Treść opublikowana przez Mateusz-B6
-
Tył auta siedzi niżej niż przód a4 b7
Nie do końca, sam ten temat niedawno przerabiałem, jest tutaj na forum bardzo obszerny post o tym, przedni błotnik jest bardziej wycięty, co daje efekt "przód stoi wyżej", mimo, że stoją równo
-
Nieustannie zapowietrzające się sprzęgło
Cześć, co 500-1000km mam totalnie zapowietrzone sprzęgło, że nie idzie go płynnie puścić, przez co ruszanie zawsze kończy się szarpaniem. Wymieniłem wysprzęglik na nowy, przed tym sprawdziłem czy ubywa gdzieś płynu, nie znalazłem wycieku, a w zbiorniczku był prawie max, odpowietrzyłem sprzęgło i temat wrócił po 1000km, odpowietrzyłem ponownie i po kilkuset km to samo. Macie pomysł gdzie szukać? Możliwe że pedał jest uszkodzony? Hamulce działają bez zarzutu, ale nie próbowałem ich odpowietrzać, więc ciężko stwierdzić, czy tam też pojawia się powietrze.
-
Obniżenie przodu w Audi A4 B6 talerzykami sprężyn od A4 B5
Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć w jaki sposób ustawić talerzyk na amortyzatorze i gumę (z b6) na talerzyku, talerzyk z b5 obraca się dowolnie na amortyzatorze i przez to nie ma punktu zaczepienia, a nie chciałbym nieodpowiednio złożyć całej kolumny. Edit: Znalezione w książce Sam naprawiam
-
Stuki przy ruszaniu i hamowaniu w Audi A4 B6
Można na aucie, ale należy odłączyć akumulator. Ja miałem pod ręką tylko elektrodę, nie wyszło estetycznie, bo lekko spływało, ale nawet elektrodą się da.
-
Brak śruby mocującej tarczę (oraz gwintu w piaście)
Dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości i instrukcję!
-
Brak śruby mocującej tarczę (oraz gwintu w piaście)
Cześć, poprzedni właściciel zamontował większe tarcze, które mają otwór na śrubę mocującą do piasty, ale piasta już go nie ma. Jest to strasznie irytujące podczas zakładania koła, czy ktoś z Was robił otwór na tę śrubę? Jest taka możliwość? Czy tylko wymiana wszystkich piast?
-
Klimatyzacja działa tylko na wolnych obrotach ( i to nie zawsze)
Nie zamarzają przypadkiem przewody w okolicach dyszy rozprężnej? Druga sprawa, u mnie była odwrotna sytuacja, klima działała tylko po zwiększeniu obrotów, na wolnych nie, okazało się, że poprzedni właściciel zamienił przewód do poduszki silnika z przewodem od kompresora (identyczna wtyczka, identyczna długość kabla, łatwo się pomylić). Może z uwagi na to że to S4 może jest tam jakiś inny przewód który daje napięcie na wolnych obrotach zamiast na wyższych i też są zamienione? No chyba, że wcześniej było ok.
-
Stuki przy ruszaniu i hamowaniu w Audi A4 B6
Kilka odpowiedzi wyżej jest zdjęcie, weź płaski śrubokręt i spróbuj podważyć zgrzew w sankach u mnie w ten sposób pojawiał się identyczny dźwięk jak przy ruszaniu. Nawet nie trzeba było siły w to wkładać.
-
Wyciek z dolnej części magla
-
Wyciek z dolnej części magla
Cześć, ucieka mi płyn z dolnej części magla, ostatnio zaskoczyło mnie wycie pompy i pusty zbiornik. Czy w miejscu zaznaczonym na zdjęciu znajduje się jakiś oring?
-
Napinanie hamulca ręcznego Audi a4 b7
Możesz rozebrać zaciski, u mnie wszystko wyglądało ok, a ręczny też stał pionowo i auto zjeżdżało. Przyczyną było to, że jeden tłoczek nie był wypychany - wypadł pierścień Segera wewnątrz tłoczka i latał w nim luzem.
-
Uciekający płyn chłodniczy, sugestie?
Jeśli w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego jest olej bądź bulgoczą spaliny lub kopci na niebiesko/siwo, to może być uszczelka, ale radził bym sprawdzić ten krócieć, u mnie po kilku kilometrach układ robił się pusty, więc podobne ilości wydostawały się poprzez ten krócieć. Możesz też kupić prosty test uszczelki pod głowicą za parę złotych, montuje się go zamiast korka od zbiorniczka płynu chłodniczego i zwiększając obroty obserwujemy, czy środek chemiczny zmieni kolor. Sprawdź przede wszystkim ten króciec z tyłu silnika. Wpisz w google wymiana króćca 1.8t, na podobnym forum będzie link ze zdjęciami jak do niego dojść.
