Treść opublikowana przez DarekS4
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Rozglądam się za takową były takie OE ?? Najbardziej to że lśni nic nie jest upocone i wszystko udało się ogarnąć na strzał bez poprawek. A jak motor suchy to cieszy W sobote kiwka w małopolskie po wiochach i udany zakup. Avus III z S4 B7 z nówkami zimówkami. Teraz tylko dokupić dekielki i jedno z bani. Dodatkowo spalanko po wiochach w trybie mieszanym też cieszy. A finalnie spadło na jeszcze mniej.
-
Uszkodzona glowica
powinno podejść z SDI
-
00778 Czujnik kąta skrętu N85
Ja to robię vasem i idzie od strzału. VCDS robi z tym problem i to na forum tutaj już też widziałem parę razy. W leonie 2009r vcds nie łykał a vas z robił w 5min. Ten i ten ori.
-
00778 Czujnik kąta skrętu N85
totalnie nie ma to żadnego znaczenia. Po prostu przypadek moim zdaniem. w kanale 005 ma ci się zmieniać pierwsza wartość od + do - i na odwrót. Jak ci tego nie loguje to coś masz nie tak w aucie lub z interfejsem. Są błędy na ABS ? Zobacz czy możesz logowac inne wartości np czujniki ABS. Podjedź do kogoś kto ma inny sprzęt w miarę markowy i sprawdź żeby wykluczyć sprzet/samochód
-
00778 Czujnik kąta skrętu N85
Zmienia wartości ? Wykręcałeś drążek ?? Zbieżność do tego nic nie ma. Raczej przypadek.
-
2.0tdi 150km CSUA
ile nalatane ?
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Jedna fota po poskładaniu pieca. Wszystko suche nic nie cieknie jest spoko. Reszta z powyższego postu bez zmian czekam dalej na lampy - odp to zmiana sposobu sklejenia kloszy - projektor który nie świecił w całości był podpięty jako DRL i dlatego swiecił po obrysie. - Ma dołożyć coś co zapobiegnie wyświetlaniu spalonej żarówki - No i oczywiście dalej twierdzi że coś jest nie tak w samochodzie. Tygodnie mijają ... autko stoi ... super Środek audi do sprzedania - w rozliczeniu chętnie przyjmę deske soul - Czeka już nowy środek w ciekawej konfiguracji. Szukam też felg z S4 B6 18" AVUS III bo trzeba się na zimę przygotować. @pila24 ogarnia BT + adapter do RNSe
-
Audi S4 B6 Avant Nogaro blue
myślę że dla pasjonaty to kwesta indywidualna już i raczej nie ma co dyskutować... każdy z nas w swoich wozach na pewno więcej niż raz zrobił coś co się mijało z ekonomią czy opłacalnością porównując to do wartości samochodu .... Mi na B6 nie jest szkoda ani złotówki ... Nawet jak coś jest na wyrost. Auto daje mi satysfakcje i stojąc obok rocznego audi nie czuje się ani trochę zawstydzony. BTW super podejście widzę że mamy podobne podejście Hebel z tyłu sztosik.... będę musiał wsadzić też coś męskiego do kmpl u siebie ...
-
[BEX] Dolphin Gray | E4J | 320/288mm | 222HP/335Nm | TIP+DP | 380cc | Ulter Φ90 | CLH | Auto_Gauges | 18"_RS4 | by R4xx
Myślałem że tylko ja jestem dziwny ..... a jeszcze ta dupka sedana na S-Line z tą lotką u mnie jeszcze + maxton jaby był.... ajajajajajaj
-
Ogrzewanie domu
Znowu mój instalator twierdzi odwrotnie. Chyba będzie trzeba zrobić doświadczenie
-
Ogrzewanie domu
I właśnie w 100% mam te same obawy. Z tym że w przyszłym roku startuje z docieplaniem i miało być 10cm ale doszedłem do wniosku że tu akurat nie będę oszczędzać i idzie 20cm. Ze względu na dużą powierzchnie robię tylko połowę domu ale od tych najmniej nasłonecznionych stron. i też odrazu Gaz by wjechał. Co do nieszczelności to u mnie tak nie ma. Wszystkie okna, szpalety są szczelne elegancko . Drzwi mam nówki w całym domu też jakieś ciepłe. Stropy strychu docieplone 10cm styropianu. Tragedii nie ma. z resztą jak na taki metraż 5 ton węgla to jest odziwo bardzo mało. ok czyli kocioł pracuje też na wyższych temp spoko.
-
Druga Sonda Lambda 1.8t
zależy jakim bo nie każdy to ogarnie .... szczególnie te z importu są śliskie.
-
Druga Sonda Lambda 1.8t
Potwierdzam. W sofcie czyli musisz odczytać to co masz zmodyfikować i wgrać.
-
Co to za uszczelka? Pomocy!
a co nie masz jej w ogóle ?? Czy cieknie ? Wyczyścić odtłuścić i całą miskę na reinzu osadzić. Większość elementów gumowych i uszczelek na rynku nawet dobrych firm sa już gówno warte. Na szczęście jest masa z reinza
-
Ogrzewanie domu
nie nie.... jest układ otwarty ale czemu to naczynie tam jest to nie wiem. Majstry co robiły instalacje tak to ogarneli W każdym razie działa Wracając do meritum .... Trochę czytam trochę pytam znajomych i kalkulacje finalne wychodzą na rzecz gazu chociaż trochę temu nie ufam. W każdym razie chyba się zdecyduję ..... NA jakich temp pracuje taki układ CO ?? Czyli jaką temperaturę ma woda na wyjściu z kotła u was ? @piotrsob1 @vvalery
-
Ogrzewanie domu
dlaczego .... instalacja CO obejmuje tylko to bez CWU. Więc jest prosta .... Piec + pompa --> instalacja --> odbiorniki ciepła tj. grzejniki i rozdzielacz podłogowy z pompa --> powrót .... Gdzie ma się tutaj znajdować wymiennik ciepła.
