Treść opublikowana przez DarekS4
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
@kamil-vag rozumiem że przyczyną jest temperatura ?
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Poskładane gwint poszedł do góry więc polatam i zobaczę. Polecicie jakieś sprawdzone H11 do halogenów led z can żeby błedem nie biło ?
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Wystarczy jak raz sprawdzę ... wiem jak wygląda podejrzany magiel. Robię z tym na co dzień i fakt to co teraz się kupuje to sa śmietniki a nie części. Np gumy w wahaczach co zakłada Re gum dla mnie są za miękkie. Przeciągnę to auto przez zimę kilka razy po wiśle, szczyrku i istebnej i już wiem czego spodziewać się na wiosnę Zobaczymy przynajmniej będę mógł wystawić opinie na forum czy wato regenerować czy nie.
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
@MaTeo85 gdybałbym gdyby były stare. Magiel wymieniałem bo robiłem servotronic i nie maił ani grama rdzy na przekładni zębatej ani luzu. Sanki mają nowe gumy przód i tył. Każdy element gumowy jest wymieniony na porządny. Nic starego nie zostało. Trochę nie podobało mi się górne łożysko pomimo tego że było z LMI. Trochę go tam pomęczyłem rozebrałem i złożyłem gumy .... słaba jakość jak na LMI. Zobaczymy teraz jak auto poszło do góry i będzie maiło trochę grubsze opony.
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Jak tylko wyjadę to wrzucę jak to świeci. Aktualnie trwa przygotowanie do zimy Po kilku miesiącach muszę powiedzieć że nie do końca jestem zadowolony z zawieszenia. które było regenerowane w firmie regum. Jest totalnie wszystko nowe. A pomimo tego przy skręcaniu w miejscu lub lekkich przejazdach po placu + skręcanie są okrutne łupnięcia. Zdemontowałem jeszcze raz gwint, sprawdziłem górne mocowania które są nowe. Dodatkowo wszystko nasmarowałem jeszcze raz poskładałem ale nic nie ma ani grama luzu. Dodatkowo gwint poszedł ile się dało do góry na zimę + dzisiaj kończę tył. Udało się dokupić blaszkę mocującą cięgno czujnika autopoziomowania. Też to chce już na tip top podłączyć i zamknąć temat Na koniec znowu geometria i mam nadzieję że juz teraz większość jeżdżenia. Niestety i tak nie zdążę w tym roku ogarnąć lakieru i środka tak jak planowałem. Szkoda ale na spokojnie.
-
Ogrzewanie domu
@greg2505 Byłem wczoraj u wujka który tez leci na pelecie. Dom ok 200m2 ale on ma salon który sięga mu do samego dachu wiec kubatura jako jedno pomieszczenie i 1/4 domu spora. Dom budowany w latach 90" Nie ocieplony. W środku tak gorąco że masakra. A na piecu tylko 45 stopni ..... Tylko że na grzejnikach brak termostatów więc ile poda tyle grzeje. Myślę że najprostsze sterowanie pozwoliłaby zaoszczędzić do 20-30% opału bez problemu. Aktualnie spala ok 3-4 ton na sezon grzewczy Natomiast ja jutro mam zamiar zagłębić się w lekturę o piecach zgazowujących
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Więc tak auto odebrane. I teraz nie wiem co powiedzieć bo chłopak finalnie wywiązał się z wszystkiego - Poprawił klejenie i nawet w przedwczorajszym pierwszym deszczu nie pojawiło się ani grama pary. -Wyczyścił soczewki na igłę - Ogarną Bicie błedami -ogarną armatki DRL bo źle podłączył ale zrobił też ż nie mrugają - Finalnie spuścił mi połowę hajsu który miałem mu dopłacić za paliwo i za czas że musiałem tyle razy jeździć i zapłacił od sienie postojówki LED na CAN i kondensatory do armatek. Na koniec wystawił Fakturę i dał gwarancję na 6 lat .... A no i nawet przeprosił. Czyli finalnie wyszedł z twarzą z tej całej akcji i nie wiem co mam myśleć. No robota jest zrobiona profi. Wygląda to na żywo petarda a świeci tak za***iście że pała mała. Dokupiłem jeszcze zaślepkę na aku i pod maską mam kmpl Oraz @pila24 ogarną mi mój ryżowy adapter do RNSe z BT z Exeo + wiązki do mikrofonu i licznika. Polecam i wielkie dzięki ziom. !
