Treść opublikowana przez DarekS4
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
I na fajrant dzisiaj wyjołem jeszcze siteczko z przewodu klimy żeby zobaczyć co wyrzucił w obieg zatarty kompresor. Odziwo nie jest najgorzej widziałem działające gorsze. Cały układ i tak idzie do płukania. Kompresor już jest w regeneracji. Do kmpl wymiennie osuszacz. Dyfer od razu wjechał na wymianę oleju i uszczelniaczy oraz małą regulacje luzu.
-
A4 1.8 turbo Cabrio takie zwykłe - STROKER
Fajne te drążki. Napisz ich wymiary jak możesz. Kupiłeś nówki ?? Czym konserwowałeś tak z ciekawości ? Fajnie to wygląda lubię taką robotę Piona
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Nie zakładam. będziemy trochę eksperymentować. Ostatecznie jak się nie sprawdzi to co ma się sprawdzić wjadą katy 200CPI
-
A4 B6 3.0 Quattro. Czy ona dobrze się rozpędza?
Mam dużo lepiej a w moim temacie widać że na hamowni uciekło 60Nm ... Zrób logi pokaż błędy może coś pomożemy
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
W weekend trochę ruszyłem z tematem. Silnik out. Niestety obu prawych katów już nie ma. Do tego są nieszczelność przy kolektorze. Parę wycieków z tyłu też było. Aktualnei czekam na oringi do fazatorów Zdjołem tez błotniki z przodu zeby zobaczyć czy jeszcze coś z nich będzie, i nie jest źle. Trochę trzeba je poczyścić i zabezpieczyć od środka. Wyleciał też tylny wózek. Całe zawieszanie przód tył idzie do regeneracji + czyszczenie i malowanie elementów. Dyfer się poci wymienię uszczelniacze i przy okazji cały olej w napędzie. Hamulce tył na razie zostają bo są w bardzo dobrej formie. Może kiedyś coś wymyślę fajniejszego. Karoseria jest naprawdę w mega dobrym stanie. Drobne ogniska korozji ale poza tym , nad dyfrem i w tych okolicach jest nieźle. Moja S4 B7 w porównaniu z ta to była cała ruda z tyłu pod zbiornikiem. Zabrałem się tez od razu za koła. Idą do pełnej regeneracji jakieś tam przewody od SAI są uszkodzone ale EGR + SAI + Drugie sondy raczej pójdą w OFF i wyłącze je w ECU
-
A4 B6 3.0 Quattro. Czy ona dobrze się rozpędza?
A ja się martwiłem o mojego ASNa Po pierwsze porównywać automat z tej epoki do manuala to nie na miejscu Dla porównania S6 C5 w manualu jest szybsze do setki o prawie 2 sec od automatu
- Pompa wody jaka
-
Problem z wtryskami opiłki w układzie
To był przykład na jakiej zasadzie ja kupuje używane wtryski.
-
Problem z ponownym odpaleniem silnika
Między innymi żebyś mógł sobie zobaczyć synchro i czy ci ktoś rozrządu źle nie poskładał masz problem z wolnymi obrotami ? Jakieś zafalowania delikatne szarpnięcia ? Czy jest idealna praca ?
-
Niestabilna praca po odkręceniu korka wlewu oleju w Audi A4 B7 2.0TFSI
Tak przeleciałem po chłopkach temat .... Może ktoś to już napisał ale: Panowie odkręcenie korka oleju to nic innego jak dostarczenie do silnika lewego powietrza. Zadna elektronika nie głupieje tylko sonda wyłapuje drastyczne zubożenie mieszanki na STFT poprzez dostarczenie tlenu do silnika którego nie widzi MAF. Normalne zjawisko nic dziwnego.
-
Problem z wtryskami opiłki w układzie
To jest opcja nr 1. Ja mam taki przypadek w BMW w silnikach serii N z roczników 2006-2014 np. N43 lub N52 i N54 tak są wtryski tak samo nie regenerowalne ale mam chłopa z Wodzisławia co sprzedaje je w każdej ilości ALE wtryski idą do sprawdzenia na maszynę. I jedynie taki używany wtrysk możesz kupić. W każdym innym wypadku będzie loteria. Co do oddania na regenerację nie wiem czy wiesz na jakiej zasadzie się ona odbywa ale regeneracją bym tego nie nazwał ponieważ w dalszym Ciągu ten wtrysk nie zostanie rozebrany. Nazwałbym to hmmm ... "Długofalowym czyszczeniem" Co do problemu 1: Zbiornika paliwa to dokładnego mycia razem z przewodami 2: Pompa do rewizji i albo naprawy albo do wymiany bo zakładam że się "łuszczy" - jak to potocznie nazywa się problem w grupie PSA dla niektórych HDi
-
1.8 tfsi brak mocy
Nikt nie będzie wróżyć z prostego powodu ... Nikt nie chce siać fermentu i wprowadzać kogoś w błąd . Piszesz że brak błędów po wymianie zaworka. To na jakiej podstawie została wymieniona pompa??
