Treść opublikowana przez DarekS4
-
Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic w Audi A4 B6/B7
raczej wina przekaźnika skoro nie ogranicza siły przy wyższych prędkościach albo sprawdź czy sygnał prędkości dochodzi.
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Na razie nie ma co pokazać Panowie czy ten element z foto pomimo tego że w etce pod lampę zwykła Xenon i Bixenon ma ten sam nr. Mógł się różnic ?? Powiem tak lampę prawa założyłem jeszcze jako tako ... Ale z lewą jest problem żeby weszło to na śruby tymi dolnymi uszami. Tylna obudowa lekko zaczyna dotykać zbiorniczka wspomagania. Lampy jednak mają większe te korpusy z tyłu bo teraz jest bixenon.
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
Mam prawie na pokładzie bexa w którym robiłem kmpl wydech na tych tłumikach nagram może dzisiaj jak to chodzi. Jest bardzo cichy a ma DP + 2x przelotowe rezonatory + 2x komorowe tłumiki końcowe i fifki 100mm na końcu.
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
Jak już tu mówiłem kilkanaście razy. Tłumiki pod każdy wymiar robi HPF z Czechowic Dziedzic. Łukasz. Polecam. Rezonatory są konkretne i robią robote. Tłumiki aktywne też robi. Ogarnia tłumiki pierwsza klasa
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
No zjeba już była. Ale to ona w większości będzie jeździć. Co do korekty to muszę się przyznać że dla swoich potrzeb lubię wieczorem zamknąć się w garażu i samemu podziałać. Nie robię tego usługowo ale to jest bardzo przyjemna robota która daje efekt i satysfakcję. Szczególnie że to czarny. Więc tutaj tez jest oszczędność bo robię to własnymi siłami. chyba tak ale nie pamiętam dokładnie. Faktycznie jest krótka. To samo mam do zrobienia w skrzyni B7 RS4. Zmieniam na 6 od JHMu a tutaj się wstrzymuje.
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Siema siema .... Autko już lata. Dzisiaj jadę odebrać ze zbieżności Co się okazało co wyszło a na co nie zwróciłem totalnie uwagi .... mamy z tyłu kola z innym ET Ale to wyrównam dystansem. Musiałem podkręcić gwint do góry bo z tego powodu obcierało o nadkola a w sobotę jadę trasę w 3 os i byłaby masakra pewnie. W sobotę wymieliło mi przegub przy skrzyni już wymienione oba L+ P na Nowy. Polakierowany zderzak przód błotnik oraz spody drzwi bo pod listwami już się działo. Pomalowaliśmy od razu listwy drzwiowe te dolne i nakładki progowe. Zrobiłem plaster miodu w zderzaku bez ramki tak jak polecał @kamil-vag i wyszło to mega. Jestem zadowolony. Po urlopie do lakierowania idzie dach i słupki + dwuetapowa korekta całego auta i twardy wosk. Nie mam fot bo mam masakrę z czasem ale jest tak jak chciałem czyli OEM +
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
No niestety przy tłumikach cena idzie z jakością . Ale RM nie polecę .
-
Audi S4 B6 spalanie oleju
Taki urok tego silnika że jak poprzednik nie dbał to Ciebie to zaboli. To nie jest auto dla kogoś kto wychodzi z założenia tankować i jeździć no sorry ale nie ma bata.
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
No a pomyśl że masz turbo i ile turbo wycisza. W 20Vt nie widzę problemu . W N/A nikt nie zna rozwiązań i jest zawsze masakra. Polecam tłumiki HPF z Czechowic.
-
Audi S4 B6 spalanie oleju
1. pomiar kompresji 2. sprawdzenie zaworu PCV oraz stanu odmy 3. Zdjęcie kolekta ssącego i ocena kanałów ssących ( Dobrze też zobaczyć wydechy wyjdzie od razu które cylindry przepalają olej i może uda się zobaczyć czy przypadkiem uszczelniacze nie puszczają) Ja robię to w przypadku V tak że zdejmuje wydech a w kolektory wchodzę endoskopem. Ogólnie czeka cie cała rewizja motoru. Czy chcesz czy nie na tym się skończy. Masz LPG ?
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
ja robię tak.... dokładam teraz w środkowe coś takiego jak Ty masz bez zwężki i zobaczę co się zmieni jak będzie za słabo dokładam kolejne ale ze zwężką w miejsce gdzie były drugie katy dodam że mi zależy żeby jednak był flow przez wydech bo planuję trochę pobawić się w ecu w jakieś bajery.
