Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wuPiotrek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wuPiotrek

  1. Jakaś porada jak odróżnić padnięty sterownik od padniętej pompy? Znajomy ma problem z adblue, błędy i check engine, czasami wystarczało dolać ale przestało to pomagać. Błąd zbyt niskiego ciśnienia czynnika.
  2. A masz może zdjęcie / informacje o tym jak wygląda wizualizacja terenu zabudowanego na kolorowym analogowym liczniku? Może tylko na VC to działa? Nie mam informacji o tym czy teren jest zabudowany czy nie (chyba że to tylko ograniczenie 50/60 o tym mówi). Ale tak samo nie wiem jak jest z asystentem świateł. W teorii światła drogowe nie powinny się uruchamiać w terenie zabudowanym, a uruchamiają się. Chociaż mam wrażenie że czasami nie. Samo połączenie licznik<>navi działa, bo znaki odczytuje z navi (tak samo jak pokazuje informacja o ograniczeniu działania funkcji przy wjeździe na 'nowe' drogi których nie ma na navi).
  3. Jakie znaki powinno rozpoznawać auto? U mnie po uruchomieniu tej funkcji rozpoznaje tylko ograniczenia prędkości (z mapy i z kamery). Da się jakoś uruchomić żeby rozpoznawało teren zabudowany np? Widziałem gdzieś na wideo znak zakazu wyprzedzania na VC Audi.
  4. wuPiotrek odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Dziękuję
  5. Ja użyłem przewodów 0,5mm^2 i po zarobieniu na nich końcówki było ciężko dość upchnąć wtyczki w kostkach (zarówno przy BCM jak i kostce przy przycisku AutoHold). Przy gotowych 'kablach naprawczych' może by nie było tego problemu (nie łatwo zarobić tak małą końcówkę). Tak czy tak polecam kable naprawcze albo takie jak wrzucił @Muskel1 albo te które są do kupienia na Allegro - do 4m długości
  6. wuPiotrek odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    ETKA i inne programy/manuale zawierają kody wyposażenia (QQ1 QQ2 i inne), jak najłatwiej je rozkodować? Jest jakaś rozpiska który kod wyposażenia czego dotyczy?
  7. A nie przypadkiem 0,35?
  8. AH tak zachowuje się po wykryciu sytuacji parkowania - zapala się na chwilę i gaśnie. Jak mamy przednie czujniki parkowania to w garażu nie zadziała
  9. Jeździłeś z tym AH czy tylko na parkingu go załączałeś?
  10. Nawiązując do tego o czym ostatnio pisałem. Widzę że jest możliwość w konfiguratorze wybrania ostrzeżenia o opuszczeniu pasa ruchu bez asystenta pasa ruchu. Czy ktoś wie jak powinno wyglądać kodowanie dla takiej konfiguracji?
  11. wuPiotrek odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Zakupiłem tylne lampy LED do avanta (mam żarówki w tej chwili). Robię rozpoznanie lecz wydaje się to trudniejsze niż przewidywałem. Macie jakieś linki / informacje żeby skrócić moje poszukiwania? Z tego co widzę lampy mają inne wtyczki? Do tego trzeba prowadzić kable do dynamiki do BCM2. Gdzie w avancie jest BCM2?
  12. wuPiotrek odpowiedział(a) na dibek09 temat w Audi A4 B9
    Udało Ci się zrobić konwersję?
  13. No to wychodziło by że podłączamy piny 10, 11, 12 (trzy kable zamiast czterech - podświetlenie jest podłączone niezależnie od wersji autohold/nie-autohold) E538 > moduł przycisków hamulca z manuala E540 > przycisk autohold T12g/12 > 73b/31 T12g/10 > 73a/17 T12g/11 > masa > wpinka do kabla z T12g/6 Edit: Z reszta @Muskel1 opisał to na poprzedniej stronie ...