-
1.8 tfsi brak mocy
Dokładnie.. Leci wymiana części na pałę i na oko licząc że się uda. Zapytaj na jakiej podstawie wie że jest lepiej i niech to podeprze danymi przed i po wymianie pompy HP Nikomu nie ujmując koszty napraw w tych autach wiążą sie z workiem $$$ więc tu nie ma czasu i miejsca na naukę. Poproś o komplet logów i błędy. Tyle w temacie.
-
Szukam magika od kodowania itp
W przyszłym tyg. jade kawałek za Bochnię ... myśle że możemy się zgadać jak podjedziesz kawałek, to Ci ogarnę zmienne fazy.
-
B6 3.0Q ASN Avant by Lang
Ile te maty ważą ? jest różnica spora ??
-
Nadmierne zuzycie oleju
Na bank po nocy puszcza bąka przy odpaleniu.
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Więc tak udało mi się to zhamować. Wynik powtarzalny. Teraz tak układ wydechowy wisi na tyrytykach jest gruzem. Świece wypalone. Wynik jak na 300k przebiegu jest nawet niezły. Logi na 91 i 93 pokazują lekki rozjazd na jednym kole ale bardziej sądze że jest to problem z uszczelnieniem i że juz leją bo sterownik jeszcze to koryguje. To co mnie martwi to Niut bo jest za mały. Dlatego podejrzewam że katy mogą już być marne. @Wandej właśnie nie. W silniku N/A jak walniesz za katy rurę to masz spadek niuta i to ogromny w takim silniku. To tak nie działa. Dlatego do silników N/A zaleca się układy CatBack. Chyba że ktoś zna wyliczony wydech i jak można zastąpić katy to poproszę Ja nie mam aktualnie czasu na próby Zobaczymy co zdemontuje. Gdyby udało mi się ugrać z 10km i 70% brakującego niuta to będzie spoko. Zmierzone: Ciśnienie oleju i jest książkowe na jałowym rozgrzanym ma ok 1.5 Bara a na 2 tys rpm. ok 3.5 bar. Ciśnienie paliwa pod obciążeniem 4 bar Kompresja: 1-11.5 / 2- 11.1 / 3 - 11.6 / 4 - 10.6 / 5 - 10.5 / 6-11.6 Dodatkowo pod obciążenia na jednej sondzie umierają korekty. Także trochę roboty mnie czeka. Pomimo tego że rozbiegło się trochę koni i momentu to auto jedzie całkiem przyjemnie. Z Tym s linem to szczerze tez tak kombinowałem Dzisiaj na fajrant wjechała większość fantów do silnika. Oringi vitonowe do kółek zamówiłem w lokalnej hurtowni oringów. Wjechały też wszystkie nowe śruby do zawieszenia tylnego. - Będę demontować cały wózek bo będę robić kompleksowa konserwację więc dół będzie zrobiony na tip top.
