Treść opublikowana przez DarekS4
-
1.8t APU. Z jakich innych 1.8t będzie pasować głowica?
Również poproszę o taką listę . Taką cenę to ja płace za pełny remont dwóch głowic do 2.7 Biturbo. Ja też w dalszym ciągu bym został przy twojej chyba że jest popękana na potęgę.
-
SWAP AFN-2.7BiT
Zbiornik paliwa z pompą Komp z wiązką + na grodzi mało co będzie ci pasować. Teraz z jakiego roku masz to auto bo możesz tu pokombinować z ECU na me 7.1.1 Licznik z benzyny jaki dyfer był wsadzony do passata ?
-
Błąd zregenerowanej turbiny po wymianie
nie tak ma nie być Może pokaz jakie są wypięte
-
Głośna praca tylnego dyfra w A4 B9
Czekaj czekaj .... nie napisał czy ma manuala czy S-Tronica
-
1.8t APU. Z jakich innych 1.8t będzie pasować głowica?
Chłopie to wywal wałki i kup dobre używki i zrób swoją głowicę. Takie zatarcie nie dyskwalifikuej twojej głowicy z naprawy Utrudniasz sobie życie. dobrze mówi polać mu.
-
1.8 ADR kontrolka ciśnienia oleju
jak mogłeś nie sprawdzić jej przy jednej robocie jak był rozebrany dół ? Manometr był wkręcany ? Wymieniłeś panewki na jakiej podstawie ?
-
1.8t APU. Z jakich innych 1.8t będzie pasować głowica?
Szeroki kanał : ADR / AGU Wąski kanał praktycznie cała reszta z podziałem na VVT i brak VVT BTW . gdzie masz ten wałek ssący przytarty ?
-
1.8t APU. Z jakich innych 1.8t będzie pasować głowica?
A co jest z twoją nie tak ? w twoim wypadku lepsza będzie zawsze na wąskim kanale. Tak zostaw.
-
1.8t APU. Z jakich innych 1.8t będzie pasować głowica?
A jaki setup że potrzebujesz szeroki kanał ?? Głowica na szerokim kanale zakładasz z ADRa + wałki ale nie ma to totalnie żadnego sensu chyba że ładujesz ponad 400
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
W to rozwiązanie myślę że pójdziemy. Na razie lampy oddane na reklamacje. Auto uziemione. Armatka w prawej lampie świeci tylko w połowie. Do tego parowało bo odkleił się cały klosz . I to nie że nie był doklejonny czy coś. Poprostu odlazł od korpusu. Problemy są tylko z prawa lampą. Lewa igła. Z tymi lampami mam przeprawę przez piekło. Staram się być miły i uczciwy ale chłopak mnie wk***ia już maksymalnie. Od tygodnia mam zero info. Co się dzieje. Dodatkowo chce odsyłać armatkę na reklamację więc pewnie auto będzie stało jak nic do końca października. Ale nie widzi w tym żadnego problemu. Oczywiście kontakt tylko sms bo telefonu nie odbierze. Ja nie wiem czy on jest tylko wobec mojej osoby taki czy wszystkich tak traktuje. Opinie ma wszystkie pozytywne. Ja w między czasi zrobiłem wydech. Dołożyłem środkowe rezonatory z S4 bo sa przelotowe. umieściłem je tez bardziej pod kanapą z tyłu. Poprawa jest ogromna. Nawet powiedziałbym że auto jedzie ciut lepiej. Pozostał jeszcze minimalny rezonans pod nogami z przodu auta. Tam dołożę też małe rezonatory przelotowe i mam nadzieje że uda się uruchomić przepustnice i otworzyć go w końcu na przelot i zobaczyć jak to chodzi. Problem kolejny to sterowanie przepustnicami. Ja poszedłem w prosty sprawdzony sposób czyli N75 + sterowanie przyciskiem.... No właśnie i miał być przycisk S który występował w S4 i w RS4 B7 ... Ale okazało się że wszystkie magazyny są wyczyszczone i już go nie kupię. Tutaj muszę cos wykombinować. No i na koniec chciałbym w końcu wymienić te końcówki wydechu które tez czekają. BTW szukam alu 18" z zimówkami jakby ktoś coś miał to kodujcie
-
Ogrzewanie domu
Rozumiem że za mało ? Aktualnie spalam 5 ton węgla założyłem że pelet to 20% więcej Dom posiada pełną kontrole temperatury każdego pomieszczenia + sterowanie ogrzewaniem danego pomieszczenia. Czyli jak ma być 22 stopnie to jest 22 i jak nie trzeba to nie grzeje. Po założeniu całej instalacji od razu zauważyłem wydłużenie w spalaniu. Lata 80 piętrówka Grube mury parteru, izolacji brak, podpiwniczenie w 1/2 powierzchni budynku. Strop strychu docieplony Temp zimą to 21 stopni w budynku. pomimo powierzchni mało kto chce wierzyć że to tylko 5 ton węgla.
