Treść opublikowana przez rafałwol
-
kopci na biało, raczej nie chłodnica spalin
drozdu powiedz mi dopóki nie złapie Ci silnik 90 stopni jak dodasz gazu to pusci ci bialego dymu cos czy nic???
-
Kopci na biało
Chłodniczka ominięta 2 dni temu i nadal dymi dopóki nie złapie 90 C. Po ominieciu chłodniczki jest lepiej, tak na 70% Zrobiłem ok 800 km i wydaje mi się ze stan płyn stoi w miejscu lub mogło ubyć do 3 setek(musze się przyjrzeć) Te 30% to przestał dymić na biało a dymi na SZARO dopóki nie złapie 90 stopni silnik. Dymu jest o 70% mniej ale jest szary. Czy za to moze być winna/odpowiedzialna ODMA ?? Jesli ona była by walnieta/zapchana to co by się działo??? Mam jeszcze jedno pytanie jesli któryś z kolegów może mi powiedzieć na temat twardości węży.. Jaj sprawdzam na przcujacym nagrzanym silniku to są twarde ale to chyba naturalne bo plyn się nagrzewa i rozpręża. Odkrece korek stan płynu sie podnosi węże miekie. Zakrece to znów zaczynają twardnieć. Czy tak ma być?????
-
kopci na biało, raczej nie chłodnica spalin
Mam podobne objawy i nie moge dojść ładu co co to z tym dymieniem.. Tyle że u mnie troszkę jakby ubywało płynu. Moze mi ktos powiedziec o co chodzi z tą odma i deklem że może przez nią dymic??? Jakie ona ma dzialanie ??
-
Kopci na biało
Żeby ją ominąć to trzeba do tych węży co idą do chłodnicy spalin zagiac i wstawić rurkę. Jaka jest srednica potrzebna tej rurki jesli ktoś wie to bym prosił o podanie..
-
Kopci na biało
Podepnę się pod temat i z moimi bolączkami. Może ktoś coś doradzi... 3 tyg temu wymieniłem olej z 5W30 na 5W40 filtr oleju ,paliwa i powietrza. Od tej pory zaczął dymic wczasniej bardziej SIWO teraz bardziej biało. Najbardziej dymi dopóki silnik nie złapie temperatury 90*C i zaczeło jednoczasnie ubywać płynu w zbiorniczku. Zrobilem od tamtej pory ok 400 km i dolałem z 0,8 litra. Silnik pracuje normalnie , odpala bez problemu , mocy nie ubyło.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
DPF-a nie mam od 2 lat i dymu do tej pory nie było. Silnik wydaje sie być zdrowy.. 230 kkm najechane. A ten LM Diesel Synthoil lub Motul Xcess to jest do silnika z DPF-em ???
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dopytam znawców olejów jeszcze raz.. Jest jakaś duża bądź na niekorzyść różnica między tymi olejami ????? Bo to dymienie mnie niepokoi a zaczęło się gdy zmieniłem olej sporo siwego dymu jest za mną. Robiłem też płukankę. Nie wiem czy mam wrócić do poprzedniego oleju czy poczekać i pojeździć trochę. Był MOTUL 5W30 X-clean+ 8100 a teraz jest 5W40 i siwy dym...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Zmieniłem olej był Motul jest Motul tylko z 5W30 na 5W40 i zaczął mi dymic. Zanim się nagrzeje idzie siwy dymek ..
-
Usuwanie DPFa
Tak jak kolega pisze powyżej. Musi być dobrze usuniety mechanicznie i programowo. Ja różnice w mocy widzialem bo robiłem również program. Nie mam nic wstawione w puche to przy wiekszych obrotach słyszę że jest parę decybeli wiecej. Ale to naprawde nie wiele i nie przeszkadza.
-
Usuwanie DPFa
Środek od dpf.a oczywiście ze warto zabrać dostaniesz za niego 300-500 zł. Ja po usunieciu widzę same plusy. Napewno już mi się nie zapala kontrolka o zapchaniu.
