Treść opublikowana przez Randor
-
lampy przednie polift Valeo - Czy warto?
Nie baw sie ani w przedlifty ani w ori ksenon z polifta. Kupuj jak już pisałem zwykłe polifty w ładnym stanie i wysyłaj na przeróbkę. Odezwij się do Gwerty z forum to Ci wszystko wytłumaczy i poda ceny.
-
lampy przednie polift Valeo - Czy warto?
Kup zwykłe lampy z polifta na H7 zamiast ksenonów i wyślij je do kogoś z forum na przeróbkę. Soczewka Hella Intemo zrobi dużo lepszą robotę niż ori. Będziesz miał idealne odbłyśniki, zregenerowane klosze itp.
-
[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant
Pryz tak wiekowym aucie zawsze są niespodzianki ale głowa do góry. Będzie dobrze? Warto się babrać w tych B5 Q.
-
Swap 345mm. Dopuszczalne bicie na piastach itp.
Dzięki:) Po wymianie wrzucę jeszcze filmik z pomiarem nowych piast i tarcz OZ 345.
-
Swap 345mm. Dopuszczalne bicie na piastach itp.
Panowie wrzucam filmik z pomiaru piast (w sumie nie wiem po co są ewidentnie styrane, może pobije forumowy rekord). Wyczyściłem je dość dobrze ale mają sporo wżerów (nie wiem ile z odchyłki to wżery a ile krzywizna). Proszę o ocenę kogoś doświadczonego w temacie szczególnie Ciebie Dev. Sorry za jakość wideo ale YT strasznie degraduje obraz.
-
1.8t ANB ciśnienie oleju do oceny.
Przy 80c to i ja mam ok 1,5 bar. Mocno rozgrzany olej to minimum 90. Przy tylu mam już 1,2-1,3 a przy 105c spada do deko ponad 1 bar. Jakie masz ciśnienie przy 2 i 3 tys rpm?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
O Łysym i jego wciskanych kitach nie chciałem już nawet nic pisać. Jego kanał to coś pokroju mango TV.
-
1.8t ANB ciśnienie oleju do oceny.
Mocno rozgrzanym czyli przy jakiej temp oliwy był zrobiony pomiar? Czym masz zalany silnik?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Tak właśnie myślę?
-
Sprzęgło dwumasowe regenerowane?
AWX to oznaczenie silnika 1.9tdi.Wstępowały w nich mocniejsze sprzęgła z tego co wiem. Często wkładają je do 1.8t.
-
A4 1.8T ANB Q
Nie róbmy ty chłopakowi syfu w temacie. Odezwę sie na pw.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Ja bym tak tego testu nie brał do siebie. Szampon do włosów podobno też świetnie w nim wypada:) Lepiej się wstrzymaj do czasu kiedy będzie wiadomo coś więcej o tej oliwie. Jak dla mnie to maks średniak z rozdmuchaną kampanią reklamową. Lałbym coś sprawdzonego a nie kombinował na siłę.
-
A4 1.8T ANB Q
Wersja bez cewki? 12tys to mało. Wina na 100% po stronie napinacza?
-
A4 1.8T ANB Q
Podobno zamienniki w wersji z cewką (chyba wszystkie vałki mają taką wersje) padają jak muchy. Te bez potrafią działać bezproblemowo.
-
1.8t ANB ciśnienie oleju do oceny.
Jakie masz zmierzone ciśnienie po rozgrzaniu oleju na wolnych obrotach i przy 3tys?
-
A4 1.8T ANB Q
W 2.8 masz dwa prawda? Czyli 5 koła. Ten bez cewki jest nawet tańszy. Idzie go wyrwać za 850zl z wysyłką po rabacie.
-
A4 1.8T ANB Q
Nie bo one wszystkie tak mają:) Zmierzone ciśnienie oleju było w normie. Może napinacze były już wyjechane ale ori w aso ok 5tys także nie sprawdzałem? Według logów pracowały w pełnym zakresie. Mierzyłeś może u siebie ciś oliwy na tym LM 5w40?
-
3.0 asn - niskie ciśnienie oleju
Może to przez nieszczelne wariatory lub sam nastawnik? Ja na Twoim miejscu skupił bym się na "górze" silnika. Może poczekaj aż wypowie się ktoś obcykany w tych motorowniach. Ja zatrzymałem się na 2.8 30v z powodu obaw o moje nerwy?
-
A4 1.8T ANB Q
No u mnie jest cisza po odpaleniu. Słychać łańcuch ale dość cicho i cały czas. Tzw terkotke przez 1-2s po odpaleniu miałem w poprzednim 2.8 30v.
-
1.8t ANB ciśnienie oleju do oceny.
Po jego wymianie manometr przestał drgać przy pomiarze? Według mnie to nie jest przyczyna. Ja mam pompę napędzaną bez udziału łańcucha i też u mnie drga.
-
Opinie na temat napinacza łańcucha Swag/Febi (wersja bez cewki).
Witajcie. Jestem tuż przed wymianą napinacza łańcucha w swoim 1.8t ANB. Nie mam jakichś strasznych objawów (słychać trochę łańcuch, ślizgi wytarte na ok 0,5mm) ale chcę to zrobić dla świętego spokoju bo auto ma już najechane 290tys. Jak większość pewnie wie ma on na pokładzie tańszy napinacz bez cewki (czy tam bez wtyczki). Jestem praktycznie zdecydowany na zakup ori za 900zł ale może jednak ktoś mnie odwiedzie od tego pomysłu i odda głos za jakimś zamiennikiem? Taki Febi to koszt ok 310zł więc 1/3 ceny. Uszczelki i simmeringi już kupiłem (Erling), łańcuch Swag (Iwis) leży od 2 lat i czeka bo został mi po starym ADR (nie doczekał się montażu). Co robić Panowie? Wypowie się ktoś z pojęciem w temacie? Ewentualnie użytkownicy zamienników którzy zrobili na nich od 30tys wzwyż? Z góry dzięki za pomoc.
-
A4 1.8T ANB Q
Kurr wnętrze też masz jak moje ? Dobrze mi świta, że latasz na napinaczu łańcucha Febi? Jeśli tak ile na nim zrobiłeś i czy go polecasz. Też bym go wymienił. Łańcuch, uszczelniacze itp już mam. 900zł na ori trochę mi szkoda, Febi to koszt ok 310zł.
-
1.8t BFB 255 @Łukasz13
No trochę sporo. Jak A6. Ciekawe ile moja B5 waży. Mam nadzieję że do 1600:-)
-
1.8t ANB ciśnienie oleju do oceny.
Nawet nie odbierałem tego jako problem. To chyba norma przy mierzeniu manometrem. Może niech się wypowie ktoś jeszcze. Po podłączeniu dodatkowego wskaźnika ciś oleju VDO + ori czujnika VDO nic nie drga. Jakie masz zmierzone wartości?
-
Przepis na strokera BFB plus składniki
Nie chcę nie wiadomo jakiego niuta z dołu. No ale musi to jakoś jechać od tych 3tys. Nie biorę nawet pod uwagę montażu takiej sprężarki bez rewizji słupka i kutych korb. 30 tys to abstrakcja. Da się to zrobić dobrze dużo taniej. Mam zaufany warsztat który robi wszystko na miejscu. No ale to pieśń przyszłości. Pytam żeby wyrobić sobie opinie.