Treść opublikowana przez ke_raj
-
Czy turbosprężarka w Audi A4 B8 2.0 TDI CAGA nie wstaje za późno?
Na tej stronie jest plik pdf z badaniem zależności ciśnienia zadanego do ciśnienia rzeczywistego pracy turbosprężarki. Wydaje się, że Twój przypadek nie odbiega od wskazanego w tym badaniu. Przepraszam za podwójny post...
-
Czy turbosprężarka w Audi A4 B8 2.0 TDI CAGA nie wstaje za późno?
https://share.google/EW4dqgu8GubwH15Ij
-
Nie otwierające się przednie drzwi pasażera oraz lewe tylne w Audi A4 B8
Który zamek - każdy ma inny numer. 🤔
-
Spinki do osłony filtra paliwa w Audi A4 B8 2.0 TDI
Podłączę się do tematu, bo dziś rozjechałem swoją osłonę przy sporej prędkości. Możliwe, że mechanik źle zamocował osłonę przy wymianie filtra paliwa, choć to było już wiele miesięcy temu. Co to za element mocujący osłonę oznaczony numerem 3? (osłona nr 1 na rysunku, tyle że u mnie prawa strona)
-
Nie otwierające się przednie drzwi pasażera oraz lewe tylne w Audi A4 B8
W sumie można było podpiąć się pod jeden z istniejących tematów, mniejszy śmietnik na Forum. 😉 Przykłady: https://a4-klub.pl/topic/297014-uszkodzone-zamki-w-tylnych-drzwiach/ https://a4-klub.pl/topic/127936-nie-można-otworzyć-drzwi-od-zewnątrz/ Ze swojego doświadczenia podpowiem, że przednie drzwi - identyczny problem, co do joty - wymiana zamka albo czyszczenie styków silniczka. Z tylnymi miałem dzisiaj inny problem. Otworzyłem normalnie i nie mogłem zamknąć. Nie ryglowały zamka. Zabawa pilotem - otwórz/zamknij i zaryglowały, ale nie chciały się otworzyć od zewnętrz. Otworzyłem od środka i trochę niepotrzebnie przekręciłem zabezpieczenie przed otwarciem drzwi od środka przez dzieci. Myślałem, że może coś się przestawiło. Ale po tym zabiegu nie mogłem już wcale drzwi otworzyć, ani od środka, ani z zewnątrz. Wyglądało to tak, jakby jakieś cięgno spadło z klamki. Zamek pracował - uruchamiany pilotem (było słychać). Już myślałem, że czeka mnie ściąganie boczku przy zamkniętych drzwiach, ale w necie szybko znalazłem poradę. Należy jednocześnie złapać za obie klamki - wewnętrzną i zewnętrzną, i w tym samym czasie nacisnąć drzwi z zewnętrznej strony (tak, jakbyśmy je na siłę domykali). Drzwi w cudowny sposób otworzyły się i... już wszystko działa tak, jak przed usterką. Nie wiem, o co tu chodzi. ☹️
-
Grzechotanie w Audi A4 B8 2.0 TDI CAGA
Ciężko zweryfikować na podstawie tego nagrania. Miałem kiedyś podobny przypadek - charakterystyczne niby klekotanie, niby grzechotanie przy dodawaniu gazu, przyspieszaniu. Słychać było to niby "z silnika". Skończyło się na wymianie sprzęgła alternatora i napinacza paska osprzętu. Objaw ustąpił. Warto sprawdzić cały napęd osprzętu wraz z kołem pasowym. Nic innego do głowy mi nie przychodzi.
-
Jaki olej do manualnej skrzyni w Audi A4 B8?
Kolejny mój wpis na temat doświadczeń z nowym olejem - może komuś się to przyda. Skrzynia KXP, olej Ravenol MTF-2 75W-80. Dzisiaj rano -15 stopni C. Samochód uruchomiony po prawie 18-tu godzinach od ostatniej jazdy (zaparkowany na dworze, przed blokiem). Żadnych uwag do pracy drążka zmiany biegów. Pracuje tak, jakby mrozu nie było. Biegi wrzucam bez najmniejszego problemu i to praktycznie zaraz po ruszeniu.
