Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wuPiotrek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wuPiotrek

  1. jesteś pewny że to pedał gazu drży w a6? to ciekawe, nie wiedzialem o tym W zasadzie to to nie jest pre sense tylko asysta kierowcy - ikonka pedału gazu (przekroczenie predkosci, dojazd do skrzyzowania itp) pre sense to czerwony komunikat, sam wali po hamulcach gdy kamera zauwazy zagrożenie (przekroczenie predkosci to nie zagrozenie, reaguje na pieszych auta itp). ciekawie sie robi jak zaczyna hamowac podczas ciasnego wyprzedzania gdy widzi auto z naprzeciwka uderza w hamulec w taki specyficzny sposob poczatkowo ze cale auto jakby drżało zanim sam uderzy w hamulce to zwieksza czulosc i sile hamowania gdy widzi ze sami probujemy hamowac
  2. te kable są cienkie, pewnie chodzi generalnie o pobór prądu i dobór bezpiecznika (jedno usb vs 2) chyba lepiej zebys wzial z gniazda zapalniczki jak nie chcesz ciagnac przewodow
  3. ekran > do zmiany ekran, mmi, panel sterujacy virtual > do zmiany licznik, kodowanie, zdjecie ochrony komponentu, dopasowanie przebiegu. dolozyc przewod laczacy licznik z mmi (sluzacy do navi jakis jest), do pelni sprawnosci virtuali musi byc mmi z wiekszym ekranem wlasnie. to tyle z tego co pamietam nie wiem jak sprawa wymiany mmi czy jest tam ochrona komponentu
  4. vcp a jak nie chcesz nic wiecej robic to najtaniej bedzie po prostu komus to zlecic sa ogloszenia na portalach
  5. nacisniecie otwacia na pilocie nic nie da jesli padnieta jest bateria, nawet jak kluczyk jest przy pętli (w tym oznaczonym miejscu w podlokietniku)
  6. a próbowałeś odpalić auto? może włączenie zapłonu (po polozeniu kluczyka w to miejsce) lub odpalenie auta wylacza alarm
  7. mogles miec zaczętą korozję sterownika juz przed naklejeniem membrany i dopiero teraz postąpiła na tyle że zaczęła wpływać na działanie. sporo kasy 5k pln za wymiane, te sterowniki w używce chodzą po 300-500zl a wymiana to dwie śrubki i 10 minut pracy
  8. może raptorem zapsikać. po utwardzeniu jest on dość wytrzymały. dorabiają w kolor spray'e
  9. z map, muzyki (yt music, spotify) i yanosika. nic wiecej w sumie. da sie jakos odblokowac YT i inne aplikacje
  10. do rolety która jest schowana za oparciem tylnej kanapy. masz tam dwie belki które można wyjąć, jedna to roleta bagażnika (zasłonka która chodzi z klapą) a druga to roleta siatka którą się rozstawia jako przegrodę (o ile to masz). tą roletę siatkową można wypiąć ze swojego miejsca i wpiąć w oparcia foteli po ich rozłożeniu (tam masz pod zagłówkami miejsca na montaż) - wtedy siatkę rolety montujesz w te właśnie uchwyty za przednimi fotelami
  11. nie masz kabla. usb z przodu nie występowało w przedliftach, a w audi nigdy nie ma wolnych kabli i każde doposażenie = zmiana/modyfikacja wiązki. masz temat o andoid auto/carplay tam jest wszystko wyjasnione. bez kodowania nie ruszy. jak masz dużą navi to są w internecie paczki które odblokowują funkcje usb (carplay). ale kodowanie jest i tak wymagane więc potrzebujesz też mieć czym je wykonać.
  12. na allegro masz carlinkit cpc-200air (5.0) mam, działa. zarówno z ios jak i android. czasem zrywa ale zawsze łączy ponownie. ale prawda jest taka że po kablu też mi czasem zrywało i nie wiem czego to wina.
