Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wuPiotrek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wuPiotrek

  1. albo poszukać tańszego b8 po prostu, ten jest drogi sam mierzyłem początkowo w b8 ale nie było co kupić
  2. nie wolisz dołożyć z 20k i kupić b9 ? wolał bym się zakredytować albo poczekać i dozbierać, taka cena za b8 to kosmos na dziś wg mnie, kombi w dieslu 10 letnie, za dwa lata nie sprzedasz tego auta za połowę tej ceny. z samego wieku też zaraz będą wychodziły rzeczy do naprawy, do połowę młodszego b9 nie będziesz musiał raczej dokładać
  3. to napewno normalne że temperatura na postoju spada już po nagrzaniu auta? przecież w vag ta temperatura utrzymuje się na liczniku jako optymalna (środek wskazania) w zakresie pewnie 70-100*C. napewno masz wszystko w porządku z termostatem? U mnie auto nagrzewa się szybciej, bez dwóch zdań. Nie widziałem też żeby mi kiedyś temperatura spadała na postoju. Ale mogłem nie zwrócić uwagi po prostu ..
  4. 300-500zł to cena wydaje mi się że OK za tą usługę (bez faktury), 2000 to jakaś pomylona cena to jest 10 minut roboty (plus wiedza i sprzęt - rozumiem, ale nie 2000).
  5. wuPiotrek odpowiedział(a) na mcemsi temat w Audi A4 B9
    'praktycznie' - ustawiasz 50 w mieście albo 140 na autostradzie i nie pilnujesz prędkości. ale nie wiem czy kiedyś ktokolwiek kiedykolwiek tego użył
  6. sam rozważałem c7, wybrałem b9 tylko ze względu na rocznik. c7 jakością wykonania w środku bije b9 na głowę. jest to oczywiście takie pół epoki starsze auto, ale jeszcze wygląda dobrze. c8 jest fajne, duże i wygodne. mega mi sie podoba białe w avancie lub czarne ze wszystkimi elementami w czerni. z tym że c8 200hp to nie będzie za bardzo jechało. nie dużo lepiej niż b9 150
  7. a były w ogóle b9 bez tego smartphone interface? trzeba tutaj dodać ze w przedlifcie aa/cp to grubsza modyfikacja (wymiana wiązki gniazda), nie ma tam 'możliwości' dodania tej opcji od tak. nie wiem jak w polifcie edit: chociaż może pomyliłem nazwy, cały czas rozumiem ASI jako ten podstawowy system łączności bluetooth bez aa/cp
  8. a czy ASI to nie jest przypadkiem ta podstawa czyli polaczenie bluetooth ? zeby krzystać z google przez android auto / carplay chyba trzeba mieć to w opcji nawet w polifcie?
  9. a tam temperatura oleju, potrzebna dla przecietnego uzytkownika nie jest. na takich trasach dpf bedzie mial problemy z wypaleniem, sam czesto krece sie tylko po miescie dieslem i muszę przerywać mu tą procedurę wypalania - napewno nie jest to zdrowe. ale diesel spali w miescie max 8, benzyną będziesz miał w trasie problem zejsc do 10. to ja akurat cenię, mogę po trasie cisnąć 200 non stop i nie dosc ze to auto tego nie odczuwa (z 15% 'otwarcia' pedału gazu), to spalanie mi nigdy nie przekroczyło 8l. a da sie zejsc na trasie do 5l spokojnie. średnią z 10k km mam 7l, po miescie jezdze 'normalnie', dynamicznie, po trasie szybko. w benzynie by to było srednio pewnie około 12l. matrix jak matrix ale patrz napewno zeby były to chociaż led i obowiazkowo 3 strefowa klima. btw tez macie wrażenie że to auto nie hamuje? czy ja mam jakies slabe klocki
  10. jedź sobie do komisu gdzie mają zarowno przedlifta z duzym fis jak i polifta z vc, poklikaj sobie, zobaczysz też jaka jest roznica w 'odczuwaniu' tego wnętrza, polift jakby pół epoki nowszy
