Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

DarekS4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DarekS4

  1. a efekt jakby przeskakiwania kół ? Zobacz jak wyglądają opony. Walczyłem niedawno z takim problemem.
  2. Zapomniałem o tym napisać wyżej. Dlaczego wszyscy dzisiaj chcą zgrywać softy żeby je sprawdzać.... Przecież robicie logi które mówią 90% prawdy. Bo co .... Robisz softa wgrywasz jedziesz hamujesz i co dalej .... robisz np korektę bo wydaje Ci się że górą mógłby iść mocniej ? No nie analizujesz logi a na ich podstawie widzisz czy to co robisz daje efekt czy nie. Co w dalszym ciągu jest modyfikacją tego co zastałeś w aucie . To co pisałem wyżej na przykładzie z BEX.
  3. Pisze tego posta od wczoraj bo zasnąłem wyjście/wejście z ECU jakim dajesz sygnał. Te tabelki są bardzo spoko i sam kiedyś bawiłem się tym. To co miałeś a to co zrobiłeś jest bez porównania. Jestem przekonany że miałeś wgranego gotowca i tyle w temacie. Wygląda to całkiem ok natomiast Kamil korekty jeżeli będziesz chciał coś poprawić i tak zrobisz już na podstawie logów i tego jak przebiegają tam parametry. Teraz tak dla jasności ta tabelka nie sprawdzi się tak jakbyśmy chcieli kiedy zostaną wprowadzone zmienne . Zmienna to wtryski turbo i wszelkie modyfikacje mechaniczne które mają wpływ na ilość wprowadzanego powietrza do cylindra i paliwa. Zmienną trzeba też potraktować samochód który ma jakąś tam moc i ma jakieś tam parametry ale ze względu na jego wiek te parametry już nie pozwalają uzyskać zadanych wartości. Pół biedy jak ktoś to rozumie i zamiast robić softa inwestuje w naprawy lub dążenie do przywrócenia serii. Ja często mam tak i tutaj przykład: BEX - zrobione logi pomiary i wykres pokazuje 171 koni. Diagnoza to nie domagająca turbina + bardzo zmieniona charakterystyka prowadzenia Nm. - Jednym słowem turbo do roboty. Klient i tak chce tego softa pomimo ze tłumaczysz mu że jak ta turbina zostanie naprawiona to trzeba zrobić korektę takiego softu ponieważ o ile jesteś uczciwy i ogarniasz co robisz to nie będzie to gotowiec tylko soft dokrojony do tego co zastałeś w aucie. Do czego dążę ja robię wszystko z sondą AFR w wydechu z tyłu.... jest to najlepsza forma analizy tego co tam się dzieje tu i teraz. I Polecam to wszystkim. bo przy tworzeniu softa na słabym pacjencie gdzie są zmienne z racji niedomagań lub zmiennych z powodu grubych modyfikacji strojenie z taką sondą jest po prostu prostsze i bezpieczniejsze. Moze za bardzo filozofuję ale takie jest moje zdanie. Chłopy wszyscy macie rację jeżeli by się nad tym zastanowić. Powiem teraz tak jak to wygląda z mojego doświadczenia Pierwsze to wspomniane lecenie w kulki przez Tunerów. Po pierwsze Słowo Tuner jest w dzisiejszych czasach dla mnie warte tyle co szmata do podłogi. Chińskie klony programatorów zalały rynek. dostępność sprzętu jest duża i w 90% przypadków na tych klonach da się ogarniać fury do 2018r spokojnie. Nie będę robił się święty bo sam mam jednego klona i działa za***iście. Dlaczego go mam ? Chłopy prosta sprawa .... Flex kosztował mnie grube bańki w wersji Master. Do tego i tak muszę co jakiś