Treść opublikowana przez Randor
-
Nowe pompy oleju Febi/Swag. Warto?
Witajcie. Jestem tuż przed zwalaniem miski w swoim 1.8t. Ciśnienie oleju po rozgrzaniu do ok 90c spada do 1,2 bar. Jest opcja że same czyszczenie smoka nie rozwiąże problemu. Warto kupować nowy zamiennik jak w temacie czy szukać ewentualnie ori używki? Chciałem kupić nową w aso ale cena mnie zabiła. Ponad 2k. Rok temu kupowałem ori do 2.8 30v (napędzana łańcuchem a nie wałkiem) i kosztowała mnie 900zł. Nie wiem skąd taka różnica w cenie. Doradźcie coś:)
-
Ślady po ptasich odchodach, sokach z wiśni itp. Czym usunąć? Jak dbać o ceramikę?
To musisz polecić jeszcze jakiś dobry syntetyk:-)
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
Miałeś kiepskie przejścia z tym silnikiem (przez partaczy). Nie mam zbytnio czasu przeglądać wszystkich stron. Był nagrywany jakiś filmik z przyspieszeniem tego wynalazku?
-
Czesci.z innych samochodów/modeli pasujące do A4B6
Jestem ciekaw szczególnie tych części mechanicznych/napędowych.
-
Ślady po ptasich odchodach, sokach z wiśni itp. Czym usunąć? Jak dbać o ceramikę?
Jakiego cleanera polecasz użyć? Czy przed zimą warto nakładać na auto wosk mimo powłoki ceramicznej?
-
Dziwne trrr-kanie napinacza łańcucha w 1.8T- inaczej niż reszta
Czemu? Ori robi bez problemu 300k. Zmora może w Polsce gdzie każdy żydzi na czym się da. Nie stać na utrzymanie takiego auta to kupuje się inne. Radzę Ci odpuść sobie zamienniki. Oszczędzisz sporo nerwów. Poza tym o czym tu dyskutować. Zacznij od zwalenia miski i sprawdzenia stanu pompy.
-
Sporadyczny błąd na fis (wykrzyknik). Pomocy
Płyn dolany. Robiłem logi do odcięcia + ostre hamowania i zero błędów. Powodem był za niski stan płynu. Zrobiłem tyle rzeczy przy swoim aucie a poległem na takim bzdecie Dzięki.
-
Sporadyczny błąd na fis (wykrzyknik). Pomocy
Jeszcze nie. Bardzo możliwe, że to będzie cała przyczyna. Zamówiłem wczoraj płyn ate i czekam aż dotrze. Oby na tym bzdecie się skończyło.
-
Sporadyczny błąd na fis (wykrzyknik). Pomocy
Hej. Mam problem z błędem na fis. Przy ostrzejszej jeździe wywala mi na wyświetlaczu błąd (wykrzyknik) jak niżej. Po chwili sam znika. Nie ma żadnych błędów silnika ani abs'u. Wydaje mi się, że jak ostatnio jechałem szybciej i najechałem na studzienkę to pojawił się on na dużo dłużej ale tez znikł sam. Dodam, że auto kupiłem z takim samym błędem który był non stop. Nie mogłem połączyć się z abs. Uwalony był sterownik pompy abs. Kupiłem drugą o takich samych numerach i przełożyłem sterowniki. Wszystko zaczęło działać jak trzeba. Nie pamiętam czy od razu miałem te chwilowe błędy. Za jakie błędy które nie zapisują się w sterowniku odpowiada ten wykrzyknik? Zdjęcie poglądowe. Z góry dzięki.
-
Dziwne trrr-kanie napinacza łańcucha w 1.8T- inaczej niż reszta
Nie słuchaj takich pierdół. Na bank nie masz w pudełku od Febi ori napinacza. Widać to nawet po przebiegach jakie ludzie robią. Ostatnio gdzieś na YT widziałem filmik w którym ktoś opowiadał o nowej modzie. Kombinatorzy specjalnie szlifują części (nie tylko wahacze) i wciskają, że był tam znaczek audi. Poza tym mało to napinaczy z ryżu ze znaczkami audi po 300zł? Na allegro swego czasu było tego zatrzęsienie.
-
Dziwne trrr-kanie napinacza łańcucha w 1.8T- inaczej niż reszta
Taka prawda. Nawet Febi padają często. Tylko ori. Najlepsza opcja nie wydając kroci to zmiana softu i ori napinacz bez solenoidu za 900zł z aso.
-
Jak działa napęd 4x4?
B8 w quattro za taką kasę to niezły cyrk. Za taką kwotę można kupić co najwyżej skarbonkę bez dna.
-
Dziwne trrr-kanie napinacza łańcucha w 1.8T- inaczej niż reszta
Tak jak wyżej albo regeneracja w firmie Mehenker.
-
Dziwne trrr-kanie napinacza łańcucha w 1.8T- inaczej niż reszta
Powinno być chyba więcej przy wysokich obrotach. Ja bym zwalał miskę dla świętego spokoju. U mnie przy mocno rozgrzanym mam ok 1,2 bar na wolnych ale już od 3tys rpm mam 5 bar.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ja go np. w ogóle nigdy nie miałem. Ani na starym ani na nowym zestawie ori napinacz + ori łańcuch. Za to dźwięk ten był obecny w 2.8 30 z zajechanymi napinaczami (nie pracowały już nawet w pełnym zakresie jak powinny).
-
Montaż hebli 312 mm lub 320 mm
Ktoś potwierdzi czy Felga r17 8j bodaj Parabole z a8 d2 siądzie w B5q z heblami 345/330? Szukam sensownych kół na zimę.
-
[B5 AFN+] Sedan, LZ5K
Ja bym poszedł w seryjny chrom lub jakoś czarny. Jaki jest koszt takiego grila?
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
Tak czy inaczej 3 opcja jest przegięta. 1 lub 2 wedle gustu.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Zwal pokrywę zaworów i oceń ile masz nagaru w silniku. Po tym zrobiłbym płukankę (np bg109) i zwalił miskę na wszelki wypadek. Co do 10w40 to.. zmień mechanika. Olej zalej jakiś lepszy, najlepiej 5w40 (jeśli będzie do czego:-P).
-
[B5 APR] Quattro Avant
Adaptery na przód pod 345 sprzedaje Przemolll z forum. Ogarnia też heble na tip top (tak samo jak Rs dziadek). Tył pakuj 330 (325). Warto:)
- 2. 5 tdi na 2.8 v6
-
2. 5 tdi na 2.8 v6
Z samym swapem nie pomogę ale czy nie lepiej wrzucać 2.8 30v? Szkoda trochę zachodu na tą v6 12v.
-
Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?
Na topie są oleje za grubą kasę i z krótkim interwałem wymiany. Modne i dobre są np. Ravenol, Meguin, Liqui Moly, Neste, Penrite, Amsoil itp. Co nie wlejesz będzie ok. Ważne żeby norma była spełniona.
-
Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?
Fakt, że Motul mocno podupadł i jest mało opłacalny ale stwierdzenie, że to strata kasy jest mocno na wyrost.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Nie wiem po co jeczysz. Nic nie wnosisz do tematu. Nie widzę tu olei po 300zl za bańkę. Raczej za połowę tej kwoty. Nie będę lał byle brei do motoru. Jakiś ravenol czy lm to minimum do 1.8t. Tym bardziej wysilonego powyżej serii. Chcesz to lataj na castrolu ale innym nie broń lać czegoś lepszego (droższego). Zawsze latam na dobrej oliwie i nigdy żadnych problemów nie miałem. A auta u mnie łatwo nie mają.