-
Ogrzewanie domu
Siema ... Ja totalnie dzisiaj z innej strony. Czym grzejecie swoje domy ?? Jeżeli mogę prosić o info to jaki metraż jaki rok budynku jakie docieplenie ile ton spalonego paliwa i z czego jesteście zadowoleni a co mogłoby być lepiej. Nie interesuje mnie gaz. Czeka mnie wymiana kotła zasypowego i chce iść w pelet. Ja używam kotła tylko do ogrzewania domu. CWU używam od wiosny do jesieni z Solarów + bufor 500L a w okresie zimowym Solary + Gaz. Dlaczego pelet ?? A no po pierwsze węgiel i tak wycofią więc nie opłąca mi się wydawać 10-12tys żeby go za 5 lat wywalić na złom. Mój dom ma zakładane zużycie dla peletu na poziomie 6-7 Ton przy palniku 20kW. Dom prawie 400m2 interesuje mnie zdanie użytkowników kotłów które spełniają aktualne wymogi.
-
Szukam kogoś / firmy, która wykona mi wg projektu kryzę z kwasówki
do czego to ma być. podeślij projekt
-
Wyłączanie EGR w 1.9 TDI AFN, czy wystarczy srubka w wężyk?
jeśli zawór jest sprawny i działa płynnie i nie jest zapieczony i lekko uchylony to spoko. Musi być fizycznie zamknięty
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Auto stoi od tyg nie jeżdżone. Wczoraj spadł deszcz i od razu lampa zaparowała. I paruje od kierunkowskazu do środka - Ale to już nie mój problem o ile wykonawca wykażę chęć do poprawy bo na razie cisza. Godzina też się nie zaktualizowała tak BTW
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Jakoś bardziej przemawia do mnie taki uniwersalny gdzie mogę jednak więcej rzeczy zrobić przez ten BT
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
a lewa jest idealna taką.... allegro.pl ALLEGRO.PL To już takie pierdoły są i zrezygnowałem z oryginalnego modułu BT i dołożę taki P&P pod wtyczkę.
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Siema. Nic to nie dało. Trocę Panowie leca w kulki bo zamiast powiedzieć od razu prawdę to wyszło jak nad nimi stałem . Jedna opona to jajo więc nie ma szans. Musze kupić nowe opony i tyle. Zrobione 2,500km w ostatnich 2 tyg. Autko na tarsie spaliło 8L. Wnioski. 1. Przesadziłem ze spasem kół - po 1000km zawias tak mocno się ułożył ze d*pa siadła chyba kolejne 2cm i zaczeła obcierać - musiałem zdjąć dystanse z tyłu w trasie. 2. Rozszczelnił się wydech przy silniku - Do diagnozy obserwacji - Co do wydechu mamy kmpl wydech z S4 B6 na zamkniętych klapach + Xpipe z przodu - Jest Cicho na posotoju fajnie mruczy ale rezonans przy 3k rpm jest dla mnie nie do zaakceptowania. Dlatego wjadą małe rezonatory z przetłoczeniem zamiast 1 katów. i będziemy dalej obserwować. 3. Obtarłem felgę o krawężnik 4. Prawa lampa - Paruje jak jasny .... po deszczu. Armatka led świeci tylko w połowie ( chyba spaliły się ledy) i odpadł jakiś bezbarwny klej nie wiem z kąt i leży w lampie na kloszu Temat tych lamp jest już męczący i gość nie kwapi się do kontaktu ( a jeszcze wiszę mu kasę ale nie zapłacę do puki tego nie poprawi) - Co nie zmiania faktu ze po ustawieniu na stacji diagnostycznej świecą petarda. Oprócz tego na drogowych bije mi błędem na desce :/ 5. Zawieszenie - OK jest całe nowe spoko - Ale gwint mi nie siedzi może jest też za nisko druga sprawa że sworznie trzymaj strasznie mocno. Jakby nie servotronik to byłoby ciężko.... Pomimo że wszystko jest nowe to na lekkich wybojach z przodu dalej coś stuka - bardzo mnie to irytuje i muszę to wyprowadzić. - po trasie 2 tys, km zbierzność też uciekła ale to wina tego ze zawias jeszcze siadł. 