-
Jaki olej do manualnej skrzyni w Audi A4 B8?
U mnie ok. Nie ma problemów. Przy mrozach - 5 stopni C po kilkuset metrach jazdy wszystko działa dobrze. Przede wszystkim dwójka klika zdecydowanie lepiej, niż zeszłej zimy na starym oleju. Wrzucam ją palcami, a nie dłonią, jak dawniej. Po nagrzaniu do temperatury roboczej to już nie wyczuwam, że jeżdżę w czasie mrozu. Nie wiem czy to zasługa konkretnie Ravenola czy po prostu tego, że mam nowy olej w skrzyni po przebiegu ponad 280 tys. km. Jeśli dobrze pamiętam, to wcześniej ktoś opisywał swoje doświadczenie z tym olejem i był zadowolony.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Trzy lata temu założyłem komplet wahaczy z firmy REGUM (regenerowane oryginały Audi). Przeleciałem jakieś 30 tys. km. Ostatnio gość władował się w moje auto i do wymiany zakwalifikowano m. in. wahacze górne (wygięcie). Zdjęte wahacze nie wykazywały żadnych śladów zużycia na elementach metalowo-gumowych. Wszystko sztywne, guma bez rozwarstwień. Kupiłem dwa nowe wahacze, w REGUM oczywiście i wszystko ok. Szczerze polecam.
-
Jaki olej do manualnej skrzyni w Audi A4 B8?
Ponad 280 tys. km przebiegu, profilaktyczna wymiana oleju w skrzyni na Ravenol MTF-2, skrzynia KXP. Wyczuwalnie lepiej wchodzą biegi, szczególnie 2-ka, płynna praca drążka z charakterystycznym "dopięciem" biegu. Skrzynia nie hałasowała i teraz też jest cicha. Jak na razie jest bardzo dobrze, a przejechałem już ok. 1,5 tys. km. @Dev dzięki za pomoc.
-
Nr sondy lambda bosch do Audi A4 B8 2.0TDI
-
Schemat elektryczny sterowania modułami zamykania drzwi w Audi A4 B8
?
-
Błędy sondy lamba P2196 i 05120 w Audi A4 B8 2.0 TDI
@bartek2620 udało się ogarnąć problem? Miałem te same błędy sondy i wymieniłem ją na nową. W ASO podano mi numer serwisowy Audi i na jego podstawie znalazłem właściwie oznaczenie OEM. Dopiero teraz znalazłem podobny temat i okazało się, że dobrałem identyczna sondę. Dodam od siebie, że te same sondy, z innym oznaczeniem, mają po prostu inną długość przewodów i mogą nie mieć dodatkowej osłony na przewód. BOSCH 0 281 004 083 jest dokładnie taką, jaką wymontowałem z auta i długość przewodu jest identyczna - krótszy przewód nie wchodzi w rachubę, bo nie ułożysz go w fabrycznych mocowaniach. Na razie jeżdżę i błędów nie wyrzuca. Dam znać, gdyby coś się zmieniło (oby nie). Na razie stwierdzam, że auto mniej pali i lepiej reaguje na pedał gazu, czyli sonda na pewno kończyła swój żywot. Na marginesie - trzeci błąd, który wskazałeś, to problem z elektrohydrauliczną poduszką silnika.
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUZZZ8K29A106591
-
Zabierak (imbus) pompy olejowej.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Niedawno kupiłem moje pierwsze Audi i w dodatku pierwsze auto z silnikiem diesla, które będę osobiście użytkował (wcześniej był diesel użytkowany przez syna). Oczywistym więc była rejestracja na tym Forum. Pozdrawiam wszystkich i proszę o wyrozumiałość, jeśli gdzieś tam potknę się na starcie...