Treść opublikowana przez wuPiotrek
-
Polecana skrzynia biegów w A4 B9
Raczej nie ma wyboru jeśli chodzi o skrzynie. B9 w manualu w tych czasach raczej nikt nie kupuje, stronic ma swoje wady (potrafi szarpać), a lepsza skrzynia automatyczna jest w 3.0D (lepsza znaczy lepsze ma opinie), ale mało kto kupuje b9 z tym silnikiem (cena nowego / dostępność używanych). Dla mnie - b9 = stronic
-
Doposażanie B9 polift
Kilka rzeczy da się zmienić kodowaniami, poczytaj sobie tutaj wątek jest cały o kodowaniach b9 i jest taka strona jak audi coding wiki. Ale to kilka prostych rzeczy tylko. Pre sense działa jak byś miał w kogoś wjechać (człowieka lub auto). W auto musi być dość krytycznie (duża prędkość, zmniejszająca się odległość między samochodami bez wciśniętego hamulca itp). Wtedy wyświetli się komunikat + auto zacznie hamować. Jeżeli chodzi o ochronę pieszych to czasami załącza się pre sense nawet jak pieszy idzie po chodniku a droga przykładowo taka między budynkami jest kręta. Pre sense też działa czasami bez komunikatu, takie mam wrażenie przynajmniej. Zwiększa siłę hamowania jak wykrywa możliwość zagrożenia, a sam komunikat i hamowanie automatyczne dopiero jak jest już niebezpiecznie. Co do linii w kamerze cofania to one nic nie znaczą, taki wskaźnik żebyś miał lepiej celować.
-
Listwy progowe podświetlane w Audi A4 B9
Tak żeby kolega wiedział o co jest pytanie - QQ2 to kolorowe podświetlenie wnętrza. Czyli były listwy progowe w wersji QQ2 sterowane z LIN? One miały kolory do wyboru?
-
Listwy progowe podświetlane w Audi A4 B9
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale świta mi że te listwy były podświetlane ze sterowników drzwi, może i dało by się je wysterować z Twoich sterowników ale konieczne było by poprowadzenie przewodów do drzwi od listew. Wiązki w Audi są dedykowane do wyposażenia, wszystko trzeba dorabiać w takich przypadkach. I były one też w QQ1 sline napewno
-
Audi A4 B9 Ultra ktoś oglądał?
nie wiem jak sedany cenowo stoją, ale stary rocznik, duży przebieg, siedzenia szmaty, lampy halogen. wyposażenie praktycznie że podstawowe. a 'ultra' to wersja o zmniejszonych oporach aerodynamicznych - mniejszym spalaniu. w praktyce to ma tylko dodatkowe osłony pod spodem które nic nie zmieniają. kierownica nie od tego egzemplarza, znaczki sline podoklejane. takie manewry jak te znaczki często idą w parze z nieregularnymi wymianami oleju XD
-
B9 Fellows
ten plik jest wykrywany przez przeglądarkę jako złośliwy, trzeba przeklikać żeby 'zachować mimo to'
-
Wymiana bixenon na led w A4 B9
Różnica w cenie między tymi lampami nie jest już tak duża, a pracy jest dużo i to takiej którą musisz komuś w większości przypadków zlecić. Funkcjonalność matrix do led też niebo-ziemia, różnica między zwykłymi led a xenon to w zasadzie tylko wygląd w mojej opinii (mam porównanie z analogicznego pojazdu). Trzeba jednak wziąć pod uwagę aspekt który niezbyt często jest uwzględniany - może być problem z naprawą bezgotówkową z AC w razie potrzeby. Z naprawą tak czy tak ASO będzie miało problemy po wprowadzeniu zmian w sterownikach, ale AC może po prostu nie być chętnie zapłacić za lampy 5x droższe niż z VIN'u.
