Treść opublikowana przez niebieski708
-
Błotniki RS4 b7 w S4 b6
Myślałem o wycieciu samych szerokich części błotnika ;-) nie całych elementach. Nie chce robić b7 bo średnio mi sie podoba... Tylko szersze b6 :-)
-
Błotniki RS4 b7 w S4 b6
Takie elementy to też bym z b7 dołożył ;-) chodzi raczej o wygląd, ilość pracy i jak to będzie wyglądało w b6. O ile w b7 wygląda fajnie to nie oznacza że w b6 też ;-)
-
Błotniki RS4 b7 w S4 b6
Myślę o przerzuceniu przetłoczeń/nadkoli/błotników z RS4 b7 do S4 b6. B7 może ma ładniejszy tył, ale przód mi (kwestia gustu) bardzie się podoba z b6 dlatego taki pomysł. Robił ktoś coś takiego?
-
[RS4 B7] by y0p5
Super kolor i dla mnie jest efekt WOW :-) ja bym tak na tych vossenach zostawił... Fakt też zazdroszcze auta :-P
-
[RS4 B7] by y0p5
Super auto, sam się zastanawiałem :-) przyjemności z jazdy :-) bo napewno da nawet jak stoi :-)
-
Rozwiązanie usprawenienia kolektora dolotowego
Ori klapy są dość lekkie, alu nie zda raczej egzaminu...
-
Rozwiązanie usprawenienia kolektora dolotowego
Nie wiele ;-) ale z pół dnia conajmniej trzeba na to poświęcić. Uszczelki nowe, bo te co masz pewnie rozsypią się gdy zwalisz kolektor. Karbon nawet gdy pęknie nie rozsypie się, a ori klapki tak. Cena używanych klapek to okolo 200zł. A napewno się rozsypią z czasem...
-
Rozwiązanie usprawenienia kolektora dolotowego
Coś około 100zł, śrubki około 10zł
-
Rozwiązanie usprawenienia kolektora dolotowego
Ale po co sie pozbywać? Skoro można zrobić jak u mnie i masz praktycznie dożywotnio...jak usuniesz to auto w jakiś obrotach może słabiej jechać, ale nie musi ;-) jest możliwość, że jest to część która wpływa na ekologie i nic poza tym ;-) ale jak można tanio zrobić to nie warto usuwać.
-
Audi S4B6 BBK Wysokie spalanie oleju.
Tak jak mówiłem kawałki klapek kolektora wpady i porysowały gładź. Otworz kolektor i wymień klapki bo nastepny silnik będziesz miał do wymiany... Co do silnika ciężki temat. Ja uratowałem swój wymieniając klapy bo już popękały. Jak gdzieś był sam blok na sprzedaż... Poszukaj
-
Sprawdzenie fazatorow/nastawinków BBK
Tak można sprawdzić czy jeszcze coś z nich zostało. Jeśli niema efektu jak na filmie to jeszcze żyją ;-) a jeśli mamy dźwięk przy odpalaniu wystarczy zmienić zaworki w bloku ;-) BAS to jest bliźniaczy silnik allroada c5 Robiłem małe eksperymenty z olejem ;-) i!!! Wlewamy olej rzadki i dobrej marki (nie mylić z castrolem czy mobilem) do tego silnika. Na liqui moly Ht pracuje cicho i cicho zapala. Na mobilu, czasem jak jest zimno potrafi przez 0,1 sekundy zastukać z rozrządu ;-)
-
s4 4.2 trzesaca sie buda ...
Nic nie sprawdzą bo tylko taki u nich w katalogu występuje ;-)
-
S4 B6 - błąd ESP i EPC / brak mocy
Trzeba podłączyć kompa i sprawdzić parametry podzespołów... Niestety jak u Przema tip sporo pogarsza sprawę z diagnozą.
-
s4 4.2 trzesaca sie buda ...
Też od S4 który pasuje do 3.0 i 2.7 tdi ?
-
s4 4.2 trzesaca sie buda ...
Jogurt miałem identyczną sytuację u siebie ;-) tarcza jak i dwumas powinna pasować :-) różnica tkwi w docisku.
-
s4 4.2 trzesaca sie buda ...
Raczej źle zamontować się nie da ;-) chyba że na siłę ;-) (ustawienie śrub) ale jak koledzy mówią może już padnięty kupiłeś.
-
s4 4.2 trzesaca sie buda ...
A czy koło pasowe może pracować z ori dwumasem czy może musi mieć i lżejszy dwumas? Sprawdzales? Bo z jednej strony już masz lżej na wale ;-)
-
s4 4.2 trzesaca sie buda ...
A dwumas jaki? Nowy czy regenerowany?
-
A4 B7 Quattro - efekt przeskakującego koła przy skręcie
To nie jest normalne... W subaru świadczyło to o uszkodzeniu wiskozy w skrzyni biegów (u nas jest mechanizm torsen). Może to też być ktoryś przegub wewnetrzny...
-
Dziwne skakanie obrotów
Najpierw komp, tam może pokazać przyczynę... Dopiero wróżenie z krysztalowej kuli ;-)
-
Zaworki zwrotne oleju w naszych 4.2 V8
A miałeś jakieś dźwięki przy zapalaniu? Z tego co mi się wydaje to w A8 są jeszcze takie zaworki w głowicach ;-)
-
PŁOŃSK / PŁOCK / okolice
Może ktoś jeszcze z Płocka lub okolic się tu udziela?
-
Ile może kosztować wymiana panewek?
To zależy od tego ile jeszcze części w silniku zabiłeś ;-)
-
Dupowóz S4 b6
Fabryka według jakiejś tam strony w 2003 ma 85 - 100Ah od 2004 100Ah ;-) http://autosotua.com/akumulator/audi/s4.html
-
Dupowóz S4 b6
Niestety nie :-P ale już jutro rano :-) wpadnie cała prawa strona Lemfordera i nowy akumulator Bosch silver S5 100Ah :-D