Treść opublikowana przez Randor
-
B5 quattro hebel 330mm z tyłu.
To wszystko tłumaczy. Jak to zrobić poprawnie? Mam je zdemontować i w jakiś sposób przekręcić?
-
B5 quattro hebel 330mm z tyłu.
No wiem, że była mowa o rzeźbie osłon ale kiepsko to widzę. Według mnie seryjna osłona ma większe pokrycie tarczy niż przednia z b6. Tzn jak zaciski odpowietrza się w rękach? po zamontowaniu nie będę w stanie ich poprawnie odpowietrzyć? Gdybyś mógł DEV napisz jak się to robi. Z jarzmami wyszły niezłe jaja w takim układzie:) Myślałem, ze kieł ma iść do góry:p
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
W końcu wpadł hebel z tyłu. Wygląda fenomenalnie z założoną felgą:) Mam nadzieje, ze hamuje nie gorzej. Póki co delikatnie docieram. Musze chyba wszystko jeszcze raz odpowietrzyć bo pedał jest za miękki i wpada za głęboko. Ogólnie odwaliłem mała prowizorkę bo nie wymieniałem ani łożysk ani osłon tarcz (została seria). Przy swapie nie podeszły ani przednie osłony z b6 ani tylne z s4 b6. Trzeba będzie dopasować coś innego. Do tego założyłem chyba jarzma na odwrót (kieł ma iść do dołu a nie do góry jak u mnie.) Wpadła również rozpórka dolna. Auto dostało trochę w palnik na winklach i czuć zmianę na +. Po włożeniu górnej będzie poezja. Przed Po I rozpórka
-
B5 quattro hebel 330mm z tyłu.
W końcu siadł hebel z tyłu. Na razie prowizorycznie bo nie wymieniałem ani łożysk ani osłon tarcz (została seria). Osłony przednie z B6 nie pasują w ogóle, tak samo tylne z s4 b6. Tarcze z s4 b8 miały bicie takie samo po obu stronach 0,05. Piasty maks 0,01 więc z tyłem miałem fart. Póki co docieram heble. Musze chyba jeszcze raz wszystko odpowietrzyć bo po włożeniu tyłu pedał zrobił się dość miękki i za głęboko w pada.
-
Założenie LPG przed czy po chip tuningu
w03 bez bfc też ogarną przy odpowiednim ciśnieniu na reduktorze. Ogólnie według mnie dobra instalka do 1.8t nie powinna kosztować więcej niż 3 tysiaki. Po montażu podjechał bym do kumatego gościa i ustawił wszystkio po afr. Tak dla świętego spokoju. Koszt 100-150zl (ja latam do Gdańska). W moim przypadku jest to wymagane (wąska sonda).
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Muszę to przemyśleć. Jak na coś wpadnę podzielę się informacjami. Według mnie rozpórka z tyłu u góry może dużo dać w przypadku avanta. Choć na tą chwilę auto prowadzi się bdb.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Dokładnie tak:-) Zerżneli ładnie
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Rozpórki zamówiłem od Benson Pro przez FB. Napisz do nich. Tak ta krótka jest na tył do quattro montuje się ją od spodu do śrub dolnego wahacza. Tak to siadło. Zbiorniczek trzeba lekko przesunąć ale nie ma tragedii.
-
Założenie LPG przed czy po chip tuningu
Do 1.8t powinieneś wrzucić dobrą instalkę w granicach 3-3.2k. No ale to zależy od rejonu. 3600 za 4 gary wydaje mi się ceną wysoką.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Dojechały rozpórki oraz przewody na tył potrzebne do swapu. Mam już jedną rozpórkę z a6 c5 ale wpadnie jeszcze dodatkowa po stronie silnika oraz na spód do tyłu. Po wszystkim pomyślę jeszcze o rozpórce do bagażnika, takiej którą można dość szybko zdemontować w razie potrzeby.
-
B5 biturbo srebrny sedan by m0ras
Zdradzisz ile Cię kosztowały? Chyba też na nie zapoluje. Komplet tulei na tył już leży i czeka.
-
1.8t k03s 239 km!
Nie moja bajka ale to nieistotne. Każdy dłubie w czym lubi. Ja lubię B5q. Wyścigówki z tego nie zrobię ale te 250km brzmi bdb. I tak już teraz odpycha się wystarczająco. Żaden swap w grę nie wchodzi więc zostaje mi dłubanie 1.8t.