-
Zapłon z nie gasnacą kontrolką trakcji i ABS - auto nie odpala
Miałem taką samą dolegliwość ;;10-ciu;; fachowców oglądało podpinało kompy ( 0 błędów) kazali mi wymieniać wszystko co się wiąże z elektryka bo nie wiedzieli co. A rezultat byl taki że siadł przekaźnik pod kompem. Trzeba było zdjąć lewą wycieraczke plastik na podszybiu, odkręcić komputer i pod nim są chyba 3 przekaźniki winy był 1 z nich (biały) koszt 80 zł u ;; 11-go;; mechanika który wpadł na to.
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Witam. Potrzebuję do A4 B7 BPW 2006r WAUZZZ8E67A050047 1) Tarcze seria; OZ + klocki Ferodo premier lub Textar + Textar 2) OLEJ 8100 X-clean C3 5W40 5l 3) Filtr oleju 4)Filtr kabinowy zwykły x 2 5) Płukankę Liqui Moly 6)Filtr paliwa 7) Dodatek do czyszczenia wtrysków do paliwa, jeśli jest w ogóle coś rozsądnego co można wlać do baku. Proszę o wycenę
-
Czyszczenie wtryskiwaczy - pompowtryskiwaczy Diesla
Chciałem profilaktycznie przeczyścić wtryski, myślałem żeby wlać coś do baku. Żeby poszło z paliwem. Jest może jakiś taki preparat ???? Tu powyżej widzę czyszczenie w inny sposób ale ja się nie znam i chciałem najprostszą metodą...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
To ten x-clean 5W40 będzie najlepszym rozwiązaniem nie szukać już nic innego ???
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Ten REVENOL MTF-2 dostane tu od kolegów z forum ?? Ciekawe czy jest tańszy dużo niż oryginał bo jak tu czytam to jest narzekanie na te zamienniki więc już sam nie wiem..
-
Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Myślę zmienić olej w skrzyni bo w zimę ciężko chodziły biegi. Może mi ktoś powiedzieć ile tam wchodzi? Gdzieś tu wcześniej wyczytałem że chyba 2,2 l Pytam bo myślę nad oryginałem a ten jest ceniony dużo ...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mam zalany 8100 X-CLEAN plus 5W30 chciałem zmienić na coś lepszego a tym bardziej że nie mam DPF-a. Czy X-CLEAN 8100 C3 5W40 bedzie to coś lepiej ??? Czy zapłacić więcej i wsiąść z firmy LIQUI MOLY Diesel Synthoil 5W40 lub LIQUI MOLY SYNTHOIL HIGH TECH 5W-40 Czy dobrze wybrałem który z nich ? ??? bo już się gubię w tych oznaczeniach tych olejów ....
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Czy komplet z Textara bedzie lepszy niż tarcze OZ i klocek ferodo?? Duzo to wychodzi drożej miedzy jednym zestawem a drugim ??
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Czy komplet z Textara bedzie lepszy niż tarcze OZ i klocek ferodo?? Duzo to wychodzi drożej miedzy jednym zestawem a drugim ??
-
Wymiana płynu do wspomagania A4 B6 B7
Panowie planuję wymienić płyn wspomagania tylko który wsiąść TOTAL LHM plus czy jechać do ASO po oryginalny ?????
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Panowie podpowiedzcie mi który zestaw mam wybrać na przód ,mam serie a żeby hamowało... Tarcze i klocki; 1) Ferodo + Ferodo 2) OZ + Ferodo prmier 3) Taxtar + Taxtar
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Z tym ze.musisz pamietac o wyssaniu starego oleju z podstawy filtra oleju Z tym odessaniem starego oleju z podstawy filtra oleju to chodzi o to żeby nie było po prostu starego oleju ??? Czy żeby nie zostało nic płukanki w silniku ?? Pytam bo jak zmieniałem ostatnim razem dałem płukankę , mechanik spuścił olej przez korek ale nic nie odsysał....
-
Wysokie spalanie 2.0 BPW
Nick ma inny poszukam dam znać na pw.
-
Wysokie spalanie 2.0 BPW
Tu na forum jest kolega JAKUB z okolic TYCH a dokladnie ORZESZE myślę że nie miał byś daleko a napewno by Ci ogarnął.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
W moim BPW jak zasygnalizowal to nie było czym jechać. Swieconca kontrolka na pulpicie i nie chciał wchodzić na obroty chyba powyżej 3000. Ale 20 km przegonienia pomogło. Rezultat końcowy był taki ze podziękowałem dpf-owi za współpracę i jest super..?