  11. przy takich przebiegach i na miasto to raczej też celował bym w benzynę. ja bym brał polifta jeśli znajdziesz w tych pieniadzach - ten srodek dzieki temu ekranowi jest duzo świeższy, użytecznosc tych multimediów tez jest wieksza plus łatwiej bedziesz miał sprzedac polifta za jakis czas. virtual (zegary) to kwestia gustu, dzis juz chyba wszyscy ida w virtuale. ja mam analog i w zasadzie lubie te liczniki ale jezdzilem c8 z analogami i tam dla mnie to odstawało od reszty pojazdu, raczej bym widzial tam virtual. jesli chodzi o uzytecznosc to miedzy virtual a analog ten nowszy kolorowy to na virtualu mozesz sobie wyswietlic mape lub w jakis tam sposób google earth, nie wiem czy ktos tego uzywa czy to tylko gadżet
  12. oryginalny vcds albo obd11. obd11 jest ok działa poprawnie mimo ze sprawia wrazenie zabawki na telefon to można tym zrobić chyba wszystko to co przez vcds. w zasadzie do 2017/2018 roku te podróbki vcds tez działaly z b9, zobacz moze czy nie mozesz pobrać do tego nowszego softu (23.3.10 widze na ogloszeniach teraz do tego dodają, napewno gdzies da sie to pobrać).
  13. @Muskel1 dziękuję Ci kolejny raz, niestety prosi o kolejne pliki z labfiles i na tym zakończę, nie chcę żeby okazało się że procedura wgrywania parametru nie wykona się poprawnie @H4mm3R instalowałem z wył defenderem teraz na czystym systemie na win10, te pliki widocznie pobierają się poprzez aktywator, rozumiem wszystkie próby zabezpieczenia plików ale sposób jaki wykorzystuje producent vcp jest wybitnie ułomny, tak jak sam program który jest wykrywany jako zagrożenie przez av. Nie miałem backupu plików bo nie wiedziałem o tym że taki trzeba mieć. No nic, jak będę miał coś więcej do zrobienia to kupię subskrypcję i wgram znaki przy okazji, temat można zamknąć.
  14. Dzięki za taką pomoc, zapłaciłem już za to około 1500zł nie mam zamiaru dokupować licencji tylko dlatego że producent nie potrafi dobrze zrobić programu (procedura backup zainstalowanych plików - żart). Rozwiązanie które wrzuciłeś ze strony dotyczy innego pliku dll i nie pomaga. Pliki powinny zadziałać z moją głowicą, jeśli nie zadziałają to trudno chciał bym to uruchomić ale jeśli mam za to płacić kolejny raz to to oleję - tyle. @Muskel1 dziękuję za pliki, vcp uruchomione i poprawnie odczytuje głowicę. Jest już tylko problem z tekstami, jak byś mógł jeszcze wrzucić te dwa pliki to było by super. Jeśli po tym nie będę w stanie wgrać tego parametru to odpuszczę temat EN_prdescr.txt labfiles\EN_procedurelist.txt
  15. nie no ten soft to jakaś pomyłka. nie obejdzie się chyba bez zakupu subskrypcji. nie mam juz lapka na którym tego używałem i aktywowałem, teraz po instalacji zarówno na win11 jak i na win10 wyskakują mi braki plików dll, producent na stronie zaleca backup plików programu (o czym oczywiście nie wiedziałem). jeżeli miał byś chęć poświęcić chwilę to podesłał byś mi wszystkie pliki dll jakie masz w katalogu vcp8? pobierałem je z internetu z jakichś dziwnych stron (rsa.dll nn.dll), zaczęły pojawiać się błędy braku kolejnych a później inny błąd programu. może poprawne pliki dll pozwolą mi uruchomić to vcp. jak nie to chyba oleję temat tego vze. lapka mam już i tak do reinstalacji po zaśmieceniu go tym softem ?‍?