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Ziom sam sobie stroję Ale spokojnie nie po^&*ało mnie zeby to chipowac przy przebiegu 300k. Tak jak napisałem doprowadzenie do serii. Hamownie mam swoją więc ten pomiar to jest u mnie część Diagnostyki. Mało tego powiem Ci że nawet klientom czasem potwierdzam diagnostykę pomiarem. Dzięki pozdro
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
jedziesz ze mną ostro .... Pomiar weryfikujący diagnostykę na czym to auto w ogóle stoii
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Nie ? A gdzieś kiedyś wyczytałem że jak jest środek + zewnątrz + zawias to że jest 3x Ok poprawiam bo gańba Mało kto się podejmuje bo internet trochę rozdmuc**je niektóre fakty. Na szczęście u siebie na warsztacie powinniśmy dać radę
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Siemanko. Część pewnie zna temat z B7 które mega wolno ale się robi z doskoku. Dzisiaj mam chwile i pomyślałem że podzielę się innym wynalazkiem. Mało czasu ostatnimi czasy na udzielanie się na forum. Ale chciałbym przedstawić wam naszego gnoma ogrodowego. Gnoma bo autko kupiłem okazyjnie początkiem lutego i od tego czasu jak zjechało z lawety tak stoi w ogrodzie i nie bardzo wiem co z nim zrobić Samochód kupiłem z trzech względów 1. Cena 2. sline i ostatni miesiąc produkcji więc wyposażeniowo jest już fajnie. 3. Końcówka produkcji Auto może ktoś kojarzy. Kupiłem go z pod Wrocławia. Stała od września tamtego roku. Była na kołach RH skręcanych i Powietrzu. Do rzeczy. Audi A4 B6 Limo 2004r sline 3.0 V6 ASN Manual Quattro ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Nadwozie: Limuzyna Lakier - cholera wi Pakiet Full S-line + wygładzony zderzak przedni Karoseria Bardzo ładna brak dużych ognisk korozji. Błotniki przód wyglądają na zdrowe. Pod listwami na drzwiach też na razie wydaje się ż jest ok. Nie ma wgniotek itp Uszkodzony lekko błotnik przód i dół zderzaka z powodu spadającego lodu z tira - u poprzedniego właściciela PLAN: - Odlakierowanie zderzaka i błotników przód po poprzednim właścicielu i przygodzie z lodem - kompleksowa konserwacja -zmiana zderzaka przód tył na wersje z PDC + spryski lamp przód - Montaż listw drzwiowych S4 - Montaż pakietu Maxton w prawdziwym carbonie - Montaż lusterek składanych + fotochrom zewnętrzny - Konwersja na Bixenon - Modyfikacja lamp Bixenon na bi led + full renowacja -Montaż systemu auto poziomowania - kmpl dechroming i zrobienie na full black - Listwa chrom zderzaka tył w prawdziwy carbon - lotka tył w prawdziwy carob - Ramki szyb w carbon -nakładki słupków pozbycie się rdzy i w carobn. - Poprawki lakiernicze + profesjonalna korekta lakieru z pełnym zabezpieczeniem -Wymiana lamp tył - Zmiana klapy tył na USA - Zmiana rejestracji przód i tył na USA - Plaster miodu w masce - Plaster miodu w zderzaku ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Zawieszenie & Koła & Układ kierowniczy Ori BV - Standardowo d*pa już siedzi - do ogarnięcia. Ori Felgi Audi 19" łopaty RS6 PLAN: - Zmiana zawieszenia na Gwint Bilstein B6 - Totalny remont wszystkich wahaczy i połączeń gumowych, wymiana na nowe / regeneracja - Piaskowanie konserwacja/lakierowania kołysek i innych metalowych elementów zawieszenia - wymiana wszystkich śrub zawieszenia na nowe z ASO przód i tył - Geometria - Prostowanie + lakierowanie łopat z RS6 - Spas kół łopaty RS6 - Dystanse - Zmiana Kół na inne 19 - Zakup zimówek AVUS III 18" z S4 B7 - Nowe opony lato na minimalny naciąg i ładny spas - Wymiana przekładni kierowniczej na Servotronic z B7 + nowe drążki i końcówki - Wymiana pompy wspomagania - Walka ze spasem VS. Obcieranie/ funkcjonalność ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Napęd : Quattro manual - Sądzę że jest to przekładka z automatu ale muszę to jeszcze sprawdzić ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Silnik: 3.0 V6 220HP ASN Bez LPG - Uszkodzony wydech cały do wymiany - Do weryfikacji synchro rozrządu bo korekty już zaczynają szaleć - Brak jednego kata i klap w kolektorze PLAN: - Przywrócenie mocy i Nm ile się uda. - pomiary ciśnień i kompleksowa diagnostyka - Pomiar na hamowni - Demontaż silnika rozbiórka z grubsza i weryfikacja stanu - Czyszczenie nagarów + uszczelnienie całego silnika