Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kixi4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kixi4

  1. Wiesz to plastik jest.. pracuje w duzej temperaturze, w oleju iles lat to robi sie kruchy.. moze ktos faktycznie podwazyl to pekl
  2. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Wrecz przeciwnie, mysle, ze to naprawde super jednostki, jak na moc, spalanie, podatnosc na podnoszenie mocy nie ma lepszych, nawet caly remont nie jest jakos ogromnie drogi w porownaniu np do jednostek bmw... i oczywiscie nie mowie tego ze wzgledu, ze je remontuje ale na serio tak mysle.. bez wiekszego problemu mozna zrobic remont, podniesc moc bez duzego wkladu na 350Km.. tutaj tylko pytacie czy biora olej to odpowiadam, ze niestety przy wiekszych przebiegach tak
  3. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Tak tak, ostatnio mialem na warsztacie allroada 252KM z 2016 z przebiegiem 189000, wariatory nie dzialaly, silnik brak mocy, nierowna praca, nawet gasl sam... pobor oleju 1litr na 1500-2000km...
  4. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    One zaczynaja wciagac olej powyzej 150-180tys km. Zreszta ktory silnik w dzisiejeszych czasach wytrzyma dluzej..
  5. Wyglada jakby cieklo z korka spustowego i podczas jazdy lecialo na skrzynie
  6. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Niestety mozliwe, rekordzisci, ktorzy przyjezdzaja do mnie na remont biora 5-6litrow na 1000km.
  7. kixi4 odpowiedział(a) na Kenzoo7 temat w 2.0TFSI
    Sprawdz cewke, swiece i czy wtrysk sie nie zawiesil i nie leje paliwem
  8. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Wiesz co naprawde jakos w temat silnikow cpm nigdy nie wnikalem.. mam gdzies zdjecia zaworow z tych silnikow podczas remontu i nagaru bylo dosc sporo, jak znajde to wrzuce
  9. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Nie zaglebialem sie w ten temat glebiej, ale raczej nie, bo ma zaworach normalna ilosc nagaru.. jak rozbieram polifta z 4 dodatkowymi polwtryskami to wtedy faktycznie nagaru nie ma na zaworach.
  10. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Cpma i cpmb pelno, to tak naprawde taki sam silnik jak cdnc z tym ze ma dodatkowy wtrysk na e85 w usa i szersze pierscienie ale starego typu
  11. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Sa z KS w nadwymiarze.. w aso przeciez szlifu nie zrobia, tylko najlepiej nowy silnik ?
  12. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Sa ale tylko odrazu na 83.01 czy o 0.5mm
  13. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Delikatne przehonowanie tylko zeby odswiezyc
  14. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Nominal, cylindry jak nowe, siatka od nowosci, zero owalu, wszystkie miescily sie w 0.01mm
  15. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Hehe polifty maja takie smieszne czerwone uszczelki ?
  16. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Tak dokladnie, wszystkie przebiegi w okolicach 180-220 tys km, np foto z cjeb 2013.
  17. kixi4 odpowiedział(a) na Tomasz.J temat w 1.8TFSI
    Ktore czujniki wymieniles? W cjeb najwazniejszy jest ten od strony sciany grodziowej w glowicy
  18. W stronicu 0b5 trzeba wymieniac olej co 60000km
  19. Remontujemy tez wiele silnikow "poliftowych" ze wzgledu na pobor oleju, przy wiekszym przebiegu pod 200tys km niestety zaczyna oleju ubywac. Co do bagnetu to kup sobie serwisowy, tutaj juz nie chodzi tyle o poziom min-max a o porownanie zuzycia.
  20. Przedlifty biora olej przy bardzo malych przebiegach, natomiast polifty trzymaja norme przynajmniej do tych 150-170tys, zdarze sie nawet dluzej jesli byl czesto olej wymieniany i dbany..
  21. Dokladnie silnik jest identyczny jak 170 konny tylko skastrowany programowo..
  22. Czesc. Remontowalismy juz troszke silnikow poliftowych, przy przebiegach rzedu 170-200tys km niestety pojawia sie zuzycie oleju..
  23. kixi4 odpowiedział(a) na indiapapa temat w 2.0TFSI
    Na zdjeciu widac ze poprostu zebatka walu ma jakis numer hb1509 i to po prostu jakis zamiennik, dlatego zjadlo zeby.. na oryginale tego nie ma. A blad cisnienia oleju to inny temat..
  24. kixi4 odpowiedział(a) na indiapapa temat w 2.0TFSI
    Ja zrobilem tych silnikow kilkaset i takiego czegos nie widzialem... ja zawsze montuje rozrzady tylko oryginal.. mialem kilka przypadkow, jak ktos po zakupie wymienil rozrzad na zamiennik i np urwal sie lancuch po kilku tysiacach km.. ale tak zjedzonej zebatki nie widzialem.. ale widzisz to pokazuje, ze jak sie pojawia jakis blad to trzeba poprostu w miare szybko dzialac, a takie jezdzenie do konca moze spowodawac duzo wieksze straty niz rozwiazanie problemu na samym poczatku.. jesli masz rozebrany silnik to rozwiaz odrazu ten problem, bo tutaj to jest tylko przyczyna zbyt niskiego cisnienia oleju (p164b)... teraz zamontujesz nowy rozrzad a to nie on byl przyczyna tylko skutkiem..
  25. Evap?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.