Treść opublikowana przez niebieski708
-
Dupowóz S4 b6
Pokrywy wyszły inaczej niż chciałem, ale nie jest źle. Miał być mat, a wyszedł delikatny połysk ;-) Do tego znów uszczelki nie wszystkie przyszły... Kolor jest bardziej czerwony niż na zdjęciu :-)
-
Wymiana rozrządu, nowe pierścienie, uszczelniacze...
Co na to sąsiedzi :-D
-
Rozwiązanie usprawenienia kolektora dolotowego
Jestem właśnie w trakcie czekania na karbonową płytkę do tego modu. Jak poakładam dam znać :-) Z braku części porobiłem fotki jak zrobiłem ten mod żeby ktoś nie musiał kupować całego kolektora/oddzielnie klapek/itd za jakieś dziwne pieniądze. Używki nie polecam bo chyba konstruktorzy specjalnie stworzyli taki materiał który ma się popsuć po iluś tam tysiącach... Klapki są z tego samego materiału co ... ślizgi rozrządu (kwestia czasu kiedy popękają) Uszkodzenie objawia się różnie... ale najczęściej bardzo delikatnym terkotaniem. Samo popękanie klapek niczym się nie objawia jeśli chodzi o jazdę, ale może być niebezpieczne dla zaworów/gładzi cylindrów/itd gdy klapki zaczną się kruszyć. U mnie był dźwięk bardzo cichy podobny do wtryskiwaczy. Potrzeba kupić : Ja kupiłem w obi Nylonowe śruby z nakrętkami i podkładki W necie znalazłem firmę dexcraft, która zrobiła mi płytkę z karbonu 31cm x 8cm o grubości 2mm. Potrzebny będzie jeszcze klej do gwintów. Ja użyłem niebieskiego loctite. Płytkę przykładamy do mocowań tak jak siedziały wcześniejsze klapy (na pewno będą po nich ślady więc to będzie chwila). Zaznaczamy na płytce otwory które są w mocowaniach i wiercimy cztery dziurki na śrubkę 6. W mocowaniach delikatnie trzeba też otwory rozwiercić i wkręcić śrubki, po czym je poskręcać nakrętkami z zestawu na klej do gwintów. Dokładamy na nakrętki podkładki (mają około 1mm). Taki dystans do płytki miałem u siebie, jeśli ktoś użyje tych samych części z obi może zakładać bez mierzenia będzie idealnie Materiał z którego zrobione są śruby itd jest odporny na temperaturę, elastyczny i lekki. W razie uszkodzenia nie narobi zniszczeń tak jak metalowe elementy. Składamy obie części i skręcamy tez na klej. Nadmiar odcinamy, ja zabezpieczyłem jeszcze klejem Tak to wygląda może nie jest ładne, ale ma działać. Ładniejsza część jest z drugiej strony bo ta ma materiał który po kilku zetknięciach z częścią styku lepiej się ułoży. Inne kolektory Audi też da się naprawić
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Patryk w zimę i ja będę jednak dłubał tyle, że sam będę wstawiał kompresor i spawał kolektor pod niego w wyścig zbrojeń się nie będę bawił, ale z samej ciekawości
-
Dupowóz S4 b6
Dziś nie zdążyli pomalować pokryw... nie doszły wszystkie uszczelki... Jutro ma wszytko być i już wszystko poskładam Co do skrzyni to okazało się że nie ma stanu oleju (sporo brakuje, prawdopodobnie przez to trzeci bieg lekko zgrzytał).
-
Całkowicie traci moc po szybkiej jezdzie
Jak kolega pisał czujnik halla to podstawa...