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
Łącze się w bulu dałem 600zł z kmpl wydech Druga sprawa co z tego ze są 20 letnie. ich konstrukcja jest taka że nic się nie dzieje. Ja przerobiłem swoje na straight pipe do klapy Ale na razie nie mam sterowania żeby zobaczyć jak to działa. Też muszę założyć rezonatory bo na razie za bardzo brzęczy. :/
-
A4 1.8T BFB QUATTRO S-LINE WEW. GWINT MTS-GOLD BIX-B8 HEBLE 345/288 + SLINE ZEWN. POMPEI 19?
Bardzo fajnie to wszystko gra
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
Zapomnij przy tych cenach stali jak wystrzeliły do góry Poszukaj sobie tłumików z S4 z zaworami OE. Ja tak wsadziłem do ASN i nie mam żadnego tłumika i tylko zamknięte końcowe i jest spoko chociaż dźwięk mnie nie powala. Ale w turbo takich problemów nie masz jak w N/A.
-
Kierownica w Audi A4 B8 nie wraca po wymianie wahaczy
Mam nadzieje że to w każdym warsztacie jest oczywiste... My robimy to tak że nie dokręcamy ich na gotowo. Stawiamy auto na koła przetoczymy go do przodu i do tyłu i dokręcamy na kołach czyli w położeniu roboczym. Gorzej jest z górnymi ale można sobie podnośnikiem pomóc. Co do maxgeara to ładny syf Ci wsadzili. To jest najtańszy hartowski brand.
-
Kierownica w Audi A4 B8 nie wraca po wymianie wahaczy
pisane tu już na forum sporo razy. Ja odebrałem miesiąc temu zawias z firmy regum. I tam sworznie są tak ciasno zaprasowane że nie ma bata ruszyć i ręką. Zobaczymy jak w jeździe. Co do problemu leży on tylko po stronie sworzni. niczego innego.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Wydaje mi się że GSP robi całą półoś w dobrych pieniądzach... Panowie z innej beczki .... W sobotę w moim ASN na prostej drodze wysypał się przegub przy skrzyni przy zmianie biegu z 2 na 3. Rzecz mało mi dziwna ... szybki demontaż i sprawa dziwna ... okazało się nie nie wymieliło wieloklinu. Nie pękną koszyk.... po prostu wysypały się kulki. Przegub miał całą osłonę nie maił wody i było dobrze zasmarowany.... Pierwszy raz mam taki przypadek i to na swoim aucie. Od razu sprawdziłem czy w ostatnim natłoku obowiązków przy składaniu nie założyłem półosi przód na tył ale było wszystko OK. Dziwna sprawa. Dzisiaj wymieniam na nowy ale tak wysypany przegub pasowałby np na zbyt mocne rozciągnięcie przegubu. Ale to akurat jest słabo wykonalne.
-
Dolny grill/kratka w plastry miodu
Kamil miałbyś foto z bliska jak to wygląda przy krawędziach dokładki ? Zaczołem dzisiaj rezac i góry nie rusząłem tak jak u CB i w sumie ramke bym też odpuścił chyba
-
Błąd 00818, klima nabita nie działa exeo
No tak trochę plastików trzeba rozebrać i trochę się pogimnastykować.
-
Błąd 00818, klima nabita nie działa exeo
w środku auta w obudowie skraplacza. 2pin wtyczka płaska
-
klima
x2
-
B6 DIVISION
To jest temat przy flaszce bo za dużo by pisać. kurde wrzucę wam potem foty tego samego łożyska tego samego producenta kupione w jednym momencie.... Widać że Firmy dzisiaj to już są tylko pakowacze bo wykonania dwa zupełnie inne.
-
Budowa układu wydechowego w Audi A4 B6/B7 1.8T
Barter tak z ciekawości to są twoje tłumiki czy kupuje gotowe ? Bo wyglądają bardzo podobnie do tłumików od Łukasza z HPF. Ja od niego biorę pod wymiar i są rewelacyjne.
-
Budowa układu wydechowego w Audi A4 B6/B7 1.8T
3 miesiące temu montowałem klientowi tłumik ultera. Co prawda do BMW . Tydzień temu musiałem go spawać bo wygnił od środka i pękną ....
-
Gdańsk - diagnoza, naprawa (prawdopodobnie) zatartej sprężarki klimatyzacji
Dokładnie wsadź łapę i spróbuj ruszyć środkiem ... U mnie był beton na amen. Kolega radzi idealnie. Ilość opiłków na siteczku dużo Ci powie. Jak nie wiesz jak to wygląda zerknij w mój temat w dziale B6 wrzucałem ostatnio foto. @MaTeo85 Może jak będę na urlopie za 3 tyg to wpadnę do was na jakiś Spocik ? Nie głupi pomysł Może nawet uda mi się B6 pojechać jak się wyrobię