Treść opublikowana przez Randor
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Z całym szacunkiem. Gówno a nie dawał rade w tym silniku. Nalał byś castrola 15w40 z beczki i wydawałoby ci się tak samo.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Bez przesady. Meguin nie kosztuję połowę ceny:) No chyba, że mówimy o 0w40 i wyprzedaży u kolegi z Berlina. Pisząc już o 0w40 Amsoil robi taki wybitny olej. Szczególnie do tych mocniej upalanych 1.8t:)
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Liqui Moly Synthoil i Meguin to bardzo dobrej klasy oleje w dobrej cenie. Minimum klasę lepsze od tego przereklamowanego Motula. To samo tyczy się Ravenola VST który jest bdb póki co. Nie ma raczej sensu lać nic droższego. Chyba, że masz znacznie podniesioną moc w tym 1.8t i taki kaprys. Tak czy inaczej ważny jest interwał wymiany. Tak jak wyżej 8 do maks 10 tys km.
-
Amortyzatory
MTS wypuścił niedawno gwint do naszych quattro (do tej pory tylko ośka). Myślę, że warto go rozpatrzyć. Ja bym raczej nie szedł w żaden kit bo różnie to siada.
-
1.8t BFB 255 @Łukasz13
Silikony o średnicy 70-80mm to raczej niemożliwe. Wrzuć logi bo to chyba ciekawi największą ilość osób. Też robiłem soft u Łukasza i chętnie sobie porównam.
-
1.8t BFB 255 @Łukasz13
Też bym poprosił o komplet standardowych logów:) Niezły wynik. Jakiej średnicy masz rury od IC?
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
W sumie to swoją B5 się wzoruje:)
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
Ja miałem brać z allegro w kolorze ale po zbadaniu tematu odpuściłem. Jeśli błotnik jest przytarty do blachy to nie wierzę, że nie wchodzi tam ruda. Chyba, ze stało się to tydzień temu albo jest na tym jakiś wosk czy coś podobnego.
-
pompa wspomagania zamienniki
Też obiło mi się o uszy, że trw regeneruje w jakiejś tam firmie i całkiem ok się to spisuje. W sumie moja pompa chyba też się kończy i chętnie zainteresowałbym się tą opcją z trw.
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
Ja przerabiałem zamienniki w poprzedniej B5. Szkoda nawet słów. Miałem dwa komplety, te najtańsze i te niby o najwyższej jakości. Po przymiarce bez malowania oba komplety wróciły do sklepu. Syf i ściek najgorszy. Do tego cieńsza blacha i jak by tego nie zabezpieczyć po 2-3 latach wyłazi ruda. Mam znajomego blacharza który robi sporo aut. Odsyła z kwitkiem z miejsca jeśli ktoś przyjedzie ze swoimi zamiennikami. Sam doradza zakup zdrowych używek (w przypadku B6 to chyba niemożliwe) lub zakup zmiennika jakiejś tam firmy do których ma dostęp. Musiałbym dopytać, podobno trzymają formę. Ja bym raczej nie porównywał ori do zamiennika nawet tego najdroższego. Jeśli ktoś robi auto dla siebie wrzuci ori, a jeśli chce je pogonić za rok lub dwa to ulepi wszystko najtańszym kosztem i po Polskiemu niech następny się buja.
-
Turbo chyba ?
Myślę, że powinieneś zacząć od wrzucenia logów. Wtedy może ktoś Ci pomoże.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
I o to mi chodziło. Jak by ktoś szukał info to komplet śrub z podkładkami i uszczelką kosztuje w aso Skody 150zł z wysyłką. Wszystko skręciłem. Zobaczymy czy będzie trzymało.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Te ori też? Jak temu zaradzić? Jakieś zabezpieczenie może zrobię
-
Ślady po ptasich odchodach, sokach z wiśni itp. Czym usunąć? Jak dbać o ceramikę?