-
Uciekający płyn chłodniczy, sugestie?
Obstawiam krócieć z tyłu silnika pod pompą vacuum, a dokładniej oring pod tym króćcem.
-
Uciekający płyn chłodniczy, sugestie?
Obstawiam krócieć z tyłu silnika pod pompą vacuum, a dokładniej oring pod tym króćcem.
-
Stuki przy ruszaniu i hamowaniu w Audi A4 B6
Czy jest ktoś w stanie wskazać lokalizację zgrzewu, który trzeba pospawać? Niestety zdjęcia nie działają. Edit: W moim przypadku trzeba było pospawać sanki na wysokości zaznaczonego miejsca na zdjęciu.
-
Problem z klimatyzacją - nie pracuje na wolnych obrotach
Dokładnie tak, wentylatory pracują na postoju przy załączonej klimie! Raz jeszcze dzięki!
-
Problem z klimatyzacją - nie pracuje na wolnych obrotach
Zamieniłem wtyczki. Efekt taki jak napisałeś - klima działa na postoju i buda nie wibruje po odpaleniu. Dzięki wielkie za pomoc!
-
Problem z klimatyzacją - nie pracuje na wolnych obrotach
Po odłączeniu wtyczki pojawił się błąd w silniku: 17996 P1588 Elektromagnesy dla zawieszenia silnika - N144/N145 Przerwa DB Wygląda na to, że wtyczki są zamienione, potwierdź mi proszę.
-
Problem z klimatyzacją - nie pracuje na wolnych obrotach
Grupa 001 wolne obroty: - 0.46A - 74% - 21.50% - 5.00 bar Grupa 001 1100 obr/min: - 0.45A - 72% - 40.00% - 13.00 bar Tutaj wyszło, że zamieniona jest wtyczka poduszki silnika i kompresora (są identyczne) i to było powodowem tego, że klima startowała przy 1100 rpm. Patrzyłem u siebie i ta idąca do poduszki silnika jest krótsza niż ta idąca do kompresora, co uniemożliwia odwrotne ich podłączenie. W aucie była przekładka z automatu na manual, czy to może mieć znaczenie, że ktoś dał złą wiązkę do kompresora i poduszki silnika?
-
Problem z klimatyzacją - nie pracuje na wolnych obrotach
Nie działa na wolnych obrotach, sprężarka jest nowa.
-
Problem z klimatyzacją - nie pracuje na wolnych obrotach
Wentylatory podczas testu VAGiem się uruchamiają. Ciśnienie czynnika wynosi 6 bar ma wolnych obrotach, dopiero po dodaniu gazu do 1100 wzrasta do 13-15 bar i uruchamiają się wentylatory. Naprawdę powinny się oba wentylatory włączać na zimnym silniku?
-
Problem z klimatyzacją - nie pracuje na wolnych obrotach
Cześć, po wypłukaniu układu klimatyzacji i wymianie kompletu części (kompresor, skraplacz, osuszacz, dysza rozprężna, wszystkie oringi) okazało się, że jest jeszcze problem z wentylatorem (był już przed zatarciem kompresora), mianowicie na wolnych obrotach wentylator nie startuje, dopiero po dodaniu gazu do 1100 obr/min załączają się oba wentylatory - nawet na zimnym silniku. Domyślam się, że tak być nie powinno, że powinien się włączyć tylko ten mniejszy wentylator. Rozumiem to tak, że jest zbyt mały impuls do startu obu wentylatorów i z tego powodu nie wstają one na obrotach jałowych, czy mam rację? Jest szansa powalczyć z tymi wentylatorami, czy pozostaje jedynie wymienić moduł sterujący wentylatorami? Numer modułu, który mam zamontowany na aucie, to 8E0 959 501 D, a sprzedawca w sklepie powiedział, że wg VINu pokazuje mu 8E0 959 501 AG, czy może być tak, że ktoś włożył niepasujący moduł?
-
Zatarty kompresor - wymiana
Sęk w tym, że nie planuję tego auta trzymać długo, 1,5 roku - 2 lata to jest górna granica, ale jednak dobrze byłoby przejeździć ten czas z klimą, a wrzucać 3k na 1,5 roku, to tak połowicznie mi się widzi. Jasne, rozumiem co chcesz mi przekazać.
-
Zatarty kompresor - wymiana
Zdaję sobie sprawę, że trzeba zrobić od A do Z, sęk w tym, że szukam sposobu, by to zrobić na zamiennikach + regenerowanym kompresorze, w internecie regenerowane kompresory są do kupienia za 400-600zł, a to już znaczna różnica na samym kompresorze.
-
Zatarty kompresor - wymiana
@blasterpl i jak, udało Ci się rozwiązać ten problem? Jestem w identycznej sytuacji.