-
1.8t k03s 239 km!
Co to było za auto?
-
1.8t k03s 239 km!
Przecież od zawsze wiadomo, że takie rzeczy są nieopłacalne. Przynajmniej ekonomicznie.
-
B5 biturbo srebrny sedan by m0ras
Orientujesz się czy tuleje wahaczy idą do nich takie same jak do tych blaszanych?
-
Pilna prośba. Ustawienie rozrządu i łańcucha do oceny.
Auto lata lepiej niż przed wymianą. Chyba tak to zostawię.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Na pewno coś niedługo wrzucę:-)
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Zacisk VW T5, jarzmo A6 C6, tarcza S4 b8 stoczona na 325 lub 324 nie pamiętam.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
W końcu dotarł do mnie swap hebli 325 na tył. Morda się cieszy. Mam dwa komplety osłon i będę musiał coś z nich wyrzeźbić aby pasowały do B5. Jedne przednie z a4 b6 a drugie tylne z s4. Te które lepiej podejdą zostaną. Zamówiłem tez komplet blaszek ozdobnych w kolorze czarnym, przednie srebrne będą na sprzedaż za stówkę. Czekam jeszcze na przewody w oplocie i biorę się za montaż. Trzymam kciuki żeby tylne piasty okazały się proste. W innym wypadku 600zł nie moje (brak zamienników). Z pierdół wrzuciłem tez nowe radio. Padło na Alpine 178BT. To chyba jedna z ostatnich dobrych Alpin. Na tyle nowa żeby posiadać usb z tyłu i BT + sterowanie z androida. W planach mam jeszcze wygłuszanie przednich drzwi i rzeźbienie boczków pod głośniki 16cm. No ale to raczej na wiosnę. Korciło mnie trochę 2din ale jestem sentymentalny i wolę jakieś oldchoolowe 1din. Jesli weźmie mnie na grubsze granie i aktywkę wyprowadzę z tej Alpiny światełko i podłącze pod nią procesor h701 + rux. Podziękowania dla kolegi Rs dziadek za ogarniecie swapu (gość ma bdb ceny i nie odwala fuszerek) oraz kolegi Przemolll za udzielenie sporej ilości informacji odnośnie kompletowania tegoż swapu.
-
Jaki ic do danej mocy
Możesz zdradzić jakie to problemy? Mam 180 i właśnie ok 220-230km. Maks temp jaką widziałem w dolocie przy pałowaniu na mieście przy temp otoczenia ok 30c to 49c. To chyba nie tak źle. Myślałem, że na 180mm wsadzę bez problemów hybrydę i zrobię te 250km chociaż.
-
Jaki ic do danej mocy
Nie no bez jaj. 180 nie obleci 250km?
-
[B6 1.8TBEX QUATTRO] po zakupie problemy z przełądowaniem, katalizatorem, podciśnieniem - prośba o pomoc
Mam anb i log 90+93 nic chyba nie pokaże. Co do przestawienia ogniw to fakt. Na wałku wydechowym jest lekko przestawione na zewnątrz.
-
[B6 1.8TBEX QUATTRO] po zakupie problemy z przełądowaniem, katalizatorem, podciśnieniem - prośba o pomoc
Ja jestem świezo po wymianie napinacza i łańcucha. Mam 16 ogniw między znakami ale to wałek ssący jest lekko przestawiony a nie wydechowy. Po przestawieniu paska rozrządu o jeden ząbek na kole wałka wydechowego wałek ssący jest z kolei przestawiony na druga krawędź oczka, a wydechowy całkiem poza nim. Więc tak jak mam jest chyba lepiej.
-
Głośniki audi a4 b5 przód - prośba
Spoko temat mam opanowany. Używek szukam tylko na forum SCA. Taki sprzęt warto brać tylko od zaufanych ludzi. Jeszcze się zobaczy jak to wyjdzie.
-
Głośniki audi a4 b5 przód - prośba
To trochę głupie ale widocznie tak jest. Jeśli w ciągu tygodnia nie znajdę jakichś fajnych używek do 400zł to kupie te EVO. Jeśli chcecie to poczekajcie. Po wszystkim podzielę się wrażeniami. Najchętniej kupiłbym porządnie przerobione boczki pod wf 165 ale to temat nie do upolowania. Kiedyś do A80 udało mi się trafić.