Treść opublikowana przez TomOskroba
-
Dezaktywacja systemu EVAP
i teraz jeszcze jeden temat. wyczytałem w necie jak sprawdzić ten zawór VAGIEM. rozgrzałem auto -> silnik -> nastawy podstaw.-> grupa 070 -> wynik testu EVAP ON. no i lipa. wolałbym, żeby ten zawór był trzaśnięty bo bym wymienił i by było z głowy, a teraz to już nie wiem...jest jakiś zawór N115 ale nie wiem który to.
-
Dezaktywacja systemu EVAP
Ok później cykne bo nie mam mozli teraz. Generalnie sprawa ma się tak ze Bosch kosztuje 200zl a jakiś no-name 100zl w Inter cars. Albo ryzykować no-name albo na szepcie kupić Ori używkę
-
Dezaktywacja systemu EVAP
Zaraz obok zaworka po prawej stronie
-
Dezaktywacja systemu EVAP
No właśnie teraz tak na ceny popatrzyłem. Przeanalizowałem sprawę i jeżeli to tyle kosztuje to chyba nie warto się bawić w wywalanie osprzętu. Tym bardziej że on w niczym nie przeszkadza.. jeszcze jedno pytanie. Po prawej stronie jest taka mała gruszka. Za co jest ona odpowiedzialna ?
-
Dezaktywacja systemu EVAP
Panowie niewiele nacieszyłem się seryjną mocą po wymianie DP ponieważ padł mi zaworek odpowietrzania paliwa.szybka diagnoza na podstawienie objawów i błędów vaga(zaworek nie cyka) Błąd evap od razu spowodował błąd lewego powietrza i wskoczył w tryb awaryjny. Nie mam zamiaru wymieniać tego zaworka/zaworków. Wyczytałem w necie, że możliwość zaślepienia odpowiednich węży, a elektrycznie zostawić evap aktywny tak aby nie powodował błędów. Jest jeden temat. Opisem co trzeba zaślepic. Problem polega na rym, że bez zdjęć. Czy ktoś to robił w 1.8T i jest w stanie pomóc ?(również fotorelacja)
-
Wymiana popychaczy zaworowych - instrukcja
Tutaj widać jak delikatnie cofa zapłon: Show log - VAGLOGI VAGLOGI.PL VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum Show log - VAGLOGI VAGLOGI.PL VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum Show log - VAGLOGI VAGLOGI.PL VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum + ubogo dalej trochę... błąd EVAP wyskoczył.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
hmm. dziwne. no ale fakt faktem, że cena nie jest wygórowana bo za komplet na przód wychodzi coś w granicach 1100-1200zł czyli cena rzędu RTS, a jest na pewno lepiej ja będę teraz brał od nich połowę zawiasu.
-
Wymiana popychaczy zaworowych - instrukcja
No właśnie. Przecież ja nikomu nic nie każę cena to sprawa indywidualna.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ale z tego co się orientuję to z regum.pl przejadą dużo dużo więcej..
-
Wymiana popychaczy zaworowych - instrukcja
To była ironia co do "uchodźstwa". Niestety piszę z telefonu i słownik jak widać nie jest najlepiej ustawiony. Wracając do sedna sprawy chłopie to dalej nic nie wnosisz do tematu związanego z popychaczami :(a hipokrytami jesteśmy wszyscy. W mniejszym bądź większym stopniu. Pozdrawiam
-
Wymiana popychaczy zaworowych - instrukcja
bardzo mało wnosisz do tematu. jak będę chciał zajrzeć do słownika PWN to zrobię to. jednak nie tym razem. myślę, że jak ktoś ma trochę oleju w głowie to wie co miałem na myśli. jakbym nie chciał sprzedawać to bym nie wystawiał. widzę, że będąc na uchodźstwie brakuje Ci poprawnej polszczyzny jak choolera
-
Wymiana popychaczy zaworowych - instrukcja
tylko INA. a co do auta tj. mówisz. można kupić za 15 tyś a4 b6. tylko, żeby potem mocno nie płakać.
-
Wymiana popychaczy zaworowych - instrukcja
4 clinder na bank. też nie wierzę, że nagle padły wszystkie
-
Wymiana popychaczy zaworowych - instrukcja
taktyka ? cena jest zaporowa i nie miałem nawet jednego telefonu więc normalnie myślę o eksploatacji. zabrakło liter na otomoto, żeby opisać wszystko. kupujący na pewno by się o tym dowiedział. szklanki to chyba nic strasznego ? a cena ? każdy ma swoją. włożyłem łącznie 35k z kupnem auta, ale nie łudzę się i nie będę, że ktoś mi za to odda.