wymiana wszystkich uszczelek i elementów gumowych - przesiadka na porządny olej - Wymiana rozrządu + ustawienie go na blokadach z uwagą na synchro. - Wymiana świec - Zmiana wydechu na aktywny z S4 + usuniecie katów + uaktywnienie klap - Usunięcie drugich sond - Usunięcie SAI - Montaż wałka z klapami do kolektora - Montaż większych końcówek wydechu - Pomiar na hamowni - Modyfikacja softu ( Drugie sondy OFF + usunięcie SAI + LC + NLS) - Wykonanie projektu i realizacja konwersji na kompresor z 3.0 TFSi Układ hamulcowy : Seria - Bieda z bryndzą PLAN: - Montaż Big Brake przód 355mm nawierty + Zaciski z Porsche ZR18 6POT -Montaż big brake tył na zacisku 4POT + modyfikacja na hydrauliczny e-brake. - Kolejny projekt jeszcze większego BBK na przód 395mm + większe zaciski 6POT ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Wnętrze & Wyposażenie : Full S-Line - Czarny sufit -Full skóra - Nie podoba mi się - Wdg. wyposażenia powinien być 2din a jest jeden na nieoryginalny radiu - Lipa - 4x szyby w prądzie - Tempomat - Nie działa -Climatronic od 16 stopni - Klima nie działa - Podgrzewane stołki - Pompowane lędźwie -Czujnik zmierzchu + CLH i przełącznik auto PLAN: - Wymiana deski rozdzielczej - Naprawa podsufitki - zmiana fis na 3d color MFA - Montaż najnowszego RNS-E LED - Wymiana panelu climatronica na idealny - Wymiana przełącznika świateł na ładniejszy - Zrobienie listew drzwiowych i deski w carbon + wymiana listwy deski na listwę ze znaczkiem Quattro - Zmiana pająka kierownicy na nowszy z B7 pod wtyczkę 12pin - Wymiana kierownicy na ściętą z S3 8P + nowe obszycie z czerwoną nicią - wymiana nakładki ręcznego + mieszek zmiany biegów + gałka zmiany biegów z B8 z czerwoną nicią - Montaż nakładek na pedały i podstopnicy z RS4 B7 - Montaż zapalniczki + przycisk odpalania z RS4 B7 - Wymiana foteli na full elektryczne Recaro z S5 + modyfikacja elektroniki pod moduły 8E0 - Wymiana kanapy tył na S4 + McDonald - Wymiana tapicerki boczków + kanapy + foteli na nowe szycie alcantara + skóra - Montaż ISOFIXA - Montaż modułu BT z EXEO + BT AUX + mikrofon w lampkach górnych + uruchomienie rozmów i książki telefonicznej - Montaż lampki Airbag OFF + przełącznik w schowku + instalacja - montaż Cup holdera chrom - montaż przycisku "S" z Audi RS4 do aktywnego wydechu - Wymiana przycisku ESP chrom - Montaż modułu PDC 8 kanałów + uruchomienie go na RNS-E - montaż oświetlenia LED ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Trochę się odrobiłem i trzeba się za to auto zabrać. Może coś żona nim pojeździ. MAJ 2021 Pół roku po zakupie udało się przejechać. CZERWIEC 2021 Przygotowanie do odświeżenia pieca LIPIEC 2021 Przegląd dyfra L Przygotowanie pod prostowanie i lakierowanie + dystanse i pierwsze spasy Dystanse 20mm LIPIEC 2021 KONSERWACJA Odrestaurowanie i naprawa kompleksowa całego zawieszenia + montaż czujników do autopoziomowania bixenonu. Montaż gwintu Bilsteina B6 oraz przekładni kierowniczej z B7 + servotronic. Czyszczenie silnika / Wymiana kompresora klimy na nowy i pełny serwis klimatyzacji. Czyszczenie i uszczelnianie fazatorów + ocena wybicia - Korekty w tolerancji. Nowy kompresor klimatyzacji. Mała modyfikacja odmy Komora umyta i gotowa do montażu Lampy bixenon po modyfikacji na Bi-Led + armatka led na świetle drogowym z funkcją DRL + Devil eyes na soczewce Avus III S4 B7 na zimę. Kmpl wszystkich zaślepek w komorze silnika. Fotele z S4 B8 PDC 8 kanałowy Kompletowanie kokpitu Modół BT + BT AUX Seat Exeo Nowe halogeny led Kanapa recaro Trochę zaległości i trochę nowości z pierwszej połowy 2022 Wymiana czujnika sprzęgła i płynu chłodniczego Projekt adapterów dla nowego zestawu BBK Tworzenie sterwoania + pamięć dla foteli z S4 B8 Wysprzątane Gałka i mieszek na miejscu Udało się dorwać skorupy ze spryskami i PDC przód tył Nowy zestaw BBK Przód 6tłok 395mm i tył 4tłok 356 mm
- Blow off
- Blow off
-
Jakie polecacie zestaw wahaczy na przód audi a4 b6
Mają dużo fajnych opini. Za tydzień biorę się za jedną z moich audi gdzie mam do wymiany zawias i chyba wezmę na próbę od nich cały kmpl.
-
Sprzęgło
Jak jest na wykończeniu to wymień na nowe lub jakieś mocniejsze i tyle. Nie kombinuj z podmianami tarcz itp. bo z doświadczenia wiem że lubi to nieść ze sobą problemy.