Treść opublikowana przez WojtasTaba
-
Czarna kostka zegarów z fisem 2000r
-
Pourywane kable, brak dźwięku w tylnych głośnikach
Samochód oryginalnie wyjechał z fabryki bez radia, z instalacją pod uniwersalne radio (ucięta wiązka na Twoim pierwszym zdjęciu). Poprzedni właściciel chcąc zamontować Navi (RNS-D) wyrzeźbił obie kostki ISO tak jak masz obecnie. Teoretycznie powinno wszystko działać, bo mniej więcej połączenie głośników z radiem jest takie samo w chorusie i navi plus. Nie widzę na zdjęciu kostki LINE-OUT. Z niej powinien wychodzić sygnał aktywny do wzmacniacza i następnie do tylnych głośników. Z kolei na drugim zdjęciu widzę ucięte przewody, jakby od wzmacniacza. Możliwe że miał wpięte miniISO z jakimiś adapterami, zmieniarkami usb, fajerwerkami i dzikimi wężami, dlatego uciął i zabrał z powrotem dla siebie. Musisz dokupić kostę miniISO, chociaż tą małą żółtą wraz z konektorami i wyprowadzić z niej wiązkę do wzmacniacza. Zdjęcie poglądowe od innego radia. Wskazane przeze mnie piny masz dokładnie takie same. RR - sygnał 1 kanału LR - sygnał 2 kanału COM - masa Pin podpisany jako 4 - przewód włączający i wyłączający wzmacniacz (NIE zasilanie) Wśród tej całej wiązki, jaką masz za radiem na pewno jest wszystko czego potrzebujesz. Musisz tylko znaleźć odpowiednie przewody.
-
Audi RS4 B5 vs Mondeo st220
Jeśli chodzi o stylistykę zewnętrzną to taka była moda. Co do foteli to zwróć uwagę, że w tych latach recaro produkowało fotele do wielu różnych aut i wszędzie wyglądają baaardzo podobnie.
-
Lusterka chrom
Są dwa rodzaje "chromowanych" lusterek. Błyszczący chrom i satynowy chrom. Łatwiej dostać te pierwsze. Najpierw pytanie, który efekt upodabniający chcesz osiągnąć. Wbrew pozorom bez względu na którą wersję się zdecydujesz i jakie rozwiązanie obierzesz to efekt nie będzie tak dobry jak na ori lusterkach. W przypadku satynowych najmniejszym złem jest "zestaw do malowania chromu audi", który można dostać tylko w kilku standoxach w Polsce. Jeśli chodzi o błyszczący chrom to problem polega na tym, że wszystko jest zbyt błyszczące - może ktoś inny się tutaj wypowie.
-
audi s4 b5 problem ze swiatlami
Jeśli masz xenony to wymiana żarników może pomóc. Warto też zajrzeć do kostki, bo może masz nieszczelną lampę przez co zaśniedziały Ci piny w kostce.
-
linka hamulca ręcznego
Między linką, a wahaczem jest tulejka. Tulejka jest zespolona z pancerzem linki. Ma ona dwa zaczepy, które są na jej krawędzi od strony zacisku hamulcowego.
-
Radio 2DIN z a6 c5 do a4 b5
Wizualnie bez rzeźbienia nie pasuje.
-
Pomóżcie zrobić z tego 2din bo ciężko dostać ten plastik!!!
Słabo szukałeś. Rzeźba też może wyglądać dobrze. Widziałem kiedyś fotostory jak ktoś zrobił 2 din z przedliftowej konsoli i było naprawdę w porządku. Tylko trzeba w to włożyć naprawdę dużo pracy. Moim zdaniem najlepsza opcja wymiana całej deski wraz z konsolą z polifta. Też dużo pracy, ale nie ma rzeźbienia. I przy okazji można wymienić zapchaną już nagrzewnicę, a to duży plus ;p
-
Ramka kosoli środkowej
Brak odzewu, ponieważ nie ten dział.
-
Montaż głośnika basowego...
Jeśli nie było wcześniej tam takiej tuby to wiązkę będzie trzeba dorobić. Aczkolwiek jak obecnie masz tam w schowku totalną pustkę to też daje do myślenia, bo tam ZAWSZE coś jest.
-
Montaż głośnika basowego...
Okrągła wtyczka jest zapewne od zmieniarki. A pokaż zdjęcie co dokupiłeś.
-
Wymiana Radia
Jasne, że da radę. Znajdź temat "wymiana radia 2-din". Tylko licz się z kosztami ~500 zł + cena samego radia.
