Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wuPiotrek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wuPiotrek

  1. mozesz sprawdzic podnosząc auto na podnosniku. jest pewnie jakaś procedura sprawdzenia poprawności odczytu z tych czujników. moze tez na stojącym równo allroad odczyt 70%/50% jest po prostu poza zakresem (trzeba by sprawdzić w serwisówce albo u kogoś). mozesz tez podjechac do nich i po prostu sprobowac zapytac mechanika dlaczego chce te czujniki wymieniac skoro sa sprawne. naprawde nie wiem dlaczego cały czas zakladacie ze oni musieli cos 'spieprzyc' albo 'naciągnąć na czesci' jest duzo specy od vagów po całej PL, poszukaj po OLX i internecie, znajdziesz w promieniu 100km kogos kto ma czym skalibrowac te swiatła
  2. wygląda ok, napewno są sprawne, pytanie czy to jest normalne dla allroada ze przod pokazuje srednio położenie 70% a tył 50% dobrze jak by ktoś inny sprawdził u siebie
  3. absolutnie nie chce obalić tego co napisałeś, chciałem się odnieść tylko do Twojej reakcji gdzie napisałeś na początku że 'w aso są za durni żeby sobie z tym poradzić, przerosło ich ustawienie lamp i chcą kolegę naciągnąć na koszty' tutaj trzeba sprawdzić odczyty z czujników a nie gdybać a lampy były ruszane - sam pisał że lampy były ruszane - pojechał tam dlatego że ręcznie kręcił regulacją świateł - o czym pewnie powiedział doradcy przy oddaniu auta - była pełna zasadność do przeprowadzenia procedury zarówno ustawienia świateł mijania jak i matrix
  4. odpowiadając dalej na Twoje pytania - możliwy ciąg przyczynowy - aso zabrało się za kalibrację świateł mijania - technik zauważył że coś jest nie tak (przykładowo jedna lampa układała się źle z powodu złego odczytu z jednego czujnika) - przeklikał dalej procedurę ustawiania świateł mijania i ona zakończyła się poprawnie (tam feedback odnośnie tego czy jest OK pochodzi od technika, nie od kamery - procedura zawsze przejdzie nawet jesli swiatła są źle ustawione, o ile nie ma błędów) - nie kontynuował ustawiania świateł matrix bo i tak działały by źle a procedure musiał by i tak wykonać ponownie po wymianie czujników (stąd niedostępne światła matrix) - sprawdził odczyty - ktorys czujnik źle wskazuje - zlecił wymianę wszystkich 4 (auto 2016 dla nich to staroć) - Ty zamiast zlecić naprawdę zabrałeś auto z błędami daj znać jak odczyty z czujników
  5. O ile dobrze czytam: kalibracja świateł mijania i świateł matrix to nierozłączna procedura i zawsze po ustawieniu świateł mijania trzeba skalibrować na nowo matrix dalej jest napisane że czujniki są 4 jeden na koło
  6. pytanie 4 - po co drążyć co jak i dlaczego? sprawdź te czujniki, jeśli są OK będzie można szukać dalej
  7. ok - a czy napewno nie jest tak że zawsze po rozpoczęciu procedury ustawiania świateł mijania (gdzie sprawdzany jest system poziomowania), komputer obligatoryjnie wymusza wykonanie drugiej procedury? w zasadzie - za dużo gdybania. jak jest dostępny vcds i podnosnik pierwsze co trzeba zrobic to po prostu sprawdzic odczyty. łatwo jest powiedziec ze 'patałachy z aso nie ogarnęły', a moze naprawde ktorys czujnik padł, auto juz prawie 10 lat ma
  8. pisałeś wcześniej że są dwie osobne procedury (składające się całościowo w kalibrację świateł) 1. swiatła mijania - tutaj są użyte czujniki poziomowania 2. matrix - tutaj użyta jest kamera jest prawdopodobne, że jeżeli pierwsza procedura nie zostanie zakończona poprawnie (błąd poziomowania) to auto z automatu wprowadza funkcję matrix w stan błędu. w końcu są to mocno powiązane ze sobą funkcje (procedu poziomowania nie zakończona - komputer zakłada usterkę świateł / systemu poziomowania - wyłącza funkcję matrix (obsadza te błędy) zakładając że nie będzie zbieżności między tym co 'wycina' a co kamera oznacza jako 'do wycięcia'). nie mam pewnosci czy to tak działa, ale to auto zawsze wyłącza dużo zależnych funkcji gdy jest usterka jednego elementu systemu.
