Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Odczyt prędkosci z ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich forumowiczów.

Po długiej walce i pisaniu na forum że skrzynia niema czujnika prędkości i licznik nie pokazuje prędkości, dostawałem odpowiedzi że załóż nowy licznik od 2003 w górę albo da się to zrobić ale nikt nie chce napisać jak.

To ja wam napisze na moim przykładzie jak ja to zrobiłem jak można zaoszczędzić pieniążki.

Moje auto pochodzi z 2002 roku licznik po vinie także z tego roku.

Z kostki ABS ciągniemy kabelek z pinu 33(sygnał prędkości) do zielonej kostki licznika na pin nr 5(wejście prędkościomierza) lub jeśli mamy kostkę od skrzyni multitronic (prostokątną nie wiem jak w okrągłej) na pin też nr5

Mam nadzieję że komuś pomogłem.

Pozdrawiam.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Dzięki ślicznie. Powinno zostać to podwieszone do działu problemy po swapie z multitronica.

Opublikowano

I licznik z 2002r działa?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 9.06.2016 o 18:44, Kefiro napisał:

I licznik z 2002r działa?

Tak działa bynajmniej u mnie.

Edytowane przez polipropylen
Brak czasu Na odbieranie telefonu.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Trzeba kodowac licznik czy wystarczy sam przewód podpiąć?

Opublikowano

Z kostki ABS ciągniemy kabelek z pinu 33
Masz na myśli wtyczkę na agregacie ABS?
Opublikowano
  • Autor

Z kostki ABS ciągniemy kabelek z pinu 33

Masz na myśli wtyczkę na agregacie ABS?
tak kolego z rej wtyczki zadzwoń to pogadamy
  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Panowie A co jeśli predkosciomierz mi działa tylko nie dziala tempomat bo ecu nie widzi predkosci to pociagniecie sygnalu z absu pomoże ?

Opublikowano
  • Autor

Z tego co pamiętam jeśli licznik nie będzie dostawał sygnału ze skrzyni bądź z abs-u nie zobaczy go ECU coś jest nie tak z komunikacją licznik-ecu. Nie wiem czy sygnał z absu do licznika jest ten sam co z licznika do ecu. Jeszcze jedna sprawa pomijając Tempomat.  To że ecu nie widzi prędkości ma wpływ na pracę silnika może dla kierowcy jest nie odczuwalne ale dla silnika w jakimś tam stopniu jest bynajmniej u mnie kiedy ecu dostało sygnał prędkości to silnik juz w czasie jazdy nie szarpał. Proszę wybaczyć że nie mogę pomóc jeśli chodzi o pytanie odnośnie sygnału z abs-ecu 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A co jeśli zmostkuje sygnał predkosci wchodzący do licznika z tym sygnałem który wychodzi z licznika ? No gdzies czytałem że być może w liczniku coś nie gra i nie daje sygnalu dalej

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Szczerze niechce mówić tak i nie. Może się uda może nic nie będzie lub najgorsze coś się zjara :-S 

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Panowie, nie chcę zakładać nowego tematu, więc podepnę się pod ten. 
Potrzebuję wyciągnąć sygnał prędkości  pojazdu z ABS lub skrzyni. Mam B6 1.9 TDI AVF 2004r. Skąd najlepiej go pociągnąć wewnątrz auta? Potrzebuję pod moduł DRL z doświetlaniem zakrętów. Z góry bardzo dziękuję za pomoc i sorki za odejście od tematu. ;)

Opublikowano

A co ma Sygnal abs do skrętu ??? Musisz się raczej do czujnika polozenia kierownicy spiąć chyba ?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Kolego, ma to że moduł uruchamia doświetlanie zakrętów powyżej pewnej zdeklarowanej prędkości minimalnej pojazdu. Użytkownik poprzez specjalny program może sobie dowolnie zmieniać parametry. Po to właśnie potrzebuję sygnału prędkości pojazdu i to nie po CANbusie tylko  sygnału fali prostokątnej. 

013m4.png

Edytowane przez jackyq163
dodanie schematu

Opublikowano

Aha no jeśli do prędkości to tak

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Tylko gdzie go znaleźć? 

Opublikowano

To samo używa radio do ściszania/podgłaśniania według prędkości pojazdu. Jest pod lewym dolnym słupkiem przy podstopnicy albo przy liczniku:

 

- przewód biało/niebieski – zegary, wtyczka zielona pin 21 lub wtyczka T17b/17

 

 

Opublikowano

Dzięki! akurat sprawdzę sobie to bo hala mi nie działa, chociaż jest ustawiona na 5...

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Panowie ten patent z tym kabelkiem z abs do licznika działa na 100% czy nie w każdym aucie?  bo nie wiem czy warto się za to brać czy zostaje tylko zmiana wsadu lub licznika

Opublikowano
  • Autor

Kolego Miras95 co wcześniej była za skrzynia i co się zaczęło dziać?

Kolega do mnie dzwonił i miał w benzynie i trzeba by było poszukać schematu ABS w który pinie jest wyjście prędkości. U niego było na innym i zaczęło chodzić. 

Z kabelka ze słupka brałem sygnał z hali to licznik miał 3s do setki więc podjąłem walkę z wyciągnięciem sygnału z ABS 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.