czas płacić za aktualizację. Jeżeli miałbym mieć kilka urządzeń i każde za ok 20tys PLN to jak to się ma wrócić ? Jak to się ma do tych Tunerów ? No właśnie tak że teraz w promieniu 100km jest 10 firm która "specjalizuje" się w robienia profesjonalnego softu właśnie pod twój samochód . Ch**** z tym że połowa nie zna pojęcia korekty paliwowej, AFR, i nie potrafi zrobić logów .... kupując chinola dostają paczkę map i lecą na oślep.... bardzie powściągliwi wysyłają pliki do obróbki ale i to ma krótkie nogi no i nie da Ci tyle zarobić żeby się wrócił porządny sprzęt i koło się zamyka. Dla tego mówię że słowo Tuner tyle jest dla mnie warte po połowa tych ludzi to są ludzie którzy nauczyli się zgrywać i wgrywać. Tyle. Tuner to dla mnie osoba która zrobi soft sama. To jest tuner i tyle. Ja się za wybitnego znawce nie uważam bo cały czas się uczę i jest wiele rzeczy których nie potrafię zrobić. Ale akurat tutaj są też + posiadania oryginalnego oprogramowania. Temat na dobra flachę. LVL i że tak powiem renomę poprawiłem też tym ze nauczyłem się na sterownikach Stand Alone typu EMU które latają żyją i chłopaki driftują upalają jest spoko. Tylko że to pomimo pozorów jest banalne pod względem rozbrajania sterowników seryjnych. Hamownia - Mam dwie drogowe w tym jedną GPS. Ok opory wiatr ok wszystko rozumiemy ale producenci podają jasne kryteria i wymogi do stworzenia poprawnego wyniku. Dlaczego zdecydowałem się posiadać takie ? Z prostego powodu Czas i miejsce. Ale nie kupowałem ich na pałę .... Mam idealną drogę wdg. tego co podaje producent dodatkowo jest nowa i zaraz przy niej mam wagę i niskie natężenie ruchu. A każdy pomiar jest taki sam +/- 1km dlatego odpadają mi zmienne że od zważenia musiałem jechać np 20km do drogi na której robię pomiar ALE nie myślcie że np 20L paliwa w zbiorniku ma wpływ na to że na wykresie wyjdą wam różne pomiary. Wcale tak nie jest bo jeżeli uważacie że 20L paliwa w zbiorniku zrobi różnicę to pomyślcie co jak dmuchnie wam wiatr z prędkością 30km ? Dlatego kompletną głupotą jest robienie pomairów posiadając drogę zbudowaną z górek i spadów lub masy zakrętów. Ja polecam drogową Dynometa GPS mam używam jest OK . Rolek używam tylko na setupy grube gdzie jest gruby Stage wymagający modyfikacji całych map od Fueling Boost Ignition kalibracji MAF MAP i innych czujników, są zmiany DBW na większe tam nic nie działa wszystko trzeba robić na nowo i spędza się na tym godziny. Dlatego strojenie tego na drodze jest bardzo ciężkie. Tak ale nawet te ogromne wymiękają przy 3-4 pomiarze pod rząd gdzie robisz cały czas korekty. Wiem co mówię. 90% samochodów ma prędkość powyżej 100 zamykając 3 bieg. Dla samochodów ze skrzyniami 8Hp i mocami 400+ jest jeszcze szybciej bo często już pojawiają się problemy z trakcją. Tak jak mówiłem nie uważam się za mega tunera a to co myślę i co jestem w stanie powiedzieć ze swojego doświadczenia to tylko moja osobista opinia. Dla mnie w Polsce kotami i osobami które mogę nazwać z czystym sercem jako tuner to osoby do zliczenia na palcach dwóch rąk na całą PL. Co nie zmienia faktu ze polska na skalę europejską stoi bardzo wysoko.
