Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wuPiotrek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wuPiotrek

  1. info z innego forum (nie będę dawał linka). dociśnij tą maskę z całej siły w miejscu gdzie są zawiasy. tak się zamyka system ochrony pieszych po otwarciu - siłowo. później dopiero leci się do serwisu (co w Twoim przypadku nie będzie potrzebne). spróbuj
  2. Nie odpaliło ładunków, z resztą działa to na obie strony jednocześnie. ale musiało być uderzenie że amorka urwało .. po mojemu to mogło się stać tak że ten amorek w tą maskę uderzył z nieco większą siłą niż Ci się wydaje i wystarczy wymienić zawias. nie wiem jak działa ten mechanizm ochrony pieszych, ale możliwe że jeśli maska dostała od spodu to po prostu mechanizm jakby częściowo się otworzył na skutek tego uderzenia, nie zadziałania systemu. rozbierz to i przejrzyj może wystarczy po prostu złożyć od nowa. jak na moje to w najgorszym wypadku do wymiany zawiasy i maska
  3. po wybuchu maska mocno odstaje, w ogóle żeby ten system zadziałal musiało by być mocne uderzenie w zderzak (tam jest wężyk, wyzwalane jest to ciśnieniem z tego co wiem). jak maska lekko odstaje to tam dobrze pokrzywione te kielichy i wszystko dookoła masz
  4. zaprowadź do serwisu gdzie są mechanicy, w ASO to tylko wymieniać części potrafią (najlepiej olej i klocki), wymieniacze. to może być jakiś czujnik uderzeniowy albo przekaźnik/bezpiecznik odpowiedzialny za paliwo.
  5. fajny spec, chociaż ciężko będzie później sprzedać nie wiem czy powinna mieć kierownicę i progi ze znaczkiem sline, to auto nie ma sline wewnętrznego. 2020 to też chyba tylko z dokumentów. Jak dla mnie to za drogo jak na przedlifta i przebieg
  6. z tego co pamiętam to erWin audi tam za kilka $ (dosłownie kilka, chyba 7 usd) wykupujesz dostęp i możesz pobrać sobie wszystkie schematy elektryczne danego modelu. co prawda jest to w formie pdf ale i tak da się wszystko odnaleźć. w programach które ma ASO te schematy są 'interaktywne' ale takiego programu nie znalazłem do tej pory
  7. brązowa skóra w a4 nie jest taka zła, sam mam i jest ok chociaż nigdy zwolennikiem brązowej skóry nie byłem. duży minus w a4 że przy brązowej skórze są też brązowe rączki (podłokietniki) drzwi i brązowy plastik przycisków szyb. wygląda to jak kupa, u mnie wyleciało to od razu po zakupie auta, zamieniłem na zwykłe czarne. z takimi kryteriami małżonki jeśli chodzi o kolory to pomyśl czy nie warto wliczyć w koszt oklejenia pojazdu ? najwięcej jest czarnych i białych tych a4 a i jeszcze w kwestii passat / a4. jak bym chciał sedana to tylko passat (a4 / a6 w sedanie nie podobały mi się w żadnym wypuście). jak kombi to tylko a4 (passat kombi wygląda jak golf, mega słabo)
  8. ten plus pojawia się pewnie wtedy gdy wzbudzone zostają sterowniki (to widać kiedy się podświetla przycisk parking i ten od ręcznego, i że gaśnie jakiś czas po zamknięciu auta, kontrolka sterowana jest pewnie masą. jak dłubałeś było napięcie, przez przypadek zwarłeś i tyle. sam nie pomyślał bym że od czerwonej lampki na przycisku ręcznego jak oddzielny bezpiecznik. cieszę się że mogłem pomóc
  9. To co wysłałeś to przedlift, a w zasadzie taka przejściówka. Chyba chciał bym sline w tych pieniądzach mieć. Miałem na zastępcze auto passata, w ogóle mi nie podszedł ten samochód. Nie podobało mi się wnętrze, surowe takie. Jazda wg mnie bardzo podobnie do a4, za to a4 w środku wygląda 'bardziej premium' po prostu. Kwestia tego czego potrzebujesz.
  10. Jak przepatrzyłem te Twoje zdjęcia to wydaje się wszystko dobrze podłączone, będzie to pewnie ten bezpiecznik albo druga strona (fioletowo-zielony przewód). Jak bezpiecznik będzie ok to daj znać popatrzę gdzie ten drugi kabel idzie
  11. zanim rozbierzesz, sprawdź bezpiecznik ... tylko nie wiem który jak dojdę to dopiszę
  12. Przywróć do do fabryki i zmontuj od nowa. Błąd się sam znajdzie. Po tych zdjęciach i Twoim opisie nic się nie da pomóc. W zasadzie montaż ah jest tak prosty, że tam naprawdę nie jest łatwo coś zrobić źle. za podświetlenie na czerwono przycisku ręcznego odpowiadają przewody z pin 7-8 (czerwono biały, zielono fioletowy). niby masz podłączone je dobrze, ale może wypięły się z bcm albo jakiś kabel przeciąłeś. to nie są te same zasilania co do podświetlenia autohold, widać na schemacie że czerwony wskaźnik ręcznego K213 ma oddzielny obwód, tylko białe podświetlenie ma ten sam w obydwu przyciskach.