Panowie czy widok taki jak na foto po zastosowaniu adbl tar&glue to normalny widok? Chodzi o resztki niebieskiego lakieru. Może zmyłem pozostałości po korekcie lakieru? Z drugiej strony przed położeniem ceramiki auto powinno być dokładnie umyte. Po całej akcji auto się nadal błyszczy a woda zbija w duże ładne krople więc ceramika jest raczej na miejscu.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Panowie orientujecie się jakich osłon tarcz przednich potrzebuje przy swapie na 345mm zacisku 973/4 i adapterze. Wiem że mają pochodzić z paska w8 ale są dwie wersje chyba. Przedlift/polift. Jedne są z końcówką A a drugie B. Może wsio jest to samo? W ogóle jest problem z tymi osłonami. W ASO dostępne są tylko lewe.
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Masz 2 bary na biegu jałowym? Na jakim jeździsz oleju? Jakie były te obroty jałowe podczas pomiaru i jaka była temp oleju? Przejrzałem kilka tematów na forach naszych i zagranicznych i te 2 bary wydają się mało prawdopodobne przy prawidłowo przeprowadzonym pomiarze.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Spoko. Zamówiłem komplet razem z uszczelką. Po dokręceniu jest cisza ale różnie może być. Auto dostawało trochę batów.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Właśnie znalazłem przyczynę przedmuchów które mi się niedawno zaczęły. Odkręciły mi się śruby między kolektorem a turbo. Ktoś to nawet przewidział:-) Zamawiam ori z aso.
-
1.8t ANB ciśnienie oleju do oceny.
Jest jeszcze jedna rzecz o której nie wspomniałem. Latam na większym filtrze oleju niż przewidział producent. Jest to dokładnie Mann 950/4 montowany w np. Transporterze T4 2.4D. Może mieć on wpływ na wynik pomiaru? Teoretycznie chyba nie.
-
1.8t ANB ciśnienie oleju do oceny.
Na Twoją odpowiedź liczyłem. Dzięki. Tak na przyszłość. Jakie wartości powinien pokazywać zdrowy motor?
-
1.8t ANB ciśnienie oleju do oceny.
Witajcie. Zmierzyłem przed chwilą ciś oliwy w moim padle. Olej Meguin 0w40. Wygląda to następująco: zimny ssanie - 6 bar zimny bez ssania - 5 bar oliwa ok 90c wolne obroty - ok 1,2-1,3 bar (drga wskazówka i trudno ocenić), już przy temp 70c tyle było i nie spadło niżej oliwa 90c 2000 obr - 3 bar oliwa 90c 3000 obr - 5 bar Co wy na to? Podczas pomiaru strasznie mocno drgała mi wskazówka w manometrze, im wyższe obroty tym bardziej. Czyszczona miska i założona nowa pompa oleju swag/febi ok rok temu. Po kupnie auta w styczniu robiłem 3 płukanki dość mocnym specyfikiem BG 109. Wygląda to ok czy znowu zwalać miskę i sprawdzać czy jakiś syf nie przytkał smoka? Przy okazji sprawdziłbym lub wymienił panewki korbowe o ile czopy trzymają wymiar. Według mnie jak na nową pompę dość średnio to wygląda, szczególnie na biegu jałowym. Łapie się chyba na minimum. Z góry dzięki.
-
Wtryski BEX plus nowa mapa w 1.8T
Jeśli nie planujesz więcej jak te 200-230km wsadzaj drugi ic z bex. Wszystko powinno być p&p. Te gotowe zestawy nigdy nie chcą pasować tak jak powinny. No ale zrobisz jak zechcesz.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
No i lipa. ASO nie dało rady załatwić mi osłon tarcz, Volkswagen Classic Parts twierdziło, że załatwi ale dzisiaj dostałem mail, że dostępna jest tylko strona lewa. W sumie 3 tygodnie czekania i nic z tego. Nie zazdroszczę właścicielom w8 bo mogą mieć niezłe problemy z częściami zamiennymi. Zaczynam szukać używek.
-
Wtryski BEX plus nowa mapa w 1.8T
Skup się na IC. To podstawa. Szczególnie, że cabrio to się jeździ zazwyczaj latem:) Mój fabryczny smic puchł już przy 180km i to w poniżej 20c.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Każdy ogarnięty wie, że te testy są do d*py. Było już o tym pisane milion razy na różnych forach. Podobno nawet autor tych filmów wie, że ta metoda nie jest zbyt miarodajna. Tak czy inaczej coś się dzieje, ludzie szukają info o różnych olejach i nie jeżdżą na byle czym. Gość się znacznie do tego przyczynia czyli ogólnie na plus ten jego kanał.