Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tył auta siedzi niżej niż przód a4 b7


Kajdasz
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Rob@k,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tył samochodu siedzi o jakieś 3 cm niżej od przodu czym to może być spowodowane i co mogę zrobić żeby wyrównać obie osie najprostszym sposobem. Auto mam 3 msc nie wiem czy ktoś wcześniej czegoś nie zmieniał ale wydaje mi się że nie powinno tak być. 

20220921_154344.jpg

20220920_154922.jpg

Edytowane przez Kajdasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, przem8 napisał:

Na zwoju sprezyny masz kolorowe oznaczenia w postaci kropek/pasków.

 

 

37 minut temu, Langista napisał:

Pokaż zdjęcia sprężyn z tyłu i z przodu, najlepiej jakbyś złapał te kropki na nich namalowane.

Dobra jutro wrzucę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z nas w B7 miało ten sam problem. Talerzyki z b5 na przód albo jakiś gwint. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wierzchołki nadkoli nie są na jednej wysokości.
2. Sprawdź stan sprężyn - pęknięty zwój będzie dawał takie objawy.
3. Jaką pojemność ma butla LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, george napisał:

1. Wierzchołki nadkoli nie są na jednej wysokości.
2. Sprawdź stan sprężyn - pęknięty zwój będzie dawał takie objawy.
3. Jaką pojemność ma butla LPG?

1. Jak mogą nie być na jednej wysokości przecież oryginalnie schodzą tak samo z przodu i z tyłu.

2. Jutro się przyjże i porobię zdjęcia

3. Butla ma 50l ale przed założeniem gazu też tył był niżej więc raczej nie o wagę chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kajdasz napisał:

1. Jak mogą nie być na jednej wysokości przecież oryginalnie schodzą tak samo z przodu i z tyłu.

2. Jutro się przyjże i porobię zdjęcia

3. Butla ma 50l ale przed założeniem gazu też tył był niżej więc raczej nie o wagę chodzi.

Nie do końca, sam ten temat niedawno przerabiałem, jest tutaj na forum bardzo obszerny post o tym, przedni błotnik jest bardziej wycięty, co daje efekt "przód stoi wyżej", mimo, że stoją równo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mateusz-B6 napisał:

Nie do końca, sam ten temat niedawno przerabiałem, jest tutaj na forum bardzo obszerny post o tym, przedni błotnik jest bardziej wycięty, co daje efekt "przód stoi wyżej", mimo, że stoją równo

No ale przecież w innych b7 jest równo z przodu i z tyłu to co w moim egzemplarzu może być bardziej wycięte od czego niby miałoby to zależeć bezsensu przecież to nieestetycznie wygląda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kajdasz napisał:

No ale przecież w innych b7 jest równo z przodu i z tyłu

W innych B7 też nie jest równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, przem8 napisał:

Na zwoju sprezyny masz kolorowe oznaczenia w postaci kropek/pasków.

 

21 godzin temu, Langista napisał:

Pokaż zdjęcia sprężyn z tyłu i z przodu, najlepiej jakbyś złapał te kropki na nich namalowane.

Z przodu widać te oznaczenia ale z tyłu są schowane za osłoną jedynie mam zdjęcie oznaczeń na osłonie 

20220922_151028.jpg

20220922_151120.jpg

 

 

20220922_154208.jpg

Edytowane przez Kajdasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylu zrobileś zdjęcia odboju amortyzatora - spreżyna jest niżej miedzy wahaczem dolnym a nadwoziem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Banan napisał:

Z tylu zrobileś zdjęcia odboju amortyzatora - spreżyna jest niżej miedzy wahaczem dolnym a nadwoziem

Dzięki już poprawiłem z przodu jest niebieski pomarańczowy różowy 

Z tyłu biały różowy różowy i z tego co się już dowiedziałem to są chyba sprężyny które występowały w b6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b6 i b7 mają takie same zawiasy 1ba/1br, 1be/1bv

we wlepce masz oznaczenie jaki masz zawias, w pierwszym temacie podwieszonym klasy wagowe masz wszystko rozpisane.

Z tyłu masz 9 klase wagową, po kolorach masz masz zawias 1ba lub 1br

Opcje masz dwie, talerzyki pod górne mocowanie albo sprężyny o wyższej klasie.

Talerzyki są na allegro po ok 30 dyszki sztuka. Mi zostały bo jednak wymieniłem sprężyny, jak się zdecydujesz na tą opcje to mogę ci sprzedać za 4 dyszki z wysyłką smart po allegro.

 

U mnie zadziałała opcja wymiany sprężyn o dwie klasy wyższe, za nisko siedział na tależyki- mają 2cm. Przeczytaj sobie zresztą temat jak coś.

Edytowane przez troleslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, troleslaw napisał:

b6 i b7 mają takie same zawiasy 1ba/1br, 1be/1bv

we wlepce masz oznaczenie jaki masz zawias, w pierwszym temacie podwieszonym klasy wagowe masz wszystko rozpisane.

Z tyłu masz 9 klase wagową, po kolorach masz masz zawias 1ba lub 1br

Opcje masz dwie, talerzyki pod górne mocowanie albo sprężyny o wyższej klasie.

Talerzyki są na allegro po ok 30 dyszki sztuka. Mi zostały bo jednak wymieniłem sprężyny, jak się zdecydujesz na tą opcje to mogę ci sprzedać za 4 dyszki z wysyłką smart po allegro.

 

U mnie zadziałała opcja wymiany sprężyn o dwie klasy wyższe, za nisko siedział na tależyki- mają 2cm. Przeczytaj sobie zresztą temat jak coś.

Z tyłu mam 8 a z przodu 9 (na rozpisce od b6)  nie wiem czemu nie są w kategorii b7. Jest różnica 1 klasy wagowej czy tak ma być?. Czyli w takim razie jak na przód dam sprężyny wyższej klasy albo te talerzyki to przód mi siądzie trochę żeby jakoś wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kategorie masz we wlepce? 

Edytowane przez Rob@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa klasa wago to auto powinno stać wyżej.

Zmierz sobie ile masz od otworu centrującego w feldze do rantu błotnika. Poza tym stoi jak koza przez ten rozmiar felg i to jest główny problem. Jakbyś miał 16 to by tak nie wyglądało. Wszystko powyżej 16 cali na zawiasie 1ba wygląda "głupkowato".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, przem8 napisał:

Wyższa klasa wago to auto powinno stać wyżej.

Zmierz sobie ile masz od otworu centrującego w feldze do rantu błotnika. Poza tym stoi jak koza przez ten rozmiar felg i to jest główny problem. Jakbyś miał 16 to by tak nie wyglądało. Wszystko powyżej 16 cali na zawiasie 1ba wygląda "głupkowato".

To prawda stoi jak koza i bardzo mi się to nie podoba ale na 16 też wygląda głupkowato bo wcześniej miałem więc wolałbym cóż zrobić z tym przodem żeby siedział niżej.

Tak wyglądało na 16 tył jest wielki i na tej 16 wyglądał żałośnie 

20220703_103322.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...