Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

niebieski708

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez niebieski708

  1. Zależy jaki efekt chcesz uzyskać ;-) ma być głośniej? bardziej basowo bądź ostro? Mój :-) w realu brzmi lepiej ale coś słychać :-) https://youtu.be/wRrwgVDZZKc
  2. Ja wymieniłem i chwilę to trwa... Odkręcasz kolektor i odpinasz, potem podstawka filtra oleju. Pod kolektorem masz pokrywę którą trzeba odkręcić. Tam gdzie są strzałki są zaworki. Nie są wkrecane itd. Poprostu się je wyciaga (ja wyciągnąłem szczypcami). Ten krzyżyk na zaworku jest na górze, można za niego złapać i wyciągnąć. Jedyny opor stawia oring na tym zaworze.
  3. Osobiście średnio mi sie podoba taki kształt ;-) oczywiście rzecz gustu. Mam 18ki na lato które będą fajnie wyglądały, ale brak opon narazie, bo zrobieniu auta mało kasy zostało. Za półtora miecha zima więc już chyba mie będę kombinował... Chyba że ktoś ma na handel opony 18ki żeby pojeździć te max dwa miesiące :-) (na lato będą nowe)
  4. Tyle że szukałem tej mniejszej :-) chłodnicy Ok, chłodnice w super stanie znalazłem :-) wycieków brak. Dodatkowo wyleciały nowe tarcze Zimmermann Coat Z. Potem jeszcze znalazłem jakiś wosk w garażu i nawoskowałem auto :-) jutro jeszcze raz nawoskuje i zrobię jakieś zdjęcia ;-) Chwilę nagrałem wydech na postoju... Niestety tosterem :-) https://youtu.be/EhITU24nK_A
  5. Jak w temacie :-) jako że układ olejowy w naszych V8 jest dość długi konstruktorzy w połowie układu olejowego zamontowali takie małe zaworki które mają zapobiedz po zgaszeniu silnika spływowi oleju do miski itd. Na skutek temperatury i innych czynników zaworki te tracą swoje właściwości i olej spływa. Objawia się to dźwiękami przy porannym rozruchu lub po dłuższym postoju. Dłuższa eksploatacja na nie sprawnych zaworkach skraca żywotność rozrządu. Zaworki są po okolo 100 zł za sztukę sztukę. Zaworki są różne, do bbk tak wyglądają:
  6. niebieski708 odpowiedział(a) na Pawel00S4 temat w 4.2
    Musze się im przyjrzeć jak znajdę chwile czasu. Widziałem temat gdzie jest to zaznaczone na rysunku gdzie one są, ale ma może ktoś jakieś zdjęcia jak one wyglądają i gdzie dokładnie siedzą? Siedzą dokładnie tam jak na rysunku, a wyglądają tak:
  7. niebieski708 odpowiedział(a) na Pawel00S4 temat w 4.2
    Czasem jak luzu dostaną lub jest nieszczelności w układzie sterujacym to podobne stuki występują przy zapalaniu, ale dźwięk nie jest metaliczny. Robiłeś zaworki zwrotne w bloku? Często przez nie stuka coś w rozrządzie ;-)
  8. niebieski708 odpowiedział(a) na Pawel00S4 temat w 4.2
    Nie jest normalne sprawdź czy klapy kolektora dolotowego. U Ciebie to prawdopodobnie to one taki dźwięk wydają przy zapalaniu Ja mam zrobione klapy kolektora i rozrząd i jest cisza przy zapalaniu, nawet po miesiącu stania.
  9. Super sprawa gratulacje, fajnie wyszło u siebie też zapodam jak znajdę trochę czasu
  10. niebieski708 odpowiedział(a) na Pawel00S4 temat w 4.2
    Jeszcze z tańszych rzeczy wymień zaworki pod kolektorem dolotowym (http://a4-klub.pl/index.php?/topic/327720-zaworki-zwrotne-oleju-w-naszych-42-v8/#entry4568154). Prawdopodobnie olej spływa z górnego układu przez nie do miski i zanim się napełni ponownie to na sucho taki dźwięk wydają fazatory/nastawniki. Jeśli się nie zużyły jeszcze jak na zdjęciu wyżej to dźwięk ustanie
  11. Zrób tak jak jest ori w eSce :-) jest jakaś siwa. Ja też mam w kolor pomalowaną i średnio mi to pasuje. Próbowałem pomalować plastidipem, ale średnio jest to wytrzymałe i będę malował lakierem.
  12. Ja mam u siebie ostatnie przelotowe i jest już głosno Szukam jak tu jeszcze bardziej dźwięk podkręcić żeby chodziła podobnie do V10
  13. niebieski708 odpowiedział(a) na winczako temat w 4.2
    W S4 b6/b7 na europę jest BBK
  14. Ja w zakładzie w którym naprawiają car audio, zapłaciłem 80zł :-)
  15. Właśnie szukam sposobu na taki dźwięk jak u Ivana :-)
  16. Co daje xpipe?
  17. No właśnie myślałem, że też się przesiadłeś :-P u mnie na Audi też siedzi świnia ;-)
  18. Na forum subaru też jesteś? ;-)
  19. Radio ma za słaby wzmacniacz żeby je ruszyć...
  20. Jak mi się wersja black nie podobała to ostatnio sam się zastanawiam :-)
  21. niebieski708 odpowiedział(a) na Pawel00S4 temat w 4.2
    Mi się udało kupić używki w bardzo dobrym stanie :-) (wcześniej widziałem co jest w środku) Nowy między 1700 a 2000 tyś, masz dwa. Dziwne jest to, że nie zużywają się równomiernie. Obrócić wałem na sucho i słuchaj. Jak coś jakby przeskoczy to własnie fazator.
  22. niebieski708 odpowiedział(a) na Pawel00S4 temat w 4.2
    To jest badziew od zmiennych faz... Z czasem wyrabia się dziura która blokuje fazator w zerowej pozycji. Trzpień który w nią wchodzi wyskakuje i nie blokuje fazatora. Późniejsze objawy to wypadanie zapłonów itp. Nie potrafię powiedzieć ile na tym mozna jeździć.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.