  14. Oznaczenie we wtyczce przycisku autohold masz na wtyczce (numery). Wtyczkę ja kupowałem ze skody (8W0971636B) Konektory do wszystkiego będziesz używał te same (000979009E), ale polecam kupić kable naprawcze (np 000979009 ) BCM w załączniku
  15. Z tej części schematu wg mnie wynika tylko tyle, że inaczej są puszczone wiązki w zależności od wyposażenia. W86 to lampka dolna pod drzwiami L223 to białe podświetlenie głośnika BANG przy otwarciu drzwi i w zależności od wyposażenia (biały ambient/biały ambient + bang/kolor ambient/kolor ambient+bang) albo obydwie lampki są zasilane prosto ze sterownika, albo są zmostkowane w wiązce (R97) a do sterownika idzie jeden przewód. Podświetlenie dolne drzwi działa poprawnie w najniższym sterowniku *3*** - sprawdzone u mnie. Tak mi się wydaje przynajmniej bo trochę pokrętne są te schematy czasami.
  16. W modułach najniższych nie ma pinów do ambiente białego, u mnie na przykład sterowniki tylnych drzwi *395F nie obsługują pasków białych nawet po dodaniu pinów w odpowiednie miejsce. Przednie mam za to MID *593F i one bez problemu wysterowują podświetlenie. Przy kolorowym ambiente kostka od tych 'pasków rgb' (magistrali LIN do sterowania) omija sterowniki drzwi, jest jakby na nich dodatkowo przypięta i wydaje mi się że nie ma w przypadku koloru nie znaczenia jaki sterownik drzwi posiadamy. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.
  17. A czy moduły drzwi w ogóle w ambiente kolorowym biorą udział? Z tego co się orientuję to z drzwi idzie tylko zasilanie, a ambiente steruje bcm przez LIN
  18. Zawsze wydawało mi się że 'parametry' to ja zadaję za pomocą kodowania / adaptacji A soft to soft.
  19. wuPiotrek odpowiedział(a) na sowiq temat w B9 Fellows
    Nikomu się to nigdy nie zdarzyło? Bo też zawsze wyjmuję kluczyk, choć nigdy mi się auto nie zaryglowało. Kiedyś zatrzasnąłem w octavii III kluczyki w bagażniku. Miałem je w torbie, przycisk na klapie otwiera tylko bagażnik ale nie rozryglowuje zamków. Po machnięciu klapą było już za późno. Muszę sprawdzić czy a4 zamknie mi bagażnik elektrycznie prawym przyciskiem na klapie który też rygluje zamki, jeśli kluczyk będzie w bagażniku.
  20. Kamera jest jedna i można z grubsza założyć że wszystkie a4 w PL ją mają, do rozpoznawania znaków musisz mieć virtual cockpit albo analog ten większy kolorowy licznik oraz nawigację. Nie trzeba żadnej maty, tutaj nazywa się to parametryzacją ale jest to tylko wgranie odpowiedniego softu. Zrobisz to VCP ale czy masz VCP? Prócz tego można sobie uruchomić asystenta świateł drogowych (co polecam) oraz lane assist. Lane assist jest OK ale tylko jeśli wymienisz manetkę (cały 'pająk') na wersję z przyciskiem do aktywacji/dezaktywacji tej funkcji. Bez manetki możesz kodowaniem uruchomić sobie to na stałe ale szczerze to nie da się z tym jeździć. Nie raz pociągnęło mnie na wysepkę czy nawet na czołowe w mieście, nie mówiąc już o jeździe gdy spadnie śnieg Ja sobie włączam to na trasy (minuta obd11) i co raz patrzę ogłoszenia za niedrogą manetką. Co do lane assist działającego bez przerwy to widziałem na którejś z grup wpis człowieka który takie coś oferuje i wspominał o parametryzacji kamery pod 'nowego lane assist', cokolwiek by to nie znaczyło. Podejrzewam że po prostu wgrywa soft od nowszej kamery. Jak gdzieś doczytam to dam znać bo u siebie też będę chciał to zrobić. Trzeba tylko pamiętać że to jest asystent, a nie wirtualny kierowca. Mnie denerwuje to upomnienie które włącza się na prostej mimo tego że trzymam ręce na kierownicy i pilnuję drogi, z drugiej strony sam lane assist i ostrzeganie wibracją o zjeździe z pasa ruchu uznaję na trasie za pomocne.
