Treść opublikowana przez Randor
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Ja brałem swój z vw classicparts i ciągle były na stanie. Koszt 880zł. Zapakowany jak należy.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Ważyłeś może auto w obecnej konfiguracji?
-
Jaką prasę kupić do hobbystycznego majsterkowania.
Całkiem dobry pomysł.
-
Polecane opony zimowe
Też planowałem zakup tych Nokianów ale z tego co widziałem mają coraz gorsze opinie. Jakościowo nie wypadają najlepiej. Postanowiłem oszczędzić i kupiłem zachwalane Klebery Krisalp hp3.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
To że trzeba odprężać to ja wiem. Pytanie jakim sposobem najlepiej i najtaniej. Wiem że Geremi kiedyś toczył ori tłoki. Podobno mięsa jest dużo. Nie pamiętam tylko czy CR spadał do 9 czy 9,5. Przeswietle temat. Tak czy inaczej celuje w 9 nie więcej.
-
Kolor zacisków Hamulcowych
To już nawet o dobór kolorów pytacie innych? Rób tak żeby się Tobie podobało. Bez jaj.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Czyli lepiej poddać tłoki obróbce tak? Jak jest z ich wytrzymałością? O kutych nie ma mowy bo to prawie same problemy.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Ile ten projekt już przejechał? Iść w 300km bez odprężenia chociaż do cr 9 to trochę loteria. Nawet głupi BAM przy 225km czy tam tt sport przy 240km miały cr 9.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Do mocy rzędu 280-300km trzeba schodzić z cr poniżej 9? Niższy cr to pewnie znowu gorszy spool prawda? Lepiej podtaczac seryjne tłoki czy wrzucić przekładkę pod głowicę? Nie ma raczej mowy o pozostaniu na fabrycznym cr 9.5.
-
[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant
Dziękuję za info. Gdybyś mógł podeślij link do gościa na PW. Świetne autko i odpowiednie podejście do tematu?
-
[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant
Jak ta gałka leży w ręku? Jest wyższa niż seryjna? Z jakiego to auta i ile kosztuje Ori? Sorry za multum pytań:-)
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Powiem Ci szczerze że mam mętlik w głowie. Nie wiem kompletnie w co iść. Robienie 400hp z daily w avancie to dla mnie bezsens. Nie kalkuluje mi się to. W tej chwili jestem prawie zadowolony z K03S. Brakuje mi tylko trochę do pełni szczęścia. Jeśli pójdę o poziom wyżej i odczuje taką samą różnicę jak odczułem po przesiadce z K03 180/270 na te jak obstawiam 230/330 to będzie super. Staram się nie wpadać w wir typu więcej i więcej bo się przyzwyczaiłem. Chce tylko fajnej mocy nie kosztem wykresu do przyjemnego przemieszczania się. Dlatego też głównie zależy mi na spoolu. Nie wiem czy brak strokera nie kłóci się z w/w założeniami.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Dziękuję za docenienie włożonej pracy. Według moich kryteriów nie jestem jeszcze nawet w połowie drogi.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Wszystko zależy od podejścia. Mnie absolutnie nie pociągają nowsze auta. Stać mnie było kupić jakieś zadbane B7q czy coś podobnego ale odpuściłem. Wygląd B8 jakoś mi nie robi. Pomijam już fakt, że jeździ sporo fajnych nowszych aut po mojej okolicy ale większość ogląda się za moją B5:) Nie żeby mi na tym zależało. Zaczepiają mnie, pytają co i jak. Jest coś fajnego w tych starych gratach i basta. Zawsze będę bronił B4 czy B5. Takie projekty nigdy nie są opłacalne ani zbytnio sensowne, nie do końca o to w tym chodzi. Można to popierać lub negować. Każdy ma swojego pierdolca:) Co do planów na moc to miała być hybryda ale olałem temat tych wynalazków (żeby nie nazwać tego śmieciami), potem był plan na K04-64. Kiedy odbierałem auto ze zrobionym wydechem chłopak który tam pracuje namawiał mnie na ori gt28. Macałem wirnik tego turbo na kulkach i kręci się to miodowo. Podobno ma się to spisywać lepiej niż K04 na ślizgach. Z racji, że chyba odpuszczę stroker (będzie tylko kapitalka, chyba że będzie konieczny) korci mnie żeby iść w tą suszarkę. Spool powinien być spoko. Mocy większych niż 280-300km nie planuje. Kolektor i DP mi pod to ogarną, a z resztą nie powinno być większych problemów. Przy układach da się wyrwać nówkę ori za ok 3,5-4kzł zależnie od kursu dolara. Ogól;nie temat jeszcze dokładnie prześwietlę. Gdyby