  4. DarekS4 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Czyli Avant i sedan miały te same kanapy składane ?
  5. No właśnie problem w tym że cycki są wyciagniete na max do frontu i nie zatrzaskuje .... I zastanawiałem się czy przypadkiem ta kanapa nie jest z avanta i nie jest jakoś grubsza . Że opiera się z tyłu już o półkę @Langistaale problem jest w tym Ze on chyba nie dosięga
  6. DarekS4 odpowiedział(a) na Jakub760 temat w Audi A4 B8
    @dekiel 13 nie ma szans. Ma bardzo ładne dołóż jeszcze. Za 3 to sam biorę dzisiaj
  7. DarekS4 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    @Stichy Napisz mi kwotę na PW .... Mam klienta Panowie pytanie . Czy jeżeli wymieniłem składana kanapę w sedanie na składaną kanapę Recaro i ta kanapa nie zatrzaskuje się na ryglach to jest szansa ze ona pochodzi z Combi ? Bo brakuje dosłownie kilku mm żeby ząbek złapał ale ni c**ja nie zatrzaśnie się.
  8. Pany .... Jeżeli w sedanie miałem kanapę składaną i założyłem recaro składaną i nie zatrzaskuje mi się na ryglach ..... To jest szansa że ona pochodzi z combi ?
  9. AFR w dieslu działa odwrotnie jak w benzynie. Dla tego trzeba uważać z dolewaniem. Czasem może tłok nie spłynie ale jakbyś go zobaczył po 100k km to można by się zdziwić że to jeszcze jeździło. Zalezy jaki diesel .... Dla jednego wartość stechiometryczna będzie zabójcza a inny silnik będzie na niej latać i żyć. To jak z silnikami Turbo benzyna Volvo. Oryginalnie wychodził na tak bogatym AFR że aż czuć z tyłu było po odetkaniu. Tam się nie ruszało ani paliwa ani doładowania a sam zapłon. I wykres już robił WOW i to auto bez problemu żyło kolejne 300k km To samo tyczy się R36 w dwóch wersjach. 300 koni i chyba 275 koni. Całą różnica w tych silnikach to soft gdzie te słabsze są k**ewsko dolane. Kamil zerknę jak tylko się odrobię. Powiedz z ciekawości jaki output jest wykorzystany do multi map ?
  10. A co ma kolektor do tak małej mocy ? Do takich małych suszarek przepływy Ori kolektorów wystarczają spokojnie nawet jakbyś założyl coś większego. Dopiero od 400+ poprawia się przepływy. Na tak małych suszarkach powiększać górę nic nie poprawi a może zaszkodzić..
  11. 440 Bosch green Giant na 4Bar kiedyś w Leonie 20vt na TD05 miałem 360 HP Tutaj wystarcza wtryski z BAMa bo filter i tak ma 4 bar regulator a w S3 latają na regulatorze 3bar. Tylko mocniejsza pompę dać.
  12. Coooo ?? Przy hybrydzie k03 ??
  13. No tak to jest jeżeli mam porównać ilość godzin spędzonych przy B6 w ciągu tego roku VS. Moja E81 z 2009r w ciagu ostatnich 5 lat to powinienem B6 już spalić.
  14. Po pierwsze to jak spirale czyli z prześwitem żeby te wiązki szło ułożyć bo jak ją całą zaizolujesz w taką szmaciankę to tego zgiąć się nawet nie da. Ja jestem fanem peszli na całej wiązce foto) ale przy robieniu takiej wiązki musisz mieć pewność że nigdzie się nie pomyliłeś a drugi minus tego jest taki że jak przyjdzie się kiedyś do niej dostać to trzeba ten peszel jakoś mądrze rozciąć co nie jest proste. I ostatnia ważna rada której nauczyłem się przy robieniu wiązek do EMU .... Zaczynaj zawsze od sterownika bądź modułu w stronę czujników.