-
Ogrzewanie domu
Nie mam pojęcia ... Nie miałem przyjemności z gościem osobiście. W sobotę byłem w sklepie instalatorskim i trafiłem na burzliwa dyskusje sprzedawców z dwoma różnymi kupującymi odnośnie rekuperacji .... Wyglądało to podobnie jak temat polityki przy wódce. Tak samo odp sprzedającego na moje zapytanie o piec gazowy była bardzo motywująca ..... " To Pan musi być bogaty żeby do takiego domu taki piec zakładać chce " I w sumie to albo by wypadało zburzyć ten dom idąc ich tokiem myślenia albo po prostu nie robić nic bo nic się nie opłaca w ich mniemaniu.
-
[A4 B6] Angielski czterołapny AVFant *Quattro* *320/288* *LZ5C* *FMIC* *Bi-LED* *GTC1549VZ* *Sachs Performance*+18
Uskoki na pierwszym wykresie są nie istotne bo w samochodzie nie były odczuwalne na 100%. Tuner i tak finalnie wygładzi wykres i będzie taki jak ten ostatni. temat na + rzeczowe podejście do tematu i fajnie że pokazujesz parametry przed i po montażu czegoś.
-
Audi A4 B6 Individual Avant by Seboll
Kurde chyba nie oddam podsufitki do naprawy a też mam do zrobienia. dasz namiar jakiego materiału użyłeś i kleju ? czy orientujesz się jeżeli ma OE czarną górę to ten materiał będzie zbliżony ?? Czy będzie widać różnice ze słupkami ?
-
Zapłon 3.0 ASN
Elektrozawory są z tyłu silnika i puszczają ci olej 0-1 tam nie ma technologi z nasa albo działa albo nie działa. Olej idzie przez wałki a z nich na koła w wielkim uproszczeniu. Siteczka radzę założyć ..... poważnie
- Popcorn/strzały
-
Zapłon 3.0 ASN
mam blokady tylko z tej firmy i są spoko. Właśnie tak jak pisałem wyżej ustawisz rozrząd na 0 a przez wywalone blokady i tak za każdym razem pokaże Ci coś innego bo te koła latają. Zobacz sobie u mnie w temacie z B6 jak mam ustawione po wymianie. Ważne żeby były w tolerancji. Będzie spoko. nie słuchaj opowiadań że +/- 1 stopnień bo inaczej lipa. W tym silnik zmienne fazy moim zdanie działają razem z fazami księżyca....
-
Zapłon 3.0 ASN
Nie masz na to wpływu jak blokada będzie już fasolką Obstawiam zawór z tryłu silnika odkręć dekle i w głowicy w kanałach masz siteczka które mają wyłapać syf. Wyciąg je i zobacz czy nie są zawalone
-
Ogrzewanie domu
Ja tak mam ale z castoramy tego nordflame'a bym nie kupił kumplowi przepuszcza smród do salonu ja mam tego. https://kratki.com/pl/kominek-powietrzny-lucy-14-tunel-20809 I cios ma okrutny ... od kumpla odkupiłem trochę buka fajnie wysezonowanego i naprawdę trzeba uważać ile sie tego tam załaduje bo można w samych majtach biegać. Alternatywa za***ista. No i ja akurat lubię klimat i sam fakt palenia. Gość dwa domy wyżej ode mnie ma akumulatory i jest nie podpięty do sieci + dodatkowo ma dwa wiatraki.
-
Ogrzewanie domu
Mówicie o cenie robocizny ?? U nas 70-100 zależy jaka firma z materiałem 150 - 200 BTW.... Widzieliście co z węglem się dzieje ??? W ciągu 1 dnia cena na tonie poszła o ok 400-450zł do góry Nie dość ze go nie ma to jak jest to u nas kosztuje po 1200-1300zł .... miesiąc temu płaciłem 850/tona .... Brawo. Paliwo do góry żarcie do góry opał do góry .... Od stycznie będzie trzeba zacząć podnosić ceny usług. Tak już poza tematem.... 1L oleju kujawskiego w biedrze kosztował ok 6zł .... Z karta biedry to może niecałą 5 .... lub jakieś promki typu 2+1 no to też wychodziło spoko .... Teraz 1L tego samego kosztuje 10zł .... No kurrrr W d*pie mam ich 500+ i 10tys na drugie dziecko jak ja to zostawię i tak w sklepie.
