Treść opublikowana przez DarekS4
-
[A2] awaryjne szaleją
Nie będę się upierał ale większość tak miała .... Skoro wiesz który to to go wymień. BTW jak zachowują się kierunkowskazy ?
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
niestety wszystko ma swoje bolączki. A czasy chłopy sa jakie są. Łepki upalają mocne auta i niestety coraz ciężej o zadbany model. JAk ja miałem 19 lat to niestety nie było tak łatwo mieć 300-400 koni w aucie. JAk ktoś miał 300 to łooooo paaaanie. A teraz ? 400 czasem nie robi wrażenia. Podjedzie ktoś C7 3.0 BiTdi na 8hp po sofcie to odczucia czasem lepsze niż w RS
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
tak a AQJ z S6 C5 jest też 40v
-
Bixenon Xenon od A do Z
@kamil-vag @kamil200714 No ja się zabrałem .... i temat umarł bo auto już lata. Mam na co dzień dostęp do ScanBOXa i Maszyny CMM któa zrobi perfekcyjny skan w 3d. Mogę to zeskanować ale dałbym komuś do wykonania jak macie kogoś to można się dogadać. BTW ... Chłopy ma ktoś tą blaszkę sprzedać?? Bo spiołęm to opaską ale ciągle mi to się przesuwa po wahaczu i zaraz skończy się złamanym czujnikiem.
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
Sorry AQJ ... bo robię teraz prawie ABZa i mi się poyebalo. ABZ tak jest starszej generacji. i ma równe 300Hp w serii. Co ciekawe na AQJ da się już fajnie softa zrobić na samej serii. Dobrze współpracuje
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
nie no jak 8 mniej 40V na VVT 340 HP seria - Dokłądnie bardzo trwały. Taki trochę 2.7 biT tylko dwa cylindy więcej.
-
[A2] awaryjne szaleją
odepnij włącznik jak mrugają i zobacz czy przestanie BTW włącznik awaryjnych pełni też funkcje przekaźnika. One padały.
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
Oczywiście ... sprostuję bo nie rozwinołęm tego wyżej. Do B7 mam na stole ABZ .... czyli Stary EFI na żeliwnym bloku
-
B6 3.0Q ASN Avant by Lang
to takie prawdziwe.
-
[AVJ] Niebieskie 1.8T 4x4 Patryka // K03s Hybryda / S4 Brake 345mm / FMIC / VFIZ / MS Design / Kierownica Multi / RECARO S4 / MAM RS4 - "SLINE work in progress..." - ZAWIESZENIE PRZÓD NOWE
To tak .... jak to się mówi lepiej żeby było byle co nawet na dolewkę niż miałoby braknąć .. No i piona że ktoś też to umie usłyszeć bo dokładnie o to chodzi
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
Nie jest w cale rewelacyjna. Ja wole krótsze przełożenia albo 8hp Otóż to Nieprawda. mam AGB jednego swojego. Zakuty dół korbą odprężony przekładką. Wzmocnione podpory płytą. Szerokie góry ACK wtryski 980 turbiny które zamkną setup na max 700HP. Sprzęgło sascha motorsporta itp itd W V8 dmuchnę bara bez otwierania motoru a wynik pozamiata.
-
[AVJ] Niebieskie 1.8T 4x4 Patryka // K03s Hybryda / S4 Brake 345mm / FMIC / VFIZ / MS Design / Kierownica Multi / RECARO S4 / MAM RS4 - "SLINE work in progress..." - ZAWIESZENIE PRZÓD NOWE
Nie ma szans. Castrol to gówno nie olej. Mało tego w rafinerii mam koleżankę w laboratorium. Ładnych parę lat temu miałem faze na testowanie różnych oleji i dawałem koleżance z każdego po setce do badań + skład z opakowania w celu potwierdzenia faktycznego składu i o ile producenci koloryzują swoją technologią z nasa. Castrol tylko potwierdził to co ja brałem na słuch . Milers też wypadł średnio a najlepiej LM. Mało tego w swojej S3 20VT 300HP Milers miał w tych samych warunkach wyższa temp o 20 stopni niż LM. Czy to dobrze że olej odbierał ciepło ... temat rzeka. Bardziej kwestia czy jest skuteczny w tej temperaturze. Miałem kiedyś A4 B7 2,0 TDi 16V.... Zrobiłem pompę oleju wlałem rekomendowanego castrola i spuściłem go po jednym dniu bo nie mogłem tego silnika słuchać. Nie pamiętam już co wtedy zalałem ale wiem ze po 10km jak wszystko się przepłukało to nie był ten silnik.