ktoś zapewnił mnie że hybryda dmuchnie mi te 260km i nie rozpadnie się po 10-20k to bym poszedł w tym kierunku (koszta). Złożyłem zabawki do kupy. Przy okazji wrzuciłem NGK PFR7Q. Moje poprzednie PFR6Q po przebiegu ok 6tys nie wyglądały już za fajnie (szczególnie elektrody). W sumie nie wiem czemu. Auto jeździ i ma się dobrze. Jedyne co zauważyłem to odczuwalnie lepsza praca silnika na biegu jałowym (czasem nim gibnęło na poprzednich cewkach). Zostało mi ułożyć jakoś sensownie przewody z adapterów i będzie ok. Bałem się, że cewki nie będą siedziały tak jak trzeba ale po wciśnięciu jest lepiej niż ok. Żadnych klamr dociskowych nie trzeba stosować.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
No mam nadzieję że nie i coś jeszcze dostanę:-) A tak poważniej mówiąc koszty modyfikacji tego auta zaczynają mnie przerażać.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Właśnie dotarła paczka z adapterami pod cewki i do instalacji. Wygląda to bdb jeśli chodzi o wykonanie. Jutro dojdą cewki Beru i wrzucam komplet.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Chłopaki ostro grzebią. Teraz jest moda na golfy MK1 i Corrado. Niektóre egzemplarze mają sporo mocy:-) Felgi polerowane z A8 D2. Przede wszystkim mega mocne no i ładne jak dla mnie. Quattro nie quattro trza czymś hamować:-)
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Kupiłem też nowe opony na zimę (padło na Klebera) i ogarniam felgi. Próbuję zdjąć z nich lakier bezbarwny ale idzie opornie.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Dzięki. Coś się nagra przy okazji. Wrzuciłem ostatnio pokrywę w kolor żeby było mi weselej zaglądać pod maskę:-) Idą już do mnie adaptery razem z cewkami tfsi. Jutro powinienem zrobić konwersję. Zmieniłem też obudowę dla subwoofera. Gra i wygląda to teraz zdecydowanie lepiej.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Trochę mnie tu nie było:) Auto ma się dobrze i cały czas coś tam się przy nim dłubie. Wrzucę na dniach kilka bzdetów. Na pierwszy ogień idzie wydech. Wpadł nowy od początku do końca (przelot). Wrażenia na spory plus. Dźwięk dużo bardziej rasowy ale nie urywa głowy w trasie (wybrałem opcje na dwóch tłumikach). Chłopaki się popisali i ogarnęli wszystko celująco. Przy okazji ich polecam ( BM PERFORMANCE Olsztyn czyli nasz forumowy Bartez80).
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
W 1.8t 14 bar kompresji to już skutek nagaru na tłokach. Fabrycznie było ok 13 bar. 14 miały wolnossaki np ADR. Z mojej strony koniec OT:)
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Ciekawe od czego jest to zależne. U mnie motor ma nalatane 300tys. Jakieś 3 tys temu wymieniłem napinacz oraz łańcuch na ori + iwis. Poprzedni komplet był fabryczny z lekko wyciągniętym łańcuchem. Ani przed wymianą ani teraz nic nie terkotało/terkocze nawet przez chwilę. Wliczając to zimę i -30c. Olej 5w40. Żeby było śmieszniej motorownia nie trzyma jakiegoś super ciś oliwy bo spada do ok 1,1-1,2 bar po rozgrzaniu do tych 100c. Kompresja ok 11-11,5 więc też żadna rewelacja. Za to w 2.8 30v było już zgoła inaczej. Terkotanie przy rozruchu było zawsze niezależnie od oleju i temp. Tylko w tym przypadku napinacze były zajechane dość mocno. Nie pracowały nawet w pełnym zakresie (według vaga) choć tragedii nie było.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Wzorcowe czyli jakie?
-
[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
Bo świeże:-)
-
[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+
Nie pamiętam dobrze. Tak już kupiłem auto i nie zwracałem uwagi. Wiem że po przesiadce z ośki 1.8 na litych tarczach myślałem że wybije sobie zęby o kierownice. No ale z czasem jak zacząłem wykorzystywać V6 udawalo mi się dość łatwo doprowadzać heble do puchnięcia. Jak dla mnie masa robiła swoje. W obecnej mam 345/330 i hebel jest spoko ale jakoś skutecznością głowy mi nie urwał (hamuje lepiej niż zestaw z 2.8 ale oczekiwałem więcej, chyba się napalilem i oczekiwałem zbyt wiele:)). Za to ani razu mi nie spuchł nawet jak mocno się starałem. I o to głównie chodzi. To co wrzuciłeś wystarczy według mnie z zapasem do normalnej jazdy. Jeśli lubisz przycisnąć w trasie i często hamujesz z 150+ to hebel 320 jest takim minimum.