  9. nie da sie sprawdzic vcdsem odczytów z tych czujników poziomu? watpie zeby ASO chcialo Cie naciagnac na czesci, mechanicy ktorzy zlecaja czesci zarabiaja na godzine (jednostke godzinowa) a nie na sprzedazy czesci. mozliwe natomiast ze zlecili wymiane czujnikow ktore są dobre bez glebszej weryfikacji (aso tak dziala - cos sie dzieje (podejrzenie) - wymiana czesci - jesli problem nie ustąpił wymieniamy dalej) jak masz problem z jednym czujnikiem to zlecą wymianę kompletu zebys do nich z tym nie wracał z reklamacją. moze nie konczy im kalibracji przez to wlasnie ze kiedys ktos recznie regulował lampę śrubą? nie jest powiedziane ze 'ruszali' matrix. byc moze jesli pierwsza procedura (poziomowanie - ustawienie swiateł mijania) nie przejdzie poprawnie to z automatu auto zrzuca funkcje matrix ze wzgledow bezpieczenstwa. 2200zl to sporo. chociaz ostatnio ktos tu wrzucał podobna kwote za wymiane zew. klamki w aso (kompletnie 5 minut pracy, koszt czesci 60zł reszta to robocizna). sprawdz odczyt z czujnikow, moze tylko jeden wskazuje źle. a moze jest fizycznie uszkodzony tylko nikt Ci o tym nie powiedzial. moze wystarczy tylko wymienic jeden z czujnikow (nawet na używke) i jechac do nich na same adaptacje. tam jest jeden z przodu jeden z tyłu czy jak w b9? jak bedziesz sprawdzał dzialanie to najlepiej jedź na podnośnik i patrz w vcds czy obydwa odczyty zmieniaja sie rownomiernie. czujniki mogly byc uszkodzone a nie wskazywac bledu wczesniej (zły odczyt 'w zakresie' to nie błąd, a komputer nie ma mozliwosci poruszenia tym czujnikiem i sprawdzenia odczytu w zakresie). na innym forum gosc mial dokladnie te same błędy 67735+67737 po wymianie lamp na matrix i znikły mu one po przeprowadzeniu kalibracji.
  10. q5 jaki silnik ile mocy? może koła ma większe, samo auto generuje większe obciążenia w stosunku do mocy i trzyma wyższe obroty. tak jak mówisz - dodasz gazu mocniej i zbija bieg. bo te 'punkty' zmiany biegów w dsg są dużo bardziej złożone i nie bardzo mają tam znaczenie obroty a obciążenie silnika - on zmienia biegi głównie po obciążeniu a nie po obrotach plus sam sobie te 'punkty' adaptuje na bieżąco. w innych miejscach zmieni biegi jak będziesz jechał całym gazem, a inaczej jak delikatnie. inaczej będzie się zachowywała skrzynia jak będziesz na codzien jezdził dynamicznie, inaczej jak powoli. tutaj nie ma się czego bać, oddaj komuś na program, będzie dobrze. tylko pogadaj z gościem po prostu żeby wyłapać czy się zna i czy ew zrobi jakieś korekty po pewnym czasie jak pojezdzisz po programie. tutaj ciężko też żeby ktoś Ci polecił któryś zakład jak nie masz miejscowości w profilu
  11. ale nowszy soft nie zmieni punktów zmiany biegów. tak jest w tych samochodach że skrzynia utrzymuje max niskie obroty. tak samo było u mnie w dieslu. zrobilem program silnika (bo chcialem) razem z programem skrzyni. silnik chodzi idealnie i jestem zadowolony. skrzynia zmienia biegi wyżej i to jest ok - super tak jak powinno byc. przy większym obciążeniu, dynamiczniejszej jeździe zmienia biegi szybko, powtarzalnie, idealnie. natomiast przy manewrowaniu po parkingu albo dojeździe do świateł te zmiany są 'za agresywne' i tutaj lepiej sprawował się seryjny soft. ale wiem że da się to dopracować jak by ktoś się tym zajął (to wszystko da się 'wypracować' softem). Także żeby było 'lepiej a nie gorzej' to dobrze by było jak byś trafił na kogoś kto siedzi mocno w skrzyniach i dopasuje soft do auta. dobrze było by gdybyś się umówił że np po miesiącu możesz wrócić na jakieś drobne poprawki (gdzie nie będzie Ci się przykładowo podobała zmiana z 3 na 2 itp). Ta skrzynia mocno adaptuje się do stylu jazdy. Widzi że silnik ma niskie obciążenie - bije kolejny bieg. Olewa to że auto rezonuje bo po zmianie silnik ma 1000 obrotów - z czujników wychodzi że obciążenie jest niskie i jest ok Poduszki, dwumasa, sprzęgła, ogólnie cały napęd nie ma przez to ułatwionego życia
  12. Każdy tuner robiący programy silnika to ogarnie, ale zazwyczaj większość osób trudni się w podwyższaniu mocy silników i mimo że na tym się naprawdę dobrze znają to na skrzyniach już nie za bardzo. Większość tunerów wgrywa gotowy soft skrzyni (podniesienie ciśnienia na sprzęgłach, punkty zmiany biegów). O ile te 'niedogodności' o których piszesz zostaną wyeliminowane to może się okazać że ogólnie charakterystyka pracy nie będzie Ci pasować (np auto może lekko 'strzelać' ze sprzęgła, szczególnie że ma już kilka lat i zapewne też jakiś tam przebieg). W skrócie - oddaj auto na program skrzyni tylko najlepiej do kogoś kto specjalizuje się w DSG/STronic i chociaż przejedzie się kawałek po drodze po zagraniu programu. Na hamowni nie wyczuje tego że np przy redukcjach na niskich biegach auto po programie poszarpuje. Inna sprawa że skrzynia też się adaptuje po programie jakiś czas i może się lekko ta charakterystyka i tak zmienić.
