłopak pytał w LUKu i nie mają na stanie i nie wiedzą kiedy będą robić... Jak Mortis nie da rady to jest możliwość przerobienia tego co mam (kupiłem ale akurat nie pasuje do mojego modelu)
-
Dupowóz S4 b6
Jako że sprzęgło jest niedostępne, mam chwilę czasu żeby pomyśleć o felgach... Myślałem o 235/40/18 (opony/felgi) nie wiem jaki wzór wybrać i jakie powinno być ET ? Auto do jazdy na codzień...
-
Dupowóz S4 b6
Moja lubi bardzo to auto :-) nie spodziewała się takich wydatków, ale za to chce nim do pracy jeździć ;-)
-
Prośba o pomoc w wyborze radioodtwarzacza samochodowego z obsługą SD BT + FLAC o ile się coś znajdzie.
Generalnie każdy lubi jakąś barwę dźwięku. Też szukałem radia na flac... Ale nic sensownego nie znalazłem... Pionka odpuść bo mi też czegoś w ich dźwięku brakuje... 88 pionka też uważam za jedno z najlepszych ;-) podobno nowe kenwoody fajnie grają...
-
Dupowóz S4 b6
Zawsze jest coś do roboty w aucie ;-)
-
Dupowóz S4 b6
Z braku sprzęgła, rozebrałem skrzynię... Okazało się że po bliższym przyjrzeniu synchronizator trzeciego biegu ledwo dyszy :-P
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Dźwięki podczas zapalania i wypadanie zapłonów (w zależności od stopnia zużycia) Na zimnym silniku obrócić wałem, jeśli usłyszysz strzelanie z wałka to masz do wymiany.
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
I w dodatku są dwa ;-)
-
za duże ciśnienie turbiny, dziwna sprawa
Po pierwsze to bardzo możliwe że twój silnik już długo nie pożyje... Po drugie zmień mechanika. Po trzecie jakiś debil zrobił mapę na uszkodzonych częściach, albo zmienił ustawienie wastegate żeby na handel chodziło...
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Masz 4 napinacze, 4 łancuchy, 4 lub 5 ślizgi. Do tego kilka uszczelek i oringów. Chyba że dojdą fazatory to diametralnie zmieni cenę (1700 jeden ;-)
-
Dupowóz S4 b6
Niestety nie... Sprzegło... Ale czasem odpalam :-D teraz brzmi lepiej (wcześniej był przestawiony rozrząd i fazator do wymiany) Co powodowało spokojniejszą lekko zamuloną pracę ;-) Teraz wkręca się super :-) aż korci żeby posłuchać