Treść opublikowana przez Arek8888
-
Powrót do świetności - Audi A4 B6 TDI
Ładne wnętrze Gałka biegów to zamiennik? jak się sprawuje, nie rezonuje?
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Jeśli lakier jest dość porysowany to glinka znacząco nie pogorszy jego stanu, ale jeśli nie ma rys to ja bym nie glinkował tylko skupił się na porządnym chemicznym oczyszczeniu plus ewentualny cleaner.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Czy ktoś z z Was używał może piany Bilt Hamber Auto Foam? Czy ona jest bezpieczna dla wosku?
-
Problem z piszczeniem paska PK.
Ja również miałem kiedyś problem z nawracającym piszczeniem paska i wymiana sprzęgiełka pomogła.
-
Wymiana zawieszenia w A4 B6
Witajcie. Potrzebuję kupić sanki do mojego B6 (Avant, AVF, napęd przód, skrzynia manual 6-bieg., zawieszenie 1BE). ETKA podaje, że będą to 8E0399313BD. Mam możliwość kupić sanki o numerze 8E0399313F, ale w ETCE nie odnajduję sanek z numerem kończącym się na F. Sprzedawca deklaruje, że pochodzą one z takiego auta jak moje. Wiecie może czy na pewno będą pasowały? Poniżej link do tej oferty: części samochodowe z demontażu - auto części - autozłom - części używane CZESCI.AMBIT.PL
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
No to super, dzięki za odpowiedź :-)
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Pytanie mało detailingowe, ale może macie doświadczenie z oklejaniem dekorów i mi doradzicie. Poprzedni właściciel mojego Audi okleił dekory folią carbon. Ja chciałbym tą folię zerwać i okleic inną folią. Zastanawiam się, czy po starej folii może zostać na dekorze jakiś klej czy powinny zostać czyste dekory?
-
Audi A4 B6 Individual Avant by Seboll
Jest na czym oko zawiesić :-) widać, że korekta była potrzebna. Wygląda mega dobrze.
-
Czy warto kupić
Zależy jak stało. Jeśli w garażu to pół biedy, ale jeśli pod chmurką lub co gorsza na trawniku, to ja bym takiego auta nie brał. Chyba że jesteś mechanikiem i sam sobie ogarniesz różne sprawy, które wyjdą po takim postoju. Auto niejeżdżone nieszczeje. Sam byłem świadkiem sytuacji, w której człowiek wstawił do warsztatu A6 C5 z bardzo niskim przebiegiem i mało jeżdżone, prosił aby mechanik sprawdził co się kwalifikuje do naprawy. Rachunek wyniósł prawie 15 tys. Nie jest oczywiście powiedziane, że nigdy nie opłaca się takiego auta kupować, ale trzeba mieć świadomość, że aby doprowadzić auto do ładu po takim postoju to trzeba będzie wyłożyć konkretną sumkę. Być może będzie się bardziej opłacało kupić coś co jest normalnie na chodzie.
-
Zamrożenie lewarka?
Wiem, że w B6 (bardzo prawdopodobne, że w B7 również) zamarzają drążki wybieraka skrzyni biegów. Woda z podszybia spływa prosto na nie, zacieka i zamarza. Ja oddałem auto do warsztatu gdzie mi to oczyścili, nasmarowali i aktualnie już nie mam problemu z zamarzającą skrzynią, ale co dokładnie zrobili tego niestety nie wiem.
-
00778 Czujnik kąta skrętu N85
Po wymianie taśmy problem ustąpił
-
Audi A4 B6 Individual Avant by Seboll
Ładne autko
-
00778 Czujnik kąta skrętu N85
Tak, sprawdzałem na Vag com. W moim przypadku ten czujnik czasami działa dobrze (nie świeci się nic na desce, a w vag-com widać, że czujnik reaguje bo kąt się zmienia wraz z kręceniem kierownicy), a czasami zupełnie bez powodu zaświeci się kontrolka ESP a czujnik nie reaguje (wtedy kąt w vag com stoi w miejscu). Przed chwilą zdemontowałem całą taśmę, oczyściłem styki, złożyłem z powrotem i po kilkunastu metrach jazdy kontrolka zgasła. Zobaczymy, jeśli znowu się zaświeci to będę kupował nowy czujnik.
-
00778 Czujnik kąta skrętu N85
Tak, robiłem adaptację przez komputer. Chciałbym wyciągnąć ten czujnik i zobaczyć czy fizycznie nie jest uszkodzony bo ostatnio podczas kręcenia kierownicą słyszalne były dziwne cyknięcia/skrzypienia a potem czujnik zaczął wariować. Czy jest on umieszczony na taśmie? Da się go wymienić czy trzeba z całą taśmą kupować?
