Treść opublikowana przez Randor
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Nikt tu się tym nie przejmuje. Czytaj ze zrozumieniem. Dyskusja tyczy się tego że na jednej oliwie jest lepiej a na drugiej gorzej.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Cholera wie. U mnie była cisza. Jeździłem na tym oleju 3 lata (1.8 adr i obecnie 1.8t anb). Teraz jeżdżę dalej tyle że na 0w40. Nadal jest cisza. Wymieniłem napinacz na nowy ostatnio. Bez zmian. Raczej to nie oliwa jest przyczyną hałasu a zużyte części. W poprzedniej 2.8 30v na terkotkę napinaczy przy rozruchu nie pomógł żaden olej (ravenol, penrite, meguin czy lm).
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
To raczej wina napinacza lub pompy oleju a nie samej oliwy. Synthoil to bdb smarowidło.
-
B5 quattro hebel 330mm z tyłu.
Okazało sie, że to nie przód piszczy a tył. Rozebrałem wszystko wczoraj drugi raz. Piasty mają bicia poniżej 0,01 a tarcze do 0,05. Przeszlifowalem klocki papierem ściernym i wszystko złożyłem na odpowiedni smar (jarzmo-klocek). Zero poprawy. Piszczy to niemiłosiernie. Nie bardzo wiem co z tym zrobić. Według mnie wszystko jest złożone poprawnie. Tarcze nie są przebarwione ( były docieranie jak należy).
-
Zmiana korb na kute
Dzięki. Dobra wiadomość. Czyli odpuszczam kucizne.
-
Zmiana korb na kute
Począwszy od AWT czyli w ANB jeszcze nie trzeba? W sumie też będę stał przed dylematem wrzucenia kutych korb pod hybrydę. ANB bliżej do AEB czy AWT pod względem wytrzymałości?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
2x nie. Za to tył zaczął mi piszczeć:-)
-
1.8T BFB Quattro, opiłki w oleju.
Nie pakuj się w zamienniki walków. Szukaj ori w dobrym stanie. A jak nie ma to nówki z aso? O ile występują osobno.
-
A4 b6 1.8t
Jakiej średnicy orurowanie do fmic wrzuciłeś?
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
No to spoko. Nie ma co dalej sprawdzać. Czy zamknięta czy otwarta nie robiło to u mnie widocznej różnicy.
-
Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Ile miałeś tej kompresji na zimnym? Bym sobie porównał bo też mierzyłem w ten sposób i na nowym oleju. Przepustnica była odkręcana do pomiaru?
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Dolne są takie same. Auto w dniu dzisiejszym zostało odstawione na dokończenie wydechu z kwasu. Zobaczymy co z tego wyjdzie:-)
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Dobre pytanie. Nie ma pojęcia. Mogą być takie same. Dowiem się. Obstawiam że sama góra jest wzmocniona.
-
audi a4 b5 problem z chłodzeniem
Sprawdziłeś podszybie? Nie leci gdzieś z nagrzewnicy po stronie grodzi? Skoro nie dymi to wyciek gdzieś być musi tylko nie możesz go zlokalizować. Nikt za Ciebie tego nie zrobi.
-
1.8t BFB logi przed chipem
Bdb kompresja jak na ten przelot. Ogólnie 12-12,5 bar to taka książkowa kompresja w zadbanym słupku z 300tys przelotu.
-
B5 quattro hebel 330mm z tyłu.
Dzięki. Zaczęły piszczeć mi heble po rozgrzaniu. Nie w ostatniej fazie hamowania ale trochę wcześniej. Piszczą powiedzmy w przedziale 10-40 km/h. Na 90% to przód . Z tego co mi świta zaczęło się to jak tył nie był jeszcze wrzucony. Na tarczach od zewnątrz nie widać żadnych przebarwień. Wiecie co to może być? Będę wymieniał blaszki ozdobne na przodzie więc może mam rzucić na coś okiem?
-
1.8t BFB logi przed chipem
Aż podejrzanie dobra. Kompresja powyżej 13 bar jest już podejrzana w 1.8t z nalotem powyżej 200tys. Może się okazać, że silnik jest za***any nagarem. Nowe miały ok 13 bar. Jak szukałem info odnośnie kompresji wszędzie jako górną granicę podawano właśnie 13 nie więcej. Zdarzało się, że po użyciu środka do czyszczenia tłoków aplikowanego przez otwory świec kompresja spadała z 14 do 12 bar tyle było syfu.No ale to tylko takie moje pierdzielenie. Może manometr jest optymistyczny:)
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Upolowałem kute wahacze z S4 za stówkę:-) Lecą teraz do malowania proszkowego. Jeśli efekt mi się spodoba z resztą zrobię to samo.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
A ja mam dokładnie odwrotne odczucia:-)
-
B5 quattro hebel 330mm z tyłu.
DEV jak jest z klockami DS na tył do mojego swapu? Występują? Mają jakieś minusy? Są głośniejsze itp? Wiem, że na przód są. Korci mnie żeby wrzucić sobie komplet.
-
B5 quattro hebel 330mm z tyłu.
Jarzma zamienione stronami. Odpowietrzałem zaciski w rekach machając nimi jak pojebany (tłoczek wysunięty jakieś 15mm). Przy odkręceniu odpowietrznika nie było nawet grama powietrza. Po kilku próbach i spuszczeniu 0,5l płynu zamontowałem zaciski w jarzma i spróbowałem jeszcze raz. Z jednego zeszło powietrze i wszystko działa jak należy. Ogólnie tył robi mega robotę. Jeszcze się nie ułożył a już czuć różnice. Swap samego przodu nie ma żadnego sensu.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Benson Pro Facebook. Masz logo na rozpórce:-) Gdyby ktoś chciał zamówić od razu informuje że trzeba uzbroić się w cierpliwość. Miało być na zaraz a czekałem 3 tygodnie (podobno była kolejka na lakierni). Jakościowo nawet ok.
-
B5 quattro hebel 330mm z tyłu.
Pewnie nie ale byłem ciekaw powodów. Tak czy inaczej je zamienię. Dostałem info, że jarzmo pasuje w dwie strony i w sumie to prawda bo mam kieł do góry i wszystko siadło ok.
-
B5 quattro hebel 330mm z tyłu.
DEV dostałem info, że jarzma pasują w jedną i drugą stronę. Kwestia gustu. Prawda to? W sumie tak jak sa teraz pasują bez problemów. Jakieś przeciwwskazania?
-
B5 quattro hebel 330mm z tyłu.
Dzięki. Jarzma i tak do przełożenia więc przy okazji odpowietrzę to jak trzeba.