Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wuPiotrek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wuPiotrek

  1. wrzuć zdjęcia tarcz i zmień serwis
  2. Instrukcja mówi żeby trzymać właśnie za przód wału. Tą śrubę dokręć mocniej udarem jak już poluzowałeś. Spróbuj założyć klucz inaczej na tą śrubę od koła zamachowego, okienko jest spore możesz założyć klucz pod kątem tak żeby nie był po promieniu od osi koła tylko bardziej równolegle do okienka, mocno zmienisz rozkład sił i nie wszystko pójdzie w obrót wału. Musi puścić.
  3. jak problem nadal jest to 99% to wina sterownika i te diagnozy kodami bledow moga byc wprowadzajace w blad tylko (fizyczne uszkodzenie plyty = komputer pokazuje bzdury). najlatwiej wymienic sterownik, koszt 300-500zl za uzywke, wymiana 5 minut, wszystko opisane w temacie do ktorego tutaj byles odsylany czasem ten licznik 'pozostalo 1000km' znajomemu udawalo sie usunac odlaczeniem na dluzej akumulatora (wykasowanie bledow nic nie daje w tym przypadku), ustępowalo wlasnie jak zalewał do pelna adblue, ale koniec koncow i tak musial wymienic sterownik - od tamtej pory od 2 lat spokoj. problem sterownika moze zawsze wrocic bo jest on zle zabezpieczony przed wilgocią, uzywany moze byc juz skorodowany w srodku a nowy bedzie duzo kosztowal. mozna usunac tak jak pisales ale ja raczej nie jestem zwolennikiem takich rozwiazan.
  4. dolej adblue do pelna, skasuj bledy. jak bedzie wracac to wymien sterownik. temat jest na forum dobrze opisany. te bledy cisnienia to moga byc od zbyt niskiego poziomu adblue
  5. napisal ze wylaczenie i wlaczenie auta nic nie daje a nie na to nic wspolnego z resetem mmi, ono pozostaje wlaczone jeszcze jakis czas nawet po zgaszeniu i zamknieciu pojazdu jak auto stało 3 tygodnie to nie moglo sie stac raczej nic procz rozladowania akumulatora. moze wystarczy pojezdzic troche zeby sie podładował i napiecie ustabilizowało bo brakuje prądu i mmi łapie jakieś zwiechy? a moze aku juz do wymiany. to tylko zgaduje
  6. oddaj auto do kogos kto sie tym zajmuje. sam zmieniales te lampy? sam dokladales kabel do dynamiki? wgrales dobre parametry do sterownika? pewnie nie bedziesz w stanie odpowiedziec na zadne z tych pytan skoro wrzucasz zdjecie takiej kostki poklejonej izolacją. oddaj auto do kogos kto sie na tym zna bo inaczej ciezko bedzie pomoc
  7. bezpiecznik nic raczej nie da ale mozesz sprobowac. doraźnie jak chcesz gdzies jechac mozesz pewnie wylaczyc ten pisk resetując ręcznie mmi w razie jak sie pojawi awaria
  8. jak guma nie jest spekana to ten wahacz jest ok, amortyzatory nie wylane? moze wylane i odbija amortyzator. łączniki stabilizatora ok?
  9. odczyt blędów - jak nie ma to wymiana lampy ciekawe o którym sterowniku mówili w aso, czy o bcm czy o sterowniku na lampie. swoją drogą to nie wiem który z tych na lampie (są chyba dwa) odpowiada za kierunki. kupił bym używaną kompletną lampę ze sterownikami i wymienił. jak nie będzie to jej wina to oddasz sprzedającemu albo sprzedasz za podobną cenę. no a jak chcesz mieć spokój to oddaj do aso, wezmą pewnie z 15k za to i naprawią
  10. mówisz o przodzie czy tyle? wg mnie wina samej lampy - nie pokazuje bledow na liczniku? wiadomo ze aso chce wymienic sterownik i lampe zeby miec 100% pewnosci ze zalatwia sprawe i do nich nie wrocisz z reklamacją jeśli to tylna lampa to wymien ją - pojedyncze uzywki w dobrym stanie znajdziesz niedrogo a wymiana to kilka minut. nawet jak nie pomoze to wyeliminujesz jedna z mozliwych przyczyn (wymiana sterownika tylnych lamp to droga sprawa - kodowanie kluczy, ochrona komponentu, kodowanie)
  11. felgi nie od niego, ma listwy progowe sline a zderzaki zwykle wiec albo ktos dokleil listwy albo byl bity dookola i ma kupione tansze zwykle zderzaki (mozna sprawdzic rozkodowujac vin, jest tu dzial w ktorym koledzy to robia). nie chce mi sie juz porownywac z innymi ale duzo bialego jakos na tym aucie. lampy z tylu ciemne i znaczek, jakis tuner tam byl zobacz ten raport, ew poszukaj w necie po vin zdjec innych. koszta - rozrzad napewno. olej w skrzyni. generalnie cena nie za wysoka. wez pod uwage przebieg, jak masz zamiar duzo jezdzic to za chwile sie pojawi 3ka z przodu i nie sprzedasz tego samochodu dalej. ogolnie jak byl w miare dbany to ten przebieg mu nie straszny.