-
Wymiana bixenon na led w A4 B9
lampy kompletne z modułami, przerobienie instalacji (kostki) i najlepiej wymienić moduł BCM na taki z auta z LED'ami. później zdjęcie component protection i kodowanie. Sam tego nie zrobisz. A jak już robić to chyba lepiej od razu matrix montować
-
Montaż podświetlenia zewnętrznych klamek LED w A4 B9
na ali są dostępne i chyba taniej wychodzi niż używki. ale te podświetlenia raczej z reguły dość mocno świecą może masz coś nie tak u siebie.
-
Manualne zamykanie bagaznika
nasmaruj uszczelki, klapy nie przymarzają, nic nie jest kłopotliwe nie szukaj problemów tam gdzie ich nie ma
-
B9 Fellows
te części się chyba nie różnią między sedanem a avantem. sam zderzak się różni
-
Manualne zamykanie bagaznika
możesz dopchnąć klapę, te siłowniki są przygotowane do tego żeby można było pokonać je 'ręcznie' i nic ma się im nie stać. co nie zmienia faktu że nie będzie to zdrowe ani dla siłowników ani dla zamka ani dla zawiasów. po prostu staraj się tak nie robić
-
B9 Fellows
będzie problem z wydechami, polift ma krótsze rury wydechu żeby było miejsce na plastiki. reszta pasuje (dokladka z polifta jest zamienna z przedliftowa sline)
-
"Tuning" zwyklych kierunkow na dynamiczne
przednie? nie da rady, inne lampy, ledy nie wspierają dynamiki
-
Oświetlenie przestrzeni na nogi w Audi A4 B9
pewnie masz wyłączone w menu mmi tam dajesz w bok i masz ustawienie poszczególnych sekcji jasności pewnie masz nogi wyłączone inaczej tego nie widzę
-
Oświetlenie Ambiente w Audi A4 B9
włączone masz w ustawieniach? tam się oddzielnie reguluje jasność tych sekcji, może masz wyłączone podświetlenie nóg jak masz te lampki to znaczy że były fabrycznie albo ktoś dokładał. w wersji bez podświetlenia jest cupholder bez miejsca na led i nie ma tych lampek nad nogami
-
Kontrolka płynu chłodzącego - awaria czujnika/bezpiecznika?
ten wskaznik płynu chłodzącego mógł się załączyć przypadkowo (bo rozumiem ze juz zniknal ten komunikat?), możesz sprawdzić poprawność jego działania zbiorniczek jest na jednej śrubie montowany i dasz radę go obrócić do góry nogami na próbę na włączonym zapłonie (odpiac trzeba górny wąż cieczy jest na spince łatwo się odpina) - wtedy powinien znów wyskoczyć komunikat (od dołu idzie przewód do czujnika, jak go odłączysz to może złapać błąd który usuniesz tylko komputerem) a poziom oleju moze glupio zapytam ale próbowałeś zgodnie z treścią komunikatu sprawdzić po krótkiej trasie na postoju? ten komunikat który Ci wyskoczył to normalna rzecz, da sie jakoś go przejść/ominąć ale nie pamiętam jak (albo w b8 się dało)
-
Obsługa skrzyni biegów S-Tronik
jak dla mnie to te obroty w a4 b9 2.0 sa az za niskie przy delikatnej jezdzie, warto zrobic program skrzyni tylko u kogos kto ma pojęcie. no albo wlasnie jezdzic na S
-
Szyba odbija przy zamykaniu w A4 B9
idzie lekko, widzę jak pracuje nie ma po drodze żadnych przeszkód. nie zapamiętuje tylko tych krańcowych pozycji. tak samo w dolnej pozycji - jak opuszczę z automatu to szyba cały czas jakby chciała się opuszczać, sterownik się zawiesza i przez chwilę nie da się jej ruszyć w ogóle. jest feedback z silnika bo cofa, cofa przy max zamknięciu czyli jak ma opór. jak daje opór wcześniej czymś to cofa tez poprawnie. to jest problem sterowania a nie mechaniczny. sterowniki drzwi prawy/lewy są takie same z tyłu? co do filmiku to nawet nie mam zamiaru go oglądać bo przewijając widzę że gość rozwiązuje problem wyłączając automatyczne szyby w vcds - pomyłka jakaś
-
Szyba odbija przy zamykaniu w A4 B9
Sprawdzałem jeszcze kilka razy przed chwilą. Nie jestem w stanie zrobić przyuczenia ani normalnie ani z dystansem (ksiazka). Szyba, czy to puszczona z automatu w górę, czy manualnie (pierwszy skok przełącznika) cofa się po pół sekundy od dojechania do oporu. Dojezdzam do ksiazki i szyba sie cofa. Próbowałem z przedniego przelacznika, z tylnego, drzwi otwarte zamkniete silnik odpalony zapalony.
