Treść opublikowana przez Miras95
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
A nie myślałeś o zrobieniu biled koito ?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Tam gdzie masz dwa piny czyli od strony kierowcy to jeden idzie do licznika a drugi do masy. Od strony pasażera podłączasz normalnie wtyczkę która była przy zbiorniku w ośce
-
A4 b6 misano
Piękna wrzuć więcej fotek i napisz coś o niej
-
swap quattro z 3.0 asn do 1.8 bex b6
Nie musisz zmieniać rozrusznika i koła zamachowego. Od 3.0 normalnie ci podejdzie skrzynia i najdłuższa jest chyba GJV. Jak chcesz skrzynie z bex to dowiedz się jaka skrzynia była w tym 3.0 żeby było wiadomo jaki siedzi tam dyfer i czy podpasuje pod skrzynie z bexa. Jeszcze pamiętaj że jak chcesz graty z 3.0 to wydech musisz przerobić z dwururki na jedno
-
Odczyt prędkosci z ABS
Panowie bo na dniach zabieram się w końcu za ogarnięcie tej prędkości i mam jeszcze pytanie, czy można kupić gdzieś piny do wtyczki abs żeby ten kabelek puścić do licznika ? Ewentualnie mam wiązke elektryczną z a6 c5 1.8t tylko nie ma tam już wiązki silnika z wtyczką abs i czy z jakiejś innej wtyczki można przypasywać pin ?
-
Jaki komplet rorządu do 1.8t `150km ( z napinaczem hydraulicznym)
Tak. Ja miałem hydrauliczny i zmieniłem na mechaniczny. W sklepie jak mówiłem gościowi że chce z napinaczem zwykłym chociaż po vinie pokazywało hydrauliczny to powiedział że może nie pasować i nie ciał mi uwierzyć że mechaniczny jest "nowszy" od hydraulicznego. Tutaj był poruszany temat napinacza
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Podporę się przykręca owszem ale do mocowania które jest przyspawane do budy i w ośce tego nie ma. Na zdjęciu zaznaczone są te blachy które się spawa
-
Odczyt prędkosci z ABS
Robię swap quattro i skrzynię mam z 2006r a wcześniej miałem 2002 i odczyt prędkości ze skrzyni
-
Odczyt prędkosci z ABS
Panowie ten patent z tym kabelkiem z abs do licznika działa na 100% czy nie w każdym aucie? bo nie wiem czy warto się za to brać czy zostaje tylko zmiana wsadu lub licznika
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Dzwoniłem na kilka aukcji i żaden nie sprzeda samych cięgien tylko komplet z wybierakiem więc nie zostaje mi nic innego jak kupić całe a mój może sprzedam kiedyś. Jesteś pewny że z końcówką L będzie dobry na 100% ?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Mam skrzynie GMV (02X) a wybierak brałem od skrzyni GBD czyli 01E. Patrzyłem na etke ale tam jest kilka numerów cięgien ale nie pisze do jakiego dokładnie silnika albo skrzyni. Na aledrogo znalazłem aukcje ze skrzynią gmv i koleś ma też wybierak z 2.0tfsi i cięgno ma numer z końcówką J . Czy to będzie odpowiedni numer ?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Dev masz na zbyciu osłony tył pod 288 quattro ?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
No ok. Dzisiaj wyszedł kolejny problem. Skrzynie mam z 2.0tfsi 6b a wybierak biegów od 3.0 asn też 6b i problem polega na tym że cięgno którym się biegi zmienia opiera się o skrzynię i można wrzucić tylko 2 i 4. Na zdjęciu zaznaczone w którym miejscu. Z tego co pamiętam to do wszystkich skrzyni 6b są takie same wybieraki no chyba że się mylę. Jak skrzynię opuszczę na sankach ok 1cm to cięgno przechodzi na styk nad skrzynią. Jakieś propozycje co z tym fantem zrobić ? Podgiąć to cięgno czy szukać innej przyczyny ?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Panowie do spawania mocowania podpory wału trzeba ściągać dywan ze środka auta ? Bo cały czas myślę czy mi nie zacznie się palić jak zacznę spawać pod spodem
-
Jaki komplet rorządu do 1.8t `150km ( z napinaczem hydraulicznym)
Ja brałem rozrząd INA tylko że napinacz "zwykły" w zestawie pasek,rolka napinająca,rolka prowadząca i do tego pompa wody ruville. Ale wiem że INA też ma zestaw z napinaczem hydraulicznym
-
Wtryski gaz AVJ 190km
Albo zrób zdjęcie tych wtrysków i reduktora, bo jak ktoś wsadził żółte valteki do 1.8t to pewnie reduktor też będzie z kosmosu
-
Wtryski gaz AVJ 190km
Na czarne. Napisz jaśniej co na żółtych bo nie wiadomo. Masz listwe czy pojedyńcze wtryski ?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Sprężyny z quattro będą mieć wyższą kategorie wagową (w ośce miałem kat 9 a quattro 11) Wahacze i amory są te same ale sprzedający będzie musiał je odkręcić od belki a cenę zapewne powie ci taką samą jak byś wziął cały komplet.No chyba że powie ci cenę dużo niższą bez wahaczy to możesz wziąć bez.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
-Całe tylne zawieszenie łącznie z dyfrem i półosiami -wał napędowy oraz wycięte z kawałkiem karoserii mocowanie podpory wału -skrzynia biegów(jeśli miałeś 5b a kupujesz 6b to wybierak zmiany biegów też potrzebujesz) -półosie przednie(chyba że twoje podejdą do do nowej skrzyni) -Linka ręcznego -zbiornik paliwa -kompletny wydech z mocowaniem -wszystkie osłony termiczne -pompa abs -wszystkie śruby Mam nadzieję że nic nie zapomniałem
-
Skrzynia GMV od 2.0TFSI
- Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Jak chcesz dłuższą skrzynię 6b to najlepiej szukać z b7 2.0tfsi albo 3.2 ewentualnie asn. A jak nie zależy Ci na dłuższej to możesz wziąć 5b z 1.8t avj albo bfb- Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Skrzynie szukaj z diesla bo 1.8t mają strasznie krótkie skrzynię- Audi a4 b6 Avant 1.9 TDI AVF 182Km/370nm Czarnula by MilUl
Dużo roboty z wstawieniem tych przycisków ?- Poduszka skrzyni biegów i drgania lewarka A4 B6 1.9 TDI
Witam. Panowie jak rozkminić jaką potrzebuje poduszkę a dokładka łapę skrzyni ? Robiłem swap quattro i mam skrzynię gmv 6b z A4 b7. Czy łapa o takim numerze będzie dobra 8e0399115k ? Czy musi być taka bardziej płaska z końcówką R ?- Skrzynia GYA Audi a4 b7
Z dłuższą piątką to GBQ i FEC. Według obliczeń na oponach 205/55/16 przy 2500 obrotów na 5 biegu wyjdzie : Twoja skrzynia: ok 122km/h GBQ, FEC: ok 126km/h czyli różnica znikoma. Inne skrzynie do diesla będą krótsze wolniejsze o jakieś 4km/h od twojej. - Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7