  12. a ruszales do przodu? ono sie podnosi dopiero jak sie szybciej do przodu pojedzie
  13. musi jaki błąd łapać, albo uszkodzona lampa (niekoniecznie musi byc widac) albo nie do konca bcm2 przyjal parametry/zostaly wgrane bledne. z tego co pamietam szybciej migalo mi wlasnie jak mialem uszkodzona lampe
  14. masz w tym temacie wszystko lacznie ze zdjeciami kolorów kabli i schematami, jak nie po numerach to patrz po kolorach. nie wierze w to co mowisz czyli w to ze kostka na rhd jest odbiciem lustrzanym tej lhd. zobacz czy nie patrzyles na dwie rozne kostki, znaczy dwie rozne strony kostki bo tak idzie pomylic numeracje.
  15. brak masy = nie podlaczyles czujnika otwarcia schowka albo uległ on uszkodzeniu
  16. przeciez to jest inny ekran zupelnie, o innych proporcjach, do tego w polifcie jest dotykowy, bez szans ze to zadziala
  17. weź zdejm ten schowek bo tam jest kilka kostek pewnie ktorejs nie podlaczyles i nawet nie wiedziales ze to nie dziala teraz dopiero zauwazyles
  18. Nie moge znalezc bezpiecznika wydaje się że ten obwód go nie ma, T54c/39 z bcm zasila tą lampkę a czujnik otwarcia schowka podaje masę. musisz sprawdzic czy masz napięcie na żarówce biorąc miernikiem masę z innego miejsca (albo sprawdzic czy czujnik otwarcia daje masę multimetrem przewodność)
  19. jak by to kosztowało z 1500zł i swiecilo to ok, ale ta cena to za wysoka zmienic bcm i przewody to nie jest az taki duzy problem. swoja droga to ledy ustawiane na pokrętła, kwestia jasności parowania itp raczej nie zalozyl bym takich lamp, jednak odpowiadaja w duzej mierze za bezpieczenstwo.
  20. wydaje Ci sie, zaloz a nie bedziesz chcial jezdzic wiecej bez
  21. jak przykleiles membrane jak już wdała sie wilgoć i zaczela sie korozja to nic ta membrana nie dała. lepiej to zakleic nawet taśmą na stałe niż zostawic z tą seryjną membraną bo ona puszcza wode i kazdemu w koncu ten sterownik padnie tak jest zamontowany.
  22. https://a4-klub.pl/topic/478159-android-auto-w-audi-a4-b9 jest o tym obszerny wątek na forum, najprościej to oddaj komuś do zrobienia (oglaszaja sie ludzie na portalach ogloszeniowych - carplay b9) chyba ze masz to juz fabrycznie - masz pojedyncze czy podwojne zlacze w podlokietniku? jesli masz podwójne to podlacz kablem usb telefon (te opcje w b9 dzialaja tylko przewodowo, sa adaptery bezprzewodowe dostepne).
  23. wymien lampe na uzywke, najlepiej jak by miala taki sam kod - bedzie ok, wymiana to 2 minuty jakby kod sie roznil tylko litera na koncu to tez powinna pasowac lampa ale lepiej wtedy podjechac sprawdzic jesli blisko sprzedajacy lub zapytac o mozliwosc zwrotu. jak bedziesz tak jezdzil to nic sie nie stanie ale wymien bo taka lampe mozna za 300-400zl spokojnie znalezc takze koszt niewielki
  24. uruchom u siebie carplay systemowo audi (wymien gniazdo usb dostosuj programowo) a nastepnie kup jakis modul bezprzewodowy (aawireless carlinkit itp) te moduly z chin to po pierwsze nie wiadomo czy dziala a po drugie zbedne nieoryginalne urzadzenia i kabelki edit: dopiero doczytalem ze to juz zamowiles. no ja bym oddal, dla mnie takie rozwiazania to shit. to jest drogie, za tą kasę ktos by Ci ogarnal to 'fabrycznie'
  25. tutaj Muskel opisał rodzaje presense

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.