  13. lampy jak lampy, skoro oko nie widzi różnicy - nie ma różnicy, a przynajmniej nie tak duża żeby przekreślała auto na xenon. samochodami też nie jezdza przyrządy pomiarowe tylko ludzie ale ja bym więcej nie kupił b9 na xenon bo te lampy wyglądają tragicznie w stosunku do led, auto jak z innej epoki
  14. te papierowe dane dużo nie znaczą jak widać, wlasnie wpadlem na wątek na zagranicznym forum gdzie jest taki sam werdykt - w specyfikacji wygrywa led, ale ludzie ktorzy jezdzili jedną i drugą wersją piszą że nie ma zauważalnej różnicy prócz barwy światła
  15. chcialem to samo napisac, mam xenon, znajomy ma full led, przesiadalem sie niejednokrotnie między autami o roznych porach dnia i nie zauwazalem wiekszej roznicy. nie jezdzilem z matrix, moze tam jest inaczej.
  16. nie wiem jakie masz kable i skąd je wziales, wiekszosc tych gotowych zestawów jest wykonana tak ze masa odchodzi i przykręca się ją do któregoś oczka pod nogami kierowcy a przewód + ma koncowke ktora sie wpina do gniazda bezpiecznikow. jak przeczytasz pierwszy post tego wątku - autor tez mial błędnie wykonaną wiązkę. moze ktos zle zaizolował po prostu. mozesz poszukac plusa gdzies przy mmi i sie tam wpiąć - mniej rozbierania. lepiej natomiast jak bys sie wpiął tak jak jest fabrycznie.
  17. tam gdzie 'brązowy' - w gniazdo jednostki mmi. tam już siedzi wtyczka wyjmij ją i włóż tą
  18. jaki rocznik auta? 2016-2017 klon ogarnie. 2018+ > problem. przynajmniej z tym starszym klonem.
  19. dalej powtarzam - ścięta czy przycięta? jak chcesz trzymać za szpachlowaną obręcz to możesz brać przyciętą, fabrycznie wychodzą 'ścięte'. nie ma bledu w sterownikach jesli wezmiesz z takiego samego wyposazenia (takie same przyciski). bledy pojawiaja sie jak zalozysz grzaną kierownice do auta bez grzania i odwrotnie. musi byc oczywiscie od tego samego modelu. nie jestem przekonany czy mając polifta mozesz zalozyc kierownice z przedlifta - moze ktos inny sie wypowie. wg mnie raczej tylko z polifta. poza tym nie przejmuj sie błędami. błędy to problem firmy która Ci sprzedaje kierownicę - to oni muszą się upewnic ze bedzie dzialac nie Ty
  20. to juz ich problem zeby zadbac o to zeby Ci działała. ale co masz na mysli mowiac 'przycięcie' ? są firmy które z okrągłych kierownic robią 'ścięte'. Ja bym takiej kierownicy do siebie nie założył. Sam zmieniałem kieronicę na S ściętą - znalazłem po prostu ori uzywke w dobrym stanie. Przekładasz i działa (jesli wyposazeniowo sie zgadza - najwazniejsze jest tutaj czy była podgrzewana czy nie).