  13. najtaniej to gniazdo z golfa i samodzielny patch jednostki, kompletnie wszystko jest juz opisane w tym wątku przeczytaj sobie od poczatku do konca. najlepiej kupic do tego jakis modul bezprzewodowy bo są tanie, a dają nieporównywalnie lepszy komfort uzytkowania, wszystko mozna schowac pod schowkiem / w schowku.
  14. chyba jaśniej niż na stronie którą wrzucileś nie da sie odpowiedziec na Twoje pytanie biały działa tylko z androidami, pro to licencja którą mozna dokupic tez oddzielnie bez urzadzenia. kredyty tez mozna dokupowac oddzielnie bez urzadzenia na tej stronie masz wyjasnione - potrzebujesz PRO zeby zmieniac kodowania i adaptacje - kredyty uzywa sie do dedykowanych aplikacji - takie autokodowanie - to nie jest potrzebne i wiele osób nie zaleca uzywania tych aplikacji w ogóle). - taniej kupic wersje wyższą która ma juz licencje niz oddzielnie nizsza wersje plus licencje. licencja jest w formie subskrypcji, na rok z tego co pamietam dla Ciebie najlepiej - niebieski pro
  15. za lampy tylne odpowiada bcm2 ktory jest z tylu (i często nie trzeba go wymieniac przy zmianie lamp na pływające ledy), jesli z przodu nadal masz xenony to bcm1 nie byl wymieniany (on 'odpowiada' za lampy przednie) a czy czujniki moga byc tylko z tylu czy musi byc przod to tak jak pisalem wczesniej - sprawdz którą wersję zderzaka kupiles - jesli z 4 czujnikami (pdc) to moga byc tylko z tylu i sam tył uruchomisz, jesli z 6 czujnikami (dwa dodatkowe po bokach - asystent parkowania) - to raczej sam tył nie ruszy wymiana bcm to nie tylko kodowanie. jak bedziesz mial wymieniac, jak juz dobierzesz odpowiedni dla siebie to od razu musisz zorganizowac kogos kto zdejmie ochrone komponentu z niego w momencie zalozenia (nie duzo osob to robi) bo inaczej nic nie bedzie dzialac btw chyba latwiej i taniej bys mial kamere cofania zamontowac niz te czujniki dokladac
  16. naprawde proponuje zebys kompletnie oddał to komuś do zrobienia, wymiana bcm1 to duża rzecz, ten Twój 'elektryk' nie ogarnie tego na pewno i sam sie za to tez nie zabieraj a tam jeszcze kilka innych rzeczy trzeba dolozyc procz wymiany zderzaka - chociazby glosnik ktory ma piszczec przy cofaniu (bo auto wczesniej nie mialo zadnego czujnika ani z przodu ani z tylu jak patrzec po zdjeciach ktore wrzuciles w innym dziale).
