Treść opublikowana przez kakamber1
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Tylko że 6hp-26 nie mają torsena(chyba), trzeba by dyfer z haldeksem i jakiś sterownik haldexa. Znalazłem fajny zestaw 6hp-19 z dyfrem wałem itd. Od S4 tylko nie jestem przekonany czy ta skrzynia będzie chciała znieść powyżej 500 niutonów.
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Czyli ZF 6HP-19?
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Nie było jakiejś mocnej skrzyni automatycznej z torsenem w B6/7?
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Polecisz jakiś mocny zestaw sprzęgła? Znalazłem coś takiego i według sprzedawcy powinno pasować. Montował ktoś? https://allegro.pl/oferta/sprzeglo-1-8t-1-9tdi-1000nm-audi-vw-skrzynia-01e-8751856086?utm_medium=app_share&utm_source=facebook Szczerze mówiąc wolałbym automat, może da się jakiegoś mocnego automata wsadzić bez większych przeróbek?
-
Turbo GT2871 do 1.8t
http://re5pect.pl/kute-tloki-supertech-audi-vw-1-8-20v-stroker-95-5-mm.html Korby kute jak do 1.8t, 144 o ile dobrze pamiętam a tłoki jak wyżej.
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Ale tu jest mowa o bloku z tdi i glowicy 1.8t
-
Turbo GT2871 do 1.8t
A niby czemu nie?
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Gdyby jeszcze Ci było mało mocy to w trójmieście można zrobić instalację nitro, dodatkowe 170 koni za 5500zł?
-
Turbo GT2871 do 1.8t
W tdi też jest pompa oleju napędzana łańcuchem z wału więc tak jak w 06A. Oglądałem oba wały i są praktycznie identyczne, różnią się na pierwszy rzut oka tylko kołem fonicznym. Jeśli komora korbowa nie będzie za ciasna to będe montował.
-
Turbo GT2871 do 1.8t
I jak to wstaje? Dużo powyżej 4000rpm?
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Nigdzie nie pisałem że mam blok 058. Dla czego wał tdi nie pasuje do bloku 06A??
-
Turbo GT2871 do 1.8t
O ile dobrze kojarze BEX to też 06A i nic mi nie wiadomo żeby się nie nadawał na strokera na wale z tdi. Cyba że ty znasz jakieś przeciwskazania? Na wale z tfsi jak i tdi zmienia się tylko wykorbienie (92,5 - tfsi i 95,5 tdi), średnica cylindra zostaje ta sama ewentualnie szlif na nadwymiar. Tłoki supertecha mają 82,5mm. Jak sie sytuacja uspokoi to jade po blok drugiego BEXa i spróbóje go ożenić z wałem tdi. Jak nie będzie problemów to tłoki, korby itd. i można składać. A na teraz potrzebuję jakiegoś sprzęgła bo mi sie skrzynia CVT zrobiła po ostatnim śniegu? Może polecisz jakieś rozwiązanie?
-
Turbo GT2871 do 1.8t
No właśnie nie znalazłem nikogo kto robił strokera na wale z tdi i bardzo mnie to zainteresowało. Supertech robi tłoki na takiego strokera więc myślę że się da a zawsze to pojemność o około 100 cm3 więcej niż na wale z 2.0 tfsi. Niedługo będe miał drugi silnik (też BEX) to będę mógł rzeźbić.
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Ile można z niego wycisnąć? Mam taki ambitny plan żeby wał z tdi wsadzić ale jeszcze myśle, chociaż wał już leży w garażu?
-
Turbo GT2871 do 1.8t
Witam. Montował ktoś GT2871 do 1.8t? Jakieś wrażenia lub sugestie?
-
Benzyna PB98 kontra PB95 - dla zainteresowanych.
Wydaje mi się że ecu nie będzie przyspieszać zapłonu, może tylko cofać.
-
1.8 adr zgrzyt przy odpaleniu
A zna ktoś może numer części takiego napinacza bez zmiennej fazy? Denerwuje mnie to już tak że zastanawiam się nad kupnem oryginału.
-
Benzyna PB98 kontra PB95 - dla zainteresowanych.
Witam Z nudów postanowiłem sprawdzić czy można bezpiecznie jeździć na PB95, i sprawdzić różnicę. Auto BEX z wtryskami od Saba i programie, reszta seryjna. Logi na PB98: http://vaglogi.pl/log-003_020_116_d23U1.html A tu na PB95: http://vaglogi.pl/log-003_020_116_6gc6ZK0.html Dla mnie różnica jest oczywista, cofanie zapłonu nawet o 6,8 na PB95. Szczerze mówiąc spodziewałem się mniejszej różnicy. Będę wdzięczny jeśli ktoś wytłumaczy mi o co dokładnie chodzi w grupie 116. Czego dotyczą te korekty? Wszystkie cofają zapłon?
-
Twardy pedał hamulca
A sprawdzałeś to?
-
Problem z mocą BFB 1.8T
Zacznij od logów żeby nie szukać lub wymieniać na ślepo.
-
Ciężki odpalanie
Ja bym sprawdził ciśnienie paliwa po przekreceniu zapłonu, może pompa nie dobija do wymaganego ciśnienia.
-
Czyszczenie smoka koszt
Moim zdaniem to wcale nie dużo jak za taką robote.
-
Jaka pompa oleju do Audi A4 B6 1.8T BFB?
Coś jakby łańcuch, ślizg napędu pompy oleju.
-
Obroty zmiana biegów / ecodriving
Zmiana biegu powyżej 6000 obrotów na pewno daje najwięcej frajdy? i na pewno jest mniej szkodliwa niż jazda poniżej 2000 obrotow.
-
Tłumik końcowy - 1.8t BEX
Pewnie tak zwane db kilery.