  15. Rezygnują bo od stycznia już się nie opłaca nikomu zakładać fotowoltaiki. Chyba ze korzystasz z niej przez lato a na zimę liczysz się z tym ze płacisz normalnie za prąd. Co się jeszcze bardziej mija z celem i praktycznie nie pozwala na zwrot takiej inwestycji ..... PATOLOGIA. U mnie węgiel jeszcze po 1200-1300 .... Zastanawiam się coraz mocniej czy olać totalnie wszystko i czekać aż to jebnie i może ceny spadną. Najlepsze jest to że myślałem że komin to komin .... ( Bo mam do remontu) A instalator pyta czy będzie ekogroszek czy pelet czy gaz bo od tego zależy jaki komin robimy. Szach mat. Pieniądz coraz bardziej gówno warty .... Dla mnie to jest w choooj .... jakbym się w 5 zmieścił przy tych 21-22 stopniach to byłbym bardzo zadowolony. No i jeszcze jedno ... Nowy ład .... Ma się do tego wszystkiego tak że ekologia jest tylko dla bogatych. Te matoły wyliczyły że klasą średnią w naszej Polsce są osoby które mają na głowie pół bańki kredytu jakoś tam sobie żyją nawet na jakieś wakacje sobie pojadą. To ja się pytam kim jest osoba która pracuje na etacie ma gdzie mieszkać i nie ma kredytów na głowie ? ... Burżuj ? Za chwile ludzie będą chodzić zbierać gałęzie do lasu bo nie będzie ich stać na ten ekobełkot a jak ktoś komuś przyjdzie sprawdzić czym pali to wyjdzie z siekierą w plecach.
  16. DarekS4 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Polecam w ch**** @pila24
  17. Ej no już tak zrobiłem teraz mi pojechałeś Nie no zwary nie ma kable sprawdziłem od razu żeby jaj nie było Tym bardziej ze kombinowałem z tymi kablami bo z przodu jest czujnik wtyczką B6 a z tyłu B7
  18. Sprawdzałem jeszcze teraz i po najeździ na policjanta wywala mi zwarcie do + na tylnym czujniku a po dłuższej jeździe taki sam do przedniego,. Jak gadaliśmy zamawiam nowe i tyle. Wszytskie te używki z neta sa gówno warte.
  19. Nie mówimy o wygodzie bo to mnie nie interesuje tylko ekonomia. Zresztą to co PGE dzisiaj ogłosiło to już nawet nie komentuje . Jak podobnie jak węgiel to za***iście .... 23 stopnie ?? uffff ja już bym nie dał rady u nas max 21 i tak wszyscy chodzą w krótkich gaciach. To jak na razie widzę że nieźle. Z czego sypiesz pelet ? Myślałeś o buforze ? Piec gaśnie ci czy leci na min mocy ? masz czujnik na zewnątrz? Z jakiej firmy masz piec ??
  20. @pila24 @kamil-vag Może ja nie mam problemu z czujnikami tylko właśnie z ustawieniem tego wszystkiego .... Aktualnie oba używane czujniki walą zwarciem do+ Ale zauważyłem też błąd kiedy jedno cięgno jest jakby poza zakresem zawieszenia np. gdyby ręcznie się nim bawić.
  21. @greg2505 jak tam po miesiącu grzania ? Na Podkarpaciu podobno węgiel już po 1700 a co najlepsze na kopalniach dalej po starej cenie. Czyżby zmowa cenowa na składach czy temat sięga jeszcze wyżej ?
  22. będzie to brzmiało tragicznie. 60mm Ci wystarczy Pomyśl nad open-loop na końcowym tłumiku. może się tam zmieści jakieś obejście. Nigdy nie mierzyłem ale teraz tak pomyślałem.
  23. DarekS4 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    ja mam z exeo 2014 od bigmana. Polecam Panowie pytanie - Czy chemiczne usuwanie lakieru takie z pędzla poradzi sobie z proszkowym lakierem ? Ktoś próbował ? Ewentualnie chemicznie jak felgi robią ? Drugie pytanie. Jakie karty SD kupić do RNSE LED żeby działały ?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.