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
dlatego Do b7 robię V8 Zalezy kto co chce. Znajomy ze Słowacji który ściga się w High Climbing ma A4 B5 Quattro z 1,8T 560HP .... i ja innego bym nie chciał w tej specyfikacji .... Ale jak miałbym od czasu do czasu jechać na lotnisko się pościgać + ulica no to sorry ale idę w jakieś V ... Wszystko zależy do czego jest auto. 1,8T VS V8 ma zupełnie inną masę. BTW a dlaczego RS4 ma rozkład na przełożeniu 40/60 ? Jak się czegoś nie da zrobić masą to robi się inaczej.... Sorry za OT
-
[AVJ] Niebieskie 1.8T 4x4 Patryka // K03s Hybryda / S4 Brake 345mm / FMIC / VFIZ / MS Design / Kierownica Multi / RECARO S4 / MAM RS4 - "SLINE work in progress..." - ZAWIESZENIE PRZÓD NOWE
ja po milersie zatrzymałem się na LM i na razie nie kombinuję. Nawet nasi klienci którym zmieniamy np z gównianego z castrola słyszą różnice na + w pracy silnika.
-
[A4 B6] 1.8T Quattro 240 KM - historia od zera
Podpisuje się pod tym obiema rękami. Mam kmpl z S4 AGB. Blok nominał igła. Wał nominał po polerce igła. Sterownik BES + Cewki TFSi + wiązka silnika BES Temat jest prosty. Ja już dwa przełożyłem. Możesz rzeźbić na starych sterownikach ale moim zdaniem szkoda zachodu. Oprócz silnika licz że musisz zrobić konkretny wydech bo niestety ale V6 do najcudowniejszych walorów dźwiękowych nie należą. JAk silnik dobrze przyjmie zapłon turbiny będą zdrowe a odmy drożne i szczelne to auto spokojnie da ci te 320 po sofcie na dużym IC i porobionym wydechu + mocniejsza pompa. Pompe w zbiornik ładujesz z S4 B6/7 z całym koszem. Pasuje P&P i jak zdrowa to zrobisz na niej nawet setup na hybrydach. 400-430 ogarnia bez problemu. Ja polecam. Mam jednego swojego złożonego zastreczowanego na palecie może kiedyś gdzieś wjedzie
-
B6 3.0Q ASN Avant by Lang
10 lat temu jak zwolniłem się z warsztatu bo powiedziałem że już na żadnym pracować nie będę to właśnie w taki sposób zacząłem robić sam dla siebie. Może jeszcze nie wiesz ale rozpocząłeś drogę do własnego warsztatu
-
Uszczelniacze zaworowe
to już silnik do pola. tłoki do pola średnicówka i ogień. Ale może nie zakładajmy najgorszego. Bo się rozpędziłem
-
Uszczelniacze zaworowe
Tłokom nic nie będzie. Owalizacje bym mierzył ... ma lpg ?
-
BEX - Manual, wyje skrzynia biegow przy hamowaniu silnikiem
na którym biegu wyje ?
-
Uszczelniacze zaworowe
I do tego wymaga to w miarę solidnego narzędzia do zdejmowania blokad bo t głowy są delikatne jak d*pa niemowlaka. Kolejna sprawa dla samego faktu iż jest to BBK proponuję zrobić pełną diagnostykę i oszacować czy nie warto już tych głowic zrobić. Druga sprawa twoje podejrzenia mogą mieć źródło trochę niżej więc tym bardzie targałbym góry. O ile Ty jesteś użytkownikiem który ma zamiar szanować dbać i reagować za wczasu to poprzednicy mogli mu już zaszkodzić. Fajny piec ale wymaga cierpliwości i czasem na początku worka $$$ żeby naprawić błędy poprzedników. To prawie jak z polityką w naszym kraju
-
[BEX] Dolphin Gray | E4J | 320/288mm | 222HP/335Nm | TIP+DP | 380cc | Ulter Φ90 | CLH | Auto_Gauges | 18"_RS4 | by R4xx
fajna kiera.... szukam chętnego kto wymieni się za moją z TT RS .... no i dopłaci
-
Problem z silnikiem
błędy pokaż i od razu strzelam ale pokaż log statyczny dla STFT + LTFT blok 032 + 033
-
Nie chłodzi klimatyzacja po nabiciu
Sprawdzić zasilanie na kompresor czy jest. Jak nie ma podać zasilanie ręcznie i zobaczyć czy spina jeżeli nie sprawdzić sprzęgło kompresora
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
nie ma to żadnego znaczenia bo pompa oleju nie zrzuca Ci do miski oleju który jest w niej i w kanałach olejowych bloku i głowicy. Ma po prostu zawór zwrotny. Dlatego sądzę że jak zgasiłeś auto zanim wysiadłeś otworzyłeś maskę to to co miał spłynąć grawitacyjnie już spłynęło