  21. Zasilanie tunelu i kubka: - T73a pin 36 Zasilanie nogi lewe: - T54c pin 2 Zasilanie nogi prawe: - T54c pin 3 Masa gdzie Ci pasuje
  22. Ja Ci powiem dlaczego. Namieszałeś. Wróć po logu ze wszystkimi kodowaniami 5F i BCM do stanu sprzed Twojej ingerencji i włącz tylko to: long coding (07), open the central electric (09) and activate Byte 11 – Bit 3 Open the adaption (10) in the information electronic (5F) and activate the adaption channel ,,Car_Function_Adaptions_Gen2-menu_display_ambient_illumination‘‘ - activate the channel ‘‘Car-Function_List_BAP_Gen2-interior_light_0x08‘‘ - active the channel ‘‘Car_Function_Adaptions_Gen2-menu_display_ambient_illumination_over_threeshold_ high‘‘ change the vallue to ‘‘terminal 15‘‘ ‘‘Car_Function_List_BAP_Gen2-interieur_light_0X08_msg_bus‘‘ Ambiente świecą zależnie od świateł (np w auto działają z czujnikiem zmierzchu). U Ciebie zachowują się raczej jak jakieś 'welcome light'. Wszystko związane z charisma ma być wyłączone przy ambiente białym. Ale nie rób tego po omacku - wróć z kodowaniami po logu do stanu początkowego i włącz tylko to co powyżej. Jeśli zmieniasz coś w kodowaniu i nie daje to efektów to cofaj zmiany ... Plus pytanie - czy masz podświetlenie nóg i gdzie je podłaczyłeś? To białe ambiente musi być podłączone poprawnie i zakodowane według podłączenia inaczej nie będzie działać poprawnie regulacja jasności. Podświetlenie nóg podłacza się pod BCM i koduje osobno. A jeśli dajesz w głównej regulacji jasności na OFF i nadal świecą ledy to znaczy że masz więcej zakodowane niż podłączone, nie zgadza się obciążenie i sterownik nie daje rady regulować. Miałem tak zanim podłączyłem oświetlenie nóg przednie (mając wcześniej zakodowane).
  23. Opcja z 'charisma' w nazwie dotyczy z tego co się orientuje kolorowego podświetlenia. Zmień to o czym pisałem. I zmień język vcds na angielski!
  24. Czy Ty ustawiłeś ‘‘Car_Function_List_BAP_Gen2-interieur_light_0X08_msg_bus‘‘ na ‘‘terminal 15‘‘ ? To ustawienie zdaje się odpowiada za komunikację 5F <> BCM w temacie ambiente, z tego co pisałeś wyżej nie mogłem zrozumieć czy ustawiłeś to czy nie. Ma być 'Terminal 15' a nie cokolwiek innego z liczbą 15 Po ustawieniu odpowiedniego kodowania/adaptacji reset MMI i uśpienie sterowników (z reguły wystarczyć zamknąć auto aż wszystko zgaśnie - ostatnie gasną ledy dot. skrzyni biegów, ale najlepiej zostawić auto na pół godziny).
  25. Widziałem też że jest firma w PL która robi to za 4500zł z częściami - jak było by to takie skomplikowane i wymagające wiedzy to chyba nie było by też takie 'względnie' tanie ? Nie widziałem na forum nikogo kto podjął się wymiany klimy, wszyscy wymieniali same panele. @Muskel1 dał byś może informacje który bcm to high? Ja mam 8W0907063BC

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.