  16. Dziękuję Ci dobry człowieku. Myślę że plik zadziała bez problemu, dam znać tylko musze jeszcze jakiegoś lapka z win10 przygotować bo przecież to vcp to jakaś niedopracowana pomyłka
  17. Czy może ktoś poratować plikami vcp do aktywacji vze dla kamery 8W0907217C? Kiedyś to w wgrywałem (kupiłem w zasadzie specjalnie po to vcp), przy wymianie szyby aso mi wgrało default program do kamery chciałem teraz uruchomić ponownie.. okazało się że na vcp jest jakaś subskrypcja której już nie mam (nie używałem tego dawno nie wiedziałem nawet że to jest czasowe). Jeżeli ktoś ma dostęp do vcp aktywatora to będę wdzięczny na te pliki (tutaj lub priv) Dzięki *Trzeba czytać do czego dany dział jest: "Manuale - DIY - zrób to sam - W tym dziale znajdziesz poradniki, dzięki którym sam dokonasz napraw lub modyfikacji w swoim aucie." - wątek przeniesiony
  18. do b9 2018 lepiej kup obd11 jesli chcesz cos pozmieniac w kodowaniach, te klony vcds nie bardzo sobie radzą z rocznikami >2017 możesz sobie napsuć. obd11 zrobisz wszystko to co przez vcds (nie uzywaj tylko gotowych 'aplikacji'. ori vcds wiadomo cenowo za drogi na własny uzytek (do zmiany kilku bitów w jednym aucie)
  19. nie wiem jak w skodzie ale w audi trzeba zrobic parametryzacje kamery przez vcp (wgrac odpowiedni firmware, czy tam część firmware). bez tego nie ruszy i bedzie sie zachowywac tak jak piszesz
  20. co to w ogóle za pytanie .. jedź do mechanika niech zdiagnozuje i wymieni. może to być guma wahacza górnego przedniego zawieszenia, są dwa te wahacze (drążki) i każdy ma dwa elementy ruchome (gumę i końcówkę). ale to w ogóle temat bez sensu, oddaj auto do naprawy
  21. wuPiotrek odpowiedział(a) na mcemsi temat w Audi A4 B9
    nie da sie jeździć z cały czas aktywnym LA, choćby w zimę gdy jest śnieg to to wariuje, próbowałem - wyłączyłem.
  22. To już zależy od warsztatu napewno, możesz z ciekawości podzwonić popytać żeby to sobie przekalkulować. Używana kompletna skrzynia na ogłoszeniach 5-7k. Wiadomo że jak ktoś będzie chciał koniecznie regenerować starą lub kupic fabrycznie nową to te koszty się zwiększą. Ale naprawdę małą miałem styczność z takimi większymi awariami tej skrzyni, tutaj w forum b9 mało jest też takich wpisów (choć się zdarzają). Generalnie całe b9 tdi to raczej bezawaryjne auto (adblue tylko się psuje z powodu niezbyt szczęśliwej lokacji sterownika, koszt naprawy mały). Może ktoś inny się wypowie kto przeszedł remont/wymianę skrzyni jaki to jest koszt.
  23. wybór diesel/benzyna to raczej odseparował bym od wyboru skrzyni, raczej to nadrzędna rzecz. Nawet jak ta skrzynia miała by paść to koszt z wymianą (używka) to jakieś max 10% wartości pojazdu, nie jest to jakaś tragedia zakłądając najgorszy przypadek jaki może Cię spotkać a szansa na to jest mała. sam mam tdi z stronic i nalotem ponad 200 i generalnie w b9 nie wybrał bym nic innego. jak się zepsuje to się naprawi - tyle. ale jednak te skrzynie mają coś ze zmianą biegów przy małym obciążeniu / niskich prędkościach. w nowych autach z salonu potrafi szarpać. osoby które nigdy nie jeździły stronic wsiadają do a6 c8 i wychodzą z opinią że skrzynia szarpie ..
  24. do przebiegu 200 000 km nie spodziewał bym się awarii w stronic. olej + ew dwumasa do wymiany po jakimś tam przebiegu. później to różnie bywa czytając opinie.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.