-
00778 Czujnik kąta skrętu N85
Witajcie. Chciałbym podłączyć się do tematu. Muszę u siebie (A4 B6) wymienić czujnik kąta skrętu. Próbowałem już adaptacji i nic to nie daje. Wygląda mi to na jakieś fizyczne uszkodzenie. Czy ktoś może mi poradzić w jaki sposób go wymienić?
-
[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
Ja do tych gumowych ramek używam dressingu do opon. Jak się dobrze dotrze, to guma robi się czarna ale nie błyszcząca. Nie jest to efekt permanentny, ale według moich obserwacji dressing do opon leży dłużej niż do plastików.
-
Wyciszenie auta - miejsca newralgiczne
Wygłuszenie dachu daje nieco lepszy komfort termiczny szczególnie latem, gdy dach mocno się nagrzewa, to dodatkowa pianka nie pozwala przedostać się temperaturze do kabiny. Pod względem akustycznym to chyba tylko podczas deszczu o ile przyklei się matę butylową, która usztywnia i odgłosy uderzających kropel nie są tak słyszalne.
-
[1.9 AVF] Nierówna praca na biegu jałowym.
Sporo kasy, ale jak widać warto trzymam kciuki aby problem nie powrócił.
-
[1.9 AVF] Nierówna praca na biegu jałowym.
Jaki koszt wymiany tej pompy?
-
wygłuszenie pod półka tylną sedan
Na przykład takie: 1) mata butylowa na blachę: Mata butylowa AB-25 wygłuszająca do auta 2,5mm | BitMat WWW.BITMAT.PL Mata wygłuszająca z gumy butylowej i czarnym aluminium. 2) pianka wygłuszająca na matę: Mata wygłuszająca do samochodu kauczukowa 6 mm | BitMat WWW.BITMAT.PL Samoprzylepna pianka gumowa Grubość: 6mm Wymiar: 25x100 cm z rolki Producent: Bitmat
-
[1.9 AVF] Nierówna praca na biegu jałowym.
Coś mi się wydaje, że wałki w tych silnikach to części eksploatacyjne :p w kupno drugiego silnika nie chcę iść, nie wiadomo w jakim stanie taki będzie.
-
[1.9 AVF] Nierówna praca na biegu jałowym.
Ja jestem już po wizycie u mechanika. Logami stwierdził, że korekcje na dwóch pompkach odbiegają od normy. Po zdjęciu pokrywy zaworów stwierdził jednak najgorsze - wytarty wałek rozrządu, wytarte regulacje pompowtrysków, prawdopodobnie wytarte również szklanki, wyrobione gniazda pompowtryskiwaczy. Dał mi do wyboru dwie opcje: 1) wymiana wałka, panewek, regulacji, pompowtrysków, szklanek, pompy vacum, pompy paliwa, tulejowanie gniazd i płukanie układu w koszcie całkowitym około 7 tys. Opcja 2) wymiana uszczelniaczy pompek i regulacji koszt 600 zł. Na razie wybrałem opcję drugą - więc wymienił mi uszczelniacze i regulacje. Po tej operacji korekcje wtrysków nie są idealne, ale zaczęły mieścić się w normie. Pojeździłem trochę autkiem i jak na razie nie rzuca silnikiem. Pojeździmy, zobaczymy.
-
Nadkola .
Nie ma powodu do obaw. Też mam "szmaciane", aczkolwiek tak na prawdę jest to tworzywo sztuczne, a nie tkanina. Nie nasiąkają wilgocią, chociaż z uwagi na ich chropowatą powierzchnię wszelkie nieczystości bardziej się ich trzymają niż zwykłych plastikowych. Aktualnie jestem na etapie wymiany tylnych nadkoli bo są rozerwane, ale w tym roku zdejmowałem wszystkie nadkola i pod żadnym z nich nie znalazłem ani grama rdzy, więc opinia jakoby powodowały one korozję nie jest prawdziwa.
-
[1.9 AVF] Nierówna praca na biegu jałowym.
Dzięki Mechanik uprzedził mnie, że demontaż pompowtrysków często kończy się demontażem głowicy więc lekkiego stracha mam ale za półtora tygodnia się okaże, mam nadzieję, że nie będzie tak źle.
-
[1.9 AVF] Nierówna praca na biegu jałowym.
Mam to samo. Wstępna diagnoza mechanika wskazuje na problem z pompowtryskiwaczem. Za półtora tygodnia oddaję auto do serwisu zajmującego się pompkami i dam znać co wynikło.