-
Szyba odbija przy zamykaniu w A4 B9
Mam to samo i to samo ma mój znajomy. Ja mam z lewą tylną szybą, drugie auto ma z prawą tylną. Próby przyuczania itp nic nie dają. Stało się to z dnia na dzień. Szyba tak jakby za bardzo 'pręży' przy zamknięciu, jakby te pozycje krańcowe były przejeżdżane albo w ogóle się nie zapisywały. Nic do tej pory ani mi ani jemu nie pomogło. Zamykam stopniowo tak żeby była zamknięta ale nie 'prężyła', nie mogę używać 'auto'. Pozycje krańcowe przyuczają się same po jakimś czasie, nie trzeba nawet tej procedury robić. To jakby nie tutaj problem. Jak ktoś zna przyczynę to będzie to pomocne też dla mnie.
-
Android Auto w Audi A4 B9
No nie koniecznie, u mnie nie działaja kontakty, odbieranie lewym walcem nie wiem ale napewno nie da się odbierać przyciskiem telefonu. za to w android auto działa. apple cos nie za bardzo komunikuje się z zegarami/kierownicą jeśli chodzi o połączenia ALE - apple połączone przez bluetooth wszystko działa jak należy.
-
Moduł 5F zgubił kodowanie, nie działa navi, telefon, media
same zera - oryginalny ten vcds? Nie możliwe że od wyjęcia bezpiecznika sterownik stracił kodowania lub się uszkodził, mechanik jeśli nie jest elektronikiem to nawet go nie słuchaj. Bezpiecznik ma prawo się spalić przy włączonym zapłonie (od tego jest), a żaden moduł nie może się od tego 'rozkodować'. Sprawdź wszystkie bezpieczniki jeszcze raz, sprawdż czy mają przejście i czy są na swoich miejscach. Odłącz akumulator na dłużej niż 1h. edit: jak 'naprawiłeś' oświetlenie przez wyjęcie i włożenie bezpiecznika to znaczy że tam jest jakiś większy problem z którymś ze sterowników. które to oświetlenie nie działało? Nie działało oswietlenie wnetrza w podsufitce, przód i tył. Znalazłem fabryczne kodowanie tego sterownika, bo przed zakupem robilem pełny skan auta i na szczęście zapisałem log. Vcds cały czas ten sam, wcześniej go sczytał poprawnie. Sprawcze jeszcze raz bezpieczniki przy kierownicy miernikiem, bo na pewno są na swoim miejscu. Jak bezpieczniki będą ok, to spróbuję wpisać fabryczne kodowanie.
-
Wymiana kierownicy ze zwykłej na multi plus w A4 B9
przycisków na allegro jest sporo i to w zestawach prawy-lewy plus kabelek w granicach 500zł za komplet (sporo).>edit: chyba jednak te co widzę są do innej kierownicy... można znaleźć całe koło kierownicy z np zuzytą skórą i tym kabelkiem taniej ten co podesłałem z ALI to też jest jeszcze jedna rzecz - nie wiem czy on jest do tej kierownicy z okrągłą poduszką czy z 'prostokątną'. Koła kierownicy są różnej wielkości i nie wiem czy kabelek jest taki sam na długość ... musisz już sam poszukać dalej
-
Wymiana kierownicy ze zwykłej na multi plus w A4 B9
Nie prosta sprawa ten kabelek dostać, tylko jeden znalazłem https://pl.aliexpress.com/item/33061870114.html