Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kakamber1

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kakamber1

  1. Tylko że 6hp-26 nie mają torsena(chyba), trzeba by dyfer z haldeksem i jakiś sterownik haldexa. Znalazłem fajny zestaw 6hp-19 z dyfrem wałem itd. Od S4 tylko nie jestem przekonany czy ta skrzynia będzie chciała znieść powyżej 500 niutonów.
  2. Czyli ZF 6HP-19?
  3. Nie było jakiejś mocnej skrzyni automatycznej z torsenem w B6/7?
  4. Polecisz jakiś mocny zestaw sprzęgła? Znalazłem coś takiego i według sprzedawcy powinno pasować. Montował ktoś? https://allegro.pl/oferta/sprzeglo-1-8t-1-9tdi-1000nm-audi-vw-skrzynia-01e-8751856086?utm_medium=app_share&utm_source=facebook Szczerze mówiąc wolałbym automat, może da się jakiegoś mocnego automata wsadzić bez większych przeróbek?
  5. http://re5pect.pl/kute-tloki-supertech-audi-vw-1-8-20v-stroker-95-5-mm.html Korby kute jak do 1.8t, 144 o ile dobrze pamiętam a tłoki jak wyżej.
  6. Ale tu jest mowa o bloku z tdi i glowicy 1.8t
  7. A niby czemu nie?
  8. Gdyby jeszcze Ci było mało mocy to w trójmieście można zrobić instalację nitro, dodatkowe 170 koni za 5500zł?
  9. W tdi też jest pompa oleju napędzana łańcuchem z wału więc tak jak w 06A. Oglądałem oba wały i są praktycznie identyczne, różnią się na pierwszy rzut oka tylko kołem fonicznym. Jeśli komora korbowa nie będzie za ciasna to będe montował.
  10. I jak to wstaje? Dużo powyżej 4000rpm?
  11. Nigdzie nie pisałem że mam blok 058. Dla czego wał tdi nie pasuje do bloku 06A??
  12. O ile dobrze kojarze BEX to też 06A i nic mi nie wiadomo żeby się nie nadawał na strokera na wale z tdi. Cyba że ty znasz jakieś przeciwskazania? Na wale z tfsi jak i tdi zmienia się tylko wykorbienie (92,5 - tfsi i 95,5 tdi), średnica cylindra zostaje ta sama ewentualnie szlif na nadwymiar. Tłoki supertecha mają 82,5mm. Jak sie sytuacja uspokoi to jade po blok drugiego BEXa i spróbóje go ożenić z wałem tdi. Jak nie będzie problemów to tłoki, korby itd. i można składać. A na teraz potrzebuję jakiegoś sprzęgła bo mi sie skrzynia CVT zrobiła po ostatnim śniegu? Może polecisz jakieś rozwiązanie?
  13. No właśnie nie znalazłem nikogo kto robił strokera na wale z tdi i bardzo mnie to zainteresowało. Supertech robi tłoki na takiego strokera więc myślę że się da a zawsze to pojemność o około 100 cm3 więcej niż na wale z 2.0 tfsi. Niedługo będe miał drugi silnik (też BEX) to będę mógł rzeźbić.
  14. Ile można z niego wycisnąć? Mam taki ambitny plan żeby wał z tdi wsadzić ale jeszcze myśle, chociaż wał już leży w garażu?
  15. kakamber1 opublikował(a) temat w Audi A4 B6/B7
    Witam. Montował ktoś GT2871 do 1.8t? Jakieś wrażenia lub sugestie?
  16. Wydaje mi się że ecu nie będzie przyspieszać zapłonu, może tylko cofać.
  17. A zna ktoś może numer części takiego napinacza bez zmiennej fazy? Denerwuje mnie to już tak że zastanawiam się nad kupnem oryginału.
  18. Witam Z nudów postanowiłem sprawdzić czy można bezpiecznie jeździć na PB95, i sprawdzić różnicę. Auto BEX z wtryskami od Saba i programie, reszta seryjna. Logi na PB98: http://vaglogi.pl/log-003_020_116_d23U1.html A tu na PB95: http://vaglogi.pl/log-003_020_116_6gc6ZK0.html Dla mnie różnica jest oczywista, cofanie zapłonu nawet o 6,8 na PB95. Szczerze mówiąc spodziewałem się mniejszej różnicy. Będę wdzięczny jeśli ktoś wytłumaczy mi o co dokładnie chodzi w grupie 116. Czego dotyczą te korekty? Wszystkie cofają zapłon?
  19. A sprawdzałeś to?
  20. kakamber1 odpowiedział(a) na Kondziow 30 temat w 1.8T
    Zacznij od logów żeby nie szukać lub wymieniać na ślepo.
  21. kakamber1 odpowiedział(a) na buka111 temat w 1.8T
    Ja bym sprawdził ciśnienie paliwa po przekreceniu zapłonu, może pompa nie dobija do wymaganego ciśnienia.
  22. kakamber1 odpowiedział(a) na Kali 4444 temat w 1.8T
    Moim zdaniem to wcale nie dużo jak za taką robote.
  23. Coś jakby łańcuch, ślizg napędu pompy oleju.
  24. Zmiana biegu powyżej 6000 obrotów na pewno daje najwięcej frajdy? i na pewno jest mniej szkodliwa niż jazda poniżej 2000 obrotow.
  25. kakamber1 odpowiedział(a) na Matteo03 temat w 1.8T
    Pewnie tak zwane db kilery.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.