-
Dupowóz S4 b6
Narazie powoli, ale to już końcówka :-)
-
[B6 BBK] S4 B6 Avant koloru czerwonego na 19'' BBS CHR :)
Też mam to samo ;-)
-
Wypadanie zapłonów na 3,4 i 7,8 + grzechotka z okolic sprzegła rozrządu
Wolno idzie... Były właściciel bardzo upodobał sobie masę uszczelniającą i zamiast wymieniać uszczelki wszystko tym uszczelniał. Jest trochę więcej niż na zdjęciu zrobione :-)
-
Wypadanie zapłonów na 3,4 i 7,8 + grzechotka z okolic sprzegła rozrządu
Dziś miałem trochę zajęć i Żonę w ciąży na głowie :-P pokrywy poszły do malowania proszkowego i zdążyłem założyć pokrywę rozrządu :-S
-
Wypadanie zapłonów na 3,4 i 7,8 + grzechotka z okolic sprzegła rozrządu
Dziś przyszły fazatory :-) od jutra składam :-D doczekać się nie mogę kiedy odpale :-)
-
S4 B6 AVANT - marzenia sie spełniają.../! S.P.R.Z.E.D.A.N.E !
Może i b7? Też chyba ich wielu nie ma ;-)
-
Moja Audi Avant STCC A4 B6 1.8T BEX QUATTRO S-Line 210 KM 336 Nm :)
Fajna :-) gratki na jasnej feldze fajniej wygląda moim zdaniem ;-)
-
S4 B6 AVANT - marzenia sie spełniają.../! S.P.R.Z.E.D.A.N.E !
No szkoda... Ale kiedyś się do was wybiorę albo na jakiś zlocie można się spotkać ;-) Co eSek to obie wyglądają super :-)
-
Dupowóz S4 b6
Wszystko zależy ;-) ja się teraz trochę po denerwuje, a potem tylko jazda :-) Znając życie więcej Żona będzie jeździć :-P Też chciałem początkowo b7, ale zrobić w niej to co ja robię i mam prawie kwotę RS4 ;-) b6 w dodatku tak nie rzuca się w oczy ;-)
-
S4 B6 AVANT - marzenia sie spełniają.../! S.P.R.Z.E.D.A.N.E !
Te co mam zostają na zimę :-) dlatego szukam.
-
Wymiana rozrządu, nowe pierścienie, uszczelniacze...
Czego się nie robi dla przyjemności :-)
-
Wymiana rozrządu, nowe pierścienie, uszczelniacze...
Widziałem ceny kora ;-) jak Żona się nie dowie to kupię x-) miała być tylko wymiana rozrządu ;-) a koszta wzrosły tak że a4 b5 by kupił ;-)
-
S4 B6 AVANT - marzenia sie spełniają.../! S.P.R.Z.E.D.A.N.E !
Autko super :-) co do felg to rozważam kilka modeli...
-
Dupowóz S4 b6
Są dwie możliwości... Kolega Mortiis też bardzo pomaga :-) z tym fazatorem... Serwis nie widzi ich wogóle, ani w Polsce ani w Niemczech... Ale jednak dobrzy ludzie jeszcze istnieją i próbują pomoc :-)
-
Wymiana rozrządu, nowe pierścienie, uszczelniacze...
Dziś idzie reszta do poskładania :-) do weekendu powinienem skończyć silnik :-) jeszcze malowanie części ;-) żeby wyglafal tak :-) Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Na minus motula idzie to że stał się popularny i można trafić na podróbkę... Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Dupowóz S4 b6
Narazie robię duży przegląd :-) Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana rozrządu, nowe pierścienie, uszczelniacze...
Walczyłem z fazatorami... Dobrałem nową sprężynę do jednego i do obu dorobiłem pod sprężynki podkładki bo się rozpadły i dlatego mialem odgłos przy odpalaniu... Zabezpieczenie fazatora nie odbijało i go nie blokowało :-) Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana rozrządu, nowe pierścienie, uszczelniacze...
Specjaliści składali chyba rozrząd... Do tego w fazatorach rozpadły się podkładki pod sprężynki... I jedną sprężynkę trochę zjadło :-P fazatory w niezlym stanie ogólnie ;-) Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka