Treść opublikowana przez wuPiotrek
-
Oświetlenie Ambiente w Audi A4 B9
Śmiało możesz wycinać - ja wycinałem otwory pod dolne lampki. Ale to podświetlenie schowka to jest część pakietu QQ2 - jesteś pewny że masz lampkę która zaświeci pod QQ1 (dwa piny) ?
-
Pytanie o stronic praca manual
Możesz jechać do któregokolwiek tunera który zajmuje się programami s-tronic i dogra Ci funkcję która nazywa się 'true manual' czy jakoś tak, po prostu wyłączy automatyczne przerzucanie biegów w trybie M.
-
Wymiana panelu klimatyzacji
Tutaj masz darmowe niektóre pdf https://cardiagn.com/audi-a4-b9-8w-2015-2020-workshop-manuals-wiring-diagrams/#google_vignette Tutaj możesz wykupić dostęp na godziny i mieć dostęp praktycznie do tego co serwis erWin – Homepage not logged on ERWIN.AUDI.COM
-
Oświetlenie Ambiente w Audi A4 B9
-
Wymiana panelu klimatyzacji
Jesteś pewny, patrzyłeś może w ksiazkach serwisowych jak wygląda demontaż nagrzewnicy? Udało się ściągnąć deskę tylko dalej jest problem? Jest człowiek w gdzieś w Krakowie / okolicach który robi przekładkę klimy i to w takich pieniądzach że nie wierzę żeby wycinał szybę (ryzyko zbicia + kalibracja kamery to spory koszt)
-
Android Auto w Audi A4 B9
Czy też macie wrażenie że na carplay max głośność muzyki (yt music przykładowo) jest niższa niż po bluetooth jako odtwarzacz? Da się może jakoś to skorygować kodowaniem?
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
Co do klapy to nie otwiera się ona z pilota jeśli mamy np podpiętą przyczepkę (nie wiem czy wystarczy sam otwarty hak). Może to będzie jakaś wskazówka > być może są jeszcze jakieś inne warunki. A przycisk w 'normalnym' pilocie (bez przycisku panic i tego napisu x2), trzeba przytrzymać aby klapę otworzyć. Przytrzymać chwilę.
-
Wymiana panelu klimatyzacji
Co do wymiany samego panelu i tego co wcześniej pisałem to o ile w zimniejszym okresie było OK, to teraz jak jest cieplej klima czuć że nie działa tak jak trzeba więc nie polecam wymiany samego panelu nikomu. Cały układ działa tak jakby bez sprzężenia zwrotnego, w zamkniętej pętli, nie reguluje temperatury kabiny a temperaturę powietrza z nawiewu raczej. Myślę że gdyby dołożyć chociaż same czujniki temp z 3-strefowej to mogło by być OK, ale to tylko moje domysły. Ja póki co olewam temat, ale pewnie do niego kiedyś wrócę jak będę miał więcej czasu.
-
B9 Fellows
Panowie nie wiem czy to w tym temacie takie pytania, ale potrzebuję z polecenia warsztat w okolicach Warszawy (+50km) w którym zrobią mi serwis olejowy skrzyni stronic i silnika 2.0TDI w b9 plus wymiana rozrządu. Chciał bym albo kogoś naprawdę zaufanego albo kogoś kto mi zrobi zdjęcia wymienionych i założonych części (filtry skrzyni / części rozrządu) i nie będzie zaskoczony tym że się o to ubiegam.
-
Android Auto w Audi A4 B9
jak zrobisz tak jak w instrukcji przywołanej w poście to będzie działać zarówno iphone jak i android. tak naprawdę nic nie musisz włączać, mmi samo przełączy się w tryb telefonu. jeśli Ci to nie działa to zobacz czy to usb masz aby na pewno dobrze podłączone. Ładuje?
-
Android Auto w Audi A4 B9
zobacz inny telefon, s9+ na pewno mi działał ale wiem że miałem problem ze swoim iphone przez głupotę > wyłączona SIRI > wtedy carplay nie działa. Może w androidzie też jest coś takeigo. Nie pamiętam żebym instalował pakiet android auto na s9+, to się robiło na starszych wersjach androida.
-
Rozłączenie akumulatora w Audi A4 B9
Co najlepsze - jeśli miałeś kod do wersji PRO wydany przed tą zmianą, konto nadal będzie bezterminowo w wersji PRO. Ja tak mam. Niestety na dziś ciężko już dostać taki kod.
-
Rozłączenie akumulatora w Audi A4 B9
Widziałem już sporo błędów z B9 2016-2018 w obd11 i nigdy nie zdarzylo się żeby pokazało 'nieznany błąd'. Jest to na pewno lepsze 'narzędzie' do b9 niż chiński vcds. @DedykOOOO znajomy w celu skasowania błędu adblue odłączał aku w B9. Ja mu tego nie polecałem, sam to robił z 3 razy - błędy kasowało, problemu żadnego nie było. Więc możesz spróbować. Ale przecież nie chodzi tutaj o skasowanie błędu a usunięcie jego przyczyny wystąpienia. A jeśli chciał byś kupić taniej obd11 to mam to pierwsze (białe), dla androida, mogę sprzedać. Ja kupiłem sobie nowszą wersję która działa pod iOS.