  17. podstawowe pdc ma 4 czujniki, rozbudowane pod asystenta parkowania ma ich 6, chyba nie ma wersji z 8 czujnikami. obstawiam ze kupiles zderzak z 6 czujnikami - to bedzie dzialalo tylko jak dodasz i zakodujesz pozostale elementy systemu asystenta parkowania (w tym czujniki w przednim zderzaku, przyciski na konsoli i pewnie jeszcze jakies elementy). czujniki cofania podstawowe (pdc) a asystent parkowania to dwie rozne rzeczy. nie bardzo wiesz o czym piszesz i w ten sposob ciezko bedzie Ci pomoc tym bardziej ze nie jestes w stanie wrzucic auto-scanu z ktorego mozna sie dowiedziec jakie komponenty tak naprawde masz w aucie Twój 'elektryk' powinien Ci pomoc jesli nie to lepiej jedz z autem do kogos kompetentnego w doposazaniu b9tek
  18. https://www.youtube.com/watch?v=Sa4F34F8Yx4 jak masz minimalne zdolnosci techniczne to dasz rade to wymienic sam. jesli nie masz to mysle ze zaden mechanik nie wezmie wiecej niz 300zł za wymiane tej klamki (a znajomy mechanik wymienił by Ci to za 'flaszkę'). w najgorszym przypadku moze byc potrzebne zdjecie boczka i wygluszenia - to jest dodatkowe 15 minut pracy. 1000zł sporo
  19. chyba były już takie tematy, ale w b9 absolutnym must have to: - lampy led (na zapalonych poznasz od razu, na zgaszonych pooglądaj ogłoszenia xenon przód ma takie specyficzne poziome kierunki a tylne lampy mają bardziej 'blady' kolor) - klima 3 strefowa - ambiente warto mieć chociaz podstawowe (białe podswietlenie, opcjonalnie są kolorowe), zmienia sporo. side assist to chyba tylko po 'okienku' w obudowie lusterka mozna poznac, na zdjeciach nie zobaczysz - jesli przedlift to warto szukac z wiekszym ekranem mmi. kazdy z vc bedzie mial wiekszy ekran, auta bez vc wystepowaly z dwoma wersjami mmi - w zasadzie to warto szukac sline wew. sline zewnetrzny duzo nie zmienia, ale wewnetrzny robi inne auto (fotele itp). oczywiscie mozna sobie to wszystko doposazyc i są auta z fajnymi fotelami bez sline ale to rzadkosc. - radary - aktywny tempomat - asystent jazdy w korku
  20. Proszę o pomoc - jakie klocki i czujniki do WAUZZZF41JA163485 ?
  21. fajne autko, dobrze wyglada polift sedan czarny z ciemnymi szybami i ramkami. przod tez niczego sobie z tym grillem. tylko kierownice bym wymienił na scieta s-line (w sensie tą drugą wersję kierownicy) - jest mniejsza i duzo ladniejsza a wymiana p&p (chyba ze chcial bys zmienic na grzaną wtedy jest gorzej). felgi zimowe nie pasują jasne fotele dobrze wyglądają a pasy (jak juz ma sie jezdzic bez) to polecam wykodowac, robi sie to szybko i w razie potrzeby łatwiej zapiąć
  22. zrób trasę niech te hamulce się dotrą być może problem zniknie na dłużej albo na zawsze o ile dalej będziesz jeździł codziennie chociaż kilka km. korozja pojawiła się po którymś dłuższym postoju (może też postój wypadł po myciu akurat - chemia) i po prostu nie starła się jeszcze. jak nigdzie sie nie wybierasz to możesz spróbować pojeździć trochę na hamulcu (30 sekund jednostajnej jazdy z gazem i lekko hamulec lewa noga, minuta normalnie na przestudzenie i tak kilka km). ale lepiej jak by naturalnie pracowały po prostu w dłuższej trasie. nie wiem jak w tym audi ale gdzies czytalem ze w autach podczas jazdy pompa ABS co jakis czas dozuje na hamulce lekkie ciśnienie - wlasnie po to zeby oczyscic tarcze z wody, kurzu itp i docisnac klocki aby w razie potrzeby uzycia hamulec zawsze był gotowy. tym sposobem tez tarcze utrzymują się w dobrym stanie jak autem się JEŹDZI jak byś się dłużej poszarpał z serwisem to jest szansa że gwarancyjnie wymienią tarcze dla świętego spokoju żeby mieć Cię z głowy ale to musiał byś ich pomęczyć
  23. myslalem ze to niemozliwe zeby tarcze byly 'nie przetarte' skoro jezdzisz codziennie nawet te kilka km, ale faktycznie jest na nich nalot i takie tarcze mogą wydawać dźwięki. nie ma chyba innej rady niż zrobić jakąś większą trasę z tysiąc km i zobaczyc czy ucichnie. ew wymienić tarcze i klocki ale one są jak nowe.
  24. jak wtyczka jest OK to sprawdz jakie są końcówki, kup kable reparacyjne (takie z zakutymi końcówkami) i wymień przewody. Im dalej od wtyczki tym lepiej (w sensie najlepiej to gdzieś już po odejściu na większą wiązkę żeby połaczenie nie pracowało). lutuj na różnej 'wysokości' i dobrze poskręcaj przed lutowaniem bo same luty mogą puścić z czasem od wibracji.
  25. nie będę teraz szukał w instrukcji (może ktoś podrzuci poprawną siłę i sposób dokręcania tej śruby), ale ostrożnie z tym udarem zrób tak żeby była dokręcona ale żebyś nie przesadził

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.