6. Dołożyłem RNSE- LED. Na adapterze. Nie zapisuje mi kodu i po każdym zgaszeniu i odpaleniu muszę wbijać kod do navi. Nie działają mi tylne głośniki. I została mi jedna luźna wtyczka od adaptera czyli tak jakby u mnie w aucie brakowało jednej wtyczki do navi. 7. Silnik - Wgrany na trasie ori soft - błedy tylko second lambda i sporadycznie czujnik temp płynu. Silnik suchy płynu nie ubyło zużycie oleju na 2k km ok 0,2L - jest spoko Ogólnie autem jest bardziej toczenie niż jazda. Na pewno przykuwa oczy na drodze bo wielu ludzi się oglądało. Heble z przodu też sa takim fajnym akcentem w tym moim celu OEM+ Nie planuje już tego co planowałem na ten rok bo głównym celem dla mnie to dopiąć wszystkie niedokończone tematy poprawić to co wysżło na drodze i dopiać auto do 100% działania w każdej kwestii. + ogarnięcie lakieru. Dlatego podzieliłem sobie to na taki plan i będę mega szczęśliwy jak mi się to uda 1. Ogarnięcie lamp przód + spasy 2.Wymiana opon + poprawa spasów i ustawienie zawiasu tak żeby szło autem zapierdzielać i nie tarło nawet z pasażerami. - poprawa zbieżności i usunięcie stuków z przodu 3. Ogarnięcie wydechu szczelności + minimalizacja max rezonansu 4. Naprawa podsufitki 5. Lakierowanie tego co trzeba korekta i zabezpieczenie lakieru. 6. Gril z plastrem miodu 7. Zrobienie wszystkich chromów na czarno 8. DTC Off tego co trzeba Zdjęcia wjadą niebawem bo nie miałem totalnie czasu.
-
Błotniki z B7 do B6
a no dobrze gada. Polać mu.
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Ja bym tam chciał to dograć bo zderzak wszystko postawiane na igłę. Poza tym ten biled świeci tak za***iście że szkoda mi tego olać Już ogarnięte gościu mi to wymieni. No i zaraz jade dotoczyć dystans i z kołami na reklamację. Także raczej się wyrobię Reszta jest spoko nic nie stuka nic nie puka spoko się prowadzi. Powinno żyć
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
U mnie to samo. Przerwy wszędzie ori Kamil miałem dzisiaj to sprawdzić ale przed urlopem już chyba nie zdążę. Wczoraj zrobione 40km i ogólnie to lipa. Jedna firma robiła mi regenerację felg ( prostowanie) druga zakładali mi opony i wyważali i nie da się jechać szybciej niż 120 bo tak napierdala. Nie wiem jak to zrobią ale ja w niedziele wyjeżdżam. Najgorzej że mój wspólpracownik był mi zakładać opony i nie zwrócił uwagi ile odważników tam dowalili. Jak to zobaczyłem to od razu po kościach czułem że będzie bić. Dodatkowo Panel klimatronika który kupiłem okazał się pod 1 din. Kosz wymieniony tunel docięty wszystko poskładane i lipa. Pojadę najwyżej z wrzuconym na krótko. Trudno. Muszę tez na szybko stoczyć dystanse tył żeby zgrać to równe ET bo wczoraj jak zatankowałem 62L paliwa + siadł ziomek 104Kg to tarło. A gwint już 2x szedł do góry. Nie działa też pompowanie foteli. Ale tu już muszę z miernikiem trochę polatać i sprawdzić. I nie działają mi światła stopu w lampach ale 3 działa. Muszę sprawdzić bezpieczniki i sam czujnik bo z tymi czujnikami różnie bywa
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
u mnie dokładnie to samo Ja przy zderzaku mam idealnie a przy błotnikach słabo. Może to wina ryżowych kloszy
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Lewa lampa pasowała jeśli chodzi o wtyczkę. Prawa już przedłużałem o 10cm Bardziej martwi mnie problem ze spasowaniem
-
Radio działające tylko na włączonych światłach
Zmierz sobie przejścia z wtyczki radia do wtyczki przełącznika świateł. Myśle że coś tam znajdziesz
-
Wydech
Tłumiki kup u Łukasza z HPF z Czechowic będzie wiedział co ma zrobić a wykonawce na resztę znajdź u siebie. Albo zadzwoń do niego i zapytaj bo możliwe ze ma już układ P&P Powiedz że dzwonisz od Darka 720 861 208