-
demontaż boczków drzwi przód tył
Podważasz listwę ozdobną, pod nią są dwie śruby. Trzecia jest pod podłokietnikiem. Boczek rwiesz od dołu do siebie, jak odepniesz wszystkie zatrzaski ściągasz go ruchem góra-do siebie. W zasadzie dość dobrze są zrobione zatrzaski w Audi i nie za bardzo da się coś popsuć/połamać. Nie wiem czy znajdziesz jakąś dokładną instrukcję. EDIT: o, widzę że w czasie jak pisałem post pojawił się film
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Poproszę o WAUZZZF4XHA015460
-
B9 Fellows
Też mam pytanie co do felg. avant, kupiłem nowe felgi 18 ori Audi ale okazało się że są prawdopodobnie z A5 - rozmiar to 8.5J ET29 gdzie powinno być ET40. Opony takie jak zaleca producent - 245/40. Wizualnie pasują mi nawet bardziej (mam porównanie 1:1 z samochodem znajomego na tym samym wzorze) - są praktycznie na równo z błotnikiem. Tylko czy nie będzie mi to obcierać jak załaduję więcej do auta? Ktoś jeździł z takim rozmiarem?
-
B9 Fellows
Czy ktoś przechodził z tylnych świateł żarówki na led? Dodałem dodatkowe okablowanie, zmieniłem kostki, podłączyłem światła. Wgrałem kontenery danych BCM2 dla avant lhd led eu poprzez VCP. Mam BCM2 8W0907064EC, logikę wgrywałem z *BC, *AA, *AL i na wszystkich jest to samo zachowanie. Ledy po pierwszym poprawnym wgraniu danych świecą tak jak powinny, bez błędów na desce, lecz nie działa dynamika kierunków. BCM2 ma odpowiedni PIN (były takie bez tego pinu 11 na czarnej wtyczce). Specjalna procedura w VCP dotycząca BCM2 i świateł nie łączy się ze sterownikiem (ale to podobno spotykana sytuacja). Jakieś wskazówki?
-
B9 Fellows
A ja się waham od dłuższego czasu. Z jednej strony w białej i niebieskiej budzie bardzo podoba mi się dyfuzor polift (taki jak jest wrzucony na forum, z ramką chrom), z drugiej strony jak widzę czarnego avanta z tym dyfuzorem to nie jestem do końca przekonany. Ale zawsze to odmładza trochę samochód i chyba jednak zrobię to u siebie.
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
Ale masz asystenta świateł drogowych? Znaczek AUTO na desce i światła zmieniają się automatycznie z drogowych na mijania? Pisałem Ci już też na FB że to jest wideorejestrator ale już sam nie wiem czy nie wprowadziłem Cię w błąd. Szukałem nawet później i nie znalazłem takiej szyby / lusterka do B9. Szyba mogła być wymieniana, ale nie wymienili na szybę bez kamery bo sypało by błędami a szybiarze raczej nie mają diagnostyki. Wątpię żeby to była kamera do asystenta świateł.
-
B9 Fellows
@Muskel1 daj jakąś recenzję tego urządzenia jak już zdążysz się zapoznac, sam nad tym myślałem
- B9 Fellows
-
Montaż podświetlenia zewnętrznych klamek LED w A4 B9
Dziś montowałem u siebie podświetlenie. Komplet z ali > skośni dają nawet piny żeby sobie wpiąć w tylne sterowniki Co do wiercenia dziur i uszczelniania gumowych przepustów > nie ma potrzeby robić dodatkowego otworu, kable przechodzą spokojnie dolnym przepustem (podwójnym), razem z idącymi tam już kablami - wystarczy odkręcić kawałek taśmy. Masę aby nie lutować się cienkim kablem do grubego minusa przy sterowniku, można wziąć z pinu 7 sterownika drzwi (zarówno tył jak i przód). Nie widzę w schematach aby był użyty, a jest zmostkowany z masą.
-
B9 Fellows
@Muskel1 tak też myślałem, dzięki. Czyli po prostu światła mam do regulacji Jestem w trakcie zmiany tylnych lamp na LED i niestety nie dokończyłem dziś bo zgubily mnie ... piny. Nie przewidziałem że będą inne niż do bcm1. Ktoś ma informację jakie są małe piny do BCM2 złącza 17pinowe? Czy to 000979034E ?
-
B9 Fellows
Czy b9 2018 z bixenon z przodu ma jakiekolwiek poziomowanie tych lamp czy są ustawione na stałe? Nie zauważyłem żeby mi się poziomowały po odpaleniu jak LED'y, a mam dziwny problem - po powrocie z ASO (zdejmowana była jedna lampa do lakierowania błotnika) obydwie lampy świeciły mi za wysoko - oślepiały na światłach mijania. Ustawiłem to póki co ręcznie trochę niżej, w tygodniu podjadę żeby poprawili, ale wciąż mi coś nie pasuje. Tak samo nie działa zakodowana możliwość zmiany ustawienia świateł na tryb lewostronny.
-
Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
w Warszawie mogę Ci zrobić parametryzację, jeśli jesteś zainteresowany odezwij się priv