-
Wymiana popychaczy zaworowych - instrukcja
hmm a co z czynnikiem klimy ? dół po remoncie, sprawdzone ciśnienie oleju - dobre. góra puka kiedy chce. raz na zimnym raz na ciepłym raz na rozgrzanym do czerwoności. raz mocno raz lekko. nie ma już innej opcji. jeszcze ciśnienie w poniedziałek leci do sprawdzenia, ale na głowicy. po logach widać, że jest ok. delikatne cofanie zapłonu, ale naprawdę minimalne. największe na 4 cylindrze i tam też najmocniej słychać.
-
Wymiana popychaczy zaworowych - instrukcja
Cześć. chciałbym spytać czy ktoś może mi powiedzieć, albo podać instrukcję jak wymienić popychacze zaworowe w 1.8T ? mam dosyć czekania po kilka dni na auto u mechanika. z tego co wiem to pokrywa w górę, pasek rozrządu w dół, łańcuch również, wałek ssący i wydechowy odkręcić no i wymiana. wiem, że do takiej operacji będą potrzebne: -Nowy pasek rozrządu (mimo, że ten ma 5 miesięcy) -uszczelka ,,półksiężyc'' pod napinacz - szklanki - uszczelka pokrywy zaworów jest świeżutka więc tylko silikon uszczelniający. czy muszę zdejmować do tej operacji przedni zderzak, demontować chłodnicę itp ? czy potrzebne są jakieś specjalistyczne narzędzia ? co do ustawienia potem rozrządu to zapewne znajdę info. jak jest to mocno skomplikowane to proszę o kopa w dupee z góry dzięki pozdrawiam
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
wracam do swojego tematu. jak moderator uzna, że offtop to proszę o usunięcie posta. ostatnio pytałem o popychacze, które trochę już pogrywają. pojechałem zmierzyć ciśnienie. auto rozgrzane. jałowe 1.4 3500-4000 tyś obrotów 4 BAR. z tego co wiem powinno wahać się między 5-6 jedni mówią, że ok. drudzy, że mało. przypominam auto po kompletnym remoncie dołu silnika. wszystko czyszczone. DP na aucie, ale to chyba nie ma znaczenia.
-
1.8t popychacze zaworów - problem
Szklanka nie spełniała swej roli i zawór się wy***rdolił. Ostro głowica po kapitalce a potem zawór zdechł. Czas jechać po szklanki w takim razie
-
1.8t popychacze zaworów - problem
Że co ?
-
1.8t popychacze zaworów - problem
czy ktoś wie jak zakończyła się przygoda Pana @tom5151 ?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
tak jak mówisz. na razie to olewam. pomiar ciśnienia + komplet logów. ostatnio robiłem i wszystko wyglądało na zdrowe poza niskimi wartościami przepływki, ale to też już ogarnięte bo wpadł DP. czas skupić się na rzeczach dających banana na twarzy takich jak moc,wydech,quattro itp, a nie słuchać łańcucha :p
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Dziękuję Ci za podpowiedź. chyba już się przewrażliwiony po tych naprawach zrobiłem. wrócę tu gdy pomierzę ciśnienie.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
drożna. ja w ogóle nie mam żadnych objawów oprócz tej mazi. od poniedziałku do piątku krótkie odcinki po 3-4 km. ale często też go przekotłuję. odpowietrzenie skrzyni korbowej nowe + węże z aso. powalczyłem z tym trochę i wszystko gra. na miłość boską to nie diesel :O teraz co 5 tkm mam rozbierać i czyścić ?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Panowie niedawno był remont. wszystko czyszczone..biegałem zajarany jak dziecko. dzisiaj dolewałem płynu do sprysków i zauważyłem lekko spocony wąż odmy. rozpiąłem a tam piękny widok. NIE WIEM O CO CHODZI I SKĄD TE USTROJSTWO SIĘ WZIĘŁO ? rozkładam ręce. czym bardziej pielęgnuje furę to ona mi do*******a kopa. zupełnie jak żona :x https://www27.zippyshare.com/v/4VrDc7ZC/file.html https://www27.zippyshare.com/v/NOSbv4xc/file.html https://www27.zippyshare.com/v/mO5yQ4xX/file.html na razie temat łańcucha zostawiam...
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Jest jeszcze jedno zasadnicze pytanie z mojej strony. Skoro wszystko wymienione,.osprzęt nowy. Ciśnienie będzie się zgadzało to cos może się stac ? Czy po prostu będę mógł się nauczyć żyć z tym terkotem ? Czy może jednak nie ?