  13. W tym roczniku wymienił bym bez zastanowienia. To nie jest jakiś duży koszt.
  14. Wymieniałem u siebie cały komplet przy 195k km i 5 latach, wszystkie rolki i pompa pracowały dokładnie tak jak nowe, a na pasku nie było ani znaku pęknięcia czy starości. Nie wiem też co ktoś miał na myśli pisząc wcześniej że 'program' silnika ma wpływ na trwałość rozrządu. Jaka to różnica - żadna. Prędzej to jak ktoś jeździ przy manualnej skrzyni, chociaż tutaj dwumas też nadrabia zaległości kierowcy. Jak producent przewidział 210k km na rozrząd to co tyle trzeba wymieniać - przecież nie strzelali by sobie w kolano, samochody przejeżdżają tyle w okresie gwarancji. Inna sprawa wiek paska. A to że komuś strzelił to czysty przypadek. Nowe opony też pękają.
  15. Bierz pod uwagę że w tej cenie będą autka około 200k km przebiegu - z miejsca do wymiany rozrząd i olej w skrzyni w większości przypadków. Zobacz sobie ile to kosztuje żeby wliczyć w cenę auta. Elektryczną klapę polecam jest super w avancie, kamerke cofania łatwo dołożyć gdyby dany egzemplarz jej nie miał. Martwe pole to duży koszt przy doposażeniu.
  16. przełączanie między R a D chwilę trwa, szczególnie z D na R. Nie tylko u mnie tak jest. Przywykłem już do tego, byłem za to w lekkim szoku w innym aucie jak zaczęło mi jechać do tyłu jak tylko dotknąłem manetki. Ale tam skrzynia miała inne minusy. Generalnie to też oceniam stronic na DB+ i kupił bym kolejne auto z tą skrzynią. Miałem do czynienia z stronic w seryjnym b9, w swoim b9 po programie silnika i skrzyni oraz w c8.
  17. Za kilka lat będzie dużo łatwiej sprzedać auto z VC niż bez. Jak masz klime 3 strefową to zupełnie inaczej wygląda z tym panelem deska rozdzielcza - nowocześniej - lepiej - ładniej, milej w środku. Stronic - trzeba czekać wieczność zanim wbije wsteczny, reakcja na dodanie gazu jest też czasami wydłużona, potrafi szarpać przy wolnej jeździe (1-2-3 bieg). Nie mówię tu tylko o swoim egzemplarzu ale też np o jeździe nową a6 c8 40tdi i odczuciach innych z jazdy z tą skrzynią.
  18. Bez różnica który tdi, jak trafisz to lepiej oczywiście mocniejszy, nigdzie na forum nie trafiłem informacji o wadach danego rodzaju 2.0 tdi w b9. Skrzynia będzie szarpać, tak działa stronic, początkowo możesz być zdziwiony po multitronic. Ale stronic to dobra i bezawaryjna w miarę skrzynia. Jak będziesz kupował to koniecznie lampy led, klima 3-strefy i warto chyba popatrzeć na wersje z virtual cockpit. Później będziesz żałował że kupiłeś egzemplarz bez któregoś z tych trzech.
  19. Bardzo fajna specka. O ile zazwyczaj podobają mi się bardziej przedlifty, tak w tych kolorach z czarnymi dodatkami robi to mega robotę, chyba najładniejszy polift jaki widziałem do tej pory. Do tego te fotele i felgi takie jak powinno mieć Audi. Gratuluję zakupu. edit: no dobra żeby tak nie słodzić to - wąsko i sterczy. Na wizualizacji siedzi niżej, lepiej wygląda. Do felg przydały by się dystanse, nie wiem czemu do a4 dają takie odsadzenie. U siebie mam felgi z a5, identyczny model jak u kolegi który ma ori felgi a4. Te z a5 są bardziej odsadzone i dużo lepiej wyglądają. Nic nie ociera.
  20. Autohold działa w ten sam sposób - 'wciska za nas hamulec jakby', a w zasadzie utrzymuje go wciśniętym. Utrzymuje ciśnienie na zaciskach poprzez pompę abs, dopiero po pewnym czasie zaciąga ręczny i puszcza ciśnienie.
  21. AH dezaktywuje się przy manewrach parkingowych, jak się kręcisz po garażu to trzeba mieć na uwadze że się nie zapina, na drodze to zapamiętuje ustawienie - raz włączasz i zostaje na zawsze.
  22. wuPiotrek odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Wydaje mi się że jednak nie zawsze była montowana wykładzina u mnie też nie ma, za to jest koło i każdy jeden element wyposażenia jak klucze trójkąt itp. u kolegi nie ma koła, jest wykładzina nawet akumulator miałem oryginalny jeszcze, nie chce mi się wierzyć że ktoś wyciągnął i nie włożył akurat wykładziny skoro wszystko pozostałe było, poza tym nie pierwszy raz widzę a4 bez niej ona przykrywa akumulator? bo w sumie to bym sobie zamontował ją
  23. Dwumas czy rozrząd to raczej koszta jedne z łatwiejszych do wykrycia ... Jak martwi Cię koszt 2-3 tys za naprawę to może lepiej rozejrzeć się za tańszym autem, albo kupić nowe z gwarancją. fwd mniej spali, serwisowo to raczej nie wychodzi dużo drożej, te napędy się raczej nie psują. jak bym miał wybór w tej samej kasie i wyposażeniu to teraz kupił bym quattro, chociaż ruszał by z miejsca w deszcz czy śnieg.
  24. Skrzynie zagrywane są z gotowców i u mnie też mam wrażenie że skrzynia po programie jest niezestrojona z silnikiem i lepiej przyspiesza na D niż na S Ja mam program wersji 150KM. W praktyce hamownia przed pokazała 160KM, po około 190. Różnica w jeździe jest ale nie jest jakaś ogromna, bardziej czuć przy większych prędkościach. Jeżdżę czasami też seryjnym identycznym wozem wiec mam porównanie. Jak chciałeś mocno odczuwalna poprawę to niestety zbyt małe przyrosty.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.