-
Ogrzewanie domu
Tynku bym się nie złapał nigdy. Ale styropian bym zrobił. Pożyjemy zobaczymy .... Na razie skupiam się na CO .... chociaż jak na razie to nic się nie pali .... tydzień temu trochę bo młody miał katar ale tak to nie ma sensu. JAk sprawdzałem temp na sterowniku to średnio 20 stopni w domu i tylko w pomieszczeniu ze tak powiem najbardziej wystającego z Bryły budynku od północnej ściany spadła temp do 18,8 stopnia. Super jest to że dwa lata temu jak rozwaliłem ponad polowe domu to zrobiłem sobie kominek z DGP .... i to jest za***ista sprawa na etapy przejściowe. A nie mówię bo jak w zimie w jakiś weekend np Sobotę rano przepalę sobie for fun bo mam czas i chęci, to momentalnie sterownik odcina połowę domu od CO Ogólnie to całe strowanie z techa to też był strzał w 10 i nie wyobrazam sobie tego teraz nie mieć Na głupim piecu węglowym zsypowym z 25kg węgla ciągnę do 8h z nastawem na 50 stopni z czego na największą powierzchnię pobiera podłogówka tj 30 stopni z zaworu mieszającego a reszta to grzejniki. Oczywiście mówię o paleniu ciągłym a nie np pierwszym po 2tyg przerwy.
-
Ogrzewanie domu
moja teoria opiera się o kalkulator za 400m2 styropianu muszę zapłacić 11tys do tego klej siatkę narożniki itp. Niech mnie to wyjdzie 25-30 tys do tego jakbym chciał to kupię rusztowanie koszt ok 10-14tys zalezy gdzie co. Przy dobrych wiatrach jak pokombinuje z materiałem tow całości zamknę się do 40-45tys reszta to tylko moje ręce i czas. nawet jakbym miał to robić dwa sezony samemu to zostaje mi ok 35-40tys PLN w kieszeni. Jedynie czego bym się bał to wykończenia przy dachu i robienia siatki z klejem bo wiadomo żeby potem tyn wyszedł. Do tynkowania brałbym już firmę i finalnie z zaoszczędzonej kasy zostanie mi jeszcze połowa. Owszem wygody tu nie ma ale sorry jak tak będzie drożeć to na wygodę mało kogo będzie stać.
-
Ogrzewanie domu
Tak z tynkiem za 400m2 bez tynku czyli styropian 10 + klej siatka klej + grunt - 60tys Druga firma wstępnie wyceniła bez tynku na 52tys ale już nie na austrothermie tylko jakaś inna firma której nawet nie znam.
-
Ogrzewanie domu
te kalkulatory są gówno warte. Gość w sklepie z kotłami wyliczył mi zapotrzebowanie na prawie 40Kw .... A nawet domu nie widział. Piąteczka Fajnie że temat się kręci ... Powiem wam ze ceny sa chore i to w każdej dziedzinie. Wczoraj otrzymałem pierwsza wycenę na ocieplenie całego domu 95tys PLN ..... uuuuu ale szczypie. Czekam na dwie wyceny jeszcze. Pół chupy zrobiłem własnym rekami. Wyburzenia wzmocnienia konstrukcje gładzie sufity elektryke .... zyskałem na tym ponad 30tys PLN .... I jak się wkurzę a ceny pewnie dalej pójdą do góry to zacznę to po prostu robić sam.
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
posiada i na zasilaczu jest OK podobno
-
Jak wymontować oparcie tylnej kanapy
A masz sedana czy combi ?? jak sedana to masz składaną kanapę czy na stałe ? Jak masz składaną to jak wyżej. Jak masz nie skłądanej czyli masz ścianę z plecami to wyciągasz zagłówki potem musisz wytargać te bolce plastikowe do których wkładasz zagłówki bo one pełnią formę kołków blokujących . Dalej to już odchylisz i wyskakuje. Ale uważaj bo wyciąganie tych prowadzeń to nie jest takie hop siup.
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Wczorajsza odp od niego to : Mam podstawić samochód i do 1 tyg będzie wszystko gotowe ..... .... .... Także Panowie z okolic Rybnika jakbyście widzieli fajne B6 na SBI to dajcie cynka Powiedziałem mu że zabieram lampy i że nie zapłacę i mam mi zwrócić część kasy. Nie zgodził się i powiedział że nie odda kasy bo bez samochodu zrobić to P&P to jest niemożliwe. Nie wiem czy liczył że się ugną ale od razu powiedziałem ze w weekend podstawiam mu auto. .... I tak pewnie będzie tam stało kolejny miesiąc. I za chwile będzie rok jak mam to auto a w sumie pojeździło może z dwa miesiące. Porażka. NA pocieszenie doszły fanty od Bigmana. Dokładamy czerwone akcenty.
-
Program że schematami jaki?
chcesz używać do swoich potrzeb tj. dla jednego samochodu czy jako narzędzie warsztatowe ? Bo jest ważne.
-
A4 B6 Quattro 1.8T - rozwala opony.
@przem8 no i tak jets zrobione. Mówię na nowych oponach nie widzę żeby coś się działo... sprawdzam jeszcze torsena i oddaje .... nie lobię tego mówić ale będzie trzeba jeździć i obserwować