- Olej do 1.8t aeb
-
Ogrzewanie domu
nie. i nie mam żadnego wymiennika ciepła Wiem wiem. Ale raczej na rachunku za gaz może być problem. Sprawdzę tej zimy jaka panuje temperatura w piwnicy podczas palenia w piecu. Wezmę pod uwagę ten gaz.... bo wychodzi na to że w całościowym koszcie Gaz & Pellet będę ok 10-11tys. do przodu na rzecz gazu. Teraz te pieniądze mogę zainwestować w docieplenie.
-
Ogrzewanie domu
nie no zwykłego od CO. CO mam na mocnej pompie przy piecu + pompa przy rozdzielaczu podłogówki na piętrze. Instalacja z naczyniem przeponowym w najwyższym punkcie ale nie w obiegu zamkniętym. W piwnicy grube rury ale w domu cała instalacja wymieniona na nową. Nowe grzejniki. Salon z kuchnią 70m2 w podłogówce na anhydrycie. + jedna łazienka w podłogówce. Reszta pomieszczeń grzejniki. Sterowanie całym domem od techa. Sterownik bezprzewodowy + sterowanie podłogówką. KAżde pomieszczenie ma czujnik temp + głowica na grzejniku. Nie ma efektu przegrzewania pomieszczeń bez sensu. Jak nie trzeba odcina i nie grzeje tyle. + w jednym pomieszczeniu testuje czujnik otwarcia okna. JEstem z całosci bardzo zadowolony i od razu paliło się dłużej na jednym zasypie pieca. Nie mam grzejnika w piwnicy.
-
Ogrzewanie domu
mój powiedział 20% więcej ale u mnie chata nie docieplona jeszcze. Niestety ja mam 80m2 garażu który jest dobudowany do domu i ocieplenie całości z chatą robi chory koszt. też mnie to zastanawiało .... ziomek twierdzi że spala mniej pelletu od ekogroszku przy tych samych temp. .... sprawdzę tej zimy jak ma w domu a no widzisz jednak jak wyżej ... ciekawe ciekawe ... czy tylu ludzi tyle opini i ile kotłów tyle opini ?? Może indywidualne doświadczenia i ustawienia każdego ? Gaz przy braku docieplenia + taka powierzchnia + na pewno ceny poleca do góry może mnie zniszczyć finansowo .... sam nie wiem. Piec gazowy to 1/3 ceny kotła na pellet. .... można by zaryzykować. Wujo miał .... ale olej z interwelmu za free Dla mojej żony za mało . U nas komfort cieplny to około 21-22 stopnie No to jest niewątpliwie ogromny + Jak pisałem wyżej na bank zdrożeje to jest pewniaczek jak kupon na Polskę z San marino. Co daje połowę tego co ja potrzebuję a nie mam pewności czy tak będzie.. Inaczej.... niech będzie tyle cop jest a nie więcej to będę zadowolony bo wiem że jak wrzucę 20cm styropianu na dom + docieplenie podpiwniczenia to musi być mniej. Z innej beczki.... ma sens włożenia jednego małego grzejnika do piwnicy i ustawienie go np na 10 stopni żeby tylko podtrzymywał temp w piwnicy ??
-
1.8t APU. Z jakich innych 1.8t będzie pasować głowica?
No to mi to nie pasuje dalej bo kmpl zaworów od dobrego producenta to masz ok 800zł z uszczelniaczami do tego prowadnice a gdzie reszta. Coś za tanio chyba że zakładają najtańsze zawory to wtedy ok. Ja biorę pod uwagę sprawdzone porządne marki jak freccia, AE czy paradowcy
-
Dodatek do silnika zmniejszający zużycie oleju
oprócz innej charakterystyki nic nie da. Lać to co przewiduje producent tylko dobre jakościowo. Jak masz TDi to nie polecam zmieniać parametru nr 2 na niższy.
-
Dodatek do silnika zmniejszający zużycie oleju
Zamieniać olej cześciej a nie dolewać specyfiki .... Teraz to a przed wymianą płukankę i gdzie sens i logika. Jeżeli silnik w środku czysty bez nagarów lać dobry olej i zmieniać cześciej ( ja w swoich wozach zmieniam co 7k) Jeżeli silnik w nagarach to lać płukankę co zmianę aż go wyczyści z grubsza i potem lać już tylko olej bez płukanki. Ja w swoich silnikach nie wiem co to jest nagar.
-
1.8t APU. Z jakich innych 1.8t będzie pasować głowica?
Czekaj ziomek bo Ty liczysz to troche inaczej niż my. Nas nie interesują popychacze ani napinacze i inne komponenty głowicy interesuje nas remont samej głowicy. BTW myślisz że zakup głowicy regenerowane zawiera nowe popychacze i napinacz ?? Albo że używka to będzie pewniaczek ? Będzie miała tak samo nalatane i może sie okazać że i tak będziesz ją musiał zrobić + popychacze i + napinacz. 1300zł co zawiera ?? Prowadnice zawory docieranie planowanie szczelność ??
-
A4 B8 CJCA stage1
Zdrowy piec to się i odwdzięczy. Sam soft czy coś z mechaniki dłubane ?