  21. czyli trafiles dokladnie taki jak chciales gratuluje zakupu, w porzadku cena jak na przebieg, bedziesz zadowolony
  22. może trochę dodaje, sam u siebie dołożyłem. ale więcej uroku naprawdę dodaje chromowany grill, ledowe lampy i panel klimatyzacji 3-strefowej. ale to musiał byś na żywo sobie porównać auto-auto bo zdjęcia tego nie oddają. b9 na zwykłych lampach wygląda beznadziejnie, ledowe wyglądają super - takie porównanie. grill bez chromów robi przód nie różniący się od b8, a panel klimy 1-strefowej przenosi nas w czasie 20 lat wstecz za to panel 3-strefowy jest naprawdę ładny i 'nowoczesny' ale to mówię kwestia kasy. jak masz 60-65k to kupisz za to b9 i będziesz jeździł. i wolał bym gołe b9 niż dobrze wyposazone b8. ale jak możesz sobie pozwolić dołożyć do tych 85 to nie zastanawiał bym się bo w tej kasie mozna znalezc fajnie wyposazony 2018
  23. kupisz b9 za 60k z tym ze bedzie w podstawowym wyposazeniu, 2016-2017 i ponad 200k nalotu. jak dobrze trafisz to bedziesz sie cieszyl z jazdy. nie mniej jednak jak masz 85k to dyspozycji to spokojnie mozesz szukac 2017-2018 z mniejszym nalotem. klima 3-strefowa jest naprawde warta doplacenia. lampy led tez (calkiem inaczej auto wyglada, świeżej). oświetlenie wew jest w sumie najmniej ważne, najmniej zmienia (o kolorowe bedzie ciezko w tej kasie). z tych co wyslales ten za 63 jest strasznie biedny. ale jak Ci nie zalezy na wyposazeniu to bedziesz jezdzil i bedziesz zadowolony. wyposażeniem się nie jeździ takze musisz sam zdecydowac. ja bym dołożył do lamp, 3-ramiennej kiery, klimy i chromów napewno. przebieg celował bym w max 150k. roznice w tym za 82 vs w tym za 63 - kierownica - licznik virtual za czym tez idzie wiekszy ekran srodkowy - drive select (maly plus, nigdy tego pewnie nei uzyjesz) - skrzynia (skoro chcesz manual to OK, ja bym celowal w automat) - lepsze fotele - spora roznica w przebiegu czy warto doplacic do wyposazenia - powiem Ci po sobie. kupilem dość gołe auto twierdząc tak samo jak Ty ze wyposazeniem sie nie jezdzi. znajomy w tym czasie mial dosc dobrze wyposazona wersje. po czasie nie moglem juz patrzec na te biedne lampy, kiere i kilka roznych innych elementow wyposazenia, podokładałem sobie wiekszosc rzeczy i wyszło finansowo tyle ze mozna bylo kupic gotowe lepiej wyposazone auto i nie poswiecac czasu na te wymiany
  24. widzisz, trochę większe masz doświadczenie. a i tak to tylko jeden przyklad z tego forum, nie widzialem ich wiecej a sporo sie pisze o obd11 jednak porównując obd11 vs klon vcds to wybór jest dla mnie prosty - obd11 ori vcds nikt 'o zdrowych zmysłach' nie kupi na własne potrzeby bo to za dużo kosztuje po prostu zarobkowo jako narzędzie ok kosztuje grosze. ale zeby sobie kodowania pozmieniać we własnym aucie to stanowczo za duzo kasy.
  25. mozesz przyjac ze kazda b9 ma kamere, Twoja tez ma znaki wlacza sie za pomocą wymiany flasha kamery (wiekszosc osob robi to za pomocą VCP) i do tego kodowania negatywne opinie o obd11 są tylko przez to ze 'ktos tam gdzieś tam' wgrał kiedys tzw gotowy program ktore sa dostepne z obd11 i coś mu sie wysypalo. w praktyce nie spotkalem takiego wątku nigdy na forum. sam mam obd11 korzystam i polecam, jest to super urządzenie i zrobisz nim wszystkie podstawowe rzeczy ktore zrobisz vcds. podróbki vcds dzialaly do aut 2017, od 2018 nie dzialaja. jest niby jakas nowsza wersja na innym procesorze i niby dziala, ale tam zawsze sie coś wykrzacza. błędy, błędy tłumaczenia itp, juz pomijajac moralnosc korzystania z podróbki. sam kupilem i oddałem sprzedajacemu - dla mnie shit. mam vcp ale to sporo kosztuje i tez trzeba miec wykupione wsparcie na update pozniej. w skrocie - znajdz na internecie kogos kto uslugowo uruchomi Ci te znaki to duzo nie kosztuje. napewno nie tyle zeby oplacalo Ci sie kupic vcp do tego. a obd11 moge Ci sprzedac w wersji android (biała kostka) po taniosci bo gdzies lezy w szufladzie. sam kupilem sobie nowszą wersję zeby dzialalo pod ios i korzytam gdy tylko potrzebuje. stara kostka (android only) ogarnia dokladnie to samo co nowa, a plan pro to kwestia samego konta w aplikacji. ponizej przykladowa cena. nie bede wrzucal linka nie bede robil reklamy poszukaj sobie na internecie (rozpoznawanie znakow vze retrofit)

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.