-
Pomoc w zidentyfikowaniu rodzaju nagłośnienia
Taki kaprys właśnie mam ja zakładam 2din navi plus, a tam jest wejście tylko na 2 głośniki - lewy i prawy. Zastanawiam się jak teraz podpiąć głośniki tylne, żeby dobrze grało. Gdzieś wyczytałem, że kiedy zamawiało się nową B5 to można było wybrać opcję "no radio" i wtedy wiązka, która znajdowała się w aucie była uniwersalna, czyli taka jak u nas. Słyszałem, że można to sprawdzić po rozkodowaniu kodów wyposażenia, ale ja u siebie tego nie odnalazłem.
-
Pomoc w zidentyfikowaniu rodzaju nagłośnienia
Obiło mi się o uszy, że wyjeżdżające z salonu egzemplarze mogły Nie mieć radia na wyposażeniu i wtedy była instalacja przystosowana na uniwersalne radia, co mogłoby tłumaczyć brązową kość ISO na 4 głośniki. Ale również podobno taka wersja wychodziła po rozkodowaniu wyposażenia, a u mnie nic podobnego nie wyszło.
-
Glośniki a4 b5 fl sedan
Pewnie, jak najbardziej. Tylko pamiętaj, że bez względu na to na co się zdecydujesz będziesz musiał się przeprosić z lutownicą, żeby przelutować 2 przewody ;p
-
Pomoc w zidentyfikowaniu rodzaju nagłośnienia
Witam, wyciągnąłem swoje nieoryginalne radio i jestem w trakcie wymiany na 2 din. Jak mi wiadomo wyjście z radia na głośniki są tylko 2 x 2 piny, czyli dwa piny do lewej strony i dwa piny do prawej. Jakie było moje zdziwienie, jak zastałem taką kostkę: jest to oryginalna wiązka o numerze 8D1971933DL Co prawda mam zwykłe kratki w boczkach, głośniki tylko w przednich drzwiach i w półce, ale niewykluczone, że miałem zmienianą tapicerkę w aucie, więc pomyślałem, że może mam wiązkę po nagłośnieniu BOSE. Ale szybko zajrzałem do bagażnika i głośniki w półce to Isophon 8D5035401B (od nich idzie oryginalna wtyczka i wiązka do samej kostki ISO), w przednich boczkach Blaupunkt 8D0035411A i nie mam zmieniarki (ani wiązki z nią związaną). Proszę o pomoc. O co chodzi z tą moją wiązką? I Co ja biedny mam teraz zrobić?! Zewrzeć głośniki ze skrajnych pinów z tymi po środku?!
-
Glośniki a4 b5 fl sedan
Z przodu są głośniki 130 mm + tweetery nawysokości klamki. Co do głośników 130 mm (wooferów) to u mnie siedziały blaupunkta 8D0035411A (dodane zdjęcie). Można zamienić na jakieś afermarketowe + adaptery do A4 B5, albo kupić 165 mm i trochę porzeźbić: Osobiście zdecydowałem się na pierwszą opcję i właśnie czekam na Hertze 130.3.
-
HERTZ DSK-130.3
Odgrzeję, bo mam to samo pytanie. Hertz DSK130.3 z adapterami : http://allegro.pl/hertz-dsk-130-3-dystanse-mdf-audi-a3-a4-b5-wroclaw-i6903142565.html Czy tweetery i głośniki z adapterami z tego zestawu podejdą p&p bez krzty rzeźby? Coś innego polecacie? Nie jestem audiofilem, nie mam wymagań, ale p&p i dobra jakość produktu to dla mnie priorytet.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam, właśnie się zorientowałem, że nie przywitałem się na forum Jestem zarejestrowany od ok. miesiąca, i od takiego czasu jestem również posiadaczem S4 B5 FL sedan. Pozdrawiam.
-
Schowek pasażera a4 b5 czym okleić
I jak z tematem? Też rozważam malowanie/oklejanie, ale oczywiście zależy mi na jak najbliższym oryginałowi efekcie. Farba strukturalna do plastików to wydaje mi się, ze kiepski pomysł, bo jeśli się przyjrzysz to plastiki są błyszczące, tylko mają strukturę przypominającą skórę.
-
A4 B5 LIFT- wybrzuszenie deski rozdzielczej
Melduję, że w przedlifcie to samo.
-
Spoty Olsztyńskie
Jesli nie jest to zbieg imion i nazwisk to ja znam czlowieka
-
Składane lusterka z pilota - to dziala
Dzięki za odpowiedź Pytam, ponieważ mogę mieć za grosze składane lusterka od a8 d2
-
Składane lusterka z pilota